Şimdi Ara

Yeni Focus şanzımanı nedir? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
68
Cevap
1
Favori
27.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende de aynı araçtan var genel olarak çok memnunum. Bu aracı alırken Octavia ile arasında kalmıştım. Burada benim için belirleyici olan yüksek hız stabilitesi oldu. Focus yumuşak süspansiyon ile iyi yol tutuşu çok iyi birleştirmiş gerçekten. Ben uzun yol çok yapıyorum ve genelde hep otobandayım zaman zaman 200 lü hızlara çıkıyorum ve araç gerçekten banamısı demiyor en ufak bir denge kaybı yaşatmıyor. Aynı şartlarda Octavia bu rijitliği sunamıyor. Bir önceki kasadaki arkadan dalma sorunu yeni kasada da devam ediyor sanki. Araç esnediğinde bir zıplama ve sağa sola kayacak hissi veriyor bu beni çok rahatsız etmişti. Aracım şu an 17000 km de trim sesi yok yalıtım çok başarılı. 8 ileri vites gerçekten çok iyi performans istediğinde performans ekonomi istediğinde ekonomi veren bir yapı. Bazen düşük hızlarda vites geçişlerinde bir vuruntu oluyor benim araca mı özel geneli mi böyle bilemedim ama çok düşük hızlarda uzun süre gitmeyi pek sevmiyor çok vites atıyor vuruntu muhtemelen bundan kaynaklı.

• @tutku888

@yabancı34

Şirkette kullanıyoruz. 2019 model 1.5 dizel 8 ileri otomatik şanzımanlı olanı var. 4 araç şanzıman arızası verdi. 1 tanesi serviste. 69 bin tl istiyor servis. benimde 100000 bakımdan sonra basıma geldi. sıradayım yaptırmak için.

• zotacing kullanıcısına yanıt

Allah tan focus herşeyi tam :) arka koltuk kol dayama bardaklık arka klima hava mazgalları yok göstergeler fiyasko dizel motor psa kökenli vs

• lojistisyen kullanıcısına yanıt

Civic 9 ileriyi sadece dizele koydu. Sonra dizelin üretimini durdurdu.

• Alc34 A kullanıcısına yanıt

Dizel motor psa kökenli değil. Ford’un kendi geliştirdiği bir motor.

• Kaynaklar hala psa diyor 🤷‍♂️

Yeni Focus şanzımanı nedir?

1.6 tdciler psa ile ortak üretim. 1.5 tdci 1.5 ecoblue dizel motorlar Ford'un kendi motorudur.

• Psa ve ford motoru birebir incelemedim belki Mercedes Renault dan aldığı dcı motor daki gibi ufak tefek dağişikler yapmiş olabilirler ancak kaynaklar hala psa fabrikası ve yedek parça olarak psa çıkıyor yanlişim varsa özür dilerim kimseyi yanıltmak yada karalama gibi amacım yok yedek parçaları araştırınca hala ortaklık var gibi. 1.5 tdci beğendiğim sessiz bir motor.

• 1.5 focus dizel motor kendi kategorisinde 10 numara 5 yıldız piyasanin küçük hacimli en iyi motorudur ve PSA Ford ortak yapımdır. Hatta PSA ağırlıklıdır.
  • yksln kullanıcısına yanıt

Bilmeden yorum yapmayın milleti de yanlış yönlendirmeyin. 1.6 tdci psa ile ortak.

1.5 tdci ve 1.5 ecoblue Ford'un kendi motoru.

• kartalus kullanıcısına yanıt

Yüzde yüz ford motoru ise neden motor parçaları psa 1.5 ile ortak bence bunu düşün 🤷‍♂️

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alc34 -- 20 Şubat 2022; 18:24:0 >
  • zotacing kullanıcısına yanıt

Hem has hemde özbeöz PSA

Has ve ozbeöz PSA ortaklığı sen bilmeden hiç yorum yapma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yksln -- 20 Şubat 2022; 18:16:31 >

Aslan parçası e-hdi motorlu ve ti-vct motorlu araçlarım var. Focusu almadan önce de 1.5 tdci Fiestam vardı.

1.4 tdci 68 hp ve 1.6 tdci 110-115 hp'ler psa yla ortak. Özünde hepsi 1.6 hdi aslında. 1.5 tdci 85-120 hp ve 1.5 ecoblue Ford un kendi motorları. Git nereye soruyorsan sor, yıllardır bu 2 markanın hem içindeyim.

İnternette yazan herşeye inanıyor musunuz siz? onlineyedekparca.com dan zamanında triger seti baktım. Açıklamada orjinal yazıyor, whatsapptan sorunca eurorepar çıkıyor. Aynı mantık.

Bak aslan parçası, bahsettiğimiz motor PSA temelli motor. Bendede focus var merak etme.

Bunu kompleks yapmaya gerek yok. Fransızlar küçük hacim dizelde Almanya ile beraber ARGE yi ilk yapam ülke. Motorlar gayet net benzer. S

Şunu da ekliyim sen 2 yıldir içindesin ben 30 yıldır bu meslekteyim. Motor birebir aynı sadece Ford damgası vurulmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yksln -- 21 Şubat 2022; 13:0:58 >

Ya hadi bırak allahını seversen 🤣🤣🤣

• arkadaşlar 1.5 ti-vct motorlu focuslardaki 6 ileri at şanzıman nasıldır, bu yukarda arkadaşların belirttiği 8 ileriler gibi sorunlu mu yoksa sorunsuz mu ?

Aynı şey değil oem yerine muadil olması tmm oda bir hata ama burdaki durum farklı yedek parça olarak piston koluna kadar aynı cıkıyor hepsi mi yanlış ?? Ben sadece ordaki yedek parça ya göre yazmadım çıkma yedek parçaları araştır aynı motoru yada yedek parça yı 3008-5008 focus olarak satıyor asıl sen herşeye inanıyorsun 1.5 ecoblue tdci hdı motor silidir kapağında fo mo co peugeot ds citroen amblemi var sanırım size ford motoru diye psa motoru satmişlar :) şase no ver yedek parçaçıya sana psa uyumlu olan parçaları yazsın hatta cıkmacıları ara sana söylerler :) Tmm ben ve diğer arkadaş yanıldı sen ford un kendi motoru olduğunu kanıtlayan kaynak vs paylaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alc34 -- 21 Şubat 2022; 15:25:34 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.