Şimdi Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN) (488. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: scax Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 1 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
11.398
Cevap
174
Favori
896.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 486487488489490
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar tam soramadim soruyu sanirim. Guvenlik paketiyle adaptif hiz sabitleme geliyormus. Diyelim ondeki frene basiyor vitesi dusuremeyecegi icin kontrol bize mi geciyor burada. Beni o tereddute dusurdu. Bir de durup tekrar kalkabiliyor mu, sanmiyorum gerci manuelde yapabilecegini ama sormak istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lato54

2016 model 1.3 hb urban plus 1 yıl kullandım hocam, acc çok güzel çalışıyordu. Tek dikkat etmeniz gereken, radarın önünde kir, buz vb. olmaması, gerçi uyarı da veriyor. Özellikle uzun yolda müthiş bir rahatlık sağlıyor. Şuanda sizin aracın aynısından mevcut hatta ben de Ağustos ortasında aldım ama 1.3 gibi keyif vermiyor maalesef.

Bende sedan 1.3dizel de var, 1.4 beklentimi karsiladi acikcasi lpg bile takmadim. Yani limitleri belli tabi, takinti yapmamak lazim fazla yoksa soguma olur. Bu arada led far onerisi var midir, farlari cok zayif en azindan hb mercekli oldugu icin karsiyi rahatsiz etmeden beyaz fara gecebilirim.

• deserthawk D kullanıcısına yanıt

2021 modellerde sadece güvenlik paketi olan araçlarda var adaptif hız sabitleme. O da dizel motorlar ve 1.0 benzin için. 1.4 motorda güvenlik paketi olsa da yok.

Manueli bilmiyorum ama otomatik Egea’da ACC özelliği ile öndeki araba durunca duruyor, öndeki araba ilerleyince de devam ediyor. ACC ayarlı iken hiç karışmadan öndeki araca göre dur-kalk yapabiliyor.

Bir de direksiyon üzerindeki tuşu kullanarak öndeki arabalar ile mesafeyi ayarlayabiliyorum.

Muhtemelen manuellerde freni kendisi yapıyordur ama dur-kalk durumunda kalkışı siz yaparsınız diye düşünüyorum, tabi manuel kullanan arkadaşlar daha iyi bilir.

Farlardan ben de memnun değildim, alışveriş sitelerinden niken marka led alıp kendim taktım, hem çok pahalı değil hem de işimi gördü.

• quote:

Farlardan ben de memnun değildim, alışveriş sitelerinden niken marka led alıp kendim taktım, hem çok pahalı değil hem de işimi gördü.

Herhangi bir ariza lambasi yakma falan oldu mu acaba

Yok hocam olmadı, hem far kapağında kesme biçme işlemi de yapılmıyor boyutu da uyuyor

• selamlar, şu an otomatik egea sedan almak mümkün değil mi hiçbirşekilde.

2021 listesinde hiç otomatik yok. 2020 alınabiliyormu mesela lounge plus otom.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur2016 -- 12 Şubat 2021; 2:31:14 >
  • ozgur2016 O kullanıcısına yanıt

Bayilerin elinde kalmışsa vardır.

Olma ihtimali var.

• ozgur2016 O kullanıcısına yanıt
    Hazirandan sonra
  • quote:

Kısa farlardan bende hiç memnun değilim, rica etsem hangi marka modeli aldığınıza dair linki buraya da yazar mısınız. Ayrıca yeni ampuller ile ne derece iyileşme sağlandı?

• Kısa far dediğiniz led farlar mı hocam yoksa halojen olanlardan mı memnun değilsiniz ? Bende ki ledler gayet iyi gösteriyor. Yeni kasa bendeki.

• quote:

Orijinalden alıntı: ne_demek

Kısa far dediğiniz led farlar mı hocam yoksa halojen olanlardan mı memnun değilsiniz ? Bende ki ledler gayet iyi gösteriyor. Yeni kasa bendeki.

Benim aracım 2018 model, halojen lambalar var ama farlarım mercekli olduğu için LED bir sıkıntı yaratmaz diye düşünüyorum. İstediğim kısa farların daha iyi göstermesi çünkü mevcut halojen aydınlatmadan hiç memnun değilim.

• Valla hocam led farlar benim hoşuma gitti aydınlatması da gayet iyi.

• YaYa kullanıcısına yanıt

Benim aldığım Niken H7 led xenon evo serisi hocam, linki kopyalayamadım. 125-145₺ arasında fiyatı var. Orijinal ampuller hiç aydınlatmıyordu, hatta denemek için hafif aydınlık yolda farları kapatıp açınca neredeyse hiç fark olmuyordu, şuanda güzel bir şekilde aydınlatıyor. Aslında orijinal ampuller de Philips ama neden bu kadar kötü anlayamadım.

• quote:

Benim aldığım Niken H7 led xenon evo serisi hocam, linki kopyalayamadım. 125-145₺ arasında fiyatı var. Orijinal ampuller hiç aydınlatmıyordu, hatta denemek için hafif aydınlık yolda farları kapatıp açınca neredeyse hiç fark olmuyordu, şuanda güzel bir şekilde aydınlatıyor. Aslında orijinal ampuller de Philips ama neden bu kadar kötü anlayamadım.

Bilgi için teşekkürler, peki internetten sipariş versek kendimiz takabiliriz değil mi, siz kendiniz mi yaptınız montajı?

• YaYa kullanıcısına yanıt

Rica ederim hocam, evet ben kendim yaptım montajı. Aracım 1.4 motorlu , sol tarafta akünün ve beynin olduğu kısım biraz zorladı, tam olarak gözükmüyor çünkü. Dizellerde ise sağ tarafın montajı zor oluyormuş hatta bunun için sağ davlumbazda kapak mevcut.

• 114 TL ye verdim bakalım siparişi umarım memnun kalırım, Nisan ayında da muayenem var, sanırım muayeneye gitmeden halojen farları tekrar takmam gerekecek muayeden geçmesi için değil mi?

• Cross 1.4 fire motor için yeterli mi? Sedana göre biraz daha ağır sonuçta, çok mu hantal kalır acaba? 1.6 multijet 50bin tl fark var neredeyse. 320nm torku gerçekten çok iyi ama fark çok fazla geldi bana. Lounge ve urban arasında da 16 bin tl fark var. Şuan bayilerde hangi motor seçenekleri ve paketler var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pusat1249 -- 12 Şubat 2021; 23:34:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pusat1249

Cross 1.4 fire motor için yeterli mi? Sedana göre biraz daha ağır sonuçta, çok mu hantal kalır acaba? 1.6 multijet 50bin tl fark var neredeyse. 320nm torku gerçekten çok iyi ama fark çok fazla geldi bana. Lounge ve urban arasında da 16 bin tl fark var. Şuan bayilerde hangi motor seçenekleri ve paketler var?

1.4 motor için uygun kelime "yeterli" evin ilk aracı 1.3 egea şirket, ikincisi 1.4 hb hanımın.

Biraz abartılıyor forumda, yani tamam bendeki 1.3 dizelle bile bariz fark var, ama 50 bin de çok yüksek bir para.

Limitleri belli, öyle rampada vites düşürmeden gazlayayım olayı falan olmaz tabi. ama ben hiç de lanet olsun araba gitmiyor demedim.

Fakat sene sonunu bekliyorum, sanırım 1.6 otomatiğe gireceğim gözü karartıp, tamamen keyfi bir şey. %80 ötvye girmeyecek deniyor bakalım.

• 
Sayfa: önceki 486487488489490
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.