Şimdi Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN) (508. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
11.399
Cevap
173
Favori
896.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 506507508509510
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1- Çokta önemli olmamakla beraber yerinde bir sıkıntı görmedim ben. Hiç ön camı açacakken arka camı açtığım olmadı.

2- Bende her gün yokuş aşağı iniyorum frene de gayet sakin basıyorum. Ayak ağırlığı dediğiniz şeyi tam anlamadım. Ayağını koyarsanız zaten durmayacaktır.

3- El frenini sanırım 4 cırt çekiyorum ama öyle fazla çekeyim de kaymasın demedim. Eğer kaydığını görürsem 2 cırt daha çekebilirim bu bir sorun değil gibi.

4- Yokuş çıkarken ya ikiye atıyorum yada 1 de çıkacaksam tam devir geldiğinde vites atıp boğmamak adına gazı azaltıp çoğaltabiliyorum gayet akıcı bir şekilde alıp veriyor.

5- Sabah ilk çalıştırdığımda sessizlikten olsa gerek çok kısa çalışmadan önce trank sesi nasıl bir ses bilmiyorum ama sanırım bir ses bende de var. 2021 1.4 urban

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ne_demek -- 12 Mayıs 2021; 11:54:1 >
  • ikinci el alsak derdikki belki tamir gordu ondan boyle.ama fabrikadan geldigi icin..montaj hatasımı dedik..cogu kiside var ve dikkat etmis

demekki tasarım hatası kronik sorunlar...ama onemli degil..takmamak lazım..gayet konforlu arac

kolu az uzun olana cam tus sorun degil.ama genellikle koltuk direksiyon ayardan sonra..on cam yerine arka camı acıyoruz

tasarım test yapan elemanın boyu 1.90 demekki

sabah ilk calıstırmada trank diye sesde normal..daha detayli bilgi ne oldugunu ustama sormam lazim..tasarim yada guvenlikten dolayi olabilir..onemli degil..gun icinde o ses yok

arac gaz kesip debriyaja basarken silkelemesi..dediginiz gibi gaz kelebek uretimsel olmasi lazim..yarım saniye daha erken gazi kesmesi lazim..gazi kesmedigi icin debriyaja basma sirasinda silkeleme yapiyor.demekki boyle

anlasilmayan seyi diyeyim..albeada hafif yokus assagi durunca.frende beklerken..bacak kas zorlanmıyordu..pedala bastirmaya gerek yoktu..ayak kendi agirligi ile arac kaymiyordu

ama egeada ya agirliktan.ya yeni diye..ya fren pedali yukarida..balatalar yeni diye olabilir..frene basili beklerken iki kat daha guc uygulamak oyle tutmak lazim..ayagi yoruyor..bacak kasi zorluyor..cunku daha cok bastiriyoruz onu dedim

albea da el frenini cekince hafif sertlestimi orada birak..arac duruyordu....egea da durmuyor kayiyor..o yuzden iyice sertlesene dek cekmek lazim..arac agirligindan dolayi boyle demekki

• Mrb arkadaşlar. İki gün önce 1600 km'deki 2020 model easy aracıma yakıt aldıktan sonra trip bilgilerini sıfırladım yaklaşık 120 km uzun yol yaptım. Sabah tekrardan aracı çalıştırdığımda bilgilerin tekrardan sıfırlandığını gördüm, yanlışlıkla yaptığımı düşünmüştüm fakat bugün sabah tekrardan kullandım aracı yaklaşık 5 km yol yaptıktan sonra kontağı kapattım yaklaşık bi 10-11 saat sonra tekrardan çalıştırdığımda bilgilerin yine sıfırlandığını gördüm bu sefer yanlışlıkla falan olmadığına eminim kendiliğinden oluyor, kendi kendine resetliyor. Böyle bir durumla karşılaşan var mı, sorun ne olabilir acaba. Araç 2020 model easy Ocak 2021 trafiğe çıkışlı, daha 4 aylık 1600 km de
  • Kuzdere20 K kullanıcısına yanıt
    İlk defa duydum böyle bişey. Servise bi gösterin derim. Aracı sıfır mı aldınız ?
  • Kuzdere20 K kullanıcısına yanıt

Trip B bende de kontağı kapatınca kendi kendine resetliyor, yol bilgisayarında ilgili ayarı da bulamadım. Trip a'da sorun yok ama. Sizin ikisini de mi resetliyor?

