Şimdi Ara

Yeni gelişmeler var araba pert olmadı, yapılacak... (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
2
Favori
19.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dostum bende hükümetten bahsemedimki lütfen anlayarak mesajlaşalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabada perte çıkıcak büyük bir durumda yok hava yastigi actigindan hava yastiklari heralde pahali perte cikarmislar neyse caniniza gelcegine maliniza gelsin üzülmeyin .

• Koç_hisarlı K kullanıcısına yanıt
    Bide her 2 türde de, fren pedalı yeterince büyük.... Ve buna rağmen ...

Neyse Allah beterinden saklasın. Geçmiş olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • geçmiş olsun Allah beterinden esirgesin

sakınan göze çöp batar misali genelde böyle oluyor

ömrümde bir defa ufak hasarlı kaza yaptım ,arabadaki herkesin eli ayağı titriyordu ,o nedenle nasıl bir duygu olduğunu bilirim
    eşim yanımda her zaman valiz gibi giderdi ,ya ara sıra trafiğe bakıp yardımcı ol desem de umursamazdı ama kaza sonrası bir müddet araba geliyor diye bağırmaya başlamıştı

şimdi yaşananları unuttu ve yine valiz gibi oturuyor ,gözü hep mağazalarda ve ilgisiz yerlerde :)

o nedenle hep söylerim ,önemli olan kaza yapmamak (elden geldiğince) yoksa yol benimdi falan demek sadece belki malı yerine getirir ama o travma kolay kolay atlatılamıyor (hele birde Allah esirgesin ölüm olursa ömür boyu sürer)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 10 Şubat 2019; 3:5:11 >
  • Geçmiş olsun.
    Bu hasara pert vermeleride ilginç.
    Hangi sigorta firması

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alt tarafı dünya malı...

Canım arabam cicim arabam nedir yahu?

• Daha bugün ara yoldan sığırın biri önüme fırladı yerler ıslaktı zor durdum çarpmama ramak kalmıştı. Geçmiş olsun, en azından cana bişey gelmemiş

• Çok geçmiş olsun

• Zaten hep o panik hali yüzünden saçma sapan hareketler trafikte.

Kadına ehliyet vermek için panik olma ihtimali olmayana kadar test etmek gerekiyor. Bakın kadın sürücü olmasın demiyorum ama sürücü olsun herkes, kadınlar özellikle psikolojik testten geçsin, önce bir arabaya çarpınca kafayı yiyip on taneye daha çarpmayacağını ispat etsin. Duygusallıktan ölecekler.

Ne var yani adam mı ölmüş, ne ağlıyorsunuz hanımlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun, kaza anlık bir şey her an olabilir, her an birimizin başına gelebilir.
    Araba denince 90 modele dahi boya var mı diye soran hangi akla hizmet bu soruyu sorduğu bilinmeyen bir milletiz.
    Alırken ve satarken boya boya boyadan başka birşey bilmeyiz ancak şu var ki araba bir araçtır.
    İkinci elde yüzünüzün gülmesini dilerim.

• MertMeteAlp kullanıcısına yanıt
    Hava yastığı açtığı için vermiştir.

• Aracınız ihaleye çıkınca teklif verecem

Benim merak ettiğim "Canım gibi baktığım" dan kastınız nedir? Bende temiz binerim, düzenli yıkarım, yıkatırım, cilalatırım, bakım aksatmam ama eğer bunların üstünde bakım yapıyorsanız bence bir araç için gerek yok. Gördüğünüz gibi günümüzde biri değse airbag açıyor, perte çıkıyor araçlar.

• Bahseden oldu mu bilmiyorum ama sigorta firmalarının ilk teklif ettiği fiyat çok düşük olur genelde.
    Eğer acil bir araç almanız gerekmiyorsa fiyata itiraz edebilirsiniz. O zaman biraz daha piyasaya yakın bir şeyler teklif ediyorlar.
  • geçmiş olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Geçmiş olsun hocam . Size birşey olmamış ya gerisi bir şekilde hallolur.

• quote:

Orijinalden alıntı: DRK Sigorta

Aracınız ihaleye çıkınca teklif verecem

Benim merak ettiğim "Canım gibi baktığım" dan kastınız nedir? Bende temiz binerim, düzenli yıkarım, yıkatırım, cilalatırım, bakım aksatmam ama eğer bunların üstünde bakım yapıyorsanız bence bir araç için gerek yok. Gördüğünüz gibi günümüzde biri değse airbag açıyor, perte çıkıyor araçlar.
    Hocam bu yaşıma kadar 2 doblo eskittim birde 500l kullandım 12 senedir ilk defa ailem bu araba senin dedi bu çok güzel bir his bu yüzden dedim bunu demeselerdi yine iyi bakıyordum ama demeleri hoşuma gitti işte anla yani

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• eminim ki şaside hiç bir şey yoktur... şu kadarcık hasarın perte girmesi çok komik.
  • JustOffer kullanıcısına yanıt
    Eğer bahsettiğiniz kusurlar sizdeyse klozda belirttiği yükümlülüklerinden sıyrılmış olduğu için tamir etmez, araca karışmaz. Aynı durumda sigortalar da karşı tarafın zararını tazmin etmez. Ancak iş karşı tarafın alkol/keyif verici madde kullanımıysa ve kasko sizinse artık mesele kasko ve diğer şahıs arasındadır. Bu ufak kazalarda da böyle işler eğer kaskonuz varsa. Kasko sizinle olan sözleşmesi uyarınca aracı yaptırmak veya perte çıkarmak zorunda kalır, ancak masrafını oranı nispinde karşı tarafın sigortasından rücu eder. Eğer kazaya karışan diğer şahıs alkollüyse sigorta bunu ödemeyeceği için kasko şahsa dava açıp zararı ondan tazmin ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devils_

Devlet gerçekten devlet olsa kimse kuralsizlik yapamaz ama nerede işte. Herkes kendi kurallarını koyuyor trafikte. Bizim devletimiz yaya gecitiyle uğraşsın. Gizlice resim çekip ceza yazsin bunlara. Yollarda yüzlerce binlerce kamera var. Ama sagolsun devlet sadece güvenlik için kullanıyor. Adam sis farkını açıyor ceza yok, kırmızı da geçiyor ceza yok, göz göre göre makas atıyor ceza yok. Sonra gitsinler arka koltuktaki çocuklara düdük verip kampanya yapsınlar.

Araç kameram var. Bütün kuralsizliklar kamerada. Gidip şikayet etsem kanıt olarak kabul etmiyorlar. Yüzümüze dahi bakmıyorlar. Yapan adamın da yanına kalıyor.

Ben bu ülkeden ve insanlarından ümidimi kestim dostum.Bir beklentim yok artık.Bu ülkenin değişeceğini sanmıyorum maalesef. Allah kaza bela vermesin sadece trafikte.
    Ne zamandan beri kırmızıda geçince ceza gelmiyor?

Son 2 ayda 2 kere kırmızı ışıkta geçti cezası geldi eve. Kıl payı ile geçilmiş ama yapacak bir şey yok, geçilmiş sonuçta.

Boşuna durmuyor o kameralar orda.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.