Şimdi Ara

YENİ FORD FOCUSLAR NEDEN FAZLA YAKIYOR (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
0
Favori
18.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 038poyraz

quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

quote:

Orijinalden alıntı: ugur_yavuz

quote:

2011 focus tdci kullanıyorum dizel. Aracın ruhsattaki ağırlığı 1435 kilo.

2011 Focus tdci 90 kullanıyorum, ruhsat ağırlığı 1430 kg. Sanki bana yanlışlık var gibi geliyo..

Teknik verilerinde Focus2 1.6TDCI 1380kg'dır. Babamda var, ondan biliyorum.

Babanizdaki arac kac model? Euro 5 motorlu tdci+dpf li benim aracım ve ruhsattaki net ağırlık 1435 kg yazıyor. Aracın künye bilgilisinde de 1435 kg yazıyor. Aracı sıfır aldım ve aracın teknik ozelleiklerini içeren künye bilgileri mevcut elimde. Durum bu sekilde. Ancak aracın suruculu ağırlığı ise onu bilemem. En iyisi bir kantara çıkmak

Ford'un sitesinde teknik verilerde öyle yazıyordu. Şu an Focus 3 olduğu için Focus2'nin verileri Ford'un sitesinde yok tabi ki.

Ruhsatta neye göre yazdıklarını bilmiyorum. Benim Bravo'nun ağırlığı Fiat sitesinde 1320kg, ruhsatta 1395kg yazıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ugur_yavuz

quote:

2011 focus tdci kullanıyorum dizel. Aracın ruhsattaki ağırlığı 1435 kilo.

2011 Focus tdci 90 kullanıyorum, ruhsat ağırlığı 1430 kg. Sanki bana yanlışlık var gibi geliyo..

Teknik verilerinde Focus2 1.6TDCI 1380kg'dır. Babamda var, ondan biliyorum.

Babanizdaki arac kac model? Euro 5 motorlu tdci+dpf li benim aracım ve ruhsattaki net ağırlık 1435 kg yazıyor. Aracın künye bilgilisinde de 1435 kg yazıyor. Aracı sıfır aldım ve aracın teknik ozelleiklerini içeren künye bilgileri mevcut elimde. Durum bu sekilde. Ancak aracın suruculu ağırlığı ise onu bilemem. En iyisi bir kantara çıkmak

Ford'un sitesinde teknik verilerde öyle yazıyordu. Şu an Focus 3 olduğu için Focus2'nin verileri Ford'un sitesinde yok tabi ki.

Ruhsatta neye göre yazdıklarını bilmiyorum. Benim Bravo'nun ağırlığı Fiat sitesinde 1320kg, ruhsatta 1395kg yazıyor.

benim ruhsatta da 1435 kg gorunuyor. bu arada ort yakit tuketimi son 4000 km icin yol bilgisayarinda 5.5lt ve gayet de spor kullanirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Haftasonu araçta (2013 Focus hb TDCI 115 hp)2 kişi, klima kapalı (ac off) havalandırma açık, İzmir - Ödemiş gidiş, dönüş 190 km. yaptım. Yol bilgisayarını evin garajında sıfırladım. Yol boyunca hız sınırı 90 olduğu için 90'ı geçmedim (sollamalar hariç). Genellikle CC kullandım. Gidiş dönüş yaklaşık 20-25 dur kalk yaptım. (Kırmızı ışıklar, yol yapım çalışması, hemzemin geçitler) Şehir içi dediğimiz yerlerde 70'e düştüğüm anlar oldu. Yolu bilen bilir, genellikle düz yol. Sonuç olarak;

Toplam Yol : 190 km.
    Ortalama Hız : 71
    Ort. Tüketim : 4.2 lt/100 km.

Eğer hiç durmadan hep 90'la gitme imkanım olsaydı 3.9-4 gibi bir rakam çıkabilir diye düşünüyorum. Bu arada pompa ortalaması ile yol bilgisayarını 2 kez karşılaştırma fırsatım oldu. İkisinde de pompa değeri yol bilgisayarının gösterdiğinden 0,2 lt. fazla çıkıyor.

• Her sabah akşam İstanbul trafiğindeyim.

ortalama hız:23km
    tüketim:6,2lt/100km

TDCI
  • quote:

Orijinalden alıntı: huawéi

Her sabah akşam İstanbul trafiğindeyim.

ortalama hız:23km
    tüketim:6,2lt/100km

TDCI

Verileriniz gerçek şehir içi tüketimi sayılır.
    Bunu belirleyen faktör ortalama hızınız (23 km / saat ).
    Bazen yakıtla ilgili diğer forumlarda geçen şehir içi tüketimi olarak verilen rakam düşük. Ortalama hız; 37 km / saat, 40 km / saat gibi.
    Bu ortalama hız yakalanıyorsa bu şehir içi kullanım sayılmaz bence.
    Ve tüketiminiz bence çok iyi.
  • 33 yaşındayım şimdiye kadar araç ruhsatlarında aracın gerçek ağırlığının yazdığını hiç görmedim.ya fazla ya da eksik yazarlar.benim s40 1380 kğ fabrika ağırlığı var fakat ruhsatta 940 kğ yazıyor...:)
  • Yukarda da arkadaş, Focus2 aracın ağırlığı ruhsatta 1435 yazıyor dedi. Aynı araç bazı kişilerin ruhsatında 1270 olarak da yazılıyor.

