Şimdi Ara

Yeni Honda Civic Aşırı Yakıt Tüketimi Problemi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
1
Favori
55.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya arabanızda sorun var ya da sürüşünüzde... Biz öyle değerler hiç görmedik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiesTorN

Ya arabanızda sorun var ya da sürüşünüzde... Biz öyle değerler hiç görmedik.

alın 7000 km nin ortalamasi, görmüş olun.

Yeni Honda Civic Aşırı Yakıt Tüketimi Problemi

uzun yolda da kullanılmıştır.sadece şehir içi kullanımımın degerini koysam bazılarının kalbi kaldırmazdi
  • ohaaaa
  • Arkadaşın aracı kendini Type-R falan sanıyo sanırım
  • çok normal.
    istanbulda ise,
    dur-kalk lı sabah ve akşam trafiğine giriyorsan (köprü trafiği gibi)
    yoğun trafikte kullanıyorsa
    araba soğukken gaza köklüyorsanız
    yüksek hızda yokuş çıkıyorsanız

12 de görürsünüz 14 de..

bir bilgi..

deneme amaçlı, tanesi 5.7kg olan enkei rpf01 model jantlardan taktım.
    17inch te dünyanın en hafif ikinci jantı (birincisi, 50gr fark ile mugen)

bir kere araç bu jantlarla inanılmaz az yakıyor
    çok atik ve performanslı oluyor ve aracım otomatik olmasına rağmen bile hızlı kalkışlarda 2nci viteste bile sarıyordu.

günlük kullanımlardaki 10.5-12 arasında değişen yakıt değerim 7 lere düştü (şehir içi 6-7 gören arkadaşların istanbulda olmadıklarını biliyorum. istanbul içinde öyle rakamlar yok arkadaşlar.. )

ama modeli çok sevmedim çıkardım. 17" taktım 15 gibi görünüyordu..

Yeni kasa Typer (fn2) jantları lastikli bir şekilde 26 kg (225x40x18 lastik ve jant ölçüsü)

civic lerin sadece jantlarının 9 kilodan, lastikli bir şekilde ise 20kg dan aşağı olmadığını düşünüyorum. (tartmadık)

enkei rpf01 jantlar aşağıdakiler.. (fn2 jantları ise biliyorsunuz zaten)

fotodaki kişi ben değilim

aracınızda performans ve az yakıt arayıp görsellik sizin için 2nci planda ise kullanabilirsiniz.

jantların ikinci elleri bile 1.500 TL civarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: AXAPTA

aracınızda performans ve az yakıt arayıp görsellik sizin için 2nci planda ise kullanabilirsiniz.

jantların ikinci elleri bile 1.500 TL civarı

ikinci eli 1500 lira olan jantı ben şahsen almam...

1500 liralık benzin alırım daha iyi
  • bir ara düşündüm aslında.. jantların parasını 5-6 ayda çıkarır kara geçerdim.

düp dakmış gibi olurdu

ama gerçekten 15 gibi duruyor..

bir de jantla iş bitmiyor. özel bijonları var. jantların hakkını vermek için onlardan almak lazım. uzun ve renkli bijonlar. onlar da 150-200TL civarı. bizim orj krom bijonlar da oluyor ama çok yakışmıyor..

sonra jantlara enkei nin orj kapak da (göbeklere) almam lazımdı. 100TL de jant kapağı parası falan filan.. vazgeçtim

parasından ziyade dediğim gibi jantlara hakkını vermek lazım ama ne alınırsa alınsın sevmek lazım, içine sinmesi lazım, sonra hakkını vermek lazım aldığın şeylerin..

sadece az yaktırıyor diye almak istemedim
  • ataşehir-büyükçekmece 72,5 km, 10 km ye yakını şehir içi (ataşehir ve büyükçekmece) kalan otoban, 2008 elegance otomatik, 2 yetişkin (90+50) + 1bebek(15 kg)+oto koltuğu(14 kg) + 1 valiz (5 kg maks) full depo....

