Şimdi Ara

====Yeni Honda City Bölümü====Ana Başlık====buradan devam (583. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.839
Cevap
52
Favori
1.090.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 581582583584585
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sanayide 200 tl ye yaptırıyorum bu işlemi. orj parçanın önemli olduğu yer var önemsiz olduğu yer var. yağ zaten aynı yağ, filtrelerin de orj olup olmaması hiç öenmli değil bence.
  • Merhaba arkadaşlar, 2.city aracımı aldım. Nasipse bineceğiz. 2006 elit paket. Ben de city'den vazgecemeyenlerdenim. Ilk aracım city idi, döndüm dolastim 86 binde bir city aldim yine.Arkadaslar eski kasa city'ler için parca sıkıntısı var nereden bakacağız? Netten baktım bulamıyorum.Arac 12 yaşını dolduruyor haliyle yıpranma var.Parca değişimi sart. Umarım bulabilirim. Bilen varsa paylaşırsa çok iyi olacak.Herkese hayırlı bayramlar şimdiden kazasız belasız iyi sürüşler dilerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar , 2007 City 1.4 Sport sahibiyim , danışmak istediğim bir durum var ..

Aracım LPG'li (Lovato) .. Lpg'de de çalışsa, benzinde de çalışsa ,araç özellikle sabahları ilk çalışmada veya gün içinde uzun süre durup ilk çalışmasında; biraz gittikten sonra , sağ/sola dönüşlerde, 2 veya 3. vitesteyken veya boşa aldığımda da, hızımı düşürdüğümde STOP ediyor .. Tık sesinden anlıyorum, akü lambası da yanıyor , bazen geri gaza basıyorum bu durumda , geri çalışmaya devam ediyor .. aynı veya benzer sorun sizlerde de varsa tecrübelerinizi bilmek istiyorum ..

Not: Akü taze değişti yazın başında , bakımları tam ..

• merhalar
    2009 model yeni kasa honda city ES sahibiyim.
    aracımla alakalı bi ses problemine servis dahil göstermeme rağmen çözüm bulamadım.
    3-4-5 inci viteslerde devir saati tam 2 yi gösterirken araçtan sanki bi yere zincir sürtüyormuş gibi mi desem bi garip ses geliyor. devrini alır almaz bu ses kesiliyor. özellikle rampada araca yüklensem devir oralarda kalırsa devam ediyor. daha önce böyle bi sorun yaşayan oldu mu. 6-7 ustaya gösterdim.
    servis subap ayarı yaptırman lazım dedi. ustalar subaptan olsa sürekli yapar dediler ki onun sesi farklıymış vurma gibi oluyormuş
    sansuzamandan olabilir dediler bence sanzumandan olsa hep gelirdi diye dşündüm.
    sanzuman takozundan olabilir dediler söktüler baktılar bi problem yok.
    ustanın biri tam 2 saat uğraştı sesi gideremedi. para da almadı ben sana boşuna masraf ettirmiyim ama bu sesten bişey olmaz seni yarı yolda bırakmaz dedi. napsam bilemedim.

ayrıca aracın direksiyonunda yıpranma olmya başladı. direksiyon kılıfı önerebiliecek var mı
    cam rüzgarlığı soran arkadaşlar olmuş ben de bulamadım 2 tane sipariş verdim uyumsuzdu iade ettim. yollarda taktıran görüyorum bazen nerden bulabilirim

• Arkadaşlar merhaba 2007 Sport model düz vites City ile aranıza katılmış bulunmaktayım. Aracı 1 haftadır kullanıyorum ve genel anlamda memnunum. Şöyle ki evden işe, işten eve yolculuk için kullanıyorum ve yol bilgisayarı 10-11-12 litre seviyelerinde geziyor ama henüz araçla toplamda 150 km falan gitmişimdir o yüzden şu aşamada ortalama tüketim ile ilgili çok net bir veriye ulaşmam mümkün değil. Araçta LPG yok ilk sahibi sadece 51000 km kullandığı için taktırma ihtiyacı duymamış ben de ortalama yapacağım km'den dolayı taktırmayı düşünmüyorum açıkçası ama durum ne gösterir bakacağız. Arka hoparlör yeri açık ama hoparlör yok, hoparlör tavsiyesi olan var mı? Aracı ilk sahibinden aldım hem orijinal anahtarı hem de yedek anahtarı verdi ancak ikisinde de açma kapama düğmesi yok kapıları manuel olarak açıyorum. Kumanda vs. yaptıran oldu mu acaba? Bir de araç malum havalar soğuk rolantide 1500 devirde çalışıyor daha sonra devir 1000 devrin altına düşüyor, bu normal midir? Teşekkürler.

