Şimdi Ara

##YENİ FORD KUGA 1.5 TDCİ FORUM ## (21. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
683
Cevap
25
Favori
104.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırdır ustam neden satıyorsun? memnun görünüyordun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coco1912 -- 6 Eylül 2019; 10:41:5 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genel olarak memnunum. Ancak ailemize yeni katılan ufaklık sonrasında istanbul çukurlarını bir tık fazla hissettirmesinden ötürü değiştirme karari aldik. Aracta stline yuzunden spor süspansiyon ve 19 inç jant olması su donemde beklemediğimiz bir durum oluşturdu. Diyeceksiniz ki bunu bilerek almadin mi? Evet ancak kendime etkisi ile ufakliga etkisi bende farkli algi yaratiyor. O yüzden kendisi ile yollarımızı ayırmaya karar verdik. Bu konu dışında gayet sağlam ve güzel bir arac.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CengoCenk -- 6 Eylül 2019; 11:0:48 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CengoCenk

Genel olarak memnunum. Ancak ailemize yeni katılan ufaklık sonrasında istanbul çukurlarını bir tık fazla hissettirmesinden ötürü değiştirme karari aldik. Aracta stline yuzunden spor süspansiyon ve 19 inç jant olması su donemde beklemediğimiz bir durum oluşturdu. Diyeceksiniz ki bunu bilerek almadin mi? Evet ancak kendime etkisi ile ufakliga etkisi bende farkli algi yaratiyor. O yüzden kendisi ile yollarımızı ayırmaya karar verdik. Bu konu dışında gayet sağlam ve güzel bir arac.
    Hocam stline nın süspansiyonu ve tekerleri zaten o yönde sportif olduğu için konfor ön planda değil yine bir çok araçtan iyidir ama titanium a göre hissedilir bir yönü de var konfor eksikliği olarak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CengoCenk kullanıcısına yanıt
    Merhabalar Cenk bey, mesajınızı ne yazık ki yeni gördüm :(
    Daha önceden görmüş olsaydım harika olurdu çünkü tam ford kuga alma arifesindeyim ve sizin gibi aracına karşı ilgili birinden araç almayı yeğlerim. Eğer alıcı arkadaş herhangi bir sebeple aracınızı almaktan vazgeçerse lütfen haber veriniz. Zira aracınızla ciddi olarak ilgileniyor ve kısmet olursa almak istiyorum.

• 80A 8 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar

Bende aracın değerini bilen birisine gitmesini isterim açıkçası. Araçlar benim için bir hobi gibi olduğu için elimden geldiğince ilgi alaka ve özen göstermeye çalışıyorum.
    Bu haftabaşı netleşecek alacak arkadaş ile durumumuz. O taraf ile ilgili değişiklik olduğunda size özelden bilgi veriyor olurum.

İlginiz için teşekkürler

İyi günler dilerim.
  • CengoCenk kullanıcısına yanıt
    Sizden haber bekliyor olacağım Cenk bey, hayırlısı olsun :)

• Merhaba arkadaşlar Kuga style araç için navigasyon taktirma fikrim var ama sizce gerekli mi tavsiyesi olan var mı ? Zaten style pakette ekran küçükte olsa sesli mesaj okuma yazma arama vs özellikleri var. Ekran takınca artısı ne oluyor. 3 seçenek var Kuga 2018 ler için.
    1 ) standart olan versiyon 1500-2500 arası
    2 ) Tesla model olan navigasuonlar 2500-3000 arası
    3 ) Akilli navigasyon sistemi türk yapımı sesli komut hava durumu vs söyleme whatsapp mesaj yazma özellikli planı var bir de oda 2800-3500 arası

• abidig kullanıcısına yanıt
    Burada kişisel görüşüm sistemi iyi bir modül taktırmak. Android tabanlı bir sistem takıldığında bir süre sonra sistem kaynakları yetmiyor ve takılmalar başlıyor. Sistem detaylarını bilmiyorum ancak; içerisinde android auto ve car play olan bir sistem taktirip o şekilde navigasyonu kullanmayı tercih ederdim gibime geliyor. Sebebi; siz hangi sistemi taktirirsaniz taktirin o sistem biryerden sonra hız olarak geride kalacak. Ancak android auto ve car play in yavaşlama süresi bence daha uzun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herkese merhaba. youtubeda gezerken şöyle bir video gördüm. Fiyatına 3800 TL diyorlar. Biraz pahalı gibi ancak büyük kolaylık sağlayacağı kesin. Daha önce duyan gören ya da yaptıran var mı ? İnternette araştırdım ama herhangi bir şikayet veya olumsuz duruma rastlamadım.

