Şimdi Ara

Yeni Focus Comfort 5K 1.6i için 100PS yeterli mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
6.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: metro03

focus sahibi ve piyasasını bilen arkadaşlar aşağıdaki aracı almayı düşünüyorum.

sizce 2009 hb benzinli, otomatik vites, 100hp, 25000 km de 32.000 tl sizce alınırmı?

Aman arkadaşım, Focus Comfort 1.6 100 HP Benzinli Beyaz HB manuel arabayı Ford 30.000 TL ye satıyor zaten sıfırını. Sizin söylediğiniz titanium modeli olabilir ama sıfır alın Comfort olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetergin35

quote:

Orijinalden alıntı: metro03

focus sahibi ve piyasasını bilen arkadaşlar aşağıdaki aracı almayı düşünüyorum.

sizce 2009 hb benzinli, otomatik vites, 100hp, 25000 km de 32.000 tl sizce alınırmı?

Aman arkadaşım, Focus Comfort 1.6 100 HP Benzinli Beyaz HB manuel arabayı Ford 30.000 TL ye satıyor zaten sıfırını. Sizin söylediğiniz titanium modeli olabilir ama sıfır alın Comfort olsun.

eklemeyi unutmuşum titanium x paket..
  • Fiyat fena değil. Hocam model 2009. Km fena değil. Otomatik vites yakıtı biraz fazla olur diyorlar.
    Titanyumdan ziyade dizel araç tercih edin. Yakıt ekonomisi çok önemli günümüzde;)
  • aslında fiyat iyi ama şuan için yüksek, bütün markalarda indirim var özellikle focus da. 1.6 comfort hb otomatik benzinli metalik boya 32250 ye alırsın, kredi kullanmazsan 31500e düşer renkde beyaz olsun dersen 31000 e kadar düşer, hem otomatik hem 2011 model..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bortecinenumu

Fiyat fena değil. Hocam model 2009. Km fena değil. Otomatik vites yakıtı biraz fazla olur diyorlar.
    Titanyumdan ziyade dizel araç tercih edin. Yakıt ekonomisi çok önemli günümüzde;)

dizelleri 38.000 tl den başlıyor (x paket). aradaki farka değermi bilemedim açıkcası. yılda en fazla 10.000 km yaparim, oda zorlasam yani. sizce değermi ? dizel 2006 fiestamı sattığım için biraz zorlanacağımı düşünüyorum. tahminim 2 katına yakın yakacaktır. ama kendini amorti etmesi uzun sürecek galiba..

quote:

Orijinalden alıntı: ekrmblt

aslında fiyat iyi ama şuan için yüksek, bütün markalarda indirim var özellikle focus da. 1.6 comfort hb otomatik benzinli metalik boya 32250 ye alırsın, kredi kullanmazsan 31500e düşer renkde beyaz olsun dersen 31000 e kadar düşer, hem otomatik hem 2011 model..

ne yazıkki titanium bile düşünemiyorum hocam. eşim için x paket olmazsa olmaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metro03 -- 27 Aralık 2010; 23:53:54 >

• diğer konuya yazdım burayada yazıyorum....

arkadaşlar bende aracı ocak başı alacağım hb comfort beyaz renk gittim konuştum boya koruma cam filmi alt koruma motor koruma ön cam su kaydırıcı hepsi 800 tl diyorlar nasıl sizce... birde özellikle sordum ileride tüp taktırırsam ve ruhsat değişirken filmli camları söktürürlerse diye öyle birşey yok bizim filmlerimiz uygun geçiyor dediler yazılı kağıt aldım eğer söktürürlerese sökümü ve muayaneden sonra tekrar takımı ücretsiz yapacaklar dediklerine göre.... birde alta yapılan koruma bütün lastikler çıkartılıp davlınbaz altlarına da yapılıyormuş sesde % 40 azalma olur dediler...
  • Bu boya koruma, motor koruma, ses izolasyonu bayilerin para kazanmak için yeni araç alan müşterinin alım zaafından yararlandığı inanılmaz karlı bir yöntem. Aracımı alırken aynı hataya, biraz da sonucu merak ettiğimden sadece ses yalıtımı konusunda düştüm. Sonuçta 150 bin km. kullandığım önceki aynı kasa Focus ile ses yalıtımı yapılmış yeni aracım arasında bir fark göremedim. Belki çok az bir fark vardır ama farkedemiyorsam demek ki gerek yok. 250 TL'yi çöpe atmış oldum diyebilirim.
    Alt koruma için ise birşey dikkatimi çekti: dizellerde alt koruma varken benzinlilerde yok. Demekki bunun amacı 100 liralık parçadan tasarruf değil. Öyle olsa dizele de koymazlardı. Hem bu araçları dağda bayırda kullanmıyoruz. Aracın altına vurabilecek büyüklükte şey zaten tamponu, radyatörü dağıtır önce. Kaldı ki o parça da bakalit malzemeden. Çok zayıf bir ihtimal sonucu oluşacak ciddi bir darbede zaten o koruma da darbeyi motordaki parçaya iletecektir. Bence o da gereksiz masraf.
    800 TL'yi benim tabirimle "çöpe atacağınıza" arabanın kaskosunu bu para ile yaptırırdım. Cam su kaydırıcı vs. zaten piyasada satılıyor, bunun için servise işçilik ödemeye gerek yok.
    Boya koruma derseniz. 10 yaşındaki arabaya da pasta cila yaptırdığınızda yeni boya dan çıkmış gibi oluyor. Yeni aracın boyası birkaç yıl olduğu gibi duruyor zaten.
    Bunlar bence gerçek katkıları farkedilmeyecek düzeyde olan fakat inanılmaz sonuçları varmış gibi pazarlanan ürün ve hizmetler. Şöyle düşünün yeni teknolojiler ve uygulamalar geliştirmek için milyar dolarlar harcayan otomotiv şirketleri piyasada 200 TL'ya yapılan boya korumayı, ses yalıtımını fabrikadan çıkarken araca uygulayıp daha sessiz daha güzel araçlar yapıp 1000-2000 TL pahalıya satmayı ve daha çok kar etmeyi düşünemiyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: sadık_57

diğer konuya yazdım burayada yazıyorum....

arkadaşlar bende aracı ocak başı alacağım hb comfort beyaz renk gittim konuştum boya koruma cam filmi alt koruma motor koruma ön cam su kaydırıcı hepsi 800 tl diyorlar nasıl sizce... birde özellikle sordum ileride tüp taktırırsam ve ruhsat değişirken filmli camları söktürürlerse diye öyle birşey yok bizim filmlerimiz uygun geçiyor dediler yazılı kağıt aldım eğer söktürürlerese sökümü ve muayaneden sonra tekrar takımı ücretsiz yapacaklar dediklerine göre.... birde alta yapılan koruma bütün lastikler çıkartılıp davlınbaz altlarına da yapılıyormuş sesde % 40 azalma olur dediler...

Cam filmi 100 TL,
    Ses yalıtımı için rresim ekledim. Halının üstüne muşamba çektirdim. Cırt cırtlı hem siliniyor. tozmuyor.
    halı altına keçe çektirin sanayide 150 TL.
    Boya koruma için: klavuzda yılda 1-2 pasta cila öneririz yazıyor.

Yeni Focus  Comfort  5K 1.6i için 100PS yeterli mi?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.