Bir de geri görüş kamerası veya park sensörü tavsiyesi var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onemillion -- 12 Aralık 2018; 12:54:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sakutuks

merhalar
    2009 model yeni kasa honda city ES sahibiyim.
    aracımla alakalı bi ses problemine servis dahil göstermeme rağmen çözüm bulamadım.
    3-4-5 inci viteslerde devir saati tam 2 yi gösterirken araçtan sanki bi yere zincir sürtüyormuş gibi mi desem bi garip ses geliyor. devrini alır almaz bu ses kesiliyor. özellikle rampada araca yüklensem devir oralarda kalırsa devam ediyor. daha önce böyle bi sorun yaşayan oldu mu. 6-7 ustaya gösterdim.
    servis subap ayarı yaptırman lazım dedi. ustalar subaptan olsa sürekli yapar dediler ki onun sesi farklıymış vurma gibi oluyormuş
    sansuzamandan olabilir dediler bence sanzumandan olsa hep gelirdi diye dşündüm.
    sanzuman takozundan olabilir dediler söktüler baktılar bi problem yok.
    ustanın biri tam 2 saat uğraştı sesi gideremedi. para da almadı ben sana boşuna masraf ettirmiyim ama bu sesten bişey olmaz seni yarı yolda bırakmaz dedi. napsam bilemedim.

ayrıca aracın direksiyonunda yıpranma olmya başladı. direksiyon kılıfı önerebiliecek var mı
    cam rüzgarlığı soran arkadaşlar olmuş ben de bulamadım 2 tane sipariş verdim uyumsuzdu iade ettim. yollarda taktıran görüyorum bazen nerden bulabilirim
    Aynı sorunu bende yaşıyorum çözüüm bulabildiniz mi ? Benimde aracım otomatik yeni kasa es

• Hocam tam 7 yere gosterdim servis dahil. Servis subap ayarlarini yaptirmak lazim dedi ama cogu usta alakasi yok dedi. Ben de tam bilemedim. Gosterdigim her usta bu onemli degil seni yari yolda birakmaz dedi. Bi ustada 1 gun kaldi. Biri 3 saat ugrasti yaninda bekledim ama gideremedim sesi. Motor takozundan olabilir dediler söküp baktilar saglam cikti. Anlayamadik yani. Cozebilirsen bana da haber verirsen sevinirim. Satmayi dusunuyorum zaten

• sakutuks kullanıcısına yanıt

Sizinde sorun böyle mi ?
  • hakan0403 kullanıcısına yanıt
    aynen bu ses var problem nedir çözebildiniz mi hocam
  • sakutuks kullanıcısına yanıt
    Özelden irtibat numarası verir misiniz yarın görüşelim

• hakan0403 kullanıcısına yanıt
    hocam foruma telefon numaramı kaydedemiyorum. kullanımda uyarısı almaktayım. bu sebepten özel mesaj göndermeme izin vermiyor. siz bana yazarsanız okuyabiliyorum. telefondan mesaj atarım ben size numaram için
  • Yeni kasa city almak istiyorum ama Kdrktbm45 esk kasada parça sorunu olduğunu belirtmiş.
    Ben de ilerde parça sorunu ile karşılaşır mıyım?

İlk aracım olacak. Alırnca uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum.
  • Herkese hayırlı günler. Kazasız sürüşler diliyorum.

Bir hafta önce yağ değiştirdim. 230 km oldu. 220 binde almıştım. 11 ayda 10 bin km yaptım.
    Atiker LPG'li hamd olsun sorun yaşamadım. Böylelikle HONDA'ya olan güvenim ve ilgim yerinde.

