Şimdi Ara

Yeni Fiesta 1.6 Titanium, Peugeot 207 1.6 HDi 90 bg Dynamic (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
8.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 207 biraz daha genis ve ferah. Fiestanin gorunumu daha iyi bence ayrica fiestanin kasa yeni.
    207 nin yeni kasasi yakin zamanda gelebilir bence
  • İkisi arasında Fiesta...

Ancak 40.000 lira = C segmenti dizel de olabilir.

308 Comfort - 1.6 HDi 110 bg 40.990
  • Kesinlikle Fiesta...
  • Fiesta çok hoş bir araç

istersen yeni C3 lere bakabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Comaa -- 22 Mart 2010; 12:08:02 >
  • fiesta daha estetik ve güzel bir araç
  • -Fiestanın iç dizaynı çok kafa karıştırıcı ve bence uzay çağı dedikleri büyük bir tasarım fiyaskosu.
    -Dış tasarım olarak önden 207, arkadan fiesta daha çekici duruyor, ama genel olarak 207; tatlı sempatik, fiesta; yakışıklı agresif.
    -Ford her zmn yol tutuşunu ön planda tutmuştur, sürüş dinamikleri açısından fiesta önde olabilir diye düşünüyorum.
    -Fiesta da en son sunroof- cam tavan gibi opsiyonlar yoktu die hatırlıorum.207 opsiyon listesi olarak oldukça tatminkar

Özetle; fiesta nın iç dizaynı beni inanılmaz irite ediyor bu yüzden fiesta yı kesinlikle almam ayrıca cam tavan ve sunroof bence araclarda olması gereken en önemli opsiyon paketi.Fiesta daha yeni bir araç ama bence gidin ikisini de test edin öle karar verin.Bundan önceki araçlarım Grandepunto ve smart roadster idi.Şuan sunroof lu siyah trendy dizel 207 kullanıyorum, ve ilk defa bir aracı bu kadar sevdim..

• İkisi arasında daha güncel olan fiesta tercih ederdim.Fakat biraz daha donanım olarak az olna VW POLO 1.6TDİ da ekleyin isterseniz lisenize fakat biraz boş olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serta2

Arkadaslar 30.000 TL - 40.000 TL arasinda arac bakiyorum.
    Sizce hangisini alayim?

Yeni Fiesta 1.6 Titanium

Peugeot 207 1.6 Hdi Dynamic

Iki aracta full+full olacak.

dostum benimle mutlaka iletisime geç her iki aracıda 6 ay kullandım. suan hala kullanıyorum. lütfen ulas bana yanlıs secim yapma
  • 1.6 tdci yeni fiesta titanium arac aldım sıfır olarak. 6 boyunca kullandım islerimdeki problerden dolayı sattım. bi sure sonra islerim tekrar duzelince en basta cok zor tercih yaptımgım 2 arac arasında tekrar birkez daha dusunup 6 aylık tecrubemden sonra peugeot 207 de karar verdim. suan hala kullanıyorum. hem 1.6 tdci fiesta hemde 1.6 hdi 207 kullanmıs biri olarak isterseniz aralarındaki kalite farklarını buraya yazabilirim. selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sado0009 -- 23 Mart 2010; 1:56:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: quiet_dead

207 denmek istenmiş galiba. 207 güzel araçtır bu sınıfta hak ettiği yerde değil. Ama Fiesta biraz daha üstündür 207den 1 senedir bizde fiesta var tavsiye ederim kesinlikle. sormak isteğiniz herşeyi sorabilirsiniz her konuda yardımcı olabilirim size.

ortamı germek istemem ama arkdas sanırım 1.6 premium 207 hic kullanmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sado0009

quote:

Orijinalden alıntı: quiet_dead

207 denmek istenmiş galiba. 207 güzel araçtır bu sınıfta hak ettiği yerde değil. Ama Fiesta biraz daha üstündür 207den 1 senedir bizde fiesta var tavsiye ederim kesinlikle. sormak isteğiniz herşeyi sorabilirsiniz her konuda yardımcı olabilirim size.

ortamı germek istemem ama arkdas sanırım 1.6 premium 207 hic kullanmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcake±

Kesinlikle Fiesta...

207 ile ilgili görüşlerinizi paylaşırsanız seviniriz.Neden kesinlikle Fiesta dediğinizide belki anlamış oluruz.Yoksa duygularınıza ve ön yargılarınıza göremi yorum yapıyorsunuz.
    Seçim yapacak arkadaşada tavsiyem hangisini alırsa alsın 1.4 dizel almaması.1.6 dizel hangi modelde araç bulursa onu alsın.Çünkü 1.4 tdci yada hdi zaten aynı alt yapıya sahip motorlar , tüketim dışında tam anlamıyla berbat motorlar.Fiestanın 1.4 tdci LP aracını test ettim testten sonra bindiğim lpg'li 1.4 8v Clio çok daha performanslıydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fottili -- 23 Mart 2010; 15:00:45 >
  • Bir yol tutuş türküsü çalınıp duruyor Ford için
  • 207 premium bariz üstündür
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaan Aras

