Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (349. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.339
Cevap
205
Favori
522.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kablo modemi bridge moduna alarak ,DSL-N17U kullanıyorum.

Donanım Yazılımı Sürümü:1.1.2.3_345

wan -→ port yönlendirmeden port açıyorum fakat http://ping.eu/port-chk/ den port check yapıyorum hala portlar kapalı.

ayrıca sabit ip ile modeme uzaktan da erişemiyorum. defalarca reset yaptım yinde port açamıyorum.

edit: güvenlik duvarı da kapalı

Çözüm edit: önceki firmware geri yükledim,sorun çözüldü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyll -- 21 Eylül 2017; 12:58:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Yönetim bölümünden görebilirsiniz ilk sayfaya bakın.

Hocam Merhaba, Dsl-AC55u ile AC68u aradında kaldım, ürün web sayfalarına ve kullanıcı kılavuzlarına baktım, bulabildiğim farklar 68u nun kablosuzda daha hızlı olması, daha hızlı işlemci ve ram, usb 3.0 olması, birde AiProtection 55u da yok 68u da var görünüyor ama sanki firmware ile 55u da da artık var, emin olamadım? Birde aralarında neredeyse 300 TL fark var, sadece bu kadar mı özellik olarak farkları? Usb 3.0 ın 68u performansına baktım çok iyi değil, hatta usb 3.0 olan hiçbir router da 3.0 performansı alınmıyor, işlemci ve ram çok farkeder mi? Kablosuz hızlar 2.4 ghz de 300 mbps e karşı 600 ve 5 ghz de 867 mhz e karşılık 1300 mbps ama bunlar teorik değerler pratikte bu kadar uçurum olmaz sanırım. Mümkünse değerlendirebilir misiniz? Değer mi aradaki farka?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ibanez@Forum I kullanıcısına yanıt
    Bence paranız kısıtlıysa 68'e gerek yok.
  • quote:

Para bir kriter tabii ama ben farka değer mi onu değerlendirmeye çalışıyorum, ac55u 400 tl, ac68u ise 680 TL, gerçi kampanya ile 650 TL falan oluyor, yani arada kapaca 250 TL fark var, değecek bir fark olduğuna inanırsam 68u alırım ama yazdıklarım mantıklı mı değil mi? Ben kabaca araştırdım, böyle bir konunun varlığını görünce detay bilgi alabileceğimi düşündüm. İşlemci pratikte fark yaratır mı (ev ortamı için)? Teorik ağ hızları pratikte ne mertebelere düşüyor, fiyat farkına değer bir fark oluyor mu? USB 3.0 ı sildim gibi çünkü transfer hızlarının, mevcut 3.0 olan cihazlarda çok yüksek olmadığını öğrendim, doğru mu? Ya 2.0 transfer hızları nasıl? Bu konularda deneyim/bilgi sahibi olan herkese soruyorum, sanırım benim gibi ikilemde kalan insanlar da vardır, bu değerlendirmenin onlara da faydalı olacağını düşünüyorum.

Selamlar.

• asus dsl n16 online oyunlarda çok ping ve lag yapıyordu . yazılımın eski sürümünü 1.1.1.2 yükledim düzeldi . bilginize
  • Arkadaşlar elinde Asus DSL-N17U olup satmak isteyen varsa alabilirim, garantisi olmalı, ful kutu içerikli olmalı, kozmetik olarak iyi olmalı ve mümkünse sıfır kapalı kutu olursa(ticaretini yapandan vs.) almak istiyorum. Türknet ile kullanıcam başvuru yaptım, evrak aşamasında şuanda.

