Şimdi Ara

Yeni geliştirilen şnorkel modeli sayesinden burundan da nefes alınabiliyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
2.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Serbest dalış(Apnea) ve zıpkınla su altı avcılığı için uygun bir ürün olduğunu düşünmüyorum keza bu tarz sporlarda basınçtan dolayı kulak eşitleme yapmak gerekiyor,yani burnunuzdaki havayı sıkıştırıp kulağınızı açmanız gerekiyor ki buda anca burnunuzu elinizle sıkıştırarak yapılabilir ama bu maske buna izin vermiyor.Ama su altı canlılarını incelemek ,deniz güzelliklerine bakmak için çok güzel rahat bir ürün gibi gözüküyor fiyatıda şnorkel + maske fiyatlarını düşününce çok değil ülkemize geldiği gibi almak isterim.

• çok mantıklı ancak fotoğrafta görüşü kısıtlıyor gibi biraz?
  • Ürün güzel, ama fiyat biraz pahalı. Ayrıca iyi bir gözlüğü olanlar için de tekrar gözlük almış gibi para veriyorsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: war whoop

Serbest dalış(Apnea) ve zıpkınla su altı avcılığı için uygun bir ürün olduğunu düşünmüyorum keza bu tarz sporlarda basınçtan dolayı kulak eşitleme yapmak gerekiyor,yani burnunuzdaki havayı sıkıştırıp kulağınızı açmanız gerekiyor ki buda anca burnunuzu elinizle sıkıştırarak yapılabilir ama bu maske buna izin vermiyor.Ama su altı canlılarını incelemek ,deniz güzelliklerine bakmak için çok güzel rahat bir ürün gibi gözüküyor fiyatıda şnorkel + maske fiyatlarını düşününce çok değil ülkemize geldiği gibi almak isterim.

Yutkunma yöntemiyle kulak eşitleyerek bu sıkıntının önüne geçilebilir diye düşünüyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tribord = decathlon

bu da bu yaz Denizde bu ürünü kullanan gundiler göreceğiz anlamına gelir
  • güzel ürün ama dalgalı denizde denemek lazım , kulak eşitleme ve görüşte sağlamsa bu maskeden alırım acımam
  • Bence fiyatı abartı degil zaten kaliteli maskeler o fiyatlardan başlıyor. Tek sorun snüziti olanlar için pekte kullanışlı bir maske olmasa gerek.
  • ilgileneneler videonun su altında geçen kesimlerini izlesinler mutlaka.

http://www.youtube.com/watch?v=xF-RQFhMt-E

http://www.youtube.com/watch?v=3rFH0lDx0UU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frostburn -- 17 Ağustos 2014; 1:45:53 >
  • arkadaşlar bu masleyi nerden satın alabilirim birde su altina girince tam hava girmiyor yanlış mı anladım acaba
    http://www.youtube.com/watch?v=xF-RQFhMt-E 1.47de tam dalıyor adama hiç bişi olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freeday -- 20 Ağustos 2014; 20:03:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: freeday

arkadaşlar bu masleyi nerden satın alabilirim birde su altina girince tam hava girmiyor yanlış mı anladım acaba
    http://www.youtube.com/watch?v=xF-RQFhMt-E 1.47de tam dalıyor adama hiç bişi olmuyor

sanırım basınc dengeleyeci bir zamazingosu var :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: frostburn

quote:

Orijinalden alıntı: freeday

arkadaşlar bu masleyi nerden satın alabilirim birde su altina girince tam hava girmiyor yanlış mı anladım acaba

sanırım basınc dengeleyeci bir zamazingosu var :)

Alıntıları Göster
    @freeday
    http://www.decathlon.co.uk/easybreath-surface-mask-blue-id_8304664.html

biraz beklersen TR ye de gelir yada decathlon'a mail at getirsinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frostburn -- 21 Ağustos 2014; 22:59:28 >

• ayrıca serbest dalıs için uygun değil denmiş yani öyle cumbur lob diye dalamazsınız bu aletle.
    sakince yüzeyin hemen altında snorkel de suyun alttında olacak sekilde yüzülebilir ve görsel olarak suyun tabanı seyredilebilir.

9. Why do I take in water when I go underwater?
    We developed the Dry top stop water concept primarily to prevent water from getting into the snorkel when there is choppy water, small waves on the surface or when the user leans their head too far forward. Under the same conditions with a traditional snorkel, the user could swallow the water that gets into the snorkel; this is what we wanted to avoid.
    This Dry top stop water system only works when the snorkel and float valve are in a vertical position.
    When free diving, the snorkel is in a horizontal position during the duck dive, this is when water can get into the snorkel.

10. Why can't you free dive with the Easybreath®?
    The Easybreath® was designed for surface snorkelling, which represents 90% of the practice.
    It is not possible to free dive for several reasons:
    1) The dry top system does not work in a horizontal position when duck diving.
    2) The volume of air contained in the Easybreath® is much greater than that contained in a traditional mask; from 1m deep, the pressure of the mask on the face becomes very uncomfortable.
    3) When you free dive, you need to equalize the pressure afterwards, i.e. hold your nose and blow through it gently as if you are blowing your nose in order to balance the pressure of the ears so as not to pierce your eardrums. With the Easybreath® it is impossible to equalize because you cannot get at your nose.

snorkel dik konumda olursa sadece içindeki vanalar çalışıyor yoksa içerisine su alabiliyor.
    ayrıca derine dalarsanız orta klagı dengelemek için burnunuzdan dısarı hava veremiyorsunuz.

Fazla beklenti içine girmemek lazım ama bence vaadettiği şey de fiyatına göre muazzam.Alanlar da memnun kalmış ama yüzünüze oturan bedeni denemeden netten almak hata olur bence

• Ben kullanıyorum çok memnunum

• sanki çok zor bişey ağızdan nefes.bu kazulet gibi alete para mı verilir.heybetini gören 50m'ye dalış maskesi sanır :)
  • hangi boyunu kullanıyorsun ben l/xl aldım sanki su kaçırcakmış gibi duruyor

Ben kullanıyorum çok memnunum

• Rurik Eternally kullanıcısına yanıt
    Videoda onu açıklıyor. Tıkaç gibi bir şey var suya daldığında otomatikman basınçla o tıkaç oraya yerleşiyor ve su geçirmiyor.
  • Bence çok mantıklı, fiyatı da uygun Umarım hayal kırıklığı yaratmaz da alırız satışa sunulunca
  • Güzel olmuş umarım ulaşmamız kolay olur
  • satın alanlar nerden almış acaba TR'de var mı?

edit : Decathlonda varmış 149 tl çok sevindim vallahi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frostburn -- 12 Temmuz 2015; 23:13:21 >
  • Kullanan arkadaslar suya dalindiginda ne olduğunu söyleyebilir mi yani iceri hic su almıyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.