Bir yol tutuş türküsü çalınıp duruyor Ford için

Kullanmayan için türkü olarak gelebilir..
  • quote:

Sorma arkadaş neymiş bu Ford anlamadım gitti.Tüm karşılaştırmalarda yol tutuş çok iyi direksiyon süper.Sanki bu tarz araçlarda hergün piste çıkılıyor ve kullanan herkez ralli yapıyor.Altı üstü B yada C sınıfı araç.
  • Ford Fiesta 1.6 TDCi (90 PS= 88HP)

Peugeot 207 Dynamic 1.6 HDI 90 HP

Citroen C3 visiodrive 1.6 HDI 90 HP

*Fiesta: Max hız= 175km/sn
    Hızlanma= 0-100km/sn = 12 sn
    1750 devirde 204 tork üretiyor

:opsiyon olarak xp paketinde:

Elektrikli Katlanan yan aynalar
    Otomatik yanan farlar
    Yağmur sensörü
    Karartılmış arka camlar
    Otomatik kararan iç dikiz aynası
    Hız Kontrol Sistemi

:opsiyon olarak güvenlik paketinde ise :

Sürücü ve ön yolcu yan hava yastıkları
    Sürücü diz hava yastığı
    ESP
    TCS
    EBA

-full+full olması için xp+güvenlik paketinide alman gerekiyor seçeneklerde var fakat Türkiyede ikisini birden almak şuan için imkansız gözüküyor.ancak xp paketlisini bulursun. Panormaik cam tavan ve sunroof opsiyonu yok.

-ses yalıtımı oldukça zayıf asfalt ve motor sesi çok rahatsız ediyor ama alıştıktan sonra problem yok.

-iç tasarım çekici gibi dursada arabaya bindikten sonra çok itici geldi. iç kapı açma kolları çok kalitesiz.

-arka koltukta oturmak çok bunaltıcı fazla basık.

-direksiyon hassasyeti fazla ani manevralardan kaçınmak lazım.

2009 modelinde lastik ebatları 195/45/16 ince yanaklı lastik sunuluyor iken aşırı şikayetler üzerine 2010 da 195/50/15 olarak satılıyor.

+En iyi dış tasarım ödülünü aldı arkadan ve yandan karartılmış camlarla birlikte şık duruyor.
    +yakıt tasarrufunda fazla fark olmasada fiesta bir adım önde.
    +ses sistemi fena değil.

*Peugeot 207= Max hız: 182km/sn
    hızlanma: 11.5 sn
    1750 devirde 215 tork üretiyor

opsiyon olarak:

Esp (elektronik denge prgramı)

Plus paketi= Hız sabitleme sistemi + Elektrikli katlanan yan aynalar+ Alüminyum alaşımlı jantlar+Park yardım sistemi

Panoramik cam tavan

-Esp nin opsiyonlu olarak satılması dezavantaj.
    -hem panoramik cam tavan hemde esp li olan aracı bulmak çok kolay değil sipariş üzerine 3 ay beklemek koşuluyla getirebilirsin.
    -suspansiyonlar biraz sert

+207 sürüşü daha keyifli
    +konfor +1
    +ses yalıtımı iyi
    +ses sistemi fena değil.
    +iç tasarımda krom kaplamalar hoş duruyor. daha ferah bir görüntüsü var.

*Citroen C3= Max hız: 180km/sn
    hızlanma: 11sn
    2000 devirde 215 tork
    -aliminyum alaşımlı jantlar opsiyonlu. opsiyonda katalogda gösterilen Clover jantlar Türkiyeye gelmiyor.
    -Avrupa modelleriyle Türkiye modelleri farklılık gösteriyor
    -iç malzeme kalitesiz, katalogda gösterilen krom kaplamalar yok.
    -dijital gösterge katalogda var gibi gözüksede malesef yok.
    -sürüş keyfi konfor berbat test sürüşünü yarıda bırakma arzusu oluştu.

B segmenti araçlarında 207 daha ön planda duruyor. bunlar şahsi görüşlerim,düşündüğün arabaları kendin dene test sürüşü yap sonra kararını ver.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3pisode -- 23 Mart 2010; 19:43:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fottili

quote:

Sorma arkadaş neymiş bu Ford anlamadım gitti.Tüm karşılaştırmalarda yol tutuş çok iyi direksiyon süper.Sanki bu tarz araçlarda hergün piste çıkılıyor ve kullanan herkez ralli yapıyor.Altı üstü B yada C sınıfı araç.

Forum efsanesi başka birşey değil

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fottili

quote:

Forum efsanesi başka birşey değil

forum efsanesi diyemeyiz bu konuya evet sınıflarına gore ford araclarının dıreksıyon hassasıyetı ve yol tutma potansıyellerın cok iyi oldugunu gorursunuz zaten o zaman araclar niye ayrılıyor hepsi aynı der gecersin....
    benım ılk ford aracım ve oldukca farklı geldı artı bunları anlamak ıcın pıste falan gerek yok sehırıcınde bıle faydasını cok rahat goruyosunuz...
    her markanın gelıstırdıgı belli yonlerı oluyor fordunda bu konular ustunde oldukca ıyı durumda olması nıye garıbınıze gıdıyorkı...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.