Şimdi Ara

Yeni, Hızlı, Ekonomik EAT6 Tam Otomatik Şanzıman (Peugeot) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
106
Cevap
8
Favori
99.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şanzıman uygun fiyatlı zf, kim ne derse desin
  • DSG kadar hızlı dan sonrasını okumadım.hiçbir tam otomatik DSG kadar hızlı olamaz,yarı otomatiklerin içinde yine en hızlısı DSG zaten.Ama tüm şanzımanlar içinde en çok arıza verende yine DSG maalesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Classic Edition Plus alırken keşke Eat6 seçeneği de sunsalardı.. 5 kağıt fazladan verirdim 😯

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PoloClassic75

DSG kadar hızlı dan sonrasını okumadım.hiçbir tam otomatik DSG kadar hızlı olamaz,yarı otomatiklerin içinde yine en hızlısı DSG zaten.Ama tüm şanzımanlar içinde en çok arıza verende yine DSG maalesef.

DSG den sonrasını okumadım.

• quote:

DSG kadar hızlı dan sonrasını okumadım.hiçbir tam otomatik DSG kadar hızlı olamaz,yarı otomatiklerin içinde yine en hızlısı DSG zaten.Ama tüm şanzımanlar içinde en çok arıza verende yine DSG maalesef.

Tamamen katılıyorum.
    BMW'de ve Merc'de böyle şanzıman yok (1.6-2.0 kategorisinde)
    Fakat maalesef arıza da diğerlerinden daha fazla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xweser

quote:

DSG den sonrasını okumadım.

zaten okusaydınız görürdünüz,hüloooooğğğğh desege diyenlerden değilim.elimizden 4-5 DSG li araç geçti,1 inde sorun yaşadık.Etrafta yazanları okuyorum ve biliyorum.Filoda 40 jettanın 28 i dsg arızasından bir dönem serviste yatmıştı.söylemeye çalıştığım dsg nin sorunsuz olduğu değil,ne kadar iyi olursa olsun bozulduğudur.ama gelipte eat6 şanzıman hakkında dsg den hızlı denirse,devamını okumama bir zahmet gerek kalmasın değil mi ?

• DSG Iphone gibidir. Baştan 4 tane telefon parası verirsin, bozulunca da yenisi ile değiştirdiler diye sevinip göbek atarsın. DSG iyi niyet indirimine girdi diye sevinen garibanlara lafım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: derfgt

quote:

Tamamen katılıyorum.

Mercedes kendi sanzimanını üretiyor ve hatasız.

BMW ZF ile ortak çalışıyor ve 1.5 motorlar dahil artık tüm hacimlerde ZF'yi kullanıyor, o da hatasız... Sadece M3, M4 ve M6'da çift kavrama yarı-otomatik kullanıyor, onun da sebebi ZF'nin ürettiklerinin o performansa yanaşamaması.

DSG aslında şahane bir sanziman, tek sıkıntısı Volkswagen'in maliyeti düşürmek için bu sistemi yağsız kullanması. Özellikle Istanbul gibi yoğun trafiği olan yerlerde sanziman ölüyor geberiyor. 6 ve 8 ileri ZF'ler 10 litre yağ içerisinde yüzerken, canavar gibi çalışırken, DSG'ler kupkuru bir sistemde çılgın sıcaklıklara ulaşıp kendini bitiyor. 6 ileri versiyonlar hatasız DSG'lerin, hatta DSG sistemi dünyanın en hızlısı Bugatti'de bile kullanılıyor, fakat 7 ileri kuru DSG'ler düşman başına, illet bela bir şey, hayatta kimseye aldırtmam.

Peagout-Citroen motor konusunda çok başarılı, BMW'ye bile motor veriyorlardı, ki BMW dışarıdan kolay kolay almaz, sanziman sıkıntıları vardı ve Japon'larla bunu çözerler ise Volkswagen'in çok canını yakarlar. Tek sıkıntısı üstlerinden Fransız damgası. Zamanında çok çektirdiler millete, şimdi kahrını çekiyorlar. Fransız arabaları Amerikan pazarına da giremedikleri için genelde bizim pazarları zorluyorlar, umursuyorlar, Volkwagen ise bizim pazarda şımardı ve bizi sallamıyor, umarım pazar paylarını Fransızlara karşı kaybederler.

