Şimdi Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN) (397. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.399
Cevap
174
Favori
896.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 395396397398399
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1den 2ye geçişlerde hafif öksürük gibi ses veriyor araç 1.4 benzin. sizde de öyle oluyor mu arkadaslar müziği camları vs kapayıp bi dener misiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ririii kullanıcısına yanıt
    Merhaba;
    Benim aracım 2017 Urban 1.4 benim aracımda da aynıydı. Bunun ile ilgili 3 servise gittim hepsi normal olduğunu söyledi.
    Ayağımı debriyajdan yumuşak kaldırarak sürüyorum artık ve bir zaman sonra sürüş alışkanlığı ses olmasın diye değişiyor.
    Şu anda artık sesi çok nadir duyuyorum. Ama tabi istesem sürüş özelliğimi değiştirip sesi her zaman duyabilirim ama dediğim gibi sürüş alışkanlığımı vites geçişlerinde devir oranlarını değiştirerek ses olamayacak şekilde değiştirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NRCLK

Merhaba;
    Benim aracım 2017 Urban 1.4 benim aracımda da aynıydı. Bunun ile ilgili 3 servise gittim hepsi normal olduğunu söyledi.
    Ayağımı debriyajdan yumuşak kaldırarak sürüyorum artık ve bir zaman sonra sürüş alışkanlığı ses olmasın diye değişiyor.
    Şu anda artık sesi çok nadir duyuyorum. Ama tabi istesem sürüş özelliğimi değiştirip sesi her zaman duyabilirim ama dediğim gibi sürüş alışkanlığımı vites geçişlerinde devir oranlarını değiştirerek ses olamayacak şekilde değiştirdim.
    Hocam benimki 1den 2ye geçmek için debriyaja basınca motor boşa çıktığında yapıyor :) enteresan biraz

Benim araçtada aynısı. Sadece 1 den 2 ye geçerken yapıyor. Dediğim gibi sürüş stilinizi değiştirmeniz lazım. Ben 1 de kalktıktan sonra daha araç devrini almadan 2 ye atıyorum ses yapmaması için yada tam tersi 1 de iyice devir verdikten sonra 2 ye atıyorum. Normalde 2500-3000 arası vites değiştirmek için debriyaja basınca resmen dediğiniz gibi metal öksürük sesi geliyor. İlk başlarda çok kafama taktım bunu ama zamanla aracı öğrendikçe ses gelemeyecek şekilde sürüş özelliği değişiyor. Ama işte üç servise gittim aracın sesini videoya alıp Tofaş fabrikaya gönderdik ama hepsi normal dedi. Bende en son gittiğim servisten sesin normal olduğuna dair zorda olsa kağıt aldım. İlerde bir sıkıntı çıkarsa normal denildi diye. Ama yinede bazen 1 de kalkıp tam hızlanmadan aniden durmak için debriyaja basınca ses geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NRCLK

Benim araçtada aynısı. Sadece 1 den 2 ye geçerken yapıyor. Dediğim gibi sürüş stilinizi değiştirmeniz lazım. Ben 1 de kalktıktan sonra daha araç devrini almadan 2 ye atıyorum ses yapmaması için yada tam tersi 1 de iyice devir verdikten sonra 2 ye atıyorum. Normalde 2500-3000 arası vites değiştirmek için debriyaja basınca resmen dediğiniz gibi metal öksürük sesi geliyor. İlk başlarda çok kafama taktım bunu ama zamanla aracı öğrendikçe ses gelemeyecek şekilde sürüş özelliği değişiyor. Ama işte üç servise gittim aracın sesini videoya alıp Tofaş fabrikaya gönderdik ama hepsi normal dedi. Bende en son gittiğim servisten sesin normal olduğuna dair zorda olsa kağıt aldım. İlerde bir sıkıntı çıkarsa normal denildi diye. Ama yinede bazen 1 de kalkıp tam hızlanmadan aniden durmak için debriyaja basınca ses geliyor.
    Demekki hepsinde böyle hocam. Etrafta hiç egea yok olsa binip deneyecektim Sadece benim araca özgü mü diye :) ama sizinde öyleymiş... standart demekki hocam hepsi böyle sanırım.

Bencede 1.4 hepsinde var bu ses. Ama işte sürüş alışkanlığı farklı olduğu için herkesin herkes ya fark etmiyor, ya umursamıyor yada duymuyor. Özellikle yazın ön cam açıkken zaten duymamak imkansız. Bu ses yüzünden bir iki sene önce Karadeniz Ereğli tarafından kişiler ile Facebook gruplarında bir araya geldik topluca Tofaşa bildirimde bulunduk. Tabi o bilindik cevap ile karşıladılar 'ses normal'
    Onlar oradaki servis dışında yerel bu işten anlayan oto tamircilerine ben ise Ankara da tavsiye üzerine bu işten anlayan oto tamircilerine sesi dinlettik bir sorun var denildi. Fakat bunun araca etkisi olur mu, olmaz mı kısmı için bir şey diyemediler.Onun için bende servisten zorla da olsun ses var ama normal diye belge aldım saklıyorum.
    Dediğim gibi her servis farklı bir şeyler söyledi, kimi debriyaj balatası ayırma sesi zamanla geçer dedi kimi sesi duyduğu halde duymuyorum dedi, kimi de araç 6 vites araları çok kısa olduğu için normal dedi.
    Bu araçtan önce sırası ile yine Sıfır Fiat Linea 1.4 vardı onda böyle bir ses yoktu, sonra VW Jetta bindim onda yoktu, bunların yanında çevremden farklı marka araçlar kullandım bu ses yoktu.
    Demek ki bu yeni nesil 1.4 motor şanzımanlarına has bir şey.
    Ama artık o kadar kafaya takmıyorum. Aracı ilk aldığımda araca alışmadan önce kalabalık ortamda vites değiştirmeye korkuyordum ses duyulacak, insanlar aldığın sıfır araç bumu diyecek laf söyleyecek diye.
    Dediğim gibi araç bana değil ben araca göre sürüş yaptığım için arada nadir de olsa çıkan ses var onun dışında ses çıkarmadan sürmeye alıştım.

• Merhaba arkadaşlar. 2016 1.3 urban 91000 km beyaz araç ile aranıza katıldım. Bir kaç sorum olacaktı.
    1.şu anki mevcut teyp ekranına normal bi geri görüş kamerası taktığımızda yapmamız gereken işlemler nelerdir? Pc ye bağlanıp aktifleştirme falan