Şimdi Ara

Yeni gelişmeler var araba pert olmadı, yapılacak... (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
2
Favori
19.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçmiş olsun, vallahi görünmez kaza işte.
  • TiesTorN kullanıcısına yanıt
    Perte gitme olayının matematiği basit aslında. Kimse pert durumunda aracın kullanılıp kullanılamayacağı veya güvenli olup olmayacağıyla ilgilenmiyor.

(Meblağları komple atıyorum) Aracın tamir masrafı 50 bin tl tutarken araç kasko bedeli 120 bin tl. Sigorta 50 bin tl verip aracı yaptırmak yerine aracın sahibine 120 bin tl ödüyor ve aracı almış oluyor. Daha sonra bu hasarlı aracı 90 bin tl'ye başka bir şahsa satıyor. 50 bin tl verip yaptıracağına 120-90=30 bin tl ile zararını kapatmış oluyor. İş tamamiyle kar-zarar denklemi. Aslında öyle olmaması gerek ama durum malesef böyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpawniN

Zaten hep o panik hali yüzünden saçma sapan hareketler trafikte.

Kadına ehliyet vermek için panik olma ihtimali olmayana kadar test etmek gerekiyor. Bakın kadın sürücü olmasın demiyorum ama sürücü olsun herkes, kadınlar özellikle psikolojik testten geçsin, önce bir arabaya çarpınca kafayı yiyip on taneye daha çarpmayacağını ispat etsin. Duygusallıktan ölecekler.

Ne var yani adam mı ölmüş, ne ağlıyorsunuz hanımlar
    Hocam iyi kullanan kadınlarda var değişiyor ama sayıları çok az, ben şunuda düşündüm bana çarpan kadın bir ihtimal gördüğünde frenlemek yerine gazada basmış olabilir.

Neyse artık olan oldu annem kadına baya yüklendi ikisininde ben yatıştırdım kadının üstüne gitmedim zaten panik oldu sonrasında ağladı bide ben yüklenip iyice güvenini kırmayım dedim.

Neyse kadına tecrübe olmuştur bir daha ters yöne girmez ayrıca durup bekler.

2006'dan beridir şahsım adına hatalı olduğum bir kaza yaptım oda kurallara uymadım dönülmez yerden u çektim çekerken dolmuş geldi göremedim arkadan gelenleri doblo 1 vardı bende bir tipocu çarptı tipo içindekilerde façalı tiplerdi döner bıçağı gibi sivri uçlu bıçak vardı arabalarında biraz uğraştım kazada kasko bile bozulmadı, çünkü o kalitesiz insanlar arabayı restore etmeye çalışmış kaskomdan kaskocu aradı dedi böyle böyle bunları yapmaya kalmışlar iptal ediyorum diyip etti sonra kurallara hep uydum çok nadir kaçamak yaparım oda tam emin olduktan sonra.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle geçmiş olsun.
    ama sormadan edemeyecem. dünya malı için neden canınız gibi bakarsınız anlamış değilim. canı gibi bakanları geçtim canından daha fazla bakanlar var. Anlamak mesele
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaazto28

Öncelikle geçmiş olsun.
    ama sormadan edemeyecem. dünya malı için neden canınız gibi bakarsınız anlamış değilim. canı gibi bakanları geçtim canından daha fazla bakanlar var. Anlamak mesele
    Sağol hocam

Burası Avrupa Amerika değil, avrupada passat 26.000€ Türkiye'de 300.000₺.

Avrupada panda i10 gibi araçlar 10-12.000€ Türkiye'de 80-100.000₺.

Şimdi anlıyor'musun neden daha değerli.

Kimsenin dünya malına taktığı yok, Avrupa'nın 2 senede aldığı arabayı 8 senede alınca haliyle değerli oluyor, ömrümüzün 8 senesini dünya malına veriyoruz.

Bunun bizle alakası yok, kimle alakalı olduğunu yazmayım konu sapar.

