Şimdi Ara

Yeni GTX 670 ile CRYSIS 3 te ani fps düşüşleri ? (D3DOVERRIDER ile FECİ AKICI OLDU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
2.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yeni aldığım msi gtx 670 power edition ile crysis 3 te ani fps düşüşleri yaşıyorum . sistem bu

Fx 6100 @ 4.6 GHZ -- GIGABYTE 970A --MSI GTX 670 POWER EDITION -- SANDISK EXTREME 120 GB SSD -- 500 GB SEAGATE HDD -- 8 GB RAM -- COOLERMASTER HYPER 212 EVO CPU Cooler -- AEROCOOL VS-3 CASE -- 500 WATT XIGMATEK PSU -- VE 2 ARCTIC COOLING + 2 AKASA CASE FANS -- 27" ASUS VE276Q LED MONİTÖR

mesela en yüksekte crysis 3 te 60-70 fps alırken, bazı sahnelerden aniden 35-40fps ye düşüyor özellikle ateş ederken tam ve de lag oluşuyo. medium da da 100+ fps görüyorum ama aniden 40-50 ye iniyo bazı sahnelerde. Bu darboğazın işaretimi yoksa ? çünkü eski kartım hd 7850 ile bu tarz sorunlar yoktu kullanırken. tamam 60 fps üstünü göremedim onla ama en azından stabildi. şimdi 100+ fps bile alsam mediumda birden düşüşler güzel olmuyo.

yoksa önümüzdeki ay bi i5 3750 k filan mı alsam ?

EDİT: sanırım düzeldi windowsu ve driverları baştan kurunca ve de 3d3overrider ayarlarını yapınca

bu d3doverrider feci güzel bişeymiş. hiç bi şekilde fps düşmesi olmuyor artık ve de yağ gibi akıyor smaa açmama ve en yüksekte oynamama rağmen gtx 670 imle. önceden hd 7850 de ortayı geçemezdim ama ayar yapmadan takılma olmazdı. şimdi overrridersız gtx 670 de birden 80 fps den 40 lara düşyodu tam ateş ederken vuruluyodum. şimdi ise bu d3doverrider ile fpsler hep sabit ve en yüksek ayarlarda 60+ fps alıyorum. kartın performansı ortaya çıktı .

bu arada hd 7850 de ayar gerektirmeden fps düşmesi olmuyodu (ama mediumu geçemiyodum orası ayrı) şimdi nvidia ya özelmi bu durum ? bu 3d3overrider durumu yani. süper oldu şimdi gtx 670 en yüksek ayarda bile. ama bu durum atinin crysis 3 e göre daha iyi mi optimize olduğunu gösteriyo nvidiadan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEDONANIM -- 23 Mart 2013; 6:38:21 >

• bütün psyhics 3d vs ıvır zıvırdan kurtul, hatta yeniden windowsu kur tüm sistem sıfırlansın yeni ekran kartına göre dediler yabancı forumlarda öyle yaptım şu an yeniden kurdum windows 8 i. oyunu indirip deneyecem tekrar originden.
  • Vsync açarsan daha stabil olur diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miex

Vsync açarsan daha stabil olur diye düşünüyorum

açtım hocam evet oluyor ama ani düşüşler arada bir devam ediyordu crysis 3 te. şimdi yabancı forumlarda söyleneni yapıyorum windowsu kurdum baştan. ekran kartım gelince amd yi çıkarıp bunu takmıştım . bi temiz kurulum olsun dediler. bi de psyhics , 3d driver filan kurma sadece görüntü sürücüsünü kur dediler onu yaptım. şimdi oyun kuracam deneyecem birazdan ,)
  • Ani düşüşler bu oyunda ne yaparsanız yapın oluyor mus.
    Cevo sağolsun. Ati ve nvidia dan iyi direktif almış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridvan1903

Ani düşüşler bu oyunda ne yaparsanız yapın oluyor mus.

hocam sanırım düzeldi windowsu ve driverları baştan kurunca çünkü far cry 3 te de ufak ta olsa laglar oluyodu şimdi yağ gibi akıyo ultrada crysis 3 inmesine daha çok var esas onda merak ediyorum :)
  • fps hiç durmuyor bu oyunda sürekli haraket halinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıvanch

quote:

