Şimdi Ara

Yeni güncelleme sonrası oyun zindan ! ( Fps drop )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar geçen gün gelen 160 Mb civarı olan güncellemeden sonra oyun zindan oldu. 70-80 fps alırken bir anda fps 40-50 civarlarına düştü. Düşmesi de sorun değil, durmadan fps drop yiyorum fps bir anda 30 civarına düşüyor ve sık sık kasma mevcut oyunda çok can sıkıcı.

Sizde de böyle bir sorun var mı ? Yabancı forumlarda vs. bayağı araştırdım çoğu kişi aynı durumdan muzdarip.
    Sanırım bu sorun düzelene kadar oynamayacağım.

• Geçenlerde bende konu açmıştım. Sanırım bende etkilenenlerden biriyim. Boşta 100 fps bazen 90 aniden 70 bi bakıyorum 50 sonra yine 80. fps drop aşırı fazla yiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LadyAmerica

Geçenlerde bende konu açmıştım. Sanırım bende etkilenenlerden biriyim. Boşta 100 fps bazen 90 aniden 70 bi bakıyorum 50 sonra yine 80. fps drop aşırı fazla yiyorum.

Herkeste sıkıntı var ama hiç ilgilenen yok ilginç
  • bu sorun bende de mevcut fakat sistem özelliklerinden olduğunu sanmıyorum zira oyunda işlemci ve gpu kullanımı %60 bile geçmiyor.

sistemim :
    i7 6700HQ / GTX 1070 / 17"g-sync mpnitör/ 16GB RAM / oyun ve işletim sistemi SSDye kurulu ( Monster Tulpar Laptop kullanıyorum. )

ilk girişte geri sayımda sis vb atılınca inanılmaz kasıyor pc, baya drop yiyorum. insanlardan uzaklaşınca kendine geliyor.

Paraşüt açılırken yine aynı şekilde baya drop oluyor.. oyun içinde ağaçlık bölgede araç vb varsa yine inanılmaz drop yiyorum. tüm ayarları yaptım internette gördüğüm. oyun ve win10 farklı SSD lerde kurulu.. page file vb hiçbir ayar işe yaramıyor bende , sorun ne anlam veremiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatality_

bu sorun bende de mevcut fakat sistem özelliklerinden olduğunu sanmıyorum zira oyunda işlemci ve gpu kullanımı %60 bile geçmiyor.

sistemim :
    i7 6700HQ / GTX 1070 / 17"g-sync mpnitör/ 16GB RAM / oyun ve işletim sistemi SSDye kurulu ( Monster Tulpar Laptop kullanıyorum. )

ilk girişte geri sayımda sis vb atılınca inanılmaz kasıyor pc, baya drop yiyorum. insanlardan uzaklaşınca kendine geliyor.

Paraşüt açılırken yine aynı şekilde baya drop oluyor.. oyun içinde ağaçlık bölgede araç vb varsa yine inanılmaz drop yiyorum. tüm ayarları yaptım internette gördüğüm. oyun ve win10 farklı SSD lerde kurulu.. page file vb hiçbir ayar işe yaramıyor bende , sorun ne anlam veremiyorum

En iyisi çıkış sürümünü beklemek hocam , tamamen aynı sorunları yaşıyoruz. Bizden kaynaklı bi sorun değil , optimizasyon çöp

• Dostum bu güncelleme çok farklı etkiler yarattı.Bende fps ciddi bir derecede düştü ve ayarları hangi düzeye alırsam alayım very low da ve ultra görüntü ayarlarına aldığımda aynı FPS'i alıyorum birşey değişmiyor.

Sistemim şu şekilde.

Intel i7 7700HQ 2.8GHz > 3.8GHz; 45W; 14nm
    6GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX1060 192-Bit DX12
    8GB (1x8GB) DDR4L 2400MHz
    Intel 600P 256GB M.2 Sata PCIe 3.0 x4 (Okuma: 1570 MB/s - Yazma: 540 MB/s)
    1TB Seagate ST1000LM035 HDD SATA-3 7mm 128MB
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hoslex

Dostum bu güncelleme çok farklı etkiler yarattı.Bende fps ciddi bir derecede düştü ve ayarları hangi düzeye alırsam alayım very low da ve ultra görüntü ayarlarına aldığımda aynı FPS'i alıyorum birşey değişmiyor.

Sistemim şu şekilde.

Intel i7 7700HQ 2.8GHz > 3.8GHz; 45W; 14nm
    6GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX1060 192-Bit DX12
    8GB (1x8GB) DDR4L 2400MHz
    Intel 600P 256GB M.2 Sata PCIe 3.0 x4 (Okuma: 1570 MB/s - Yazma: 540 MB/s)
    1TB Seagate ST1000LM035 HDD SATA-3 7mm 128MB

Ortalamanın üstünde bir sistemin var işte böyle sorunlar olmaması gerekiyor. Son güncelleme yok etti beni. Çatışmalarda 5-10 adam olunca fps 20 ye felan düşüyor sprey dahi atılmıyor yani. Herkes bu durumdan şikayetçi fakat hala bir açıklama yapmıyorlar en çok kıl olduğum konu

• işin ilginci oyun sistem veya marka mı seçiyor anlamadım. aynı sistem veya daha düşük sistemlerle hiç sorun yaşamadan oynayanlar var.

Yayın yapanlarda genelde 1080 ekran kartı var mesela benim sistemden farklı olarak izliyorum öyle aman aman bir drop yaşamıyorlar. benim oyun M2 satada kurulu yine fayda etmiyor.

zamanım olunca son sürüm windowsu temiz kurmayı deneyeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatality_

işin ilginci oyun sistem veya marka mı seçiyor anlamadım. aynı sistem veya daha düşük sistemlerle hiç sorun yaşamadan oynayanlar var.

Yayın yapanlarda genelde 1080 ekran kartı var mesela benim sistemden farklı olarak izliyorum öyle aman aman bir drop yaşamıyorlar. benim oyun M2 satada kurulu yine fayda etmiyor.

zamanım olunca son sürüm windowsu temiz kurmayı deneyeceğim

internette olan , yapılabilecek her şeyi denedim hiç bi şekilde fayda etmiyor , oyunun tamamen clientinden kaynaklanan bir sorun var. En son yeniden pc formatladım acaba windows fall creators update mi sıkıntı yarattı diye , değişen bir şey olmadı yine aynı.
  • Bende eskiden 60-70-80 fps le oynardım şimdi 50-60 arası denedim her şeyi nvidia ayarları falanda etki etmiyor ister max performansta olsun ister optimum güç olsun. Oyun şu haliyle hiç zevk vermiyor umarım düzelir.
  • Oyun tam sürüm çıkacaktı sorsan hala fps drop alıyoruz benim zaten sistemim kötü düştü 40 fps e oyun 70 le oynarken bir de drop olunca 10 görüyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.