Şimdi Ara

Yeni Geely HP Modeli (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
24.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bakın klavyede hızlı yazıyorum bazı eksıklıkler olabılır saçma sapan şeylere uzatmanın anlamı yok bir konu actım şöyleydi böyleydi, volvo gibi bir firmanın sahibi olan firmadan bahsediyoruz ve o konuyu baltalamaya çalışanlar gidip gormusmu soyleydı boyleydı dıyor,begenrısınız begenmezsınız,ben fikir be bilgi amaclı actım konuyu çoluk çocuk sohbetine çevirmeyin lütfen..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarapci

Sırketımıze aldıgımız 2 adet dfm kasalı kamyonetlerın bır tanesı 6000 de bır tanesıde 7500 km vıtes dıslılerı dagılmıstır dfm sanzımanı degıstırmıyecegını cok hızlı kullanmadan dolayı bunun oldugunu belırttı dehsete dustuk tabıkıde hala dfm ıle gorusmelerımız devam edıyor sımdı bız kadran dısı hızmı yaptık bu aracla yanı nasıl boyle bırsey soyluyebılırler dıger araclarımız transıtlere neden bısey olmuyor onlarıda calısanlarımız kullanıyor sorun yoksa dfm neden dagıldı cın araclarını savunan arkadaslar bu sorumu rıca edıyorum yanıtlasın 6000 ve 7500 km dıkkatınızı cekerım sanzıman bu kapı fıtılı degıl

aslında arcı pek savunmuyoruz,biraz detay konusuyoruz tartısıyoruz,mesela tata marka arabalarda bu soyledıgınız sorunun oldugunu duymustum ama birşeyleri taş atmadan tartısamıyoruz...
  • Cevabınızı begendım gayet ılımlı cevap vermıssınız ancak sırket arkanda durmuyor arkanda duruyorsada destek ıcın arkadan yapılabılecek maglum seyler ıcın duruyor bence henuz cın arac yapmayı bılmıyor benım gozumde yanı olu yatırım gercekten 6000 de 7000 de bunlar oluyorsa 30000 bınde neler olabılecegı ne sorunlar acabılecegı ve bunun kacını servıste yaptırabılecegın mechul
  • quote:

Orijinalden alıntı: savaskursun

quote:

Orijinalden alıntı: tolbert

Volvo ile hangi fabrikada ortak üretiliyor?ayrıca ortak üretilen fabrikada hangi Volvo modelleri üretiliyor? Bu konuyu açıklığa kavusturursaniz sevinirim

volvo firmasına geely volvo yu satın aldı zaten, çindeki fabrıkasında hangi modeller uretiliyor tam bilmiyorum,ama volvo geely nin aşağıda birçok kaynakta koydum zaten otomativ sektöründe oldugumdan bu satınalma ortalıgı karıştırdı,bunun yanında mazda ilede ortaklık için uğraşıyorlar ...

http://www.ntvmsnbc.com/id/25120009/
    http://www.haber3.com/geely,-volvoyu-satin-aldi-562717h.htm
    http://www.cnnturk.com/2010/ekonomi/08/03/volvonun.geelyye.satisi.tamamlandi/585533.0/
    http://www.volvocars.com/tr/top/about/news-events/pages/default.aspx?itemid=29

Bu verdiginiz linklerdeki hiçbirsey aynı fabrikada üretildiğine dair tek satır cümle yazmıyor.Bilmediğiniz bir konuya tam hakimmissiniz gibi konuşup burada yalan yanlış seyler yazıyorsunuz.Geely Volvoyu aldı evet ama Geely nin sahibi bile volvo bağımsız şirket kalicak derken senaryolar bu forumda havalarda uçuyor.