Orijinalden alıntı: ridvan1903

Ani düşüşler bu oyunda ne yaparsanız yapın oluyor mus.

hocam sanırım düzeldi windowsu ve driverları baştan kurunca çünkü far cry 3 te de ufak ta olsa laglar oluyodu şimdi yağ gibi akıyo ultrada crysis 3 inmesine daha çok var esas onda merak ediyorum :)

Moral bozma sonra crysis insanın ekran kartını doğduğuna pişman eden bi oyun. Ben 660ti ile Very high da istediğim akıcılığı yakalamadım, High da bitirdim fxaa da bitirdim. 50 üstü genelde fps ile, tabi daha da düştüğü oluyordu. Yalnız kartın çok yakışıklı bişey hayırlı olsun :)

• Hazir konusu acilmis bende sorayim,ayni sorun bende de var ve hala devam ediyor..Ekran karti mi arizali dedim önce ama diger hicbir oyunda böyle birsey olmuyor neredeyse..Crysis 3 multide cok SIK oluyor ve ne oldugunu anlamadan ölüyorum,Driver'lari bastan kurup Physx,3D falan fistan özelliklerini kurmayayim mi?

Yardim ederseniz sevinirim,delirtti beni kac gündür -_-
  • Oyun problemli , ben de aynı problemi yaşıyordum , orta yüksek ayarda 60 fps alırken fps 30-40 lara düşüyordu ben de çözümü fps yi 35 e kilitleyerek çözdüm çünkü oyun 35 fps civarında gayet akıcı olduğundan limit koymaktan çekinmedim.

Bence sizde fps yi 55 e kilitleseniz çözersiniz neden 55 derseniz bende fps 55 civarı iken sorun yokken 60 olunca fps düşmeleri ve takılmalar oluyordu ki nedeninin anlamış değilim (aynı sorunu tomb raider'da da yaşıyorum ama diğer oyunlarda sorun yok) , fps limitlemede kullandığım program "crysis 3 cvar configurator"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cos37 -- 21 Mart 2013; 17:21:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cos37

Oyun problemli , ben de aynı problemi yaşıyordum , orta yüksek ayarda 60 fps alırken fps 30-40 lara düşüyordu ben de çözümü fps yi 35 e kilitleyerek çözdüm çünkü oyun 35 fps civarında gayet akıcı olduğundan limit koymaktan çekinmedim.

Hocam nasil kilitlediniz 35 FPS'ye,ayrica en yogun catisma anlarinda bile(multiplayer icin diyorum) 35 FPS'den assagiya düsüyor mu hic?

Normal-Yüksek ayarlarda 80 FPS'den caaat diye 35-40 FPS'ye düsüyor,ne oldugunu anlamadan ölmüs oluyorum multide -.-
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mahz3N

quote:

Oyun problemli , ben de aynı problemi yaşıyordum , orta yüksek ayarda 60 fps alırken fps 30-40 lara düşüyordu ben de çözümü fps yi 35 e kilitleyerek çözdüm çünkü oyun 35 fps civarında gayet akıcı olduğundan limit koymaktan çekinmedim.

Hocam nasil kilitlediniz 35 FPS'ye,ayrica en yogun catisma anlarinda bile(multiplayer icin diyorum) 35 FPS'den assagiya düsüyor mu hic?

Normal-Yüksek ayarlarda 80 FPS'den caaat diye 35-40 FPS'ye düsüyor,ne oldugunu anlamadan ölmüs oluyorum multide -.-

Üstteki yazımı tekrar editlemiştim, kullandığım program crysis 3 cvar configurator. Önceden gpu durduk yere yükten düşüyordu çatışma felan yokken yani fps düşüyordu , fpsyi kilitleyince yükten düşme sorunu kesildi ama çatışmalarda fps yine düşüyor maalesef ; 35 den 20 lere kadar. O konuyu ben de çözemedim. (bu arada multi oynamadım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cos37 -- 21 Mart 2013; 17:28:27 >

• Ben çözümü MSI afterburner ile 35Fps sabit ayarlayarak çözdüm.Tabi ki siz daha yükseklere sabitleyin.Düşüp yükselmeler bayağı azaldı.
    Vsycn kapalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rkx -- 21 Mart 2013; 17:29:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RKDesing

Ben çözümü MSI afterburner ile 35Fps sabit ayarlayarak çözdüm.Tabi ki siz daha yükseklere sabitleyin.Düşüp yükselmeler bayağı azaldı.
    Vsycn kapalı.

