Şimdi Ara

YENİ FORD FOCUSLAR NEDEN FAZLA YAKIYOR (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
0
Favori
18.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ford da şöyle bir güzellik gördüm yerli otomobil gibi uygun parçaları arka stop farı sordum 130 lira başka markada sanmıyorum bu fiyatları ve Almanya Köln ithalatı bir araç bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teomanakyar

En güzeli 100 km de 2,9 litre yakan clio almak yalnız fırtınalı havalarda çıkmamak lazım onda da

Fındık motorlar malesef çekilmiyor,güç her zaman ayagının altında olmalı ford yakıyor ama hakkını veriyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nıghtman

quote:

En güzeli 100 km de 2,9 litre yakan clio almak yalnız fırtınalı havalarda çıkmamak lazım onda da

Fındık motorlar malesef çekilmiyor,güç her zaman ayagının altında olmalı ford yakıyor ama hakkını veriyor :)

Katılıyorum Ford focus sedanı yağmurlu hayavalarda kullanmaktan aşırı zevk alıyorum gerçekten tutuş olsun donanımsal olarak hak. veriyor.
  • Ben de yeni aldım imzaamdaki aracı, sıfır alacaktım. Araç kalmamış hem beklemek gerekecekti, hem de sıfıra yakın, sıfır km araçtan 7 bin lira aşağı aldım.
    Yol tutuşu çok iyi. Zaten focusların öne çıkan tarafları yol tutuşları.
    Bir de geçen ay yaklaşık 1800 civarı focus sedan satılmış. Her ay çok satan bir model.
    Yakıtla ilgili henüz bir fikir edinemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail hoca

Ben de yeni aldım imzaamdaki aracı, sıfır alacaktım. Araç kalmamış hem beklemek gerekecekti, hem de sıfıra yakın, sıfır km araçtan 7 bin lira aşağı aldım.
    Bir de geçen ay yaklaşık 1800 civarı focus sedan satılmış. Her ay çok satan bir model.

hocam araba harbi taş gibi. kısmetse abimede alıcaz ailece sedancı olduk
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hurts

quote:

Ben de yeni aldım imzaamdaki aracı, sıfır alacaktım. Araç kalmamış hem beklemek gerekecekti, hem de sıfıra yakın, sıfır km araçtan 7 bin lira aşağı aldım.

Ford kampanya yapmış biz yılbaşında aldığımız liste fiyatları aynen geri gelmiş bence bulabilirseniz titanium araç alın 3 bin lira oynuyor ve fiyatta ortalama %2 civarı indirim yapıyorlar birde ekletebilirseniz sony müzik sistemi style paket kullanıyoruz kol dayama ve sony sistemi olsa iyi olur diyoruz ama genel olarak memnunuz araçdan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teomanakyar -- 15 Mayıs 2013; 14:18:58 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hurts

quote:

Ford kampanya yapmış biz yılbaşında aldığımız liste fiyatları aynen geri gelmiş bence bulabilirseniz titanium araç alın 3 bin lira oynuyor ve fiyatta ortalama %2 civarı indirim yapıyorlar birde ekletebilirseniz sony müzik sistemi style paket kullanıyoruz kol dayama ve sony sistemi olsa iyi olur diyoruz ama genel olarak memnunuz araçdan.

bilgilendirme için sağol , büyük ihtimal titanium alıcaz. ist de raht bulunur g,b,

• quote:

Orijinalden alıntı: AtakaN_35

quote:

Orijinalden alıntı: ksk307

Eğer Focus 3 dizel aracın deposunu 500-550 km. de bitirebiliyorsanız helal olsun size; bunu başarabilmek büyük iş.
    Aracım 12.000 km. de ve bu km. deki ortalaması 5,3L/100 km. ilk aldığımda 6Litre ile başladı zaman içinde azala azala 5.3Litreye kadar geriledi.

