Şimdi Ara

YENI GÜNCELLEMEYLE GELEN ''POWER TO GİVE''

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
2
Cevap
0
Favori
276
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> HTC >> YENI GÜNCELLEMEYLE GELEN ''POWER TO GİVE''
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
Mesaj
 • Teğmen
  174 Mesaj
  Arkadaşlar yeni güncelleme 4.4.3 ile gelen Power To Give appı nedir acaba htc projelerine yardımdan bahsediyor ama çeviri çok da iyi değil deneyen kullanan var mı daha yeni ama soralım dedim...


  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  339 Mesaj
  Güncellemeden öncede google playde vardı bu. Tam açıklaması ise şu şekilde;

  htc'nin akıllı telefon sahiplerinin telefonlarını kullanarak tıp, bilim ve ekoloji de dahil olmak üzere önemli araştırma alanlarına somut destek verebilmelerini sağlayacak bir projesi.

  "şu anda beta sürümü olan “htc power to give” uygulamasının amacı, toplumun en büyük sorularına cevap bulmak adına akıllı telefon sahiplerini harekete geçirerek kullanmadıkları işlem güçlerini serbest bırakmalarını sağlamaktır. şu anda kanser, aıds ve alzheimer hastalıklarına karşı verilen savaş, her çocuğun temiz içme suyuna sahip olması için yürütülen çalışmalar ve hatta dünya dışı yaşam araştırmaları, gönüllü bilgi işlem platformları tarafından ele alınmaktadır.

  akıllı telefon sahiplerinin telefonlarını kullanarak tıp, bilim ve ekoloji de dahil olmak üzere önemli araştırma alanlarına somut destek verebilmelerini sağlayan htc power to give projesi, kaliforniya üniversitesi, berkeley’den dr. david anderson ile ortaklaşa geliştirildi. proje, dünyanın en büyük gönüllü bilgi işlem girişimini destekleyecek ve küresel akıllı telefon ağının bilgi işlemeye ilişkin güçlü imkânlarından faydalanacaktır.

  rakamsal veriler

  htc power to give sayesinde, bir proje için çalışan bir milyon htc one akıllı telefonu, dünyanın en iyi 30 süperbilgisayarı’ndan (bunlardan biri petaflop’tur) birine eşdeğer bir işlem gücü sunabilir. bu şekilde, aynı veri hacmini analiz etmek için yıllarca çalışması gereken kuruluşların araştırma döngüleri kayda değer bir şekilde kısalacaktır. örneğin, kullanıma sunulan benzeri programlardan biri ıbm’in “world community grid” sistemidir. bu sistem insanlara, bilgisayarlarının, akıllı telefonlarının veya tabletlerinin kullanılmayan bilgi işlem gücünü insani araştırmalara bağışlama imkânı vermekte; onlara, bilimin ilerlemesine katkıda bulunma imkânı tanımaktadır. “world community grid” gönüllülerinin bugüne kadar ileri teknolojiye yaptığı katkı yaklaşık 900.000 yıllık bilgi işlem süresine eşdeğerdir.

  geleceğin sınırsız potansiyeli

  htc yönetim kurulu başkanı cher wang şu yorumlarda bulundu; “biz mobil sektöre değişiklik getirmek adına inovasyonu sıklıkla kullandık; ancak bu program, vizyonumuzu bir adım ileriye taşımaktadır. htc power to give ile arzumuz, herkesin akıllı telefonlarında kullanmadıkları bilgi işlem gücünü projelere tahsis edebilmesi, dünyayı değiştirme potansiyeli olan projelere katkıda bulunabilmesidir.”

  cher wang sözlerine ek olarak şunları söyledi, “yalnızca bir milyon htc power to give’i kullanan akıllı telefonun etkisini tartışıyoruz; ancak uzmanların tahminlerine göre sadece 2013 senesinde 780 milyon android telefon yüklemesi yapıldı. söz konusu android telefon kullanıcılarının yalnızca küçük bir kısmının, kullanmadıkları bilgi işlem gücünü hepimizi ilgilendiren soruların cevabını bulmaya yönlendirebilmesi durumunda çocuklarımızın geleceğini nasıl değiştirebileceğimizi hayal edin.”

  ortak bilgi işlem girişimi boınc‘nin yaratıcısı olan kaliforniya üniversitesi, berkeley’den dr. david anderson ise; “htc “power to give” dünyanın en büyük gönüllü bilgi işlem girişimini destekleyecektir ve bu proje, yıllar içinde dünyayı büyük ölçüde etkileyecektir. bu her şeyi değiştirir” ifadelerinde bulundu.

  kolay katılım koşulları

  akıllı telefon sahipleri, htc power to give uygulamasını google play mağazasından indirdikten sonra, telefonlarının bilgi işlem gücünün bir kısmını hangi araştırma programına yönlendireceğini seçebilir. sonrasında ise htc power to give, telefon şarj olurken ve bir kablosuz internet bağlantısına bağlıyken çalışacak ve insanlara masalarında otururken veya evde dinlenirken dünyayı değiştirme imkânı sunacaktır.

  htc power to give teknolojisinin beta sürümü google play mağazasından indirilebilecek ve ilk olarak htc one ailesi, htc butterfly ve htc butterfly s ile uyumlu olacaktır. beta sürümünün deneme süreci ilerlerken htc, önümüzdeki altı ay içinde söz konusu uygulamayı diğer android akıllı telefonlar içinde daha geniş çapta kullanılabilir hale getirmeyi planlamaktadır.

  htc power to give projesi; kaliforniya üniversitesi, berkeley’den ortak bilgi işlem girişimi boınc’nin yaratıcısı dr. david anderson ve küresel marka danışmanlığı fearlessly frank ortaklığında geliştirilmiştir."
  |
  |
  _____________________________
  ......................................
  |Mustafa Kemal ATATÜRK|1881|
  ......................................
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
üniversite
kolayoto.com
Orjinal Laptop Yedek Parça
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.