Şimdi Ara

Yeni Ford Ranger Kulübü (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.888
Cevap
20
Favori
363.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya arkadaşlar hiç SRC belgesi , K2 belgesi gibi şeyler duydunuz mu? Bizimki kamyonet gözüküyor diye ulaştırma bakanlığından böyle belgeler alınması gerekiyormuş dediler. İşin kötü tarafı 750-800 diyorlar. İşin aslını bilen varmı arkadaşlar?
  • quote:

Orjinalden alıntı: corian

Ya arkadaşlar hiç SRC belgesi , K2 belgesi gibi şeyler duydunuz mu? Bizimki kamyonet gözüküyor diye ulaştırma bakanlığından böyle belgeler alınması gerekiyormuş dediler. İşin kötü tarafı 750-800 diyorlar. İşin aslını bilen varmı arkadaşlar?

Benim bildiğim kamyonet ve ruhsatda ticari geçiyorsa o belgelere ihtiyaç var ruhsatın Hususi ise gerek yok biliyorum...
  • arkadaşlar ben,m araçtada kapı kenarlarındaki siyah bantlar yer yer kopmaya başladı ayrıca arkadaki 2.5 tdci yazısı uçtu gitti bisikletin üstündeki yazılar bile silinmiyor şu fordun yaptığı kaliteye bi bakın inanılmaz bişi
  • ruhsatımda yük işaretli ayrıca hususi yazıyor bi araştıralım bu işi varmı borcumuz nedir
  • bagajı yarım kapatacak şekilde seyyar ve su almayan kapaklı bir sandık gibi bişey yaptırmayı düşünüyorum bana en uygun çözüm bu eşyalarımı koyacak yer bulamıyorum çok sıkıntılı bir durum bu
  • quote:

Orjinalden alıntı: bayford

bagajı yarım kapatacak şekilde seyyar ve su almayan kapaklı bir sandık gibi bişey yaptırmayı düşünüyorum bana en uygun çözüm bu eşyalarımı koyacak yer bulamıyorum çok sıkıntılı bir durum bu

Ben geçen gün tesadüfen pick up aksesuarları satan bir arkadaşla görüştüm ve bana bu dediğin gibi bir box olduğunu söyledi ve gönderecek . Bir kaç gün bekle taktırınca sana fotolarını çeker gösteririm.
  • çok sevinirim şimdiden tşklr
  • Kasa içine box düşünen arkadaşlar, eşya alıp koymak için kasaya çıkmak yada yandan açılan kapaklarda kapak açıldığında kapağa ulaşamamak gibi (araç dışından ) sorunlar olmuyor mu?
  • ben kasa kaplaması yaptıran bir mazda bt 50 gördüm. bildiğim kadarıyla rangerla kasa aynı bir de mazda kasa kaplaması olarak soruşturun derim.
  • Geçen hafta sonu Ankara da kasa kaplama işini hallettim. Starbox şeklinde kasayı kapattırdım ve tavan barı taktırdım yapmışken birde arka camlara film çektirdim. Arabanın tipi bayağı değişti. Resimleri en kısa zamanda sizlerle paylaşıcam
  • Arkadaşlar bir sorum var. kasa nın arkasını yanları camlı kabin ile kapattırınca %6 ötv farkı vermek gerekiyor mu? Kasayı kapattıran (camlı) arkadaş var mı?
  • henüz kapatamadık
    seyyar bir yarım kasa modeli araştırıyorum
  •  Yeni Ford Ranger Kulübü

Arkadaslar selam,benim Ranger da bu aralar gelicek umarim...Ben bunun gibi bisey dusunuyorum kasa icin,Navaralarda gordum guzel duruyor.(Roll&Lock veya roll back)deniyor,aluminyumdan pencere panjuru gibi bir sistem zannedersem.Acaba Rangera uygulanabiliyor mu?Istanbul da nerelere bakmak lazim.Arastirmis olan arkadaslarin bilgisi varsa simdiden tesekkurler
  • quote:

Orjinalden alıntı: corian

Ya arkadaşlar hiç SRC belgesi , K2 belgesi gibi şeyler duydunuz mu? Bizimki kamyonet gözüküyor diye ulaştırma bakanlığından böyle belgeler alınması gerekiyormuş dediler. İşin kötü tarafı 750-800 diyorlar. İşin aslını bilen varmı arkadaşlar?

dostum senin dediğin K belgeleri yük taşımacılığı için gerekli. k1 belgesi (odun,kömür...) gibi yük eşyası taşımak için,
    k2 belgesi kendi yükünü taşımak için,
    k3 ev ve büro taşımacılığı için gerekli.
    k1 için 100 ton, k3 için 30 ton tonajın olmalı yoksa belgen iptal.

src de ticari taşıtlarda (pick uplar dahil değil) gerekli. t.car. taşıt kullanma belgesi gibi bişey.

peki bu 4x4 thunderlar 1300 kg'lık römorku(tekne gibi) her koşulda çeker mi? 86 model lada niva öttürüyodu valla :)

• quote:

Orjinalden alıntı: adv

Yeni Ford Ranger Kulübü

Arkadaslar selam,benim Ranger da bu aralar gelicek umarim...Ben bunun gibi bisey dusunuyorum kasa icin,Navaralarda gordum guzel duruyor.(Roll&Lock veya roll back)deniyor,aluminyumdan pencere panjuru gibi bir sistem zannedersem.Acaba Rangera uygulanabiliyor mu?Istanbul da nerelere bakmak lazim.Arastirmis olan arkadaslarin bilgisi varsa simdiden tesekkurler

adv nasıl birşey resim yok!!!
  •  Yeni Ford Ranger Kulübü

Yeni Ford Ranger Kulübü

resim ekleyebilmisimdir umarim google da roll back diye aratinca bulunabiliniyor

Yeni Ford Ranger Kulübü

• Taktırdığım box böyle birşey. Bayağı işe yarıyor.

Yeni Ford Ranger Kulübü

Yeni Ford Ranger Kulübü

Yeni Ford Ranger Kulübü
  • eylül 2000 de ilk fordumuz olan Ford Ranger XL yi aldık...

2001 model 4x2...

2007 mart ayına kadar bindik...

her halini bilirim ranger in...

o meşhur ford motor sesini en güzel veren araçlardan biri...

yaz kış gece gündüz hiç çift marş çalıştırdığımı bilmem...

tek de çalıştı hep...

hararet yaptığını, yolda kaldığımızı hiç bilmem...

bakımlarını düzenli yaptırdım tamam...

şimdi ford connect ci olduk...

5000 devirde banamısın demez giderdi motor...

o gücü her arabada hissedemezsin...

şimdi yeni rangerlar da çok süper olmuş...

her ford bayisine gittiğimde bakarım içine dışına...

özlemim geçmiş değil ranger a...

ama pek tutulmadı nedense...

ortalıkta çok az görüyorum...

velhasıl...

ranger i unutmadık...

iyi sürüşler...

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.