Şimdi Ara

Yeni Hdd için doğru ve mantıklı seçim için yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi forumlar. Yeni bir harddisk alacağım fakat bu konuda tek bir fikrim sessiz sağlam hızlı bir ürün arıyorum -tabi ki fiyat dahilinde en iyisi- dediğim gibi herhangi bir fikrim yok yardımcı olursanız çok sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• WD Black alabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keşke daha fazla detay verseydiniz.

Laptop için mi arıyorsunuz, masaüstü bilgisayar için mi?

Masaüstü olduğunu varsayarak wd blue uygundur. Fakat 1 tb üstü modeller 5400 rpmdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 22 Haziran 2017; 0:33:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Keşke daha fazla detay verseydiniz.

Masaüstü olduğunu varsayarak wd blue uygundur. Fakat 1 tb üstü modeller 5400 rpmdir.

Masaüstü hocam dahili 5400 rpm ile 7200 rpm arasındaki fark nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Camelot07

quote:

5400 rpm olması veriye ulaşma süresini bir miktar uzatır fakat disk daha serin ve sessiz çalışır.

Yeni disk teknolojilerinde artık çok büyük fark yaratmamakta dönüş hızı fakat yinede 7200 rpm tercih etmekte fayda var.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Camelot07

quote:

5400 rpm olması veriye ulaşma süresini bir miktar uzatır fakat disk daha serin ve sessiz çalışır.

Yeni disk teknolojilerinde artık çok büyük fark yaratmamakta dönüş hızı fakat yinede 7200 rpm tercih etmekte fayda var.

Wd 7200 rpm 64mb ön-bellek 1 tb blue serisi alınır mı peki ?

• blue serisi idealdir ama yedek yani ikinci hdd olarak kullanacaksan en uygun olanı alabilirsin, wd purple serisi uygun şu anda. 1tb 185 lira gayet iyi.

ikinci hdd olacaksa gayet uygun fiyat aşağıdaki. sağlamdır, çok hızlı değildir ama çok kötü de değildir. bu arada vade farksız 6 taksit oluyor tüm kartlara.

http://urun.n11.com/hard-disk/western-digital-wd10purx-purple-1tb-64mb-intellipower-7x24-sata3-P193218962

üzerine windows kuracaksan wd blue ya da wd black almalısın ama black pahalıdır. blue 200 ise black 300 lira. onu alacağına 330 liraya 240gb sandisk ultra II alırsın sistemi ona kurarsın çok daha hızlı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

windows kuracaksan wd blue alabilirsin.

https://www.bizdehesapli.com/wd-blue-3-5inc-1tb-64mb-desktop-hdd-wd10ezex-urun-WD10EZEX#taksit

Teşekkür ederim hocam vakit ayırıp ilgilendiğiniz için wd blue mantıklı çünkü yedek yapmayacağım. İnternetten alışveriş yapmayı güvenli bulmadığım için internetten sipariş etmeyi düşünmüyorum o yüzünden bir teknoloji mağazasına girip kazık yemek daha güvenli geliyor :)

• Camelot07 kullanıcısına yanıt
    daha önce alışveriş yapmıştım. sorun yok sitede.
    netten sorun yaşayan illa ki oluyor, ben de sorun yaşadım, geç geldi kargom en fazla.
    korkmayın bence.

kredi kartı ile sanal kart oluşturup sanal karta 210 lira limit ayarlayıp onunla sipariş geçin güvenli olsun istiyorsanız. mağazada kart kullanmaktan daha güvenli olur. ben alışverişlerimin çoğunu netten sanal kartla yapıyorum. online alışveriş kolaylık oluyor. mağazaya git gel 2 saat harcamak sıkıntı bir parça eşya için. kargo eve kadar getiriyor 3-5 güne.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

daha önce alışveriş yapmıştım. sorun yok sitede.
    netten sorun yaşayan illa ki oluyor, ben de sorun yaşadım, geç geldi kargom en fazla.
    korkmayın bence.

kredi kartı ile sanal kart oluşturup sanal karta 210 lira limit ayarlayıp onunla sipariş geçin güvenli olsun istiyorsanız. mağazada kart kullanmaktan daha güvenli olur. ben alışverişlerimin çoğunu netten sanal kartla yapıyorum. online alışveriş kolaylık oluyor. mağazaya git gel 2 saat harcamak sıkıntı bir parça eşya için. kargo eve kadar getiriyor 3-5 güne.

Şimdi mantıklı geldi hocam teşekkür ederim tekrardan vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.