Şimdi Ara

YENİ FORD TOURNEO COURİER ANA KONU (38. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.091
Cevap
49
Favori
475.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kardeş hayırlı olsun 65 bin lira otomobil ruhsatlı fiyatımıdır, yoksa kamyonet ruhsatlı fiyatımıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: £rturk

kardeş hayırlı olsun 65 bin lira otomobil ruhsatlı fiyatımıdır, yoksa kamyonet ruhsatlı fiyatımıdır

kamyonet :( otomobil ruhsatlılara +15.000 bin extra istiyorlar
  • KnoCKout kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun kardesım kullanım deneyımlerını paylaşırsan sevınırım bende 2 el dusunuyorum temiz 9 10 bin km ler 62 63 e var oto ruhsatlı.
  • Bugün amcaoğlu courier almış bir tur attım. Babamdada bmax var bmax bana daha iyi geldi motor yol tutuşu ve konfor daha üstün geldi ikisindede elektirikli direksiyon var bmaxin daha yumşak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba. Dün aracımı bayiden teslim aldım.2017 model Ford Tourneo Courier Titanium. Şimdi ilk izlenimlerimi yazayım. Şunu da belirtmemim faydası olur BMW 2005 E46 full paketi satıp bunu aldim.

Aracın dış görünüşü,iç görünümü fevkalade güzel duruyor.Hatta yan basamak,arka spoiler ve ön krom ızgara(şiddetle tavsiye edilir) gibi sanki bir suv aracı anımsatıyor.
    Rahatlık açısında baya memnun kaldım. Koltuk pozisyonları şahane olmasada idare eder sıkıntı yok.
    Aracın yolda gidişi gayet iyi. 120-130 km ile giderken sanki 60-70 gibi hissediyorsunuz.
    Yakıt konusuna gelecek olursak ilk gün 200 Km civarı yok yaptim(kullandığım yer baya dağlık asfalttı). 200 km yolda yakılan ortalama mazot 5.5(bence güzel rakam) Motor açıldıktan sonra daha da az yakacağını düşünüyorum.
    Vites geçişleri kusursuz gibi. Hız sabitleme ve ayarı çok hassas baya sevdim.
    Bazı arkadaşlar 2017 modelden öncesi kasalarda cam açma tuşunun otomatik indirmediğini söylemişler. Bu modelde indiriyor. Ayrıca aracın kapılarının kumanda anahtar ile açtığınızda bagajın açılmamasından da bahsetmişler. sanırım bunu da düzeltmişler.
    Kliması gayet güzel soğutuyor. Teyp sesi ortalamanın üzerinde. Bence gayet başarılı bir araç olmuş. Hafif ticari bir araçtan lüks otomobil konforu ve sürüşü alıyorsunuz.

Negatif yönlerini söyleyecek olursam :
    CAmdan rüzgar çok fazla alıyor. Benim gibi sigara içen biriyseniz bütün küller bagaja kadar dağılıyor :D:D (belki çözülebilir)
    110-120den sonra camlar kapali iken rüzgar sesini içeri alıyor.
    Bütün donanımı koyup ta park sensörü koymamaları enteresan olmuş. (extra ücret istiyorlar)

Şimdilik gözlemleyebildiğim bunlar. Sormak istediğiniz bir şey var ise benden bahsedip sorabilirsiniz.Bir ara müsait zamanda resmini de koyarım.
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KnoCKout -- 4 Mayıs 2017; 23:14:0 >

Tekrar hayırlı olsun, kazasız sürüşler...

Aracın zaten genel gidişi, yol tutuşu konusunda bir ticari değil daha çok b-max'a benzetildiği ve hatta ondan yol tutuş konusunda B-max'dan bir tık daha iyi olduğunu özellikle otopark incelemesinde belirtmişlerdi.

Sizin de yazdığınız gibi aracın en büyük eksilerinden biri (ki araç her ne kadar bazı özellikleri ile bir otomobile yakın olsa da ticari bir araç) rüzgar sesi sanırım, bunu çözmek için de sanırım fitilleri filan değiştirmek lazım diye bir iki arkadaş söylemişti.

5,5 değerini uzun yolda mı yakaladınız, ortalama hızınız kaçtı?

Biz de sipariş verdik titanyum donanımını, haftaya 7-10 güne kadar teslim edilecek...
  • Teşekkürler iyi dileklerin için.
    uzun yolda ortalama 100km ile kullandım. ama kullandığım yol %70 belki dağlıktı. düz yol olsa çok daha az yakacak demekki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KnoCKout -- 5 Mayıs 2017; 16:36:16 >
    hayırlı olsun aracınız, kazasız belasız kullanırsınız inşallah.

Aracın tamponu çok alçak olduğu için park sensörü sürekli ötüyor ve bu konuda yapılacak bir şey yok.

Özellikle hafif eğimli bile olsa sürekli bir şey varmış gibi algılıyor. Taktırmak istiyorsanız bu konuları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Bugün 30.000 bakımını yaptırdım. 850 tl ücret çıkardılar. Ben yağı kendim alıyorum (Mobil super 3000 tam sentetik 3w-40 4 lt yağ 70 tl - serviste 221 tl ) ve sarf malzemelerini kullanmamalarını istiyorum. Günün sonunda fatura 550 tl ye kadar indi. Bakımı geldiğinde siz de böyle yaptırabilirsiniz.