Buyrun bu 10bine yakın km.deki durumu. Son halinide akşam çekip eklerim.
     YENİ FORD FOCUSLAR NEDEN FAZLA YAKIYOR

Göstergeler neden mil cinsinden? İlk defa böyle bir focus gördümde

Aracı aldığımda o ufak hesap makinesi gibi bir ekran vardı; UK'den bu kadranı getirttim; hem KM hem MIL gösteriyor gece görüntüsü daha hoş oluyor diye ellemedim böyle bıraktım; alışınca mil kısmını görmüyorsun hep KM kısmına bakıyor gözün.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alpine.

quote:

Orijinalden alıntı: ensnksr

quote:

Orijinalden alıntı: Alpine.

HDi motora çok yakıyor diyene sadece gülerim.

o zaman güldüreyin seni eski aracim 3008 sehir icinde 10.1 litreyi gördüm resmini 3008 forumunda bulabilirsin

HDi kendini kanıtlamış bir motor. Hdi ye fazla yakıyor diyen adam ya araba sürmeyi bilmiyor ya da hiçbir şeyden anlamıyor. 10 lt yi görmüş olduğun şartlara bağlı. Aynı şartlar altında örnek veriyorum dci Scenic veya 3008 in ağırlığı kadar başka bir dizel motorlu arabada Hdi ile kafa kafaya yakıt tüketir. Hatta Hdi den daha fazla tüketenler bile olur.

ayni yolda citroen berlingo ile 7.8 peugeot 3008 ile 10.1 peugeot 508 ile 7.4 yaktim su an c max in yakit tuketimi 6.8 litre ve 26 yillik soforum az cok arabanin nasil kullanilacagini biliyorum yukarida yazdigim araclarin hepsi benim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AtakaN_35

quote:

Eğer Focus 3 dizel aracın deposunu 500-550 km. de bitirebiliyorsanız helal olsun size; bunu başarabilmek büyük iş.
    Aracım 12.000 km. de ve bu km. deki ortalaması 5,3L/100 km. ilk aldığımda 6Litre ile başladı zaman içinde azala azala 5.3Litreye kadar geriledi.

Buyrun bu 10bine yakın km.deki durumu. Son halinide akşam çekip eklerim.

Göstergeler neden mil cinsinden? İlk defa böyle bir focus gördümde

Aracı aldığımda o ufak hesap makinesi gibi bir ekran vardı; UK'den bu kadranı getirttim; hem KM hem MIL gösteriyor gece görüntüsü daha hoş oluyor diye ellemedim böyle bıraktım; alışınca mil kısmını görmüyorsun hep KM kısmına bakıyor gözün.

çok güzel olmuş elinize sağlık

• quote:

Orijinalden alıntı: zugasi_berepe

quote:

Orijinalden alıntı: Rdiesel

Hocam o makyajlı kasada DPF var sanırım arkadaş bir ara onu temizletti ama benimde şimdi aklıma geldi sorunun kaynağı o olabilir mi acaba diye kendime alamadım.

focus 2 nin makyajlı ya da makyajsız 1450 kg olduğunu gösteren bir tane teknik veri yok!Araç D sınıfı da olmadığına göre biraz işkembei kübra olmuş sanırım bu yorumunuz.

Edit:ekleme

Sen arkadasının ağzından konusuyorsun ben elimdeki ruhsattan aracın ağırlığı 1450 değilmiş ama 1440 yazıyor

dpf 109 beygir olan euro 5 motorlarda mevcut 90 beygirlerde yok

Yanlış yazmışlar bence, Mondeo o kadardır. Focus'un ağırlığı 1280-1300 Kg civarı.

• quote:

Aracı Türkiye' den mi aldınız? Bir de focuslara navigasyon paketi satışa sunuldu mu? Sanırım ekrandaki görüntü navigasyon görüntüsü?

• Aracım 2012 model ve izmirden aldım. Evet navigasyon var kendim monte ettim; OEM parçalar kullandım. NAvigasyon sistemi oldukça hızlı ve görselleri çok hoş.

• Güle güle kullanın gerçekten güzel olmuş.

Bende de dizel style plus paket sedan focus var..
    Şehir dışı min 4.3 lt yaktı. Genelde CC kullandım. 120 km / saat hızı geçmedim.
    Genelde 100-110 km / saat hızda kullandım.

