Şimdi Ara

Yeni Honda Civic Aşırı Yakıt Tüketimi Problemi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
1
Favori
55.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim de ev iş arası, (sürekli eko modda) yoğun trafikte 13.1 yakıyordu, daha sonra km olarak aynı ancak çok daha az trafik olan bir yere taşındım, şimdi de 9.6 yakıyor. Sonuç olarak Hoca Civic yakıyor.

Kapalı otopark, garanti vs. gibi bir sıkıntın yoksa direkt lpg taktır, yakıt giderin yarıya iner.
  • performansında öyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: caucass

performansında öyle

Abartmayalım 😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yani....!
    yarı yarıya değilse bile bir miktar....
  • 2007 Elegans civic (115bin km) fd6 için 1050 km yolu 350 tl lik yakıtla gittim. Şehir içinde az biraz kullanmışlığım da vardı. Kabaca 30-32 krş kabul edebiliriz. Yakıtın 4,4 tl/lt olarak kayda geçsin. Araç gösterge değerlerine kesinlikle itibar etmemek lazım. Çünkü bir ara gösterge 6,3 lt ye kadar düşmüştü. Oysaki hesaplar 7,6 lt de...

tam depo ev-iş şehir içi değerleri de paylaşacağım.

Yukarılarda okudum Honda nın neden dizel seçeneğiyle TR piyasasına girmiyor diyor? diye. Bunun en makul sebebi ülkemizde dizel yakıt kalitesinin düşük olması ve dolasıyle Honda nın mükemmeliyetçi, marka değerini düşürmek istememesi diye düşünüyorum. Ne yazık ki HONDA bu konuda ekonomi arayanlara göre bir marka değil.
  • hortlatayım konuyu 2008 civic elegance otomatik arkadaşlar değerler kış ve yaz olmak üzere 13.1 - 11 arası değişmekte fakat kış 13.1 e kadar çıkıp şok geçirtmesi inanılmazdı. Ya arkadaş, ayağım gaz pedalının sadece üstünde!!! basmıyorum layn basmıyorum senden performansta almıyorum zaten... Amortisörlerde malum yavaş giderken bile ufak çukurda darbeyi alırsın içine ayrı bir ayar eder insanı. İnsan deveamlı spor modta kullansın istiyor araba o zaman başka bir kimliğe bürünüyor kullanması zevkli ama cebimizide sömüren bir arabamız var :D
  • İstanbul'da 10L yakıyordum trafikte. Şehirlerarası çok kasarsam 4.7, genelde 5.2 filan yakıyor. Çok basarsam 140 filan 6.0 . Bursa'da şehiriçi 7,5 filan yakıyor, 9000km ortalamam FD6 ile 6.7L.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.