Şimdi Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN) (483. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.370
Cevap
172
Favori
894.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 481482483484485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam benim araç henüz 250 km'de 1.4 Urban HB. İstanbul içi %65 yoğun trafik %35 akıcı yol ortalamam 8.5 litre. Hb yakıt tüketimi sedandan bir tık fazla.
  • Gofalt kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun aracınız :) lpg taktırmayı düşünüyormusunuz ileride?
  • pusat1249 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Hocam. Eski aracım LPG'liydi, bu aracımda düşünmüyorum. Eski araç 2.0 motordu, lpg yakarı ile Egea'nin benzinli yakarı aynı. Aracı çok faal kullanmadığım için gerek yok diye düşünüyorum.
  • İyi günler herkese 1.4 benzinli için 3 yıl/60 bin veya 4 yıl/80 bin bakımı yaptıran var mı? fiyat ne kadardır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High_ToweR -- 30 Ocak 2021; 11:39:5 >
  • Arkadaşlar dün itibariyle 2021 egea hatchback 1.4 urban alarak aranıza katıldım. İlk kullanım aşamalarında dikkat etmem gereken şeyler yahut başka önerileriniz var mı? Bir de Ocak MTV'sini bayinin ödemesi gerekmiyor mu, emin olamadım.
  • eminbehcetniyazi E kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun Hocam. 3 bin km'e kadar 2000-2500 devirlerde kullanın, ani kalkışlar ve sert frenlemeler yapmayın. Motoru çalıştırdıktan sonra ısınması için gaz vermeyin.

Ocak mtv'yi benim bayim ödemişti ancak her bayide durum böyle mi bilmiyorum. Makyajlı kasa sanırım aracınız.

Makyajlılarin direksiyon çapı ile 2020 ve öncesinin direksiyon çapı aynı mı acaba? Ölçme imkanı varsa ölçebilir misiniz?
  • Çok teşekkür ederim. Tavsiyelerinizi uygulayacağım. Evet araç makyajlı kasa. İlk fırsatta ölçer buraya eklerim bilgiyi
    Az önce ölçtüm. Direksiyon çapı 37,5 cm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eminbehcetniyazi -- 30 Ocak 2021; 14:51:55 >
  • pusat1249 kullanıcısına yanıt

Bende 1,4 sedan easy var 250 km civarı oldu, aracı %95 şehir içi kullandım hızım en yüksek 40-50 civarlarında oldu hep. üstüne fazla çıkma fırsatım olmadı ortalama yakıt 11 lt civarı görünüyor, bu normal mi. Bana biraz fazla gibi geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba aracı 2020 de aldım fatura bedeli 98.000 TL 2021 MTV sinde 99000 TL ve üzeri gibi gösterilip vergilendirilmis. Neye göre hesaplanıyor bu. Bir sıkıntı var ise itiraz edeyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuzdere20 K kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, yüksek yakıt tüketimi ama motor yeni olduğu için. Zamanla daha da azalacak, arkadaşların yazdıklarına göre max 8lt tüketiyor şehir içinde. Lpg taktırmak isterseniz, sanırım 10lt tüketir ama benzine göre daha tasarruflu olur.
  • Kuzdere20 K kullanıcısına yanıt

Bu tüketim 250 km deki araç için son derece normal.

Motor alışmamış motor sağır 3-4 bin km den sonra tüketime bakın.

Uzun yolda motoru sıkıştırmadan kullanırsanız 5-5.5 litre görmeniz mümkün.

Şehir içinde de yoğun trafikte 7.5-8 litrelere düşer.

• Dostlar , şu iki resimler egea 2019 model aracımın sol ve sağ kapı üzerindeki tapa yerlerinin resimlerini çektim. 1 tanesi düşmüş. Sizce bunu nerden bulabilirim. Bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

sol kapı tapa üzerinde yok

Sağ kapı tapa üzerinde

• quote:

Orijinalden alıntı: pusat1249

1.3 dizel motor urban ile 1.4 fire urban arasında 40 bin tl ye yakın fiyat farkı var. Gerçekten çok yüksek fiyat farkı var. Üstüne 1.4 fire motora bayiden lpg takılsa 6 bin tl civarı tutar, arada ki fiyat farkı 34 bin tl olur ama yinede çok yüksek bence. 1.3 almayı düşüyordum ama fiyat farkı yüksek olunca 1.4 fire daha mantıklı geliyor, torku daha güçlü dizelin tabiki ama yakıt tüketiminde lpg takılırsa belki daha da tasarruflu olabilir. Bu arada bayilerde yeni modeller var mı? Stok durumları nasıl?
    1.0 turboların fiyatları illaki düşecek. Psa fiata motor verirse turbo çeşitliliği de olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 1.4 urban sedan almayı düşünüyorum renk konusun da karar veremedim okyanus mavisi nasıl alan var mı fotoğrafları var mı
  • güne böyle başladım. servis yolu göründü.

• le_tatative kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen soğuktan dolayı akünün gücü zayıflamıştır. Bu sebepten start-stop lambası yanıyor olabilir.

Motor lambasının yanması hakkında pek bir fikrim yok. Aracınız dizel ise motoru çalıştırdığınızda 1 dk kadar rölantide bekleyip kullanmaya başlamanızı öneririm.

En nihayetinde serviste sorunu bulabilirler diye düşünüyorum. Sorununuz çözülür umarım.
  • Nemesis-Prime kullanıcısına yanıt

1.3 multijet. hocam soğuk değil ki hava, 1 derece. bi de daha 3000 km bile olmadı, aküde sıkıntı olacağını sanmam.

hava sıcaklığı ve vites göstergesi de çalışmıyor gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi le_tatative -- 31 Ocak 2021; 13:46:59 >
  • le_tatative kullanıcısına yanıt
    Hocam benim aracım da 1.6 multijet ve 4 bin km’de. Pandemi dolayısıyla çok kullanmadığım için sürekli atıl halde bekliyor. Bu sebepten zamanla aküsü zayıflamıştı. Bir keresinde göstergedeki tüm lambalar yandı(yanıp sönüyordu). 10-15 dk’lık devirli sürüşten sonra akü seviyesi düzelmişti ve sorunlar da kendiliğinden düzeldi. Bu sebepten ara sıra haftada bir kez sürüşe çıkıyorum.

Start-stop lambası genelde motor sıcaklığı uygun değilse veya akü yeterince güç sağlayamıyorsa start-stop çalışmaz ve göstergede uyarı verir.

Benimki bir tahmin sadece. Servise sorun, onlar daha iyi çözüm bulacaklardır.

Edit: Göstergenin ortasındaki 3.5” ekranın menüsünde akü seviyesi izleme moduna gelin. Oradan akünün seviyesine bakabilirsiniz. 3 çizgi ise aküde sorun yoktur. 2 çizgi ise aküde zayıflama olmuştur ama akünün bittiği anlamına gelmez. Bu durumda 15-20 dk kadar devirli sürüş yapabilir ve seviye yükseliyor mu diye ekrandan kontrol edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nemesis-Prime -- 31 Ocak 2021; 14:22:31 >
  • Nemesis-Prime kullanıcısına yanıt

akü göstergesi üç diş hocam. bilemiyorum cidden sorun ne olabilir. inşallah garantiden çözerler hemen

• 1,4 urban sedan ile aranıza katılacağım 2 güne. Alan herkese hayırlısı olsun inşallah.

• 
Sayfa: önceki 481482483484485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.