Afterburner ile nasıl yapıyorsunuz fps kilitlemeyi , tomb raider da denemek istiyorum.
  • quote:

quote:

Ben çözümü MSI afterburner ile 35Fps sabit ayarlayarak çözdüm.Tabi ki siz daha yükseklere sabitleyin.Düşüp yükselmeler bayağı azaldı.
    Vsycn kapalı.

Afterburner ile nasıl yapıyorsunuz fps kilitlemeyi , tomb raider da denemek istiyorum.

MSI On-Screen Display açın.
    İngiliz Anahtarı Simgesi var.Ona basın.

Yeni GTX 670 ile CRYSIS 3 te ani fps düşüşleri ? (D3DOVERRIDER ile FECİ AKICI OLDU)

• quote:

quote:

quote:

Vsycn kapalı.

MSI On-Screen Display açın.
    İngiliz Anahtarı Simgesi var.Ona basın.

Az önce bu kısmı kurcalıyodum , çok sağolun.

• quote:

EVGA Precision X ile yaptim cok sükür eskisine nazaran cok daha iyi oldu,cok cok sagolun hocam :)

@cos37
    Sizin program ise yaramadi bende,ya da ben yapamadim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mahz3N

quote:

EVGA Precision X ile yaptim cok sükür eskisine nazaran cok daha iyi oldu,cok cok sagolun hocam :)

@cos37
    Sizin program ise yaramadi bende,ya da ben yapamadim

Önemli değil.EVGA ile MSI programları aynı , bendede EVGA çalışmıyor AMD kart diye
  • crysis 3 için binlerce kez söyledim KONUSUNU BİLE AÇTIM
    fps yi 60 a sabitle sonra d3d overrider dan vsync ve triple buffer aç.. fakat oyun içi vsync kapalı olsun. birde nvidia son driverları kur ve panelden global ayarları single display performance mode ve maximum performance a al.

diğer oyunlar içinse oyun içi vsync çalışıyorsa d3doverrider açma sadece o kadar ve crysis 3 hakkında dediklerimi yap diğer oyunlar içinde.. sadece deiğim gibi diğer oyunlar içinse oyun içi vsync çalışıyorsa d3doverrider açma

edit: bazı çakılmalar alıyorsan "crash" direct3d compatibility ayarını seç precision x den "seçili sanırım sende gördüm" birde precision x 3.0.4 kullan.. hatta OSD yi disable etmen gerekebilir bazen.
    edit2: son patch ile ve driver ile bazı kullanıcılar problemler yaşayabiliyor yukarıda anlattığım gibi.. hatta cpu bile fazla voltaj isteyecek hale getirdiler WHEA error ler oluşabiliyor durduk yere oyunda... yapacak pek bişey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 21 Mart 2013; 19:11:37 >

• quote:

Bence sizde fps yi 55 e kilitleseniz çözersiniz neden 55 derseniz bende fps 55 civarı iken sorun yokken 60 olunca fps düşmeleri ve takılmalar oluyordu ki nedeninin anlamış değilim (aynı sorunu tomb raider'da da yaşıyorum ama diğer oyunlarda sorun yok) , fps limitlemede kullandığım program "crysis 3 cvar configurator"

hocam nasıl kitleyecem fps yi ? :) Ayrıca temiz kurulum sonrası düzeldi en yüksek ayarlarda 65 fps civarı alıyorum 55 ten aşağı düştüğü de olmuyor FXAA açık gerisi ultra iyi midir hocam ? sizin dediğinizi yapıp 55 e kitlesem mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEDONANIM -- 22 Mart 2013; 5:25:18 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.