Konu ile ilgili ( yakıt tüketimi) sizde durum nedir?
    Sadece şehir içi tüketiminiz kaç litre?
    Şehir dışı elde ettiğiniz en az tüketim nedir?
    Biraz bilgi verir misiniz?
  • quote:

Güle güle kullanın gerçekten güzel olmuş.

Bende de dizel style plus paket sedan focus var..
    Şehir dışı min 4.3 lt yaktı. Genelde CC kullandım. 120 km / saat hızı geçmedim.
    Genelde 100-110 km / saat hızda kullandım.

Konu ile ilgili ( yakıt tüketimi) sizde durum nedir?
    Sadece şehir içi tüketiminiz kaç litre?
    Şehir dışı elde ettiğiniz en az tüketim nedir?
    Biraz bilgi verir misiniz?

Tesekkurler, herkes kazasız belasız kullansın araçlarını.
    Size Ş.Dışı Ş.içi ayrı ayrı tüketim rakamı veremem çünkü ben ort. tüketimi hiç sıfırlamıyorum; yani tüm kullanımım ve tük tüketimim karma olarak değerlendirilmeli.
    Bugün itibari ile 5,2L/100km. ort. gösteriyor araç ve pompa dan pompaya ölçüm de buna çok yakın çıkıyor.

• 2011 focus tdci kullanıyorum dizel. Aracın ruhsattaki ağırlığı 1435 kilo.

• quote:

Orijinalden alıntı: 038poyraz

2011 focus tdci kullanıyorum dizel. Aracın ruhsattaki ağırlığı 1435 kilo.

2011 Focus tdci 90 kullanıyorum, ruhsat ağırlığı 1430 kg. Sanki bana yanlışlık var gibi geliyo..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur_yavuz

quote:

2011 Focus tdci 90 kullanıyorum, ruhsat ağırlığı 1430 kg. Sanki bana yanlışlık var gibi geliyo..

Teknik verilerinde Focus2 1.6TDCI 1380kg'dır. Babamda var, ondan biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

quote:

Orijinalden alıntı: ugur_yavuz

quote:

Teknik verilerinde Focus2 1.6TDCI 1380kg'dır. Babamda var, ondan biliyorum.

Babanizdaki arac kac model? Euro 5 motorlu tdci+dpf li benim aracım ve ruhsattaki net ağırlık 1435 kg yazıyor. Aracın künye bilgilisinde de 1435 kg yazıyor. Aracı sıfır aldım ve aracın teknik ozelleiklerini içeren künye bilgileri mevcut elimde. Durum bu sekilde. Ancak aracın suruculu ağırlığı ise onu bilemem. En iyisi bir kantara çıkmak

• Başlık çok yaktığı ile ilgili ama ben hala çok ya da az taktığı konusunda net bir şey diyemeyeceğim. Yaklaşık 1000km kullandım.
    Şehir dışı en az 4.3 lt yaktı.
    En fazla 5.1 lt yaktı. Normal kullanım şartlarımda genelde 100-110km hızla ve arabada 3 yetişkin varken. Bu değerler bence 115 ps yaklaşık 1400kg araba için gayet iyi.
    Şehir içine gelince bu kez yakıt verilerini sıfırladım ve tamamen şehir içi olacak.
    Bir de diğer focus kullanıcılarının haberi var mı bilmiyorum ilk viteste kararsızlık vardı. Silkeleme şeklinde bu birazda benim kullanma tarzımdan kaynaklı.
    Yetkili servis test etti. 'Sıkıntı yok, her markanın debriyaj kavraması farklı olabilir ve ayağınız alıştığında o kendiliğinden ortadan kalkacak' dedi.
    Focus 3 kullanıcılarının diğer forumlarda yazdıklarından öğrendiğime göre yazılım güncellemesi varmış.
    Bugün servise gittim. Ve yazılım güncellemesi yapıldı. İlk vitesteki silkeleme, kararsızlık azaldığı veya tamamen ortadan kalktığını okumuştum.
    Bakalım durum ve olacak.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.