Şimdi Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN) (478. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
11.399
Cevap
173
Favori
896.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 476477478479480
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cevap için sağol hocam... Araç 1500km de önceki başka marka model araçlarımda viteste ve gaza basmıyorken yol bilgisayarım da anlık tüketim 0 lt yazarken, egea da 2.0 lt yazmasına şaşırdım...
  • Murat_5320 kullanıcısına yanıt
    escaba kullanıcısına yanıt

Hocam bu durum egealardaki yazılımla alakalı bir durum. Diğerlerinin yazılımları farklı olduğundan sonuç da farklı olacaktır diye düşünüyorum.

@escaba

Rica ederim hocam. Forumun amacı bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Skayn kullanıcısına yanıt

Fatura kesmiyorlar mı? Bu bayiler farklı uygulamalar mı yapıyo acaba. Benim araç da daha üretimden çıkmadan paranın tümünü isteyip fatura kestiler. Hatta yıl sonu nedeniyle Tofaş tüm hesapları kapatıyo aracanız üretimden çıkmak üzere paranın tamamını göndermeniz gerekiyor demişti. Parayı gönderdikten 2 gün sonra faturam geldi, proforma fatura da değil gerçek fatura

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuzdere20

Fatura kesmiyorlar mı? Bu bayiler farklı uygulamalar mı yapıyo acaba. Benim araç da daha üretimden çıkmadan paranın tümünü isteyip fatura kestiler. Hatta yıl sonu nedeniyle Tofaş tüm hesapları kapatıyo aracanız üretimden çıkmak üzere paranın tamamını göndermeniz gerekiyor demişti. Parayı gönderdikten 2 gün sonra faturam geldi, proforma fatura da değil gerçek fatura

Araç fabrikadan çıkmadan önce paranın tamamıni istediler benden. Proforma fatura verdiler.

Birkac gün sonra araç bayiye geldiğinde ise faturayı kestiler. Dedikleri araç bayiye gelmeden fatura kesmiyoruz. Ama proforma fatura ile sigorta kasko işlerini hallettim ben zaten.

• Kuzdere20 K kullanıcısına yanıt
    Evet bayiye göre değişiyor. Bayideki herkesi bıktırdım faturamı dün akşam zorla kestirdim bende. Kestirmem 10 gün sürdü. Her gün aradım Whatsapp’tan sürekli yazdım anca öyle. Ankara’da arkadaşım üretimden çıkar çıkmaz paranın hepsini dahi ödemeden fatura kestirdi mesela. Şimdi fatura kesildiğine göre sigorta yaptıracağım ama bayi sigorta kasko fiyatları çok yüksek. Onu düşünüyorum.
  • eski aracım halen üzerimdeyken satışını yapmadan yeni arabanın proforma faturasıyla kasko ve trafik sigortası yaptırmıştım, en yüksek 7. kademede hasarsızlık indirimim varken 4. basamaktan trafik sigortası yapılmış. her ne hikmetse kasko çok uygun çıkmıştı. siz siz olun eski aracınızı sattıktan sonra trafik sigortasını yaptırın diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xgitarx -- 31 Aralık 2020; 18:37:44 >
  • Skayn kullanıcısına yanıt
    Banada ilk başta kasko trafik 2700 lira teklif verdiler ama sonra dışarıda daha uygun fiyat aldım sizde yaptırmayacam dediğim de önceki aracın plakası girilmemiştir falan filan derken kasko trafik 1700 lira fiyat verilince bayiden yaptırdım..
  • Murat_5320 kullanıcısına yanıt
    Renault ve ford 0 gösterir. Egea 2.0 olarak gösteriyor.
  • Bakalım ocak ayı fiyat güncellemesi nasıl olacak egea da

• radical kullanıcısına yanıt
    Hocam, her fabrika, yılbaşında sayım veya bakım gibi sebeplerden ötürü üretim yapmaz. Genelde yılbaşında olur bu.
  • tonodias kullanıcısına yanıt
    enjeksiyonlu tum araclar gaza basmadiginizda 0 yakar.
    karburatorden enjeksiyona gecis sebebi bu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar, bayilerdeki güncel stok durumu ne durumda acaba bilgisi olan var mı? Ne kadar sürede aracı teslim alabiliyoruz?

• eeznoraa E kullanıcısına yanıt

2 ay önce kaydoldum, araç fabrikadan daha geçen hafta çıktı, sevkiyat sürecinde. Yani 2 ayda daha teslim alamıyorsun. Stok diye bişey yok zaten daha üretğlmeden satılıyor. Bu dediğim araç egea easy 1.4 için

• 26_bbz_26 2 kullanıcısına yanıt
    Ne alakası var dostum :) , kullandığım araçlar 1990 model değildi ki. 2018 , 2019 dizel araçlardan bahsediyorum. Ayrıca egeada da enjeksiyon var. Bunu konuşmak bile saçma oldu neyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tonodias -- 3 Ocak 2021; 10:38:18 >
  • tonodias kullanıcısına yanıt
    egea 2.0 yazsada muhtemelen yazilim hatasi,motor yakmiyordur anlaminda demistim.sizin arac karburatorlu demek istemedim :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuzdere20 K kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim cevap için. Mirror HB 1.4 düşünüyordum. Fakat şimdi bakınca ocak 2021'de makyajlı kasanın geleceği söyleniyor. Bu konuda bir bilginiz var mıdır?