https://www.youtube.com/watch?v=Cz1HTmoAO6k
  • quote:

Orijinalden alıntı: haacar

Herkese merhaba. youtubeda gezerken şöyle bir video gördüm. Fiyatına 3800 TL diyorlar. Biraz pahalı gibi ancak büyük kolaylık sağlayacağı kesin. Daha önce duyan gören ya da yaptıran var mı ? İnternette araştırdım ama herhangi bir şikayet veya olumsuz duruma rastlamadım.

Bunu bende istiyorum. Zaten dolu paketlerde var ama style paketlerde yok. Style da sesli arama mesaj okuma vs gibi yeterli tüm özellikler var ama bu ayak ile bagaj açma olayını arıyorum. Bana da 4000 tl fiyat vermişlerdi. Pahalı geldi vaz geçtim. Şöyle 2000 tl civarı olsaydı en fazla. Birde ayakla kapama özelliği var mı ? Açma var da düğme ile kapama da var .

Ayakla açma kapama özelliği var ancak style paket için bu özelliğin pek bir anlamı yok. Çünkü style donanımda anahtarsız giriş olmadığından, ayakla açma yapmak için kumandadan aracın kilidini açmak gerekiyor. Zaten kumandayı çıkarıp kilidi açtıktan sonra ha ayakla açmışsınız ha kumandadan kilit açma düğmesi yerine direk bagaj açma düğmesine basmışsınız hiç fark yok. Bu yüzden ben ayakla açma olmasını istemedim.

Araştırdım biraz ve firmanın n11 de mağazası varmış. Arayıp konuşacağım, eğer n11 üzerinden satışa açarlarsa, 11 kasım kampanyasından 500 veya 555 liralık bir kupon yakalarsam n11 üzerinden almayı düşünüyorum. 100 tl bonus kampanyası ile birlikte 3200-3300 gibi bir fiyata gelir.

• quote:

Ayakla açma kapama özelliği var ancak style paket için bu özelliğin pek bir anlamı yok. Çünkü style donanımda anahtarsız giriş olmadığından, ayakla açma yapmak için kumandadan aracın kilidini açmak gerekiyor. Zaten kumandayı çıkarıp kilidi açtıktan sonra ha ayakla açmışsınız ha kumandadan kilit açma düğmesi yerine direk bagaj açma düğmesine basmışsınız hiç fark yok. Bu yüzden ben ayakla açma olmasını istemedim.

Araştırdım biraz ve firmanın n11 de mağazası varmış. Arayıp konuşacağım, eğer n11 üzerinden satışa açarlarsa, 11 kasım kampanyasından 500 veya 555 liralık bir kupon yakalarsam n11 üzerinden almayı düşünüyorum. 100 tl bonus kampanyası ile birlikte 3200-3300 gibi bir fiyata gelir.
    Hocam bu adamların videosunda anahtar da değişmiş sanırım çünkü kumandaya basınca da yada ayakla direk diye belirtiyor biz de bagaj açma düğmesine o özelliği aktif edebilirler diye düşünüyorum zaten düğmesi var.

Telefonda konuştuğum kişi söyledi bana bunu. Eğer anahtarsız giriş yoksa ayak sensörü araç kilitliyken bagajı açmaz. bu nedenle ayak sensörüne gerek yok dedi. Videodaki araç dikkat ederseniz, bagajı açıldığında içinde sync3 ekran var. yani titanium donanımlı olduğu için anahtarsız giriş var. Bu sayede ayak sensörü ile direk açılıyor.

Bugün ankara bayisi ile konuştum. Onlar da 3500 TL dediler. En düşük fiyat için araştırmaya devam ediyorum.
  • quote:

Herkese merhaba. youtubeda gezerken şöyle bir video gördüm. Fiyatına 3800 TL diyorlar. Biraz pahalı gibi ancak büyük kolaylık sağlayacağı kesin. Daha önce duyan gören ya da yaptıran var mı ? İnternette araştırdım ama herhangi bir şikayet veya olumsuz duruma rastlamadım.