120 - 130 gibi yüksek hızlarda seyrederken yandan gelen rüzgara dikkat edin lütfen, direnç göstermekte zorlanıyor. Kendinizi bir anda karşı / yan şeritte bulabilirsiniz !!
    Düşük hızlarda herhangi bir problem yok.

Benim şu anda 40 km ortalama hızdaki yakıt tüketimim de 5.2 Lt. ( araç 4,7 gösteriyor - her zaman 0,5 lt eklemek gerekiyor )

Bana göre şehir içindeki tüketimi şehir dışına oranla çok daha başarılı.

• 90-100 Km hızı geçmeyen biri için yalıtım nasıldır ? En çok bunu merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: RuLazz™

90-100 Km hızı geçmeyen biri için yalıtım nasıldır ? En çok bunu merak ediyorum.

90-100 km hız ile rüzgar sesi almıyor. 110 dan sonra hafif başluyor. Lastik sesi de aynı otomobil gibi. Temiz asfaltta hiç ses yok.

Ayrıca araç ile max 190 km hıza ulaştım emin olun gram titreme ve oynama yok. Yağ gibi akıyor araç.

• Teşekkür ederim

• Fiat Egea 1.4 Fire Urban 9500 km de 2016 Takas edecek carmı FORD TOURNEO COURIER hususi olanı tercihi dir.ve takas olmazsada 70 bin tl kadar 2017 model aranıyor hayırlı satışlar allah kaza bela vermesin..

• uzun zamandır arıyorum ama bulamadım flash bellekten mp3 çalarken sarkı ismi sığmıyor ve gerisini göremiyorum acaba sürekli sarkı ismini kayan bir ayar ayar varmı yoksa sabit mi orası
    Hocam selamlar BMW satıp Ford Tourneo courier almışsınız öncelikle hayırlı olsun. Ben de şu an ciddi ciddi böyle bir araç düşünüyorum henüz karar vermiş değilim. Otomatik vites benzinli i30 sahibiyim. Daha önce hiç hafif ticari araç sahibi olmadım hep binek sedan ve hb c sınıfı kullandım. Sizce geçişte çok kötü gelir mi bana. Konfora düşkün bir adamım ama şu anki koşullarda benzinli bir araç yerine tüketimi az olan fiyatı da uygun olanlara bakmak durumundayız. 90-100binTL gibi paralar ödeyecek durum yok.
    Bu segmentte bir de fiorino var ama o bana çok küçük geliyor özellikle de bagajı. Fordun bagajı nasıl fiorinodan ne kadar büyük. Koltuk hizasına kadar olan kısmın hacmi kaç lt özelliklerde verilmemiş galiba bilen var mı? Altının yüksekliği kötü yollarda kurtarır mı yoksa binek gibi tümseklere sürter miyim?
    Teşekkürler

• teşekkür ederim.
    hocam e46'dan inip buna binince öyle konfor olarak aradiğim extra birşey yok. emin olun sizi gayet memnun edecektir. ayrıntılara takılacak olursak benzinliden inip dizele geçiyorsunuz. bu da kır kır kır az da olsa sese alışmanız lazim. belli süreden sonra duymuyorsunuz.
    araç binek otomobiller gibi virajlara giriyor ama arka tarafta oturanlar için biraz eziyet oluyor. normalde bmwde olmayan şey. sonuçta ticari araç diyor ve geçiyorum.
    bagaj kısmı beni idare ediyor. yetmediği yerde öne doğru katlanıyorlar. ayrıca aşırı yükmelediğim için çökme olur mu bilmiyorum ama araç normalde de alçak. dikkat etmenizi öneririm.
    takıldığım diğer nokta da usb çaların klasör klasör değilde harf sırasi ya da karışık modda çalması. benim için çok önemliydi. servise soracam belki bir ayarı vardir.

son olarak şunu söyliyeyim. çanakkalede taksici esnasıfının çoğunda bu araçlardan oldu. artık heryerde bu araçları görüyorum. demekki vardır bir bildikleri diyorum :D

• Yenisi çıksın yine alırım :)
    Aşırı derecede memnunum.
    #RocketHawk
  • İlk 500 km yaklaşık 20 günlük kullanım,

genel olarak sakın kullanım ile şehir içinde

Ortalama Hız: 24km

Yakıt tüketimi: 5.2 lt/100

Bu değer aracın göstergesinden okunan, kendim daha ölçemedim, çünkü ilk aracı aldığım zaman 100 tllik yakıt almıştım, o yeni bitti.

Bu değer ilk 500 km için bence çok iyi, tabi aracın göstergesi ne kadar doğru bilmiyorum, birde araç yeni diye ben de anı hızlanmalardan filan sakındım.

• Arkadaşlar aracı yeni aldım bir sorun var:

Kapı kilitleri açık konumda iken arka bagaj kapağı elle açılmıyor
    sadece kumandadan açılıp kapanıyor?
    sizlerde nasıl acaba?

yardımcı olursanız çok sevinirim burda serviste yok sorayım
  • Bunun ile ilgili daha önceki mesajlarda çözüm yolu vardı sanırım.

Hatırladığım kadarı ile;
    en alttaki bagaj açma-kapama düğmesine 15-20 sn basılı tutmak gerekiyordu,
    böylece kapıları açtığınızda bagaj da açılacak, kapattığınızda kapanacak ve ekstra bagaj düğmesini kapatıp açmak zorunda kalmayacaksınız.

Şehir içi, genel olarak sakin kullanım, sıkışık olmayan trafik...

• toz-koparan kullanıcısına yanıt
    ...
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.