Şimdi Ara

Yeni formalar görüldü (ANA KONU) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
0
Favori
7.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wapcep_scrol

Bu sezon 420 bin forma satmışız. Nerden baksan direk kar olarak 30 milyona yakın bir kar bırakmıstır.
    Asılın formalara renkdaşlar.

Kulüp kendi dağıtım ağında formaları sattığı durumda (GS Store, Kartal Yuvası, Fenerium vb.) bir al-sat karı kazanıyor. 100 lira bedelli forma için kaba bir hesap yaparsak KDV hariç kulüp formayı 92,5 liraya satıyor. Burada devreye lisans hakkı daha önceden devredilmiş formanın kulübün dağıtım noktasına kaç lira maliyet ile gireceği önem kazanıyor. Daha önce bu formayı üretme izni için kulübe hatrı sayılır bir para ödeyen üreticinin ortalama KDV dahil 80-85 lira arası bir fiyatla formayı sattığı kulüplerden alınan bilgi ile ortaya çıkan gayri resmi bir bilgi. Bu durumda bir formanın üreticiden alınıp taraftara satılma durumunda kulübün bu satıştan karı 13-15 lira arası oluyor.

detaylı konu:
    http://forum.donanimhaber.com/m_72075661/tm.htm

420,000 forma satılsa 15 tl den 6,3 milyon tl yapıyor. 3 milyon euro.

forma satışının kaymağını nike yiyor.ancak tshirt üretimini falan bizim yöneticiler yaptığı için inanılmaz kâr elde ediyoruz.30 tl lik tshirtün 20 tl si en az kâr.

420,000 tshirt satılsa 8.4 milyon tl kar elde ederdik.

sonuç olarak forma yerine 3-4 tane tshirt alırsanız klübe 3-4 kat daha fazla katkı sağlamış olursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: özcan35

quote:

Orijinalden alıntı: Trenzalore

quote:

Orijinalden alıntı: özcan35

Ben bu konuda bu formalar için tasarım kelimesini kullanmayın. Çünkü ortada bir tasarım göremiyorum ben. Parçalı her zaman ki parçalı , füme formada sadece önü farklı renk. Hani bir uğraş, bir şekil, bi tasarı göremiyorum ben.

Emredersin.

Kusura bakmada Galatasaray gibi bir klüpten herkes beklentisini senin kadar düşük tutamıyor. Sözde nike'ın elit takımlar grubundayız. Ama bakıyorum ki avrupalı klüplere gösterilen özenin yarısı bize gösterilmiyor.

Ayrıca mesajımda emir yok. Mesaja başlar "Bence" kelimesini yazmak istedim ama yarım kalmış. Ama bu formaları harika tasarım olarak gören birinden bu mesajı anlamasını beklemem zaten.

Avrupalı kulüp Atletico Madrid'in forması zaten bu. Kalıp bir tasarım. Sadeliği tasarım olarak göremeyen ve Nike'ın politikasından bihaber olan birinden bunu bilmesini bekleyemem zaten.

• nike firması okadar kar etse formaları adam gibi çıkarırdı,,ben nike firma sahibi olucam ürettiğim forma 400bin satılıcak,bidahaki sene gider dümdüz renkte forma tasarlamam daha farklı orjinal bir tasarım ortaya çıkarırım
  • Kumaş kalitesi pazarla yarışır seviyede olmuş

Drogba fiziğinde olmayanlar uzak dursun
  •  Yeni formalar görüldü (ANA KONU)
  • Galatasaray’ın 2013-2014 sezonunda giyeceği Nike tarafından tasarlanan forma koleksiyonunun dış saha forması görücüye çıktı. Daha önce tanıtımı yapılan iç saha formasının ardından dış saha forması da taraftarlarla buluşuyor.

Galatasaray Futbol Takımı’nın 2013-2014 sezonunda giyeceği dış saha forması taraftarların beğenisine sunuldu.

Galatasaray’ın dış sahada giyeceği forma, siyah ve antrasit tonları ile yeşil sahalardaki centilmenler için tasarlanmış modern bir çizgiye sahip. Geçmişten günümüze her zaman şık ve sofistike bir duruşa sahip olan Galatasaray için tasarlanan bu forma, Avrupa’nın yüksek terzilik dokunuşlarını da kendisinde barındırıyor. Eski İstanbul beyefendilerinin vazgeçilmezi olan smokin ve frak Galatasaray’ın yeni dış saha formasında yeniden vücut buluyor.

Galatasaray’ın kendi sahasında giyeceği ve geçtiğimiz ay lanse edilerek taraftarlarla buluşan yeni iç saha forması da, başarılarla dolu bir sezonun hikayelerinden ilham alan bir tasarım ile son teknolojiyi buluşturuyor. Formanın gövde kısmı ve kollarının yarısı kırmızı, yarısı sarı olacak şekilde geleneksel tasarıma göre hazırlandı. Ancak ilk defa olarak manşet ve yaka kısmı da yarısı sarı, yarısı kırmızı olarak Galatasaray’ın renklerinde tasarlandı.

“Taçsız Kral” olarak Galatasaray taraftarlarının gönlünde taht kuran ve kulübün gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından biri olan Metin Oktay’ın 1950’li ve 1960’lı yıllarda giydiği formadan da ilham alındı. 2013-14 sezonu iç saha forması, bu ruhun yeni dönemde hayat bulmasını sembolize ediyor. Galatasaray’ın köklü geçmişini modern teknoloji ile buluşturan formada ilk kez Galatasaray’ın kuruluş zamanındaki sarı ve kırmızı tonları kullanıldı.