• Ttnetin verdiği dandik zyxel modem arada kafayı yeyip kendini resetliyor vs. diye gittim dsl n16 aldım aldığım gibi gelince hemen kurdum güncelleyip fabrika ayarlarına getirip tekrar kurdum bir de baktım zyxel modemdeki snr margin 16db idi bunda 10-11 ve binlerce crc kopma vs.ilk sayfadaki stabilite ayarlarını yaptım fayda etmedi asus teknik desteği aradım hiçbir şey bilmeyen herifler denk geldi hep kapattım suratlarına bazen snr 6-7db bile olup kendi kendine hız düşüp kopuyordu türkneti aradım çözüm bulamadı bir de o dandik zyxel modemi taktım ve ne hikmetse değerlerim düzeldi 3 gündütr sorunsuz çalışıyor haaa bundan sonra yine sorun verir ama olsun alıştım emektarın sorunlarına :) dsl n16yı da iade ettim sorun yaşadım diye diğer alanlar da sorun yaşayacak değil asus iyidir diye aldık ki bu mesajı da zenfone 2den yazıyorum dsl n16 benim için tam bir hezimet oldu alacak arkadaşlar netten alsın ki 14 gün içinde iade edebilirler yoksa sorun yaşarsınız felan benim gibi paranıza yazık olmasın dostlar...

• N16 nasıl olduysa kendini ilk ayarlarına çekmiş ama sürümü aynı kalmış.
  • VDSL ve ac destekli en hesaplı Asus modem hangisi? Araştırdım ama sanırım 500 liradan aşağıya yok. Doğru mu
  • atomcu kullanıcısına yanıt
    Asus DSL-AC52U var 400 lira hepsiburada da
  • Daha önce sorulmuştur arkadaşlar eminim ama ikisini de deneyimleyen veya fikri olan biri yardımcı olursa sevinirim.

Asus DSL-N17U ve Airties Air 5760 arasında kararsız kaldım.

Asus'un 5 Ghz ve ac eksikliği var görünüyor. İleriyi düşünürsek problem yaratır mı. Fiyat olarak aynı seviyedeler. Önerisi olan varsa çok sevinirim.

Teşekkürler. İyi günler.
  • ASUS DSL N12E modemim var. Bu modemle Superonline fiber internetini kullanabilir miyim ? Ve arayüzü baya eski kullanışsız sanırım yeni firmware yok. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ibanez@Forum

quote:

Para bir kriter tabii ama ben farka değer mi onu değerlendirmeye çalışıyorum, ac55u 400 tl, ac68u ise 680 TL, gerçi kampanya ile 650 TL falan oluyor, yani arada kapaca 250 TL fark var, değecek bir fark olduğuna inanırsam 68u alırım ama yazdıklarım mantıklı mı değil mi? Ben kabaca araştırdım, böyle bir konunun varlığını görünce detay bilgi alabileceğimi düşündüm. İşlemci pratikte fark yaratır mı (ev ortamı için)? Teorik ağ hızları pratikte ne mertebelere düşüyor, fiyat farkına değer bir fark oluyor mu? USB 3.0 ı sildim gibi çünkü transfer hızlarının, mevcut 3.0 olan cihazlarda çok yüksek olmadığını öğrendim, doğru mu? Ya 2.0 transfer hızları nasıl? Bu konularda deneyim/bilgi sahibi olan herkese soruyorum, sanırım benim gibi ikilemde kalan insanlar da vardır, bu değerlendirmenin onlara da faydalı olacağını düşünüyorum.

Selamlar.

USB 3.0 ın avantaj olmadığını kim söylüyor ben çok fark yaşadım çok hızlı ve ağ üzerinden çok fark ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: mustalation