İyi forumlar

• Dun yolda parketmis araclarin 1 metre kadar arkasinda 2 dk icin durdum. Aracimdan indim ve telefonla konusmaya basladim. Park ettigim yerdeki araclardan biri geri geri gelip aracimin arka kapisina vurdu. Inen bayan az once orda yoktunuz ne ara geldiniz dedi. Dikiz aynasini makyajdan makyaja kullandiklarindan bakmak aklima gelmemis demekki. Ben olmasam yoldan hizla gecen bir kamyonun onunede cikabilirdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçmiş olsun.umarım herşey gönlünüzce olur.
  • Kimden kaynaklandığını gayet iyi biliyorum, anlatmanıza gerek yok, Allah zalimlere ve zalime yalakalık yapanlara lanet etsin kahretsin.
    Sorun veya sorum şu; neden hayatımızı saten boşa gidecek olan şeylere harcıyoruz. İllaki ev araba gibi şeyler insanların en doğal ihtiyacıdır ama araç olmalı amaç değil. Bugün çok fakir birisi olabilirim ama manevi fakirlik kadar kotu bir durum yoktur şu dünyada.
    Bu dünya zaten yok olacak ve içindekileri de yadırgadığım, şu dünyada insan canı kadar önemli bir şey yok.
    Avrupa'nın 2 senede aldığını biz 8 senede alıyorsak bence biz de 2 senede alabileceğimiz şey almalıyız ve neden 8 senede aldığımızın sebebi kim veya ne ise ondan hesap sormalıyız. Ya bugün ya da yarın elbet bir gün. Gücü elde edersek bu dünyada yoksa ahirette ama önce dünya gözüyle...
    Tekrardan geçmiş olsun.

• Geçmiş olsun Allah beterinden korusun

• 1 ay sonra etek altı temizlik boyası yapılarak döner, airbag mi? O ne

• Juke 1.6 cvt den uzak dur hocam.

500X daha mantıklı bir seçrnrk

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Geçmiş olsun.

Ama bakıyorumda arabada pek bişey yok ki ya. bu nasıl oluyorda 30 BİN TL tutuyor arkadaş
  • 2 hafta sonra araç çıkar pazara çıtır hasarlı servis şişirmesi (tüm airbaglara direnç atılır emniyet kemerlerine direnç atılır)

İki kapı boyalı belden aşağı.

oh mis gibi ...

Yerleştürrrr geçsin gitsin.

Araç sahibi sakın alınmasın bahsettiğim şeyler siz aracı teslim ettikten sonraki olaylar. (genelleme)
  • Geçmiş olsun hocam, Allah beterinden korusun..
  • pert mi şimdi bu
    sağ iki kapı değişmiş
    sigortadan para almak için şişirilmiş ağır hasar kayıtlı[simage]
    bu arkadaş ne yapsınhttps://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1163408/d483f7ca-64ee-4f5e-9798-4af64b23790c.jpg[/simage]
  • quote:

Orijinalden alıntı: pro-black

Juke 1.6 cvt den uzak dur hocam.

500X daha mantıklı bir seçrnrk
    Neden hocam herkes 1.6 cvt alma diyor sorunlu falan mı?

• Geçmiş olsun, yorumlarınızı forumda görüyorduk üzüldüm açıkçası.

Arabayı pert haliyle alabiliyorsanız alın bence. 2. elde o kadar değer kaybetmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: zero-man

Geçmiş olsun, yorumlarınızı forumda görüyorduk üzüldüm açıkçası.

Arabayı pert haliyle alabiliyorsanız alın bence. 2. elde o kadar değer kaybetmez.
    Sağol hocam, geçti o iş artık.

• Öncelikle geçmiş olsun.
    Geçen sene yakınım Mini Cooper aracının 2 kapısını Dubaya sürtmüştü.
    Y. Servis 20.000 TL ücret çıkarttı Kaskodan, Bende gittim iyi bir boyacıya 1700 TL'ye harika bir şekilde boyattım.
    Airbag'ler açmasa sizinde hasarınız aşağı yukarı bu kadar olacaktı. Ama airbaglerin fiyatı tahminen 10.000 TL ( Teki) olunca .
    Araç Pert'e çıkmış. Size 2.el kasko değerini verip aracınızı satılığa çıkartacaklar. Sigorta Firması da 10-15 bin TL zararla işden kurtulacak.
    Bu araçta tahminen Trafiğe birkaç ay sonra çıkacak, Galerici binbir yalan söyleyecek, Normal değerinin 5-6 bin altına da satacak.
    Hatta Dosya tam kapanmadan yapılıp satılırsa, Plakada hasarı bile gözükmeyecek.

• Geçmiş olsun hocam çok üzüldüm. En azından karşınızdaki kabahatini kabullenmiş. Greçi ters yönden geliyorsa söyleyecek yalanı yok ama bir arkadaşıma kırmızıdan geçen bir araba çarptı. Adam ne dese beğenirsiniz; bana yeşil yanıyordu demiş. Arkadaşım dava açtı falan hala sonuç yok. 1 sene kadar oldu. Geçmiş olsun. Araç olarak da nissan juke çok iyi bir araba değil gibi. Belki nissanı inanlar fiata göre tercih edebilir ama. O model çok tercih edilecek bir model değil bence. 500x alın derim ben. Hayırlı olsun şimdiden.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.