Bence masraf yapmaya değmez . Kayınçomda ve kayınpederde var ama hiç kullanışlı değil . Onlarda kullanmıyor zaten. En güzeli elle açıp kapatmak , zaten bagajı her zaman kullanmıyorsunuz .

• fikret3968 kullanıcısına yanıt
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Ben her arabaya binerken mutlaka bagaja koyacağım veya bagajdan alacağım bir şeyler oluyor. bir de kucağımda çocuk olunca böyle kendi kendine açılıp kapanan bir bagaja olan ihtiyacım iyice artıyor. Ancak fiyat noktası beni de düşündürüyor. Masraflı bir iş olacak. Yaptırıp yaptırmamakta kararsızım.
  • Merhaba Değerli Kuga Kullanıcıları,
    Bir süredir kullandığımın yerine SUV arayışındayım. Türkiye'nin en güneyinde yaşıyor olsam da özellikle kışın birkaç kez karlı, soğuk, yollarında sık sık buzlanma olan yörelere seyahatlarım oluyor. O nedenle almayı düşüneceğim bir SUV'un, 4x4 olması gerektiği kadar torku ön ve arka akslara %50-%50 sabit aktaracak şekilde kilitleyen bir mekanizma da olmazsa olmazım. ACABA 2019 model 4x4 Kuga'larda bu özellik var mı (genelde vites civarı "Lock" yazan bir tuş ile olup olmadığı belli olur).
  • BRAVEHEART11 kullanıcısına yanıt
    Kugada bu sistem yok. Akıllı dört çeker sistemi var. Yani hangi lastiklerin güce ihtiyacı varsa sistem gücü o lastiklere gönderiyor.

Bu sınıftaki suvların hiçbirinde bu sistem yoktur zaten. Üst sınıf suvlarda da çok rastlanan bir özellik değildir. Land Rover modellerinde var diye biliyorum. Bir de pickuplarda oluyor.

Ankarada geçen sene çok kar yağışlı ve çok soğuk bir hava oldu. Yağan kar günlerce yerden kalkmadı. Ben kuga ile hiçbir sorun yaşamadım. çok dik yokuşlarda taze kar ve buz üstünde durup kalkarak denemeler yaptım. Patinaj bile çekmeden çok stabil şekilde kalktı araç. Tabi bunda dört çekerin yanı sıra çekiş kontrol sisteminin olması da çok büyük etken. Ben kuga ile kar veya buzda sorun yaşayacağınızı zannetmem.
  • haacar kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler. Doğrusu bunun olmadığına üzüldüm Aradığım önemli bir özellik. Hyundai Tucson'da torku ön ve arka akslara %50-%50 kilitleyen sistem var ama gel gelelim Hyundai'ya uzağım.
  • BRAVEHEART11 kullanıcısına yanıt
    Bu özellik yok diye kugayı hafife almayın. Tucsonda kilitleyen sistem var olmasına rağmen kuganın 4 çeker özellikleri tucsondan kat kat iyidir. otopark youtube kanalının benzinli 4 çeker kuga testini izlemenizi öneririm. Benzer bir testi tucson ile de yapmışlardı ancak tucsondan memnun kalmadıklarını söyledikleri için hyundai o videoyu sildirmiş. ancak tucson videosu dailymotionda var oradan izleyip karşılaştırabilirsiniz.
  • 2019 dizel Kuga'ların hepsi 4x4 mü? Ekim 2019 fiyat listesinde belirtilmemiş.
    EDIT: Bugün Ford Showroom'a uğradım. İçeride bir dizel bir de benzinli Kuga vardı. Dışarıda 1'i test aracı olmak üzere en az 5-6 tane daha.
    Satış temsilcisi 1.5 tdci'lerin 4 çeker özelliğinin olMAdığını söyledi.
    "Bugüne kadar akıllı 4-çeker dizel Kuga HiÇ olMAdı?" diye sordum?
    "HiÇ olMAdığını" söyledi. Akıllı 4-çeker özelliği sadece benzinli modellerinde varMIŞ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEART11 -- 28 Ekim 2019; 16:23:43 >
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.