Şimdi Ara

Yeni Fiesta 1.6 Titanium, Peugeot 207 1.6 HDi 90 bg Dynamic (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
8.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bencn17

quote:

Orijinalden alıntı: Kaan Aras

quote:

Orijinalden alıntı: fottili

quote:

Bir yol tutuş türküsü çalınıp duruyor Ford için

Sorma arkadaş neymiş bu Ford anlamadım gitti.Tüm karşılaştırmalarda yol tutuş çok iyi direksiyon süper.Sanki bu tarz araçlarda hergün piste çıkılıyor ve kullanan herkez ralli yapıyor.Altı üstü B yada C sınıfı araç.

Forum efsanesi başka birşey değil

forum efsanesi diyemeyiz bu konuya evet sınıflarına gore ford araclarının dıreksıyon hassasıyetı ve yol tutma potansıyellerın cok iyi oldugunu gorursunuz zaten o zaman araclar niye ayrılıyor hepsi aynı der gecersin....
    benım ılk ford aracım ve oldukca farklı geldı artı bunları anlamak ıcın pıste falan gerek yok sehırıcınde bıle faydasını cok rahat goruyosunuz...
    her markanın gelıstırdıgı belli yonlerı oluyor fordunda bu konular ustunde oldukca ıyı durumda olması nıye garıbınıze gıdıyorkı...

Ford modellerinin iyi yol tuttuklarını bizde biliyoruz garibimize giden durum bu değil .Ama her karşılaştırmada bu durumun temcit pilavı gibi önümüze koyulması artık gına getirdi.Yani bu markanın tercihidir saygı duyarız ama en önemli ve tekbaşına yeterli bir kriter olmadığınıda kabul etmek gerekir.Birazda konfor gerekli.Yol tutuşla konforu bir arada sunabilmek asıl marifet isteyen konudur bence.Bunu en iyi kim yapıp diğer özelliklerle harmanlayabiliyorsa bence en iyi araç odur..Burda tartıştığımız otomobiller Focus RS ,Golf GTi vb.. yada süperspor otomobiller değil neticede B sınıfı araçlardan bahsediyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: sado0009

quote:

Orijinalden alıntı: quiet_dead

207 denmek istenmiş galiba. 207 güzel araçtır bu sınıfta hak ettiği yerde değil. Ama Fiesta biraz daha üstündür 207den 1 senedir bizde fiesta var tavsiye ederim kesinlikle. sormak isteğiniz herşeyi sorabilirsiniz her konuda yardımcı olabilirim size.

ortamı germek istemem ama arkdas sanırım 1.6 premium 207 hic kullanmadı.

hiç kullanmadım doğru ama Fiesta kadar iyi bir araç olduğunu biliyorum. İkisininde birbirine göre üstünlükleri var. Zaten mesajım da da belirttim 207 hak ettiği yerde değil daha fazla satış rakamına ulaşmalıydı şimdiye kadar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bencn17

quote:

quote:

quote:

Bir yol tutuş türküsü çalınıp duruyor Ford için

Sorma arkadaş neymiş bu Ford anlamadım gitti.Tüm karşılaştırmalarda yol tutuş çok iyi direksiyon süper.Sanki bu tarz araçlarda hergün piste çıkılıyor ve kullanan herkez ralli yapıyor.Altı üstü B yada C sınıfı araç.

Forum efsanesi başka birşey değil

forum efsanesi diyemeyiz bu konuya evet sınıflarına gore ford araclarının dıreksıyon hassasıyetı ve yol tutma potansıyellerın cok iyi oldugunu gorursunuz zaten o zaman araclar niye ayrılıyor hepsi aynı der gecersin....
    benım ılk ford aracım ve oldukca farklı geldı artı bunları anlamak ıcın pıste falan gerek yok sehırıcınde bıle faydasını cok rahat goruyosunuz...
    her markanın gelıstırdıgı belli yonlerı oluyor fordunda bu konular ustunde oldukca ıyı durumda olması nıye garıbınıze gıdıyorkı...