• Aslında çin insanlarda farklı bir izlenmim uyandırılmış,yani şöyle çin malı dandiktir,kesinlikle değil ama şu var adamalar her kılıfa birşey uyduruyor oda her bütçeye uygun urun,işte sorun bundan kaynaklanıyor adam araba yapıyor yada başka birşey yapıyor o urunun 1/3 1/2 gibi oran fiyat farkı cıkıyor hatta 1/4 fiyat farkı buda ne oluyor herşeyden kısma yani kalitesiz,sorunlu ...
    ama bukadar orantıya gelmeyen ucuz değil ama uygun olan urunleri guzel ve kaliteli,yada şöyle düşünün hızlı trenleri var,uydu yapıp yolluyorlar,dunyanın en uzun koprusu deniz uzerinde yanlış hatırlamıyorsam 42km,suan aklımıza gelecek herseyı yapıyorlar ve uretıyorlar,suan bosh,mercedes,volvo ...vs hep çinde uretılıyır,arcelik,beko..vs urunlerin hemen hepsi çin malı özellikle kompresörler,yada şu var klima dusunun ama bunun mobil klimasını yaptılar birçok markada var bu ama tamamı çin malı ...
    Aracınız olarak bakarsak,eğer kullanma talımatlarında size su devire su hıza çıkmayın yoksa boyle olur dıye bir uyarıda bulunmamış iseler ve o dısardan bir etki olmadan arzalanmış ise bu sorunu gidermek zorundalar,size zorluk cıkartılıyorsa bence basıtırın olmazsa şikayet ediceğinizi söyleyin dava acıcagınızı söyleyin buyuk ıhtımal hallolur ama yetkili biri ile konusun personel vurdum duymaz olur,diğer bir yandan ise sorun cozulmuyorsa tüketici hakalrından bilgi alın onlar sızı yonlendırır sorununuz hallolur boyle birşeye kimsenın hakkı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

quote:

Orijinalden alıntı: eac

Aslında çelik dedikleri şey krom zincirmiş.. Peh.. Yok oyun hamuru.

Yahu sus konuşma daha da rezil olma.

İki ihtimal var.

Ya Anadolu Grubu çalışanısın diğerleri gibi buraya reklam yapmaya geldin.
    Ya da 1 sene önce bi arkadaş aldı dediğin arkadaşın ta kendisisin.

adama sus konuşma deme hakkını nerden alıyorsun merak ettim , geely çökertme operasyonuna mı katıldın ne yaptın , adam türkiyeye yeni gelen araçla ilgili bilgi verici konu açıyor , resmen hakaret ediyorsun

1. Otomotiv sektöründe AR GE departmanında çalışıyorum diyor TRAVERS yazmayı bilmiyor.
    2. Otomotiv sektöründe 8 yıl tecrübem var bu araçlar 5 yıl 150 bin km. garantili demek ki sağlam araçlar diyor. Bu arabaların 2 yıl ve 60 bin km. yasal garanti altında olduğundan habersiz.
    3. Motoru Toyota motoru diyor. Ben olmadığını iddia ediyor adam gibi lafımın arkasında duruyorum. Aksini ıspat etsin çeker giderim.
    4. TRİGER kayışına (aslında Türk otomotiv sektörünün uydurduğu bir tabirdir aslen Timing Belt olarak geçer) TRİGEL diyor.
    5. OTOMOTİV sektörüne OTOMATİV sektörü diyor.
    6. "Paslanmaz çelik kromu yükseltilmiş bir bileşendir ve sağlam bir maddedir" şeklinde açıklama yapan birisi oluyor kendisi. (Çok büyük bir açıklama gerçekten).

Bu forumu yanıltan, insanlara yanlış bilgi veren bir kişiye ben bu forumda SUS derim arkadaş.

• quote:

Aslında çin insanlarda farklı bir izlenmim uyandırılmış,yani şöyle çin malı dandiktir,kesinlikle değil ama şu var adamalar her kılıfa birşey uyduruyor oda her bütçeye uygun urun,işte sorun bundan kaynaklanıyor adam araba yapıyor yada başka birşey yapıyor o urunun 1/3 1/2 gibi oran fiyat farkı cıkıyor hatta 1/4 fiyat farkı buda ne oluyor herşeyden kısma yani kalitesiz,sorunlu ...
    ama bukadar orantıya gelmeyen ucuz değil ama uygun olan urunleri guzel ve kaliteli,yada şöyle düşünün hızlı trenleri var,uydu yapıp yolluyorlar,dunyanın en uzun koprusu deniz uzerinde yanlış hatırlamıyorsam 42km,suan aklımıza gelecek herseyı yapıyorlar ve uretıyorlar,suan bosh,mercedes,volvo ...vs hep çinde uretılıyır,arcelik,beko..vs urunlerin hemen hepsi çin malı özellikle kompresörler,yada şu var klima dusunun ama bunun mobil klimasını yaptılar birçok markada var bu ama tamamı çin malı ...
    Aracınız olarak bakarsak,eğer kullanma talımatlarında size su devire su hıza çıkmayın yoksa boyle olur dıye bir uyarıda bulunmamış iseler ve o dısardan bir etki olmadan arzalanmış ise bu sorunu gidermek zorundalar,size zorluk cıkartılıyorsa bence basıtırın olmazsa şikayet ediceğinizi söyleyin dava acıcagınızı söyleyin buyuk ıhtımal hallolur ama yetkili biri ile konusun personel vurdum duymaz olur,diğer bir yandan ise sorun cozulmuyorsa tüketici hakalrından bilgi alın onlar sızı yonlendırır sorununuz hallolur boyle birşeye kimsenın hakkı yok.