Yani bu iş tam anlamıyla karambol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeytinkoy -- 11 Haziran 2013; 10:00:59 >
  • bende aynı motorlu s60 powershift var.1618 kg.-->şehiriçi dışı karişik 7.2 lt yakiyor (maslak - bakırkoy sabah aksam trafiginde kullaniliyor)
    eski aracim 109bg lic focus 2 idi.. o da aynı yolda ortalama 6.3 yakardi.
  • Aracımın tamamen şehir içi kullanım şartlarında gerçekleşen yakıt tüketimi.
    İlk bakımı 8700 km de yapıldı. Şehir dışı 4.3 lt yakmıştı. Onun resmini çekememiştim.
    Son yakıt aldığımda yakıt verilerini sıfırlamıştım. Şehir içi tüketimini çok da merak ediyordum.
    Çok sakin ve az yaktırmak için uğraşarak değil, çok spor bir kullanım da değil. Normal bir kullanım şartlarında elde edilen değer.
    Şehir içi olduğu ortalama hızdan da(28 km / saat ) anlaşılabilir.
    Bence iyi bir rakam 5.7 lt / 100 km

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismail hoca -- 8 Ekim 2013; 7:13:11 >
  • Millet arac kullanmayi bilmiyor ondan.

Son 10 gundur 2.4 litre, 4 ileri otomatik Mitsubishi Galant kullaniyorum. Klima devamli acik. Trafik isiklari 5 dk civari bu ulkede yaniyor. Ona ragmen 50 litre benzinle 600km yol yapiyorum. 8.3 litre yani.

• Ford'un benzinlisi olsun dizeli olsun sınıfta hiçbir zaman yakıt tüketiminde iddialı olmadı zaten.

Fakat bir miktar olması gerekenden fazla gibi geldi bana yine de.
  • onder46 kullanıcısına yanıt
    Bence yakıt oranı kasaya göre değişiyor...
    Bende 2011 Focus Collection 1,6 TDCI var Şehir içi 5,5 - 5,8 yakıyor...(Sabah trafiğin olmadığı çok olmadığı saatlerde gidersem 3,9-4,2'i görüyorum)
    Arkadaşımda Nissan Juke 1,5 DCİ var zaman zaman aracı ben kullanırım ne kadar uğraşsam da ortalamayı 6,5'dan aşağı düşüremiyorum...
    Alt devirlerde DCİ motor çok cansız, TDCİ motoru 1800-2100 devirlerde kullandığımda daha atak...Bu nedenle aynı ağırlıktaki araçlarda bence TDCİ daha az yakar diye düşünüyorum...
  • Çok yakar az kaçar olmuş

• Keomaa K kullanıcısına yanıt
    resmen içiyor dağ dayanmaz :)
  • İki aydır Focus 3 dizel kullanıyorum.
    Ben kendi kullanım tarzıma göre elde ettiğim tüketim değerlerine bakarak Focus 3 dizelin çok yakmadığı kararına vardım.
    Son tüketim değerlerim tamamen şehir içi ) şöyle:

Ortalama hız: 22 km / saat
    Ortalama tüketim : 6.1 lt / 100 km

Aşağıdaki linkte yol bilgisayarının resmini de paylaştım;

http://forum.donanimhaber.com/tm.asp?m=29573532&mpage=40
  • 115 hp dizel motor yakıyor güçlü olmasından dolayı istekli gidiyor ve yakıyor ortalama 5,6 altına pek düşmedi ama 95 hp dizel motor şuan 46.000 kmde bakımı yeni yapıldı 90-110 km ortalama genel otoban şehiriçi karışık 4.9 gösteriyor birz isteksiz motor ama yakıtı 115 hp olana göre açık ara önde
  • Bende kullanıyorum.
    Şehir içi 7.3 litre yakıyor
  • Ford focuslarda turbo var mı Trend modeli ?
  • konunun başını okudumda,

Yine herkesn aracı en az yakan araç olmuş,

Yine 30 40 hatta 50 km'li ortalama hızları şehir içi diyenler olmuş...
  • Ford Focus 1.6 Duratorq TDCI 115HP Style araç 1340KG boş ağırlık kantarda ölçüldü. Her sabah ve akşam kısa mesafe ~10km kullanılıyor. Ortalama hız 21km/h, soğuk motorla %75 seyahat yazıyor yol bilgisayarında araç daha yeni 2.000KM'de, ortalama tüketim 5.9LT ile 6.1 LT arası değişiyor. İkisininde aşağısını, yukarısını görmedim. Şehir içi tek depo ~800KM yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a7v8x -- 14 Mart 2014; 0:09:15 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.