Şimdi Ara

Yeni Güvenlik Özelliği:Connected Safety

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2020 model Volvolar artık biribirleriyle etkileşim içinde yolculuk yapabilecekler; buna göre herhangi bir güzergahta seyreden arac fren,direksiyon ve gaz tepkilerinden aldığı yol ile ilgili bilgileri buluta yükleyecek ve bu bilgiler oradan tekrar aynı güzergahta yolculuk eden diğer Volvo araçlara görsel bir uyarı olarak iletilecek.Örneğin seyir halindeki araç kaygan bir yol yüzeyini algıladıysa aynı hatta seyreden diğer Volvolara da bu bilgi iletilerek güvenliğe destek olunacak.
    Yine örneğin yolda arıza yada kaza gibi herhangi bir nedenden dolayı dörtlülerini açmış Volvo model araçlar da aynı güzergâhtaki diğerleri için uyarıcı olabilecekler.Ayrıca bu yeni özelliğin standart olarak 2020 den itibaren tüm modellerde bulunacağını,aynı zamanda 2020 öncesi güncel tüm modellerinde girecekleri ilk yıllık bakımda yükseltileceğini belirtelim. Volvolarda motor,şanzuman yada diğer donanımlarla ilgili yazılım güncellemeleri yada yükseltmeleri Servis 2.0 adı altında her yıllık bakımda ücretsiz olarak uygulanıyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=SHEX-FR-TOg&feature=share[link=http://https://www.youtube.com/watch?v=SHEX-FR-TOg&feature=share][/link]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• V60 da olacak mi bu yani ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cihanair kullanıcısına yanıt
    Evet olacak.Ben yurt dışında yaşıyorum ve geçtiğimiz Çarşamba aracımı bakıma verdim yüklenmişti.Birkaç güncellemeden haberim vardı ama bu tam bir sürpriz oldu.

Yeni Güvenlik Özelliği:Connected Safety

Almanca ama ilk paragrafta yazıyor. Kaynağı da vermiş olayım.https://www.volvocars.com/de/volvo/innovationen/sicherheit/connected-safety

• quote:

Orijinalden alıntı: D.Baran

Evet olacak.Ben yurt dışında yaşıyorum ve geçtiğimiz Çarşamba aracımı bakıma verdim yüklenmişti.Birkaç güncellemeden haberim vardı ama bu tam bir sürpriz oldu.

teşekkür ederim aracı alınca bol bol kurcalarız

Tr de sonradan yükleme,ekleme falan sanırım ilk oluyor,donanım paketleride farklı oluyor,umarım beklediğiniz gibi çıkar.Az önce Volvo cars ın başka bir kaynağından bu Connected Safety ye tekrar baktım; tüm pazarlarda olmayabilir diyor orada ama Tr'ye gelir diye düşünüyorum çünkü Volvo On Call geldi Tr ye,bununda gelmemesi için bir neden göremiyorum şahsen.

• quote:

Tr de sonradan yükleme,ekleme falan sanırım ilk oluyor,donanım paketleride farklı oluyor,umarım beklediğiniz gibi çıkar.Az önce Volvo cars ın başka bir kaynağından bu Connected Safety ye tekrar baktım; tüm pazarlarda olmayabilir diyor orada ama Tr'ye gelir diye düşünüyorum çünkü Volvo On Call geldi Tr ye,bununda gelmemesi için bir neden göremiyorum şahsen.
    Volvo On Call Türkiye'de yeni yürürlüğe giren KVKK (kişisel verilerin korunması kanunu) dan kaynaklı bir hukuki engelden dolayı çalışmıyor bildiğim kadarıyla, çalışanlar da ileride çalışmayacak. Bu sebeple bulut teknolojisi kullanılan bu uygulamanın da hayata geçebileceğinden endişeliyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spartacüs72

Volvo On Call Türkiye'de yeni yürürlüğe giren KVKK (kişisel verilerin korunması kanunu) dan kaynaklı bir hukuki engelden dolayı çalışmıyor bildiğim kadarıyla, çalışanlar da ileride çalışmayacak. Bu sebeple bulut teknolojisi kullanılan bu uygulamanın da hayata geçebileceğinden endişeliyim.

Alıntıları Göster
    Tşkler. Volvo on call'un olmaması kötü olmuş ama ileride düzeltilebilir diye düşünüyorum,çünkü bu aynı zamanda AB kararlarıylada çelişiyor;AB,tabi VOC daki bütün fonksiyonlar için değil ama SOS,otomatik çağrı vb gibi fonksiyonlar içeren özellikleri 2018 üretim yılından itibaren araçlarda zorunlu kıldı ve Tr ye de böyle geldi zaten.Umarım tüm fonksiyonlarıyla kullanılacak şekilde bir düzenleme yapılır.Aslında bunda bir saçmalıkta var çünkü,diğer markaları bilmiyorum ama, VOC'u kullanıp kullanmamak araç sahibinin elinde,kapalı tutabilir;herhalde kişisel verileri ile ilgili konulara yetişkin araç sahipleri kendileri karar verebilir.
    Connected Safety ise VOC a bağlı değil, sadece araçların internete bağlı olması ve Connected Safety nin aktif olması gerekiyor.Şu an bulut alt yapısı ,database i falan belki Tr'de hazır olmayabilir,bilemiyorum ama bugün olmasa da eksiklikleri tamamlanınca gelecektir.VOC ile de bu alt yapıdan dolayı ilişkilendirdim,kaynaklarda onunla direkt bir ilişkisi görünmüyor.Tlf üzerinden aracı internete bağlamak yeterli.Slmlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.Baran -- 12 Şubat 2020; 0:19:44 >

• quote:

Tşkler. Volvo on call'un olmaması kötü olmuş ama ileride düzeltilebilir diye düşünüyorum,çünkü bu aynı zamanda AB kararlarıylada çelişiyor;AB,tabi VOC daki bütün fonksiyonlar için değil ama SOS,otomatik çağrı vb gibi fonksiyonlar içeren özellikleri 2018 üretim yılından itibaren araçlarda zorunlu kıldı ve Tr ye de böyle geldi zaten.Umarım tüm fonksiyonlarıyla kullanılacak şekilde bir düzenleme yapılır.Aslında bunda bir saçmalıkta var çünkü,diğer markaları bilmiyorum ama, VOC'u kullanıp kullanmamak araç sahibinin elinde,kapalı tutabilir;herhalde kişisel verileri ile ilgili konulara yetişkin araç sahipleri kendileri karar verebilir.
    Connected Safety ise VOC a bağlı değil, sadece araçların internete bağlı olması ve Connected Safety nin aktif olması gerekiyor.Şu an bulut alt yapısı ,database i falan belki Tr'de hazır olmayabilir,bilemiyorum ama bugün olmasa da eksiklikleri tamamlanınca gelecektir.VOC ile de bu alt yapıdan dolayı ilişkilendirdim,kaynaklarda onunla direkt bir ilişkisi görünmüyor.Tlf üzerinden aracı internete bağlamak yeterli.Slmlar

Alıntıları Göster
    Evet dediğiniz gibi VOC olayı umarım çözülür, konu en ayrıntılı biçimde şurada tartışılmış ;
    https://forum.donanimhaber.com/xc40-d4-yollarda--132179287-4#140301236

En azından Connected Safety'nin bu durumdan etkilenmeyecek olması ise sevindirici, bilgilendirme için teşekkürler, size de selamlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.