orda uretıldıgı değil volvonun aldıgını gostermek ıcın koydum,
    vovlvonun çin fabrıkası gelly uretildiğini duyma değil kendim biliyorum ama burda hepsi değil bazı modelleri uretiliyor ama iki modelinde yapılacağı bir uretım açılışı yapacakalr,aşağıda ürtilen modellerden bildiklerim var..

Yeni Geely HP Modeli

Yeni Geely HP Modeli

Yeni Geely HP Modeli

Yeni Geely HP Modeli

• arkadaşım ben ne yazdım klavyeyele hızlı yzaıyorum ve bu şekil çıkıyor beğenmiyorsan konudan çık git adam akıllı birşey konuşuyoruz ben kendimi sana hıspatlamak zorunda dei,ğilim beğenmiyorsan oku geç yada uza yaww ne cins adamsın sen yaaa birşey açtık burnumuzdan getirdi sen türk dil kurumuna git orda takıl ...
  • quote:

arkadaşım ben ne yazdım klavyeyele hızlı yzaıyorum ve bu şekil çıkıyor beğenmiyorsan konudan çık git adam akıllı birşey konuşuyoruz ben kendimi sana hıspatlamak zorunda dei,ğilim beğenmiyorsan oku geç yada uza yaww ne cins adamsın sen yaaa birşey açtık burnumuzdan getirdi sen türk dil kurumuna git orda takıl ...

Hıspatla kendini liseli.

Beraber üretim yapıyorlarmış. Volvo ile Geely ortaklığı sadece ticari bir ortaklıktır. Volvo know how bilgilerini Geely ile paylaşmamaktadır bundan bile haberin yok.
  • canım benim kardeşim haddini yiyice aşıyorsun,gogole denilen birşey var ara bak kafan basmıyormu,benim senin kadar oğlum var adamın asabını bozma,aç googleyi bak butun sorulrın orda,

ha bu arada gelly ticari değil komple alındı,

Geely, Volvo’yu Satın Aldı.
    Volvo’nun yeni sahibi Geely oldu.

Geçtiğimiz Ağustos ayında Geely, ABD'li otomotiv üreticisi Ford'dan Volvo Cars'ı 1,8 milyar dolara satın aldı.

Geely'nin yaklaşık iki yıl süren yoğun görüşmeleri neticesinde bu anlaşma, Çinli bir şirketin, en büyük “deniz aşırı otomotiv şirketi satın alması” olarak kayıtlara geçti.

"Bugün Geely'nin tarihinde bir dönüm noktasını temsil ediyor." diyen Geely Başkanı Li Shufu; Volvo Cars'ın, yönetim ekibi İsveç'te olmak üzere ayrı bir şirket olarak kalacağını ifade etti.

Volvo'nun İsveç ve Belçika'daki tesislerinin çalışmaya devam etmesini amaçladıklarını belirten Li Shufu, aynı zamanda Pekin'de, Çinli müşteriler için 300 bin adet Volvo marka araç üretecek bir fabrika kurmayı planladıklarını kaydetti.

Li Shufu, "Dünyadaki en büyük otomotiv pazarı olan Çin, Volvo'nun ikinci piyasası olacak. Volvo, hızlı büyüyen Çin pazarındaki fırsatlardan istifade ederek, dünyanın önde gelen markası olarak benzersiz bir konuma kavuşacak" dedi.

