Şimdi Ara

yeni harddiski bilgisayar görmedi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • xp işletim sistemi yüklü bir harddiskim var. ikinci olarak win98 yüklü harddiskim var ve bunu çıkarıp (yani 98 yüklü olanı) yerine yeni aldığım 400gb harddiski taktım bilgiisayar görmedi. jumper ayarlarını değiştirip denedim hiçbirinde olmadı. ne yapmam lazım..

• Anakartınızın marka ve modelini yazabilirseniz daha iyi olur. Eğer çok çok eski bir anakart ise desteklemiyor olabilir.
  • bilgisayarım 2.8 ghz işlemci var. anakart p4p800s xp kurulu harddiskim samsung. yeni harddisk seagate 400gb.
  • Bir de bios pilini söküp 30 sn bekle tekrar tak.Olmazsa şunu dene:Xp cd si ile başlat,yeni harddiske format atıp xp yi yükle.
  • quote:

Orjinalden alıntı: jedimax

Bir de bios pilini söküp 30 sn bekle tekrar tak.Olmazsa şunu dene:Xp cd si ile başlat,yeni harddiske format atıp xp yi yükle.

Bağlantılar doğru olmasına karşın, Window shDD i biçimlendirmeni isteyebilir
    denetim masası- yönetimsel araçlar- bilgisayar yönetmi- depolama- disk yönetimi- burada HDD ini görüyormusun?
    görüyorsa sağ tıklayıp biçimlendir
  • Arkadaşım sana kesin bir çözüm yolu... Anakartın BİOS'unu güncelle
  • bios güncellerkende dikkatli ol riskli iştir
  • quote:

Orjinalden alıntı: pc-system1

quote:

Orjinalden alıntı: jedimax

Bir de bios pilini söküp 30 sn bekle tekrar tak.Olmazsa şunu dene:Xp cd si ile başlat,yeni harddiske format atıp xp yi yükle.

Bağlantılar doğru olmasına karşın, Window shDD i biçimlendirmeni isteyebilir
    denetim masası- yönetimsel araçlar- bilgisayar yönetmi- depolama- disk yönetimi- burada HDD ini görüyormusun?
    görüyorsa sağ tıklayıp biçimlendir

arkadaşım bu işimi gördü. çok teşekkür ederim.

• saol,
  • partition magici dene istersen bi eğer orda görebilirsen diskini her türlü düzenlemeyi yapabilirsin ama yinede göremiyorsan ozmn bios update i denemen gerekiyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.