Şimdi Ara

Yeni Ford Ranger Kulübü (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.888
Cevap
20
Favori
363.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm corian bu tam benim istediğim gibi bişey bende almak istiyorum bana fiyatı hakkında ayrıca nereden alabileceğim hakkında ayrıntılı bilgi verirsen memnun olurum not çok eşya alabiliyormu birde çalınma riski varmı ? şimdiden tşk
  • slm adv inş yakında rangerine kavuşursun şimdiden hayırlısı olsun.
    arkadaşım resimdeki sistem bence çok hoş ama nasıl bi malzeme bagaj su alırmı bi araştırsan çok memnun olurum benimde acil ihtiyacım var eşyalarımı koltukta taşımaktan çok sıkıldım şimdiden tşk ederim
  • yaw ben bitane hi-rider gördüm elazığda 4*4 ile aynı yükseklikte değil heralde.4*4 daha heybetli sanki..siz ne diyosunuz?yada lastik farkımı var acaba?
  • hi rider 4x4 kasa ile aynı yüksekliktedir 4x4 te farklı bir kasa yok
  • Saol bayford...Nissan Navarada gormustum aynisini,aluminyum danmis, su gecirme kesinlikle yok ve kilitlenebiliyormus...Zannedersem uzaktan kumandali elektrili bir motorla calisani veya manuel olarak elle acilip kapanir sekilde yapabiliyorlar...Benim konustugum kisi Navarasina Eskisehirde yaptirmis...Corian nin kasa ici box,kullanisli gozukuyor,ama hirsizlara karsi direk hedef gibi geldi bana,kasaya sabitlemesi nasildir?
  • Tool box düşünen arkadaşlar eğer her gün o kutuya birşey koyup alacaksanız, devamlı kasaya çıkıp inmeniz gerekecek. Ranger in kasasına çıkmak bana bayağı zor geliyor. Hatırlatmak istedim.
  • arkadaşlar
    bu K-2 belgesi hakkında bayağı araştırmama rağmen net bir sonuç hala yok
    ruhsatta hususi yazsa bile kamyonet yazdığı için K-2 belgesi almamız gerektiği söyleniyor 31/12/2008 tarihine kadar almamız gerekiyormuş almazsak her yakalanışta 5000yt ceza deniyor

bu konuyu iyi bilen biri varmı?
    ben araştırıyorum net bir sonuç olunca yazacağım?
    bu arada ben memurum aracım hususi bu K-2 belgesini alabilirmiyim?

inşallah aracımı sattırmaz bana bu K-2 belgesi
  • quote:

Orjinalden alıntı: bayford

slm corian bu tam benim istediğim gibi bişey bende almak istiyorum bana fiyatı hakkında ayrıca nereden alabileceğim hakkında ayrıntılı bilgi verirsen memnun olurum not çok eşya alabiliyormu birde çalınma riski varmı ? şimdiden tşk

Bayford , ben bunu Bursa'da yaptırdım. Ama ithalatçısı İstanbul'da. Web sayfasıwww.rekamotors.com . Fiyatı da zannediyorum 850 gibi. Zannediyorum diyorum çünkü ben bunu bir dostuma yaptırdım ve bana daha fiyat söylemedi . Ama ithalatçı arkadaşla burada tanıştığımda fiyatlar o civarda demişti istersen bir sor .
    Ayrıca kesinlikle su geçirmiyor (test ettim) hatta toz bile girmiyor çünkü kapak contalı. İçide bayağı geniş laptop çantamı koydum küçücük kaldı içinde .
    Güvenlik olarak zaten kendi bağlantı parçaları ve perçinlerle kasaya dört yerden iç taraftan sabitleniyor . Aksi takdirde zaten gezinir ve tıkırtı yapar. Bagaj kilidi gibi anahtarlı kilidi var . Açmak isteyen adam belki açar ama o zaman bagajı da açar zaten .
    Ulaşmak da benim için problem olmuyor , laf aramızda boyum 1.95 :))) Şaka bir yana gerekirse lastiğin üstüne basarak kasaya çıkmadan içine bir şey koyabiliyorum . Zaten komple bir bagaj kapama yapsanda aynı problem var ya yandan koyacaksın ya da arka kapak açılıyormu komple kapatınca onu da bilmiyorum ama açılıyor olsa izolasyon problemi olurdu herhalde . Ayrıca küçük bir şey koydunmu kasanın içinde sağa sola savrulmasını nasıl önleyeceksin her seferinde bağlamakla mı uğraşacaksın.
    Bütün bunları düşününce bana bu tool box mantıklı geldi . Sonuçta komple kasa kapama fiyatları da 2500-3000 gibi bildiğim kadarıyla.