• quote:

canım benim kardeşim haddini yiyice aşıyorsun,gogole denilen birşey var ara bak kafan basmıyormu,benim senin kadar oğlum var adamın asabını bozma,aç googleyi bak butun sorulrın orda,

ha bu arada gelly ticari değil komple alındı,

Geely, Volvo’yu Satın Aldı.
    Volvo’nun yeni sahibi Geely oldu.

Geçtiğimiz Ağustos ayında Geely, ABD'li otomotiv üreticisi Ford'dan Volvo Cars'ı 1,8 milyar dolara satın aldı.

Geely'nin yaklaşık iki yıl süren yoğun görüşmeleri neticesinde bu anlaşma, Çinli bir şirketin, en büyük “deniz aşırı otomotiv şirketi satın alması” olarak kayıtlara geçti.

"Bugün Geely'nin tarihinde bir dönüm noktasını temsil ediyor." diyen Geely Başkanı Li Shufu; Volvo Cars'ın, yönetim ekibi İsveç'te olmak üzere ayrı bir şirket olarak kalacağını ifade etti.

Volvo'nun İsveç ve Belçika'daki tesislerinin çalışmaya devam etmesini amaçladıklarını belirten Li Shufu, aynı zamanda Pekin'de, Çinli müşteriler için 300 bin adet Volvo marka araç üretecek bir fabrika kurmayı planladıklarını kaydetti.

Li Shufu, "Dünyadaki en büyük otomotiv pazarı olan Çin, Volvo'nun ikinci piyasası olacak. Volvo, hızlı büyüyen Çin pazarındaki fırsatlardan istifade ederek, dünyanın önde gelen markası olarak benzersiz bir konuma kavuşacak" dedi.

Belki benim kadar çocuğun vardır ama, okuduğunu anlayamamanın yaşı yok.

• quote:

quote:

Aslında çin insanlarda farklı bir izlenmim uyandırılmış,yani şöyle çin malı dandiktir,kesinlikle değil ama şu var adamalar her kılıfa birşey uyduruyor oda her bütçeye uygun urun,işte sorun bundan kaynaklanıyor adam araba yapıyor yada başka birşey yapıyor o urunun 1/3 1/2 gibi oran fiyat farkı cıkıyor hatta 1/4 fiyat farkı buda ne oluyor herşeyden kısma yani kalitesiz,sorunlu ...

orda uretıldıgı değil volvonun aldıgını gostermek ıcın koydum,
    vovlvonun çin fabrıkası gelly uretildiğini duyma değil kendim biliyorum ama burda hepsi değil bazı modelleri uretiliyor ama iki modelinde yapılacağı bir uretım açılışı yapacakalr,aşağıda ürtilen modellerden bildiklerim var..

Yeni Geely HP Modeli

Yeni Geely HP Modeli

Yeni Geely HP Modeli

Yeni Geely HP Modeli

volvonun avrupada satılan hiçbir modeli çinde üretilmiyor. zaten geely volvoyu alır almaz çinde üretilen hiçbir modelin avrupaya satılmayacağını açıklamıştı. çinde üretilecek iki model çin dışına satılmayacak. sonuç olarak buradaki volvolar belçika ve isveç üretimi.

ilk fotoğraftaki GE modelinin ilk tanıtımında kapının açılmasıyla kapı içi kolu ve kaplaması yere düşmüştü de lansman iptal olmuştu. böyle bir marka sadece volvoyu aldı diye kaliteli olamaz. şahsım adına firma adamı olduğunuzu ve reklam yaptığınızı düşünüyorum.

• burda diyorki biz volvoyu satın aldık ama adını geely yapmıyıcaz aynı isimde devam ettiricez diyor, ama yeni fabrıkalar kurucaz diyor biz borsadan hisselerini aldık kar ortagı olduk demiyor..Sadece çin müşterilerinede özel araçlar yapıcaz diyor,

• quote:

burda diyorki biz volvoyu satın aldık ama adını geely yapmıyıcaz aynı isimde devam ettiricez diyor, ama yeni fabrıkalar kurucaz diyor biz borsadan hisselerini aldık kar ortagı olduk demiyor..Sadece çin müşterilerinede özel araçlar yapıcaz diyor,