Yağ değişimi servisin dışında bir ustada yaptırdım. Filitre takımı 80 lira tuttu. Aynı parçaların n11'de aynı fiyata ve aynı markayla satıldığını gördüm. Yağım vardı mobil1 2000 10*40 kullandım.

Haberiniz olsun. Garantisi biten araçların servis dışında iyi bir ustaya gitmelerinde bir sıkıntı olmaz.
  • ZNGN 61 Z kullanıcısına yanıt
    ustalara çok dikkat etmek lazım. çok iş bilmeyen şerefsiz adamlar usta diye dolaşıyor ortalıkta. ön fren balatlarımı n11'den brembo marka en kaliteli balatayı 130 tl ye aldım, sanayiye gidip dükkanlara kaça takarsınız diye sorup 50 liraya birine değiştirttim ve çok da iyi oldu. aradan bir kaç hafta geçitikten sonra el frenimdeki sıkıntıyı yaptırmak için sanayide büyük bir dükkana girdim, hiç fiyat konuşmadan kendimi teslim ettim (en büyük hata). herifler söktü arka tekerleri balatalarımın bitmiş olduğunu değişilmesi gerektiği söylediler, söktünüz o kadar değişin madem dedim. gitiler yandan dükkandan getirdiler bi balata takmaya başladılar. takarken yanalarına gidip baktım balata markasına ne idiği belisiz bişey. kaça aldınız bunu dedim, 40 tl dediler. arka fren ön kadar önemli değil, neyse dedim kendi kendime. el freni kablosuna bi kaç çekiştirme yaptılar tamam oldu dediler. bana kalem kalem çıkarılan fiyat listesine bi baktım, fren balatası 40 tl, takması 100 tl, ulan dedim 130 liraya aldığım balarayı 50 ye değiştim, 40 liralık çöpü 100 e takıyosunuz, fren telini sıktınız 100 lira demişsiniz. lanet ettim ödedim parayı. gel gelelim arka fren 8 9 ay olmasına rağmen hala ciyaklama yapıyor, el freni de en tepede ancak tutuyor.

demem o ki kesinlikle değişilmesi gereken parçaları kendiniz alın, ustaya sadece taktırın. kendiniz teslim edince resmen tecavüz ediyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakan0403

Özelden irtibat numarası verir misiniz yarın görüşelim
    Hocam aynı sıkıntı bende de var..ne yaptınız çözüme ulasabildinizmi?

Birde aracın ön sis farının kodu nedir acaba bilen varmı?(2009 yeni kasa)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanim -- 5 Mayıs 2019; 21:11:28 >
  • Otomatik city almayi dusunuyorum. 2010 es hos duruyor. Bu araclarin esp li olani varmi? Tavsiye edermisiniz?

• kaanim kullanıcısına yanıt
    Ben de bu problemi yaşıyordum subab ayarı yaptırdım düzeldi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mrb arkadaşlar. 2008 model lpg'li city aracım var, Balıkesir de yaşıyorum.Bakımları geldi.Önceki yıllarda sanayideki ustalar 10w 40 castrol yağ kullandılar. Enoes; hondanın kendi önerdiği yağ ancak yaşadığım şehirdeki yetkili servisi bile castrol kullanıyor. Enoes nasıl bir yağ, kullanan tecrübe eden oldu mu. Birde Enoesin 5w 30 numu, 10w 40 nımı önerirler.Şimdiden teşekkürler.
  • Enoes i toyota kulllaniyor, kotu yag degil.
    10-40 bence kalin,
    Sahsi fikrim 5-30

• Merhabalar, 2006 model araçım 200 bin km geldi. Artık lpg taktırmak istiyorum. Zavoli tavsiye ettiler 2000 tl civarında tutuyor. Acaba zavoli kullan varmı. Bildiğiniz üzere zaten motor güçsüz lpg takınca araba iyice çekişten düşermi. Tavsiyeleriniz ve önerilerizle yardımcı olursanız sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 581582583584585
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.