• Ben ranger ıma park sensoru taktırdım ve artık rahatım . Eskiden iyice yanaştımdiye iner bakardım daha 1.5 m var . Artık problem halloldu. Tavsiye ederim . Bir de tava bar düşünüyorum ama karar veremedim . Üzerine koydurtup fotoğrafını çektim ve görüşlerinizi bekliyorum sizce güzel duruyormu?

Yeni Ford Ranger Kulübü
  • Ben ranger ıma park sensoru taktırdım ve artık rahatım . Eskiden iyice yanaştımdiye iner bakardım daha 1.5 m var . Artık problem halloldu. Tavsiye ederim . Bir de tava bar düşünüyorum ama karar veremedim . Üzerine koydurtup fotoğrafını çektim ve görüşlerinizi bekliyorum sizce güzel duruyormu?

Yeni Ford Ranger Kulübü
  • quote:

Orjinalden alıntı: corian

Ben ranger ıma park sensoru taktırdım ve artık rahatım . Eskiden iyice yanaştımdiye iner bakardım daha 1.5 m var . Artık problem halloldu. Tavsiye ederim . Bir de tava bar düşünüyorum ama karar veremedim . Üzerine koydurtup fotoğrafını çektim ve görüşlerinizi bekliyorum sizce güzel duruyormu?

Yeni Ford Ranger Kulübü

corian bende aynı tavan barını taktırdım en yakışan bu zaten fazla seçeneğinde yok birde sana bir tavsiye tavan barını tam ortalattığın zaman anten o siyah kısımlara çarpıyor ve titreşim sesi geliyor bunu düşünemediğim için ben anteni biraz eğmek zorunda kaldım buna dikkat et.
    Birde park sensoru nasıl taktırdın arkadaki demire takılırsa oval yapıda olduğu için gözler tam oturmaz falan diyorlar?

• quote:

Orjinalden alıntı: lokosit

arkadaşlar
    ruhsatta hususi yazsa bile kamyonet yazdığı için K-2 belgesi almamız gerektiği söyleniyor 31/12/2008 tarihine kadar almamız gerekiyormuş almazsak her yakalanışta 5000yt ceza deniyor

lokosit ticari olarak yük taşıma işi yapmıyorsan bu k2 falan işleri yok sana bunu kim diyorsa yanlış söylüyor.
    Aslında kasa kapatınca verilecek %6 ötv farkı falan diyorlar (1500 ytl) bundan haberin var mı?
    birde 2008-1 vergisi kaç para yatırdınız bazı hi rider lar 380 bazıları 422 ödüyormuş

• corian @ üst portlarda navaramı yazıyor benmi öyle okuyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: droll

corian @ üst portlarda navaramı yazıyor benmi öyle okuyorum.

O sırada ellerinde navara için olan vardı ben nasıl duruyor diye üstüne koydurdum yani daha taktırmadım. Beğenirsem getirtecekler. Zaten bizimkinin tavan oluklu olduğu için tam oturmuyor bana bizimkine uyan gelecek istersem.
    Ayrıca taktırırmıyım ben güzelim Ford'uma navara yazanı yani :)))
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: droll

corian @ üst portlarda navaramı yazıyor benmi öyle okuyorum.

O sırada ellerinde navara için olan vardı ben nasıl duruyor diye üstüne koydurdum yani daha taktırmadım. Beğenirsem getirtecekler. Zaten bizimkinin tavan oluklu olduğu için tam oturmuyor bana bizimkine uyan gelecek istersem.
    Ayrıca taktırırmıyım ben güzelim Ford'uma navara yazanı yani :)))

Mesajı özetle okursam böyle olur:)
    ben konuyu değişeyim yakışmamış ama cidden takacakları model buna benzer birşeyse yakışmaz bence daha kaslı kıvvetli birşey daha güzel olur düşüncesindeyim:)

• quote:

Orjinalden alıntı: M.M.K.