• Burda mantıksız olan 0 değeri aslında . Motor boştayken yakıt tüketmiyor mu yani 😅 motor kontağı çevirdiğinizde yakıt yakmaya başlar siz o kontağı kapatan kadar yakar . Sonsuz enerji mi bulduk da hareketli bir parça enerji olmadan çalışıyor.
  • MalamadreX kullanıcısına yanıt
    Burada vites boşta iken anlık tüketimi konuşmadık, aksine araç çalışır vaziyette ve viteste inerken gaza basmadığımız halde anlık tüketim değerinde yol bilgisayarında 2.0lt yazıyor olması konusuydu, sonsuz enerji mi bulduk demişsiniz ama bu konuyla ilgili bilginiz olmadığını düşünüyorum zira olsaydı böyle bir yorum yapmazdınız kısaca açıklamak gerekirse yokuş aşağı inerken araç viteste iken ayağınızı gaza basmazsanız eğer, aracın gaz kelebeği kapalı kalacak ve yakıtın motora girişi durduralacaktır. Peki motor nasıl dönüyor? Her zaman motor tekerleri döndürür ancak yokuş aşağı inerken, aracın kazanmış olduğu potansiyel enerji hareket enerjisine dönüştürülür ve tekerler motoru döndürür hale gelir. Göstergenizde motor devrinin yüksek olduğunu göreceksiniz ve silindirlere yakıt girdiğini düşünebilirsiniz. Yakıt girmediğinden emin olmak içinse aracı yokuş aşağı inerken, önce boşta inmeye başlayın. Aracın hızlanmaya başladığını göreceksiniz. Daha sonra vitese atıp tekrar bakın aracın boşta olduğu kadar seri hızlanmadığını hatta yavaşladığını hissedeceksiniz. Bunun sebebi motor sürtünmesinin karşı kuvvet oluşturmasıdır. Yani motorun sürtünmeleri yenmesi için gereken yakıt motora girmiyordur. Eğer aracınızda yol bilgisayarı varsa yakıt tüketiminin rölantide çalıştığının altına düştüğünü göreceksiniz...

• escaba kullanıcısına yanıt
    Keşke okuduklarınız ile değil araştırmalar neticesinde yazsanız bunu . Araç yokuş aşağı giderken vitesi boşa attığınızda dedikleriniz bir kısmı doğru ama eksik bilgi . Evet boğaz kelebeği kapanır ancak şanzıman devreden çıkar . Bu durumda momentumunu kaybeden pistonlar araç rölanti devrine indiğinde araç çalışır vaziyette olduğu için beyin buıjilere uyarı gönderir ve tekrar ateşleme gerçekleşir . Bu sayede pistonların hareketi korunur . Ve araç rölanti de gittiği sürece bu kısır döngü devam eder . Araç modeline değişmekle birlikte 1-2 litre arası devamlı yakıt sarfiyatı olur .
  • 1.6mj lineadan 1.3 turbo benzinli megana geçtim.
    Benzinli, otom. ve daha ağır olmasına rağmen şehir içi 26km ile 7,4lt gibi değerim oluyor. Eski linea aracımda bu ortalama ile yine 7.4lt dizel tüketimi görüyordum hatta belki de daha fazla. Uzun yolda linea en az 1lt daha az yakıyor ama.
    Fiat'ın bu şehir içi tüketimine bir çözüm bulması gerek.

Reno yokuş aşağı kendisi akarken anlık tüketim sıfır oluyor. Fiat 2.0 gösteridi.
    Birde reno ayağını gazdan çekince daha fazla akıp gidiyor sanki. Adeta araç boşa alınmış gibi. Linea da bir frenleme hissediliyor. Kesinlikle reno kadar akmıyor. Motor kompresöründen mi bilmiyorum ama kesin hissettim bunu.
    Kalkışlarda linea 1.6 olmasına rağmen bir hantallık vardı. Buda yakıta yansıyor olabilir. Bu hantallığı gidermek için daha fazla gaz vermeniz gerekiyor. Bu durum motordan mı, şanzumamdan mı bilmiyorum. Şirketin seymbol den inip kendi lineama bindiğimde sanki arabayı arkadan biri çekiyormuş gibi bir hissiyat oluyordu.

Şirkette dizel megan kullanılıyor. 30km ile 6.1lt yakıyorlar. Şirket aracının nasıl kullanıldığını bilirsiniz. Ben lineada kasa kasa bu değerleri zor görüyordum.

Önce ki 2 aracım fiat olmasından halen bir sempatim var fiat a karşı. Fiatın yakıt tüketimi konusunda bişeyler yapması gerek.

• 
Sayfa: önceki 476477478479480
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.