Ford modellerinin iyi yol tuttuklarını bizde biliyoruz garibimize giden durum bu değil .Ama her karşılaştırmada bu durumun temcit pilavı gibi önümüze koyulması artık gına getirdi.Yani bu markanın tercihidir saygı duyarız ama en önemli ve tekbaşına yeterli bir kriter olmadığınıda kabul etmek gerekir.Birazda konfor gerekli.Yol tutuşla konforu bir arada sunabilmek asıl marifet isteyen konudur bence.Bunu en iyi kim yapıp diğer özelliklerle harmanlayabiliyorsa bence en iyi araç odur..Burda tartıştığımız otomobiller Focus RS ,Golf GTi vb.. yada süperspor otomobiller değil neticede B sınıfı araçlardan bahsediyoruz.

Netice de B sınıfı araçlardan bahsediyoruz çok üstün araçlar değil demek istemişsiniz ama hem yol tutuşu iyi olsun hemde konforu iyi olsun diyorsunuz. B sınıfı araçta ikisini birden bulmak çok zor.

• Nasıl

Toyota konusunda sorunsuzluk , Honda konusunda Vtec , Vw konusunda TSI söz konusu oluyorsa , Ford için de yol tutuş önemli bir kozdur.Bunu belirtmeyi doğal karşılamak lazım...

Aracın artılarını yazarken bunu belirtmezsek neyi yazacağız ?
  • quote:

1.6 tdci yeni fiesta titanium arac aldım sıfır olarak. 6 boyunca kullandım islerimdeki problerden dolayı sattım. bi sure sonra islerim tekrar duzelince en basta cok zor tercih yaptımgım 2 arac arasında tekrar birkez daha dusunup 6 aylık tecrubemden sonra peugeot 207 de karar verdim. suan hala kullanıyorum. hem 1.6 tdci fiesta hemde 1.6 hdi 207 kullanmıs biri olarak isterseniz aralarındaki kalite farklarını buraya yazabilirim. selamlar

Sen hiç anlatma bence yaptığın çelişkili yorumlar editlemediğin sürece fiesta klübünün sayfalarında duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onder46

Nasıl

Toyota konusunda sorunsuzluk , Honda konusunda Vtec , Vw konusunda TSI söz konusu oluyorsa , Ford için de yol tutuş önemli bir kozdur.Bunu belirtmeyi doğal karşılamak lazım...

Aracın artılarını yazarken bunu belirtmezsek neyi yazacağız ?

Demek istediğinizi anlıyorum fakat bana göre o meşhur yol tutuşu hikaye..ben de ford marka araçlarla bayağı gezdim C sınıfı araçlardan farkını hissedemedim,d sınıfı tüm araçların zaten gerisinde.

Burda bizim de demek istediğimiz şu ki bazen mesela birisi "focus mu vectra mı" diye soruyor hemen birisi atlıyor "focusun yol tutuşu yeter vs." halbuki vectra yol tutuşda da focustan iyi bir araba.

Ayrıca yol tutuşu çok göreceli bir kavram,ispat edemezsin,testi yok bişeyi yok,çok da fark yok birinin 70 ile aldığı virajı ford 80 ile alsa ne olacak Esp olmadıktan sonra ? Esp'siz focusun yol tutuşunu övmek de ayrı bir saçmalık bana göre..

• bugün 308 bakmaya gittim ama 90bg test aracı olmadığı için 207nin 90bg olanını kullandım

yazık oarabaya verilen paraya diyorum açıkçası

otom klima kondu diye full araba diyerek oparalar istenmesi bana kalırsa ayıp olarak karşılanmalı

bir defa motor inanılmaz gürültülü

o kadar söyledim ama yok motor soğuk yo kbilmem ne

dolandık dolandık motor 80 dereceye geldi

e dedim hala gürültülü

bu seferde efendim 90 derecede ço ksessiz

onumu bekleyecem yani

ayrıca hiç verimli değil motoru

iç dizaynı dışının 10da biri kalitede yada güzellikte olsa bi nebze ama bu kadar yavan baştan savma kartalvari dizayn olmaz yani
  • corsa polo yaris 207 vs... inceledim çoğunu...en kaliteli, en donanımsızı yaris...ve belki de en çirkin kasalısı..en dolusu c3 ve opsiyonlar eklenmiş 207..ama fransız kalitesi...kimi beğeniyor kimi beğenmiyor..corsa var bir de...ama yaris perde hava yastığı koymuşken yan hava yastığına neden razı olayım...yarisin motor kalitesi (hem dizel hem benzinli) hiçbirinde yok...bu kadar çirkin olmasa hiç düşünmeden alıcam ama....bari hız sabitleyici koy be ey toyotaaaaaaa..vw polo alacağıma lacetti alırım daha iyi..son cümlem çok kişiyi kızdıracak ama öyle kardeşim..
  • Bence o paraya corolla alınır sorunsuz bir araba
  • o parayı b sınıfı bir hb otomobile bağlamaz, gider c sınıfı" hyundai i30, kia ceed, opel astra classic 3" gibi bir hb otomobile bağlardım.
    ama illa bu 2 araba arasından hangisi diye soracak olursan peugeot 207 derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