Ttnetin verdiği dandik zyxel modem arada kafayı yeyip kendini resetliyor vs. diye gittim dsl n16 aldım aldığım gibi gelince hemen kurdum güncelleyip fabrika ayarlarına getirip tekrar kurdum bir de baktım zyxel modemdeki snr margin 16db idi bunda 10-11 ve binlerce crc kopma vs.ilk sayfadaki stabilite ayarlarını yaptım fayda etmedi asus teknik desteği aradım hiçbir şey bilmeyen herifler denk geldi hep kapattım suratlarına bazen snr 6-7db bile olup kendi kendine hız düşüp kopuyordu türkneti aradım çözüm bulamadı bir de o dandik zyxel modemi taktım ve ne hikmetse değerlerim düzeldi 3 gündütr sorunsuz çalışıyor haaa bundan sonra yine sorun verir ama olsun alıştım emektarın sorunlarına :) dsl n16yı da iade ettim sorun yaşadım diye diğer alanlar da sorun yaşayacak değil asus iyidir diye aldık ki bu mesajı da zenfone 2den yazıyorum dsl n16 benim için tam bir hezimet oldu alacak arkadaşlar netten alsın ki 14 gün içinde iade edebilirler yoksa sorun yaşarsınız felan benim gibi paranıza yazık olmasın dostlar...

Ilk posttaki "Asus Modemlerde Stabiliteyi Arttırmak Resimli Anlatım" altindaki adimlar yanlis anlasiliyor. Bu ayarlar eger hat degerleri iyiyse, yani yuksek SNR degerlerine sahipse kullanici, yapilmali. Asus modemlerin otomatik stabilite ayarlari aslinda kullanicilarin baglanti kopma sorunlari yasamamasi icin gelistirilmis. Default ayarlarla kullandiginizda baglanti kopma sorunu yasamadiginiz icin ISP'nizi aramaniza gerek kalmiyor. Ki ISP'ler bu gibi durumlarda hemen hiz dusurme yoluna gidiyorlar ve hizlari gerektiginden de fazla dusuruyorlar.

Ben de modemi ilk aldigimda ilk posttaki stabilite ayarlarini yapmis, baglanti kopmasi yasamis ve TurkNet'i aradigimda "hattinizin kaldirabilecegi deger max 8mbit, 8'e indirelim" yaniti almistim. Asus'un default ayarlariyla, yani otomatik stabilite ile 12-13Mbit sorunsuz baglanabiliyordum. Hattin buradan max 8 desteklemedigini ve ISP'lerin sorunun gercek cozumu yerine ugrasmayip dusuk hiz vererek "risk gecistirme" yaptiklarini goruyoruz.

Zamanla hat degerlerimde iyilesme oldugu icin sadece Dynamic Line Adjustment (DLA)'i devre disi biraktim ve ortalama 8 dB SNR Margin ile baglanti kopmasi yasamadan modemi kullaniyorum. SRA (Seamless Rate Adaptation)'i devre disi birakmayi deneyecegim, bakalim hizda daha da artis olacak mi.

Ek olarak, @MühendisMurat, ilk posttaki ilgili ayarlarin basliginin "Asus Modemlerde Stabiliteyi Arttırmak Resimli Anlatım" yerine "Asus Modemlerde Otomatik Stabiliteyi Devre Dışı Bırakarak Hızı Arttırmak Resimli Anlatım" olarak degistirilmesini oneriyorum ve mutlaka basligin altina da benim ilk paragrafta yaptigim gibi bir aciklamayla insanlarin once hat degerlerine bakip, SNR Margin 12.0 dB'in uzerindeyse (ADSL) bu ayarlari uygulamalari uyarisi yapilmali.

• quote:

Orijinalden alıntı: furkanaksin

Daha önce sorulmuştur arkadaşlar eminim ama ikisini de deneyimleyen veya fikri olan biri yardımcı olursa sevinirim.

Asus DSL-N17U ve Airties Air 5760 arasında kararsız kaldım.

Asus'un 5 Ghz ve ac eksikliği var görünüyor. İleriyi düşünürsek problem yaratır mı. Fiyat olarak aynı seviyedeler. Önerisi olan varsa çok sevinirim.

Teşekkürler. İyi günler.