• yok mu şöyle yeni 3008 kullanıcılarından yorum alsak şanzımanla ilgili
  • quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

DSG bu şanzımanın yanında dayanıksız,sorunlu kalır

Başarılı bir şanzıman ancak konunun özüne bakıcak olursak 308 sorunlarıyla kullanıcılara saç baş yoldurtan bir araç ne yazıkki aşamadılar kendilerini,sorunsuz araç yapamıyorlar..

merhaba, 308 de kronik sorunlar nelerdir? araştırma aşamasındayım (2.el) merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dream_04

quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

DSG bu şanzımanın yanında dayanıksız,sorunlu kalır

Başarılı bir şanzıman ancak konunun özüne bakıcak olursak 308 sorunlarıyla kullanıcılara saç baş yoldurtan bir araç ne yazıkki aşamadılar kendilerini,sorunsuz araç yapamıyorlar..

merhaba, 308 de kronik sorunlar nelerdir? araştırma aşamasındayım (2.el) merak ettim.

Hocam yeni kasa 308 aldım. Saçımı başımı yolmaktan kel kaldım. Hatta bir kaç 308 sahibi bir araya gelip saç baş yolma etkinlikleri yapıyoruz.

• Gorod kullanıcısına yanıt
    Sorun nedir

• tazcan kullanıcısına yanıt
    İroni yapıyor.

• Citroen C4 aracımda EAT6 vitesi 9 aydır kullanıyorum hem vites geçişlerinden hem de çalışma karakterinden çok memnunum.

• Aisin'in Türkiye'de fabrikası olduğu ve Türkiyede üretim yaptığınıda unutmayalım.

600 Türk çalışanına ve Türk tedarikçilerine iş imkanı sunuyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donald Draper

Aisin'in Türkiye'de fabrikası olduğu ve Türkiyede üretim yaptığınıda unutmayalım.

600 Türk çalışanına ve Türk tedarikçilerine iş imkanı sunuyorlar.

Bunu ilk kez duyuyorum. AISIN e bir tık daha kanım ısındı bak şimdi :)

Şimdi göz attım ve öğrendim ki fabrika İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesinde...

Türkiye'de otomotiv yan sanayisi olarak ürettikleri 6 adet komponent varmış. Bunlar;

- Kapı Kilidi
    - Kapı Menteşesi
    - Açılabilir Tavan
    - Kapı Çıtası
    - Koltuk Sensörü
    - Kapı Kolu

Maalesef şimdilik şanzıman gibi daha komplike ve ileri mühendislik ürünü komponentleri burada üretmiyorlar...
  • Gorod kullanıcısına yanıt
    atma kardeşim din kardeşiyiz. 100 binliralık C segmendi bir araba, 100 mühendis yılın otomobili seçmiş . onlar bir b.ktan anlamıyor senmi çözdün saç baş yoluyorsun. ben arabayı sıfır aldım 7 aydır kullanıyorum 16000 devirdim.aracım 2016 model 308 active araç kesinlikle sorun çıkarmadı. sen hangi kasasından bahsediyorsun. bana sallıyon gibime geldi. neymiş sorunu anlatta dinliyelim servisi arayıp soralım ??
  • Gelde Japonları sevme şimdi. En azından memlekete faydaları dokunuyor. Yıllardır devlet görevlileri de dahil Vw 'ye yalvarıyorlar fabrika aç diye, adamların umrunda değil. Almanlardan bi tık daha nefret ettim şimdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: derfgt

quote:

Tamamen katılıyorum.

Var, Bmw'nin Zf sanzimani var 1.6 kategorisin de..1 serisi-3 serisi hatta 5 serisi bile kullaniyor..Tamam Dsg'de hizli ama Zf'nin yanin da O kadar da degil yani abartmayalim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: rakadeniz

atma kardeşim din kardeşiyiz. 100 binliralık C segmendi bir araba, 100 mühendis yılın otomobili seçmiş . onlar bir b.ktan anlamıyor senmi çözdün saç baş yoluyorsun. ben arabayı sıfır aldım 7 aydır kullanıyorum 16000 devirdim.aracım 2016 model 308 active araç kesinlikle sorun çıkarmadı. sen hangi kasasından bahsediyorsun. bana sallıyon gibime geldi. neymiş sorunu anlatta dinliyelim servisi arayıp soralım ??

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0roni
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.