Aynı şekilde Galatasaray’ın tarihsel logosu olan Gayın ve Sin de formaların içinde bu köklü geçmişe vurgu yapmak için tasarlanmış bir detay olarak dikkat çekiyor. Galatasaray’ın kendi sahasında giyeceği formalar için kenarında ince sarı şeritli beyaz şort tercih edildi. Üst kısmında ince sarı bir şeridin geçtiği kırmızı renkli çorapların arka kısmında yer alan kalın sarı şerit, oyuncuların sahada daha iyi görülmesini amaçlıyor.

Formalar, Nike’ın vazgeçilmezleri olan tarz, ustalık ve gururu yansıtırken bugüne kadar üretilen en teknolojik ve çevreci forma olarak oyuncuların performansına yardımcı oluyor.

Geri Dönüştürülmüş Polyester
    Galatasaray’ın yeni sezon formaları, Nike’ın düşük çevresel etkiyle spor malzemesi üretme sözü doğrultusunda, devrim yaratan geri dönüştürülmüş polyester kumaşından üretilmeye devam edecek. Her bir forma ve şort, ortalama 13 geri dönüşümlü plastik şişeden üretiliyor.

Bu çığır açan üretim sürecinde plastik şişeler eritilerek önce iplik haline getiriliyor, daha sonra polyester olarak dokunuyor. Bu sayede, polyester üretimine kıyasla enerji tüketiminde %30 oranında bir tasarruf sağlanıyor.

• 129 TL'ye parçalı mı siyah mı alınır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnurD7

129 TL'ye parçalı mı siyah mı alınır ?

Parçalı tabi ama ben parçalıyı aldım eğer siyahı da beğenirsem alacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pozitron~

quote:

Orijinalden alıntı: OnurD7

129 TL'ye parçalı mı siyah mı alınır ?

Parçalı tabi ama ben parçalıyı aldım eğer siyahı da beğenirsem alacağım

Siyah formam 2 sene öncekinin var bu sene parçalı alayım diyorum o zaman fiyat aynıysa parçalı almak daha mantıklı gibi duruyor.
  • Siyah forma berbat.

Mor ve pembe formalardan sonra 3. beğenmediğim forma oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkness12

Kumaş kalitesi pazarla yarışır seviyede olmuş

Drogba fiziğinde olmayanlar uzak dursun

Kumaş her zamanki kumaş ve gayet kaliteli.
  • Siyah gerçekten çok kötü duruyor.Sanki güneşte solmuş gibi

Ayrıyetten arkası kırış kırış olunca iyice albenisini yitirmiş.

Gsli arkadaşlar daha çok parçalıyı tercih ederler gibi geldi bana Ancak parçalının içine gizli aslan deseni filan değişik birşey koysalarmış iyi olurmuş her sene bir önceki seneyi tekrar ediyormuş gibi geliyor bana
  • Siyah cidden berbat lan. 3. formaya da bakmak lazım. ona göre alıcam

Böyle görünce daha bi kanım ısındı sanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: MD.Murat

quote:

Orijinalden alıntı: wapcep_scrol

Bu sezon 420 bin forma satmışız. Nerden baksan direk kar olarak 30 milyona yakın bir kar bırakmıstır.
    Asılın formalara renkdaşlar.

Kulüp kendi dağıtım ağında formaları sattığı durumda (GS Store, Kartal Yuvası, Fenerium vb.) bir al-sat karı kazanıyor. 100 lira bedelli forma için kaba bir hesap yaparsak KDV hariç kulüp formayı 92,5 liraya satıyor. Burada devreye lisans hakkı daha önceden devredilmiş formanın kulübün dağıtım noktasına kaç lira maliyet ile gireceği önem kazanıyor. Daha önce bu formayı üretme izni için kulübe hatrı sayılır bir para ödeyen üreticinin ortalama KDV dahil 80-85 lira arası bir fiyatla formayı sattığı kulüplerden alınan bilgi ile ortaya çıkan gayri resmi bir bilgi. Bu durumda bir formanın üreticiden alınıp taraftara satılma durumunda kulübün bu satıştan karı 13-15 lira arası oluyor.

detaylı konu:
    http://forum.donanimhaber.com/m_72075661/tm.htm

420,000 forma satılsa 15 tl den 6,3 milyon tl yapıyor. 3 milyon euro.

forma satışının kaymağını nike yiyor.ancak tshirt üretimini falan bizim yöneticiler yaptığı için inanılmaz kâr elde ediyoruz.30 tl lik tshirtün 20 tl si en az kâr.

420,000 tshirt satılsa 8.4 milyon tl kar elde ederdik.

sonuç olarak forma yerine 3-4 tane tshirt alırsanız klübe 3-4 kat daha fazla katkı sağlamış olursunuz.

Renkdaş sence bir formadan 13-15 tl kar sana hiç mantıklı geliyor mu ? Olmaz öyle şey, ki varsada yazık rezillik amelelik olur.

Benim bildigim forma başına 50-60 civarı paranın kulübe kaldıgı şeklinde. Bir o kadarda nike ye kalıyordur. Zaten maliyeti toplasan 10 tl yi geçmez. Bu durumda her iki kurumda kazanıyor.
    İnan bana 10 tl kar ile satılacak olsa bunun için kimse bu kadar ugrasmazdı.

50 TL desek 420 bin forma için 21 milyon TL 10 milyon euro ya yakın bir para yapar ki buda kabul edilebilir bir paradır. Zaten bu yıl tüm gsstorelerin 90 milyon ciro yaptıgını okumustum.

• Şunun siyahı olarak forma yapmak çok mu zordu

Yeni formalar görüldü (ANA KONU)
  • 3. forma ne zaman ortaya çıkar yaklaşık olarak?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.