Her iki modemi de kullanmış biri olarak,
    Airties 5760'ın tek artısının 5 Ghz olduğunu söyleyebilirim.
    Asus Modemlerimdeki özellikleri hiç bir modemde bulamasınız......Download özelliği (sadece torent değil link adresi verilerek indirim yapılabiliyor), ebeveyn denetimi (istediğiniz cihazı istediğiniz saatlerde internete açıp, kapayabiliyorsunuz), Ağdaki cihazların web tarfiğini kontrol edebilme v.s. .......
    Asus Modemlerin yazılımlarındaki işlevselliği hiç bir modemde bulamazsınız.
    Ben şu an DSL-AC56U kullanıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim. Yok yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi truecupper -- 26 Eylül 2017; 9:50:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sarper 77

quote:

Orijinalden alıntı: Ibanez@Forum

quote:

Selamlar.

USB 3.0 ın avantaj olmadığını kim söylüyor ben çok fark yaşadım çok hızlı ve ağ üzerinden çok fark ediyor

Cnet'in 68u incelemesinde "usb storage performance" testine bakarsanız hız düşük, diğer 3.0 cihazlarda daha da düşük ve ayrıca genel bir yorumları var, 3.0 ile gelen birçok router'dan 3.0 performansı alınamadığını belirtmişler.

https://www.cnet.com/uk/products/asus-dsl-ac68u-dual-band-asdl-vdsl-modem-router/review/

Siz ortalama hangi hızlarda trannsfer yapabiliyorsunuz?

• truecupper T kullanıcısına yanıt
    Benim de tam olarak aradığım şeyler bunlar ama ileride acaba pişman olur muyum Airties 5760 almadığıma diye düşünüyorum sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: furkanaksin

Benim de tam olarak aradığım şeyler bunlar ama ileride acaba pişman olur muyum Airties 5760 almadığıma diye düşünüyorum sadece.

Sadece internete bağlanayım derseniz Airties 5760 güzel. Ama özellik yönünden Airties 5760 hiç bir şekilde asus modemlerin yanına yaklaşamaz...
    Ben çok memnunum. Asus modemleri yazılım desteği çok iyi....
  • Hocam iyi diyorsun hoş diyorsun da ttnetin zyxel
    modemde snr 16-17db dsl n16yı taktım kurdum snr 10-11db ve dengesiz update yaptım yazılımı fabrika ayarlarına getirip tekrar kurdum snr yine düşük sonra ilk sayfadaki stabilite ayarlarını yaptım değerlerde hiçbir değişme olmadı başka porta taktım hat güncellemesş yaptırdım vs. yine koptu deli etti beni ben de iade ettim modemi, zaten zyxelde de kopuypr dsl n16da da niye boşa para veriyim ayrıyeten modeme belki bölgesel bir arıza çünkü mahalledeki birkaç kişiye sordum onlarda da benzer sorunlar varmış yoksa modem güzeldi ona diyecek lafım yok

Bak bu da hat değerlerim

VDSL Training Status: Showtime

Mode: VDSL2 Annex B

VDSL Profile: Profile 17a

Traffic Type: PTM Mode

Link Uptime: 0 day: 0 hour: 3 minutes

============================================================================

VDSL Port Details Upstream Downstream

Line Rate: 4.112 Mbps 51.294 Mbps

Actual Net Data Rate: 4.089 Mbps 51.198 Mbps

Trellis Coding: ON ON

SNR Margin: 26.6 dB 16.3 dB

Actual Delay: 0 ms 0 ms

Transmit Power: 7.9 dBm 14.5 dBm

Receive Power: 3.6 dBm 1.2 dBm

Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols

Total Attenuation: 4.3 dB 13.2 dB

Attainable Net Data Rate: 29.598 Mbps 64.532 Mbps

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustalation -- 26 Eylül 2017; 13:28:16 >

• truecupper T kullanıcısına yanıt
    O zaman sanırım N17u alacağım, teşekkürler hocam

• 
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.