bugün 308 bakmaya gittim ama 90bg test aracı olmadığı için 207nin 90bg olanını kullandım

otom klima kondu diye full araba diyerek oparalar istenmesi bana kalırsa ayıp olarak karşılanmalı

e dedim hala gürültülü

onumu bekleyecem yani

iç dizaynı dışının 10da biri kalitede yada güzellikte olsa bi nebze ama bu kadar yavan baştan savma kartalvari dizayn olmaz yani

motoru nasıl verimsiz ya 207 nin.90 beygirlik araç gayet atak vede az yakıt tüketimine sahip.bana göre bu segment teki araçların içinde tercih edilesi bir araç.2 si arasında kesinlikle 207 diyorum.

• valla sen kaç kmdir bu arabayı kullanıyorsun ama benim yaptığım test sürüşündeki deneyim sonucu görüşüm bu

207 kesinlikle alınacak bir araç değil

dış tasarım 10 numara ama iç tasarım -5 felan

motoruda hiçmi hiç beğenmedim
  • Ford Fiesta
  • bu sınıf araçların tumuyle yarisin motor verilerini(hızlanma,tuketim vs) karşılaştırın yarise yaklaşamıyorlar bile...
  • Eğer araç hoşunuza gidiyorsa 35.500'e baya dolu bir Astra 1.3 Cdti alabilirsiniz sıfır olarak.
  • quote:

valla sen kaç kmdir bu arabayı kullanıyorsun ama benim yaptığım test sürüşündeki deneyim sonucu görüşüm bu

207 kesinlikle alınacak bir araç değil

dış tasarım 10 numara ama iç tasarım -5 felan

motoruda hiçmi hiç beğenmedim

6 ay kullandım.sen eminmisin 90 bg liğini test ettiğini.performans olarak iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ax -- 26 Mart 2010; 8:12:35 >
  • test sürüşünü yaptığım kişi öyle söyledi bilemiyorum
  • b sınıfına 30 40 verene deli derim 30 a s320 alıcam
  • quote:

quote:

quote:

207 denmek istenmiş galiba. 207 güzel araçtır bu sınıfta hak ettiği yerde değil. Ama Fiesta biraz daha üstündür 207den 1 senedir bizde fiesta var tavsiye ederim kesinlikle. sormak isteğiniz herşeyi sorabilirsiniz her konuda yardımcı olabilirim size.

ortamı germek istemem ama arkdas sanırım 1.6 premium 207 hic kullanmadı.

hiç kullanmadım doğru ama Fiesta kadar iyi bir araç olduğunu biliyorum. İkisininde birbirine göre üstünlükleri var. Zaten mesajım da da belirttim 207 hak ettiği yerde değil daha fazla satış rakamına ulaşmalıydı şimdiye kadar.

207 avrupada satış wolkswagen golf ile satış rekorları kırmış bir araçtır. beni bu kadar iyi oldugunu beklemiyordum ama peugeot 207 modeli ile iyi bir is cıkarmıs. ust segmentlerine yakın konfor ve estetik sunuyor. bence ara segment bir arac B sınfı ile C sınıfı arasında bir aractır tasarım ve hacim olarak.

• quote:

bugün 308 bakmaya gittim ama 90bg test aracı olmadığı için 207nin 90bg olanını kullandım

e dedim hala gürültülü

onumu bekleyecem yani

dostum en iyi dizel motor secilmiş bir motora gurultulu diosan bisey demiyorum sana. bundan daha sessizi yoq. senin o zmn benzinli araca yonelmen gerekio bu kadar kulak veriosan motora bence sesi gayet hos benzinli gibi motor sesi alıyorum aractan. dusuncene saygı duyuyorum ama insanları dogru yonlendirelim

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.