Araç 2021 cross lounge.

• tonodias kullanıcısına yanıt

Evet aracı sıfır almıştım, netten biraz araştırdım akü ile ilgili bi sorun olma ihtimalinden bahsediliyor

• Espa kullanıcısına yanıt

Evet bütün trip bilgileri sıfırlanıyor, sıfırlanmayan tek şey aracın toplam km'si. Ortalama yakıt tüketimi, kullanım süresi herşey sıfırlanıyo kendiliğinden

• Merhaba, Bursa dan herkese selamlar. Öncelikle nasılsınız?

Sizlerin değerli fikirlerinizi öğrenmek istiyorum.
    Ben de 2018 Model Fiat Egea Hatchback 1.3 Multijet 2 ( Euro 6 Motor. ) Urban Plus Var. Daha 2X.000 Kilometre de, Beyaz renk, Yetkili Servis Bakımlı, Tramer - Değişen - Boya yok.

Egea yı bu önümüzde ki hafta satış ilanına çıkaracam. Sizce ne kadar fiyat yazmalıyım?

Şimdiden çok teşekkür ederim, sağolun.
  • 1.4 egea henüz 1000 km'de debriyaja basınca ses geliyor. 1. viteste 2000 devir civalarında tam debriyaj yapınca 1 saniye kadar bu sesi yapıyor. 1500 devir civarlarında tam debriyajda ses yapmıyor. Gaza biraz yüklenip deviri çabuk bulunca basılan devriyajda bu ses daha çok belli oluyor. Benzer sorunlar yaşayanlar varmış sanırım çözüm bulabilen oldu mu?

Bahsi geçen ses bu;

https://soundcloud.com/meta-class/debriyaj-ses

• quote:

Orijinalden alıntı: all_rock

1.4 egea henüz 1000 km'de debriyaja basınca ses geliyor. 1. viteste 2000 devir civalarında tam debriyaj yapınca 1 saniye kadar bu sesi yapıyor. 1500 devir civarlarında tam debriyajda ses yapmıyor. Gaza biraz yüklenip deviri çabuk bulunca basılan devriyajda bu ses daha çok belli oluyor. Benzer sorunlar yaşayanlar varmış sanırım çözüm bulabilen oldu mu?

Bahsi geçen ses bu;

https://soundcloud.com/meta-class/debriyaj-ses

Başkan 2020 1.4 urbanlarda da var o ses kafaya takmayın kullanın. servise sordum normal diyor doğal olarak, normal diyecek tabi :)):) üretimi bu şekilde, yapacak bir şey yok. Ben 1de kalkış yaparken ayağımı tam kaldırmıyorum debriyajdan, yarıda tekrar basıp 2ye atıyorum, o zaman yapmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ririii

Başkan 2020 1.4 urbanlarda da var o ses kafaya takmayın kullanın. servise sordum normal diyor doğal olarak, normal diyecek tabi :)):) üretimi bu şekilde, yapacak bir şey yok. Ben 1de kalkış yaparken ayağımı tam kaldırmıyorum debriyajdan, yarıda tekrar basıp 2ye atıyorum, o zaman yapmıyor

Alıntıları Göster

Servisten normal olduğuna dair bir rapor almak gerekir mi? İleride farklı sıkıntılar çıkarsa en azından biz size zamanında söylemiştik diyebilmek için?

• quote:

Orijinalden alıntı: all_rock

Servisten normal olduğuna dair bir rapor almak gerekir mi? İleride farklı sıkıntılar çıkarsa en azından biz size zamanında söylemiştik diyebilmek için?

Alıntıları Göster

yok hocam yanaşmaz servis : )

• hafif egim cıkarken yada inerken vites 1 de..devir 2 bindeyken..debriyaja bastıgın an silkeleme yapıyor
    ama vites 2 deyken devir 2 binde olsada debriyaja basarken silkeleme yapmıyor
    normalmi..debriyaja basarken arac ileri geri az silkeleme vede debriyaj ayırma sesi oluyor tak diye

onceki sayfada sorsamda.daha iyi deney yaptim.tam olarak vites 1 ve 2 bin devirde az egimde yapiyor..net olarak boyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bace3434 -- 17 Mayıs 2021; 1:25:12 >
  • Yıllık bakım geldi 1000 tl istiyorlar ilk bakım. Bilginiz olsun.
    1.4 benzinli araç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ririii -- 17 Mayıs 2021; 14:10:7 >
  • ririii kullanıcısına yanıt