4,8 ortalama :)

Resmi akşam eklerim.

varsa başka 1,6 tam otomatik 1,4 ton ile bu değerleri verecek benzinli araç, paylaşın lütfen.... Uzun yol gerçekten ekonomik bir araç.

Ha istanbul şehir içi kilit trafikte 12-13lt.ler rahat görülüyor o ayrı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exxcrea

Ben de bugün merak edip baktım, TRIP B ayarı 7500km'ye gelmiş... Şehirdışı + içi karışık kullanım sonucu ortalama;

Daha önce de dediğim gibi, sizde bir sorun var

Bu fotoğrafı çekerken hızım 95km/s idi, otomatik viteslerin neden bu kadar ekonomik olduğu da devir saatinden anlaşılabilir...
  • Benim Trip B de 9995 km ye gelmiş. sonbahar ve kış ayının ortalaması, çoğu ş. içi olmak üzere karışık tüketim:

• gugurluer diye arkadaş var forumda...

bilmeniz açısından söylüyorum

1000 1200 tl arası full kaskonuzu yaptırabilirsiniz ... ben yaptırdım
  • Gerçekten çok yakıyormuş şehir içinde arkadaşın devir saati 2 civarında nasıl 95 km hız gösteriyor 1.6 değil mi bu araç?
  • otomatik vitesin oranları uzun seçilmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drmoz

otomatik vitesin oranları uzun seçilmiş.

neremleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

quote:

Orijinalden alıntı: drmoz

otomatik vitesin oranları uzun seçilmiş.

neremleri

Dişli, dişli...
  • 95 km hızda devir saati otomatik viteste 2000 olarak mı görünüyor gerçekten?? benim aracım manuel; yani 95te giderken aracın devri biraz daha fazla diye hatırlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senyaylar -- 21 Mayıs 2010; 13:20:19 >
  • Evet yukarıda verdiğim devirde km 90-95 arasında (95'e daha yakın)

İkisi arasındaki farkı şöyle söyleyeyim; (net olarak ölçmüştük bunu arkadaşla)

3000 devirde (5. vites); manuel vites 108 km görüyor, otomatik ise 150km görüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exxcrea

quote:

Orijinalden alıntı: TiesTorN

Ya arabanızda sorun var ya da sürüşünüzde... Biz öyle değerler hiç görmedik.

uzun yolda da kullanılmıştır.sadece şehir içi kullanımımın degerini koysam bazılarının kalbi kaldırmazdi

Sen de bunu gör, ölme ama kalpten

• 2009 corolla D 4D 17000 km de antalya şehir içi trafiğinde 5,8- 6,5 arası, şehir dışı trafikte 4,5 -4,9 arası yakıyor fabrika değil gerçek değer bunlar. araba alırken civic ve corolla arasında kaldım en az 10 civic kullanıcısıyla görüştüm yakıttan yana çok dertli olduklarını, corolla kullanıcılarının ise yakıt mı o ne yaa dediklerini duyunca corolla aldım. elegans benzinli fiyatı ile benim aracımın fiyatı aynı idi. civic kadar donanımlı değil ama iyi ki de corolla almışım şimdi yakıttan yana bir konu açılsa o na yaa diyorum. Antalya da hafta sonları 90 - 100 km keyfine geziye çıkıyorum. civici olanlar iki defa düşünüyor.

yine araba alacak olsam yine dizel corolla alırım. herkese de tavsiye ederim. zaman ekonomi devri...
  • İyi de şimdi ne alaka, Honda topiğinde Corolla'yı anlatıyorsunuz..Sizin gibi herkes biliyor Dizel araçların Benzinlilerden az yaktığını..Bunu burda belirtmenin ne anlamı var ki..Yoksa Civic içinizde ukte mi kaldı? Civic kullanıcıları hem arabalarından hem de yakıtlarından memnun kardeşim..Memnun olmayanlar da LPG taktırıyor ve yine de Civic binmenin ayrıcalığını yaşıyor..Size de tavsiye ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expli -- 29 Mayıs 2010; 1:30:12 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.