O değil de, Anadolu Grubu kaç para maaş veriyor sana dostum?
    Sigortayı yüksekten yatırıyorlardır inşallah...
  • yok firma ile uzaktan yakından alakam yok,vovlva sistemi içersinde buda üretilicek olması bir avantaj sadece,zaten reklam olsa burda dırek araba ıcın fıkır değil bir dunya yazı toplardım koyardım ama bıde su var araba satısı için forumdada reklam yapmak çok komik bir durum olurdu bence..
  • Savaskursun,

Yazdıkların biri digerini tutmuyor.
    İlk mesajında ne dıyordun,
    ilk önce gelly volvo ya ortak olan bir firma ve volva ile aynı fabrikada uretilmektedir,uretim şartanamsi volvoya çok yakındır yani sağlamlık,yani can güvenliği,bunuda gelly çok iyi yapmış durumda ve güvenlik konusunda ödülünüda almış durumda olan bir araçtır,
    Sonra ne dedin, geely fabrikası Çinliler için volvo üretecekmis.

Benim tavsiyem yazarken dikkatli yaz, yazdıkların hatalar ile dolu. Ki bunlar sadece harf hataları değil, yani klavyede yanlış tusa basmaktan değil, kelimeyi yanlış bilmenden kaynaklanan hatalar. Eski bir arge mühendisi olarak söyleyeyim, benim yanımda senin gibi yazan bir mühendisi calistirmazdim. İnsan argesini yaptıgı sektördeki kelimelerin doğrusunu yazamaz mı?

Ayrıca bu forumdaki insanların bilgilerini küçümseme. Burada önyargılı insanlar olabileceği gibi konuları derinlemesine bilen insanlar da vardır. Her sektörden insanlar vardır.

Bu arada forumdaki arkadaslardan yukarıdaki bazı harf hataları için özür dilerim, ipad'den yazıyorum. Klavyesi ve otomatik düzeltme özelliği sagolsun...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eac

quote:

burda diyorki biz volvoyu satın aldık ama adını geely yapmıyıcaz aynı isimde devam ettiricez diyor, ama yeni fabrıkalar kurucaz diyor biz borsadan hisselerini aldık kar ortagı olduk demiyor..Sadece çin müşterilerinede özel araçlar yapıcaz diyor,

O değil de, Anadolu Grubu kaç para maaş veriyor sana dostum?
    Sigortayı yüksekten yatırıyorlardır inşallah...

merak etme seni çok rahat satın alabilirim ama 5 para etmezsin o yuzden hemen heveslenem :D

Seni gidi komik ARGE çaycısı

• quote:

alttaki yazıdan üstteki anlamı mı çıkarıyorsunuz? enteresan

alttaki yazıda volvoyu kendi haline bırakacağız çine ise çinliler için volvo fabrikası kuracağız diyor. siz buradam farklı bir anlam çıkarıp geely markasına değer yüklemeye çalışıyorsunuz ama bu kumaş dikiş tutmaz. biri euroncapte en yüksek notu alan firmalardan biriyken diğeri euroncape girmeye cesaret edemeyip cncape giren bir firma. arada fark olmadığını iddia ediyorsanız tartışmanın bir manası yok.

• quote:

Sırketımıze aldıgımız 2 adet dfm kasalı kamyonetlerın bır tanesı 6000 de bır tanesıde 7500 km vıtes dıslılerı dagılmıstır

-Gecmis olsun, bir firma adina üzücü ve cep yaktiran bir durum

quote:

dfm sanzımanı degıstırmıyecegını cok hızlı kullanmadan dolayı bunun oldugunu belırttı

- Esek gibi degistirmeleri lazim, ortada kalite sorunu var. Sözkonusu arac Cinde 3-4 bin avro civari
    satiliyor. Yani arabanin her bir tarafinda ucuzun ucuzu kullanilmistir.
    Sanziman disliler ve senkromenc dalgalar cok kalitesis ve yumusaktir. Sorun ( olmayan ) kalitedir,
    soförde degil
  •  Yeni Geely HP Modeli

http://www.autoexpress.co.uk/news/autoexpressnews/258742/chinese_firm_hits_new_low_in_horror_crash_test.html#ixzz13NnPOUNZ

linkte adac'ın yaptığı testi okuyabilirsiniz...

0 puan çekiyor geely...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quadream -- 16 Ağustos 2011; 21:02:19 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.