Çok istemişler hocam başka servislerden de fiyat alın. Aynı motorlu aracın ilk bakim ücreti Kocaeli yılmazlar 590₺, Sakarya Akgün 670₺ fiyat aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuzdere20

Mrb arkadaşlar. İki gün önce 1600 km'deki 2020 model easy aracıma yakıt aldıktan sonra trip bilgilerini sıfırladım yaklaşık 120 km uzun yol yaptım. Sabah tekrardan aracı çalıştırdığımda bilgilerin tekrardan sıfırlandığını gördüm, yanlışlıkla yaptığımı düşünmüştüm fakat bugün sabah tekrardan kullandım aracı yaklaşık 5 km yol yaptıktan sonra kontağı kapattım yaklaşık bi 10-11 saat sonra tekrardan çalıştırdığımda bilgilerin yine sıfırlandığını gördüm bu sefer yanlışlıkla falan olmadığına eminim kendiliğinden oluyor, kendi kendine resetliyor. Böyle bir durumla karşılaşan var mı, sorun ne olabilir acaba. Araç 2020 model easy Ocak 2021 trafiğe çıkışlı, daha 4 aylık 1600 km de

Selamlar Trip A sıfırlanmaz Trip B için menüde ayar bölümü var her kontak açışta sıfırlansın diye o ayarı değiştirin.

• bakım boş iştir,bin gez.20 bın kmde yag degıs tamamdır.yok klıma fılıtresı yok bujı yok bılmem ne bos ıslere para alıyorlar

motor teklerse bujı degısırsın erkenden nedıye 5 kat fazla paraya bakım adı altında yapıyorsunuzkı

cok para vermek orjınal urun takınca cokmu farkedıyor.gıt al yan sanayı tak 3 sene ıdare eder.orjınal taksan 5 sene gıtmıyor

• konu arabaya bınınce hissiyet

b sınıfı albeaya 12 sene bındım bunyem ona alıstı.bır ara toyota corollaya uc bes kez kullanmıstım o zaman verdıgı hıssıyet genıs arac ve ıyıydı sonra albeaya bınınce devam edınce hıssıyetı unutmus olabılırım

bu sene arkadasın egeaya ılk bınınce guzel hıs verdı bıde kullanırken ılkınde zor oldu yavas dıkkatlı vs

sonra ıkı ay daha albeaya devam...daha sonra bayıden egea alıp ılk bınıste guzel degısık hıs verdı

ılk 3 ay zor alıstım sımdı ıse cok sıradanmıs gıbı hıs verıyor

bugun arkadasın sahıne bındım ufak vs..ardından egeaya bınınce guzel hıs geldı ama soru şuki

acaba bılıncımız alışıyormukı hemen sıradan gelıyor

bu ılk ıyı hıssı sıfırlamak mumkunmu mesela 1 sene albeaya bınsek daha sonra egeaya bınsek yenıden ıyı hıs verırmı

yada toyota corollodan egeaya gecen kısı genıslık sıfır hıssı elde edermı

b den c ye gecıs...c den c ye gecıs...c den b ye gecıs..falan

• 2004 avensis im vardı. Haliyle sürekli onu kullanırdım. Bir ara babamızın ladasını kullanmak zorunda kaldık 3 ay kadar. Attan eşeğe binmek tabirinin daha dibi var mıdır. Varsa onunla ifade etmek isterim hislerimi. 3 ay kullanımdan sonra kol ve bacaklarım kas yaptı. Eve sürekli yorgun geliyordum. Ardında Avensis e geri dönünce level 1 den level 20 ye geçtim sanki. O kadar söyleyeyim.

İnsan bu. Herşeye alışıyor. Daha iyisini kullandığında bir önceki her zaman daha kötü gelir.

• egeaya ılk bınıncekı hıs gectı bıttı su an sıradan gelıyor bunyem alıstı

o ılk hıs ıcın sıfırlayabılırmıyım yanı yenıden b segment eskı araca bınsem sonra egeaya bınsem yenıbastan ılk hıs gelırmı

yoksa beyın ılk kaydı hafızada tutarak,bır sure sonra yenıden bınınce beyın hatırlarmı..

• 
Sayfa: önceki 506507508509510
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.