lokosit ticari olarak yük taşıma işi yapmıyorsan bu k2 falan işleri yok sana bunu kim diyorsa yanlış söylüyor.
    Aslında kasa kapatınca verilecek %6 ötv farkı falan diyorlar (1500 ytl) bundan haberin var mı?
    birde 2008-1 vergisi kaç para yatırdınız bazı hi rider lar 380 bazıları 422 ödüyormuş

M.M.K. bana dedikleri : Bu işi ticari olarak yapmasan bile birşeyler taşımak istiyorsan o belgeyi alman lazım .
    Benim araç şirketim üstüne kayıtlı. Özel kullanıyorum ama arada bir şeyler atıyorum arkaya sonuçta arkası kasalı aracı süs diye almadık . Ne bileyim bir evin eşyası oluyor bir ufak dolap oluyor arada koyuyorum ordan oraya götürürken . Söylenene göre arkası kapalı Palio , Fiesta , Corsa gibi arabalara dahi istenecekmiş.

Park sensoruna gelince , arka tampona barın üst kısmına taktırdım . Barın üstüne takılırsa dediğin problem çıkıyor ve ayrıca bara basılırsa falan sensorlar zarar görebilir dediler. Hemen hemen siyah takozların arasına denk geliyor.

• quote:

quote:

M.M.K. bana dedikleri : Bu işi ticari olarak yapmasan bile birşeyler taşımak istiyorsan o belgeyi alman lazım .
    Benim araç şirketim üstüne kayıtlı. Özel kullanıyorum ama arada bir şeyler atıyorum arkaya sonuçta arkası kasalı aracı süs diye almadık . Ne bileyim bir evin eşyası oluyor bir ufak dolap oluyor arada koyuyorum ordan oraya götürürken . Söylenene göre arkası kapalı Palio , Fiesta , Corsa gibi arabalara dahi istenecekmiş.

Park sensoruna gelince , arka tampona barın üst kısmına taktırdım . Barın üstüne takılırsa dediğin problem çıkıyor ve ayrıca bara basılırsa falan sensorlar zarar görebilir dediler. Hemen hemen siyah takozların arasına denk geliyor.

corian bak ne diyor

K2 Yetki belgesi: Sadece kendi esas iştigal konusu ile ilgili yurtiçi eşya taşımacılığı yapacak ve ticari maksatla taşımacılık yapmayacak firmalara verilen belgedir.

Yanlız anladığım kadarıyla senin araç şirket üstüne kayıtlıymış o zaman durum değişiyor galiba????

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: lokosit

arkadaşlar

benim netten araştırdığım kadarıyla corian doğru söylüyor gibi ama
    tam bir netlik yok
    k-2 almak için ticaret odasına kayıtlı olmak gerekiyor ve ben memurum kayıt olamıyorum dolayısıyle k-2 yide alamıyorum.

ben kabini işletmedim işletmeyide düşünmüyorum ama bildiğim koltuk atılırsa ötv farkı ortaya çıkıyor
    vergi olarak 1163ytl verdim

• quote:

quote:

quote:

corian bak ne diyor

K2 Yetki belgesi: Sadece kendi esas iştigal konusu ile ilgili yurtiçi eşya taşımacılığı yapacak ve ticari maksatla taşımacılık yapmayacak firmalara verilen belgedir.

Yanlız anladığım kadarıyla senin araç şirket üstüne kayıtlıymış o zaman durum değişiyor galiba????

manavgatta çiftçiler bu konuda uyarılmış ve hususi bile olsa almaları gerekiyormuş
    bunları okuyunca kafam karışıyor
    neticede adam hayvanına saman taşıyacak belki 5 bin liralık saman yemeyecek hatta hayvanını satsan 5000ytl etmeyecek ama bu samanı taşıyabilmek için 5bin küsür k-2 parası ödeyecek

• arkadaşlar bu rangerlar kilometrede ne kadar yakıyor? ranger'ın thunder modelini almayaı düşünüyoduk ancak aracın km'de 450 bin lira yaktığını sölediler, bunu duyunca almak konusunda tereddüt içinde kaldık. ranger sahibi olan arkadaşlar varsa 4x2 lik ve 4x4 lük versiyonları km de ne kadar yakıyor söylerlerse çok memnun olurum.

saygılarımla..
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.