Şimdi Ara

Yeni: Final Fantasy XIV: Heavensward Benchmark (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
3.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AC Kiriklar

quote:

Orijinalden alıntı: B.M.W

quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

aylar önce 780ti artık çöp bir kart dediğimde kimse takmamıştı ama yavaş yavaş etkileri görüyoruz mubarekler

gtx970 ise zaten patladı, zamanında r290 alanlar eskiden 780 tokatlardı, yeni oyunlarda 980 tokatlıyorlar. (mantle ve dx12'de attığı ve atacağı tokatlara girmiyorum bile) AMD alanlar gerek fiyat gerek performans açısından yine doğru tercihte bulundu desek yalan olmaz heralde neyse sizleri 4k'ya da bekleriz

evet çöp bir kart sanıyorum o yüzden TİTAN X den %10 yavaş...

Hocam yapmayın nolur.Bloklayın gitsin.Bunun gibi 3-4 tane daha var.Dikkate almayın.

sizin dediğiniz kadar varmış, bende gerekeni yaptım şimdi.

• Bu test sanki GPU hızına bariz tepki veriyo gibi.

GTX 760 = 1306~7000

Yeni: Final Fantasy XIV: Heavensward Benchmark Yeni: Final Fantasy XIV: Heavensward Benchmark

Edit : istesen denk gelmiyecek kadar milimetrik 1 skor çıktı, skorların olduğu kısımların videolarını alıyorum ve herhangi 1 editleme durumundan şüphelenen olursa diye ekliyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coax47 -- 30 Nisan 2015; 23:15:46 >

• Taze taze kutudan yeni çıktı

Asus Gtx 980 Strix Default / Max boost : 1291 Mhz

Yeni: Final Fantasy XIV: Heavensward Benchmark
  • 970 sli sonuçları(1443/7600):

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 1 Mayıs 2015; 12:54:01 >
  • Nvidia karlar için sanırım ?
  • quote:

aylar önce 780ti artık çöp bir kart dediğimde kimse takmamıştı ama yavaş yavaş etkileri görüyoruz mubarekler

gtx970 ise zaten patladı, zamanında r290 alanlar eskiden 780 tokatlardı, yeni oyunlarda 980 tokatlıyorlar. (mantle ve dx12'de attığı ve atacağı tokatlara girmiyorum bile) AMD alanlar gerek fiyat gerek performans açısından yine doğru tercihte bulundu desek yalan olmaz heralde neyse sizleri 4k'ya da bekleriz

Yav he hee..!

• FIREWALL kullanıcısına yanıt
    r290 sahipleri mantle destekli oyunlarda 4k'da akıcı oyun keyfini yaşarken dx12'de amd'nin önündeki engeller kalkınca titanx'i tokatlar oldu haberiniz yok sanırım?

http://wccftech.com/amd-r9-290x-fast-titan-dx12-enabled-3dmark-33-faster-gtx-980/

yapılan bütün testlere göre 780ti dx12'de r270-r280 civarında performans alabiliyor. Demek ki dx11'de amd'nin önündeki engeller olmasa kartın gerçek dengi r270 ve muadiliymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 3 Mayıs 2015; 10:00:19 >
  • sangokudbgt denilen troll bjk ile aynı kişimi acaba diye düşünmüyor değilim.İkiside artık millette tiksinti yapıyor.Yönetimde bu tiplere çanak germekten geri kalmıyor.Engellesem nolacak mesajını göremesem bile başka kişinin alıntısı varsa orada onuda geç nickini görüyorum.O bile yetiyor bana.
  • quote:

r290 sahipleri mantle destekli oyunlarda 4k'da akıcı oyun keyfini yaşarken dx12'de amd'nin önündeki engeller kalkınca titanx'i tokatlar oldu haberiniz yok sanırım?

http://wccftech.com/amd-r9-290x-fast-titan-dx12-enabled-3dmark-33-faster-gtx-980/

yapılan bütün testlere göre 780ti dx12'de r270-r280 civarında performans alabiliyor. Demek ki dx11'de amd'nin önündeki engeller olmasa kartın gerçek dengi r270 ve muadiliymiş.

AMD kartlar DX 12'nin nimetlerinden faydalanırken, NVIDIA kartlar armut mu toplayacaklar. Hawaii GPU'su ile GM200'ü aynı kefeye koyman ne kadar bilgi sahibi olduğunu gösteriyor, GTX 780 Ti da R9 270-280 seviyesinde doğru.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 3 Mayıs 2015; 10:23:46 >

• Ben güncel testler üzerinden konuşuyorum, söylediğim her şeyin arkasında durabilirim, gerekli linkleri ve testleri paylaşabilirim kardeşim. Güneşi balçıkla sıvamaya çalışabilirsin ama ışığını söndüremezsin.

@scutaro amd'de ki performans artışı nvidia'ya göre çok daha fazla olacak zaten bütün güncel testler bunu doğruluyor. Bilindiği üzere amd'nin önünde dx11 ile yazılımsal engeller koyulmaktaydı. Zaten gm200 bitcoin madenciliğinde orta seviye amd kartlar kadar anca performans veriyor bu bile bir ışık yakmalı zeki beyinlerde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 3 Mayıs 2015; 10:26:00 >
  • sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    Hangisinin ne kadar performans artışı göstereceği şimdiden kestirilemez, BF 4'de Mantle'ı R9 290 ile denedim DX 12'nin de çalışma mantığı aynı olacağına göre aşağı yukarı ne olacağı belli, oyunlarda DX 12 ile % 300 artış bekleyenler hayal kurmasınlar derim böyle birşeyin olması mümkün değil çünkü, o yayınlanan tablolar API verimliliğini gösteriyor oyun testleri değil önce bunu anlayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 3 Mayıs 2015; 10:36:10 >
  • örnekler çoğaltılabilir:

http://www.gamersnexus.net/guides/1885-dx12-v-mantle-v-dx11-benchmark
    http://www.anandtech.com/show/8962/the-directx-12-performance-preview-amd-nvidia-star-swarm/3

biz sabah akşam makale okuyalım kendimizi geliştirelim, guru3d olsun overclock.net forumları olsun hayatımızı harcayalım sonra şuraya günde 1-2 mesaj atalım sırf insanlar bilinçlensin yanlış kanılara varmasınlar diye zamanımdan fedakarlık yapalım. Sonra birisi gelsin api verimliliği o desin vay arkadaş ne diyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 3 Mayıs 2015; 10:40:36 >

• sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    Watch Dogs veya GTA V'in DX 12 ile yapıldığını farzedelim, söz gelimi DX 11 ile ultrada 4x MSAA ile oynadığımızda 50 FPS alıyorsak DX 12 ile 100 FPS mi alacağız, DX 12 destekli oyunlar çıkınca Star Swarm oynarsınız bolca çünkü oyunlarda öyle bir artış olmayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 3 Mayıs 2015; 10:53:04 >
  • AMD FX-6300 stock, GTX 660 stock değerler;
  • Laptop'ta Extremely High sonucum;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baholi -- 3 Mayıs 2015; 14:08:46 >
  • Asus Gtx 980 Strix Oc'li

Gpu: 1541 Mhz
    Memory: 7908 Mhz

Yeni: Final Fantasy XIV: Heavensward Benchmark  Yeni: Final Fantasy XIV: Heavensward Benchmark

• Birazdan testi indirip ben de sonuçları paylaşırım/editlerim, R9 290 bakalım nasıl bir sonuç çıkaracak

A.C Kiriklar:Forumda bir kahin gidiyor, diğeri geliyor bu işi anlamak mümkün değil.Doğmamış çocuğa don biçiyor adam.Kendisine alıntı yapacaktım;fakat sizin bloklama ile ilgili yorumu gördükten sonra vazgeçtim

Edit:Sonuçlar eklendi.MSI R9 290 GAMING, kart şu an default halinde benim tarafımdan herhangi biçimde hız aşırtma uygulanmamıştır.Sürücüler eski, onları da formattan sonra güncelleyeceğim, 14.10 yüklü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kir$of -- 3 Mayıs 2015; 15:43:39 >

• 8100 290'a gore dusuk puan olmus surucu yenileyin ve voltajsiz biraz gidiklayin ama nvidia sever bir test ben en basta dedim 290 serisiyle bu 960 sonucunu bile zor bela gecmek can sıkar diye.ben 280x ile 7778 aldim en son.bu test sisteme cok fena yukleniyor hadi biraz daha oc yapalim diyenler dikkat etsinler sonra benim gibi psu'yu elinize almayin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

8100 290'a gore dusuk puan olmus surucu yenileyin ve voltajsiz biraz gidiklayin ama nvidia sever bir test ben en basta dedim 290 serisiyle bu 960 sonucunu bile zor bela gecmek can sıkar diye.ben 280x ile 7778 aldim en son.bu test sisteme cok fena yukleniyor hadi biraz daha oc yapalim diyenler dikkat etsinler sonra benim gibi psu'yu elinize almayin.

Açıkçası format atmayı planladığım için sürücülere el atmadım hocam, Windows 8 kullanıyorum hala, açıkçası fırsat olmadığı için 8.1 e yükseltme imkanım olmadı, format atıp tertemiz yüklerim, ona göre güncel sonuçları da paylaşırım;fakat evet test Nvidia kartları özellikle Maxwell mimarisini seviyor gibi gözüküyor.Tabii bunu Nvidia para yedirdi, yoksa ezerim geçerim amacıyla söylemiyorum, bu kartla alınabilecek skor konusunda az çok değerler belli olsun diye paylaştım.Adımız fanboy olarak çıkmasın sonra

• Arkadaşlar bu da benden.........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vdtkc -- 3 Mayıs 2015; 16:36:56 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.