Şimdi Ara

Yeni Ford Fiesta ile herkes ne kadar yaktığını paylaşsın (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
6
Favori
55.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • km 9.000 oldu hiç hızlanmadım hatta sıkıntıdan patladım 4 saatlik yol 5 saatten fazla sürdü
     Yeni Ford Fiesta ile herkes ne kadar yaktığını paylaşsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: gmb

km 9.000 oldu hiç hızlanmadım hatta sıkıntıdan patladım 4 saatlik yol 5 saatten fazla sürdü
     Yeni Ford Fiesta ile herkes ne kadar yaktığını paylaşsın

90 km/h altında hatta 75-80 civarı çok iyi tüketiyor bu araçlar bariz bi şekilde kanıtlanmış oldu :) Teşekkürler yeniden

• 2012 1,25 my fiesta II sahibiyim geçen yıl 31 ekimde teslim almıştım aracı şuan 10700km'de
    yazın tatilden gelirken didim akbük-bolu arası 3 kişi ful bagaj ortalamam 4.6lt olmuştu didimden benzin almış bidaha benzinliğe uğramamıştım.
    kastamonu- cide-bolu karadenizin dağlık virajlı yollarında yaz lastikleriyle ortalamam 5.0-5.2lt arası.
    şehir içinde kısmi dur kalk trafikte 5.4-5,5lt en fazla gördüğüm değer 5.7lt
    ortalama 300km lik sehirler arası mesafede 4,8lt ortalama 90-110km hızlarda, bu mesafe 130-150km hızlarda gittiğimde 5,0-5,1 gibi değerleri elde ediyorum.
    arabamı alalı 1 yıl oldu yakıt konusunda oldukça memnunum şu değerlerle ne dizele para veririm ne de dizelin bakım masraflarıyla uğraşırım tövbe ettim dizele turbo motora. atmosferik motordan devam

• 2013 fiesta 1.4 96ps için yakıt değerlerini yazabilecek olan var mı? aracı bugün ya da yarın alacağım ancak yakıt değerlerini merak ediyorum...
  • ryan14 R kullanıcısına yanıt
    Merhaba, yakıtı hangi marka kullanıyorsunuz ve kaç oktan? 1 yılı devirmişsiniz ama 15 bine gelmemiş yine de bakıma soktunuz aracı değil mi?
  • darthskywalker kullanıcısına yanıt
    Ben de bugün teslim aldım, yakıt tüketimini merak ediyorum.
  • Yakıtı opet'ten alıyorum 95oktan. 15bin bakımına 8 bin küsür km'de ekim ayı içerisinde yaptırmıştım 1 yılı dolmak üzere olduğu için garantiden çıkmasın diye yaptırdık bizde
  • quote:

Orijinalden alıntı: ryan14

Yakıtı opet'ten alıyorum 95oktan. 15bin bakımına 8 bin küsür km'de ekim ayı içerisinde yaptırmıştım 1 yılı dolmak üzere olduğu için garantiden çıkmasın diye yaptırdık bizde

anladım, evet zaten ford 1 yıl yada 15bin hangisi önce dolarsa aracı getir diyor. tüketim değerleriniz çok iyi. fiestanın benzinli de dizeli de her türlü ekonomik olan bir araç
  • Arkadaşlar bugün titanium 1.4 i x paket aracımı satın aldım. Cuma günü teslim yapılacak. Kazasız belasız günlerde kullanmak dileğiyle inşallah... Bir depo ortalama 550km civarı gidiyormuş bence iyi değerler...
  • Aracımı dün Tuzcular(Lüleburgaz) bayisinden teslim aldım.Aracım titanium x paket 1,4 96 beygir.Bugün 30 km kadar uzun yola gittim ve yakıt değerleri 95 100 km/h hız ile 4,8-6 arası seyretti
  • Cok şükür sattım kurtuldum. 8 litreye çıkmış ti.2012 titanium otomatik. 20.000 km de boyasizdi. 35000 liraya sattım. Aracimin kullanımı cok zevkliydi ama yokus cikmiyodu abi bu araba. Darlığı yokus performansi sattirdi. Hayırlısı bakalim Toyota yla yola devam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar dizel 1.5 ile 1.4 benzinli bir depo ile kaç kilometre yapar acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emmare

Arkadaşlar dizel 1.5 ile 1.4 benzinli bir depo ile kaç kilometre yapar acaba?

Hocam 1.4 benzinli için konuşacağım.Aracım daha 400 de bugün yaklaşık 270 km yaptım ve şehir dışıydı(250 km ş.dışı 20 km ye yakın ş.içi).Hızımda 85 90 dı genelde.Toplam 14 litre yaktı bilgine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkke_3319 -- 7 Aralık 2013; 23:46:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkke_3319

quote:

Hocam 1.4 benzinli için konuşacağım.Aracım daha 400 de bugün yaklaşık 270 km yaptım ve şehir dışıydı(250 km ş.dışı 20 km ye yakın ş.içi).Hızımda 85 90 dı genelde.Toplam 14 litre yaktı bilgine.

hocam inşallah yeni araç almaya niyetliyim fakat benzinli ve dizel arasında kararsız kaldım...malum dizel litre fiyatı benzine yaklaştı pek bi esprisi kalmadı ama motorun kullanma oranını falan bilmediğim için sordum...

benzin ile normal kullanımda şehir dışı dersek 750-800 km leri görmek mümkünmü acaba dizel de olduğu gibi...
    başka bir deyişle motorun dizeli kullanma kullanma oranı benzine göre dahamı az..dizel almaya değermi...

• quote:

quote:

quote:

hocam inşallah yeni araç almaya niyetliyim fakat benzinli ve dizel arasında kararsız kaldım...malum dizel litre fiyatı benzine yaklaştı pek bi esprisi kalmadı ama motorun kullanma oranını falan bilmediğim için sordum...

benzin ile normal kullanımda şehir dışı dersek 750-800 km leri görmek mümkünmü acaba dizel de olduğu gibi...
    başka bir deyişle motorun dizeli kullanma kullanma oranı benzine göre dahamı az..dizel almaya değermi...

Aracım şuan daha rodajda ve bayideki temsilci arkadaş aracın rodajda %10-15 daha fazla yakacağını söyledi.Şuan Full depo 650 km menzil gördüm ama tahminim 1000 km sonra 750 ye çıkacağını düşünüyorum.Bugün 85 90 arası uzun yolda kullandım ve 26 27 kr yaktı.Benzinli araca göre iyi olduğunu düşünüyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aracım şuan daha rodajda ve bayideki temsilci arkadaş aracın rodajda %10-15 daha fazla yakacağını söyledi.Şuan Full depo 650 km menzil gördüm ama tahminim 1000 km sonra 750 ye çıkacağını düşünüyorum.Bugün 85 90 arası uzun yolda kullandım ve 26 27 kr yaktı.Benzinli araca göre iyi olduğunu düşünüyorum

hocam konuda açtım ama hazır siz şuan online iken size de danışayım hemen...

2011 model 1.4 benzinli titanium x 32.000 tl 49.000 km de araç...

veya

0 km 45.500 tl ye titanium x 1.5 dizel...

ne önerirsin..kafam allak bullak....

• Arkadaşlar 1.4 92 beygir c3 üm vardı shell fullsave aldığım zaman 4.8/100 lt yakardı. euro dizel alınca 5.2 lt yakardı. motorada bi sıkıntı yaratmadı 1 yıl fullsave kullandım. Şimdi fiesta 1.4 tdi 2011 aldım. c3 kadar sert kullanmayıp dikkatli kullanmama rağmen şehir içi 6lt/100km yakıyor. Yakıt fullsave mi eurodisel mi shell gtl mi kullanmalıyım. Motor silk işe yarar mı tasarruf için?
  • Fiesta 1.4 96 beygir var, 750KM oldu yol bilgisayarı 10.6 LT gösteriyor, çoğu şehir içi, şu an için çok fazla ama düşeceğini tahmin ediyorum. Depoyu fulledikten sonra 300km kadar gidip tekrar fulledim, ortalama 52kr oldu hesap.
  • ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    sanırım birçok arkadaş inanmayacak yazdığıma ama 1008 makyajlı kasa 3 kapı 1.4tdci ile 38 litre( tam dolu depo ile) yaklaşık 950-1000 km arası ş.içi ş.dışı karma
  • 2013 fiesta 1.4i manuel aracımla 1000km'ye yaklaştım ortalama olarak 8.5-9 arası yakıyor. kış vakti ve 4 mevsim lastikler takılıyken normal diye düşünüyorum. hiç uzun yol yapılmadı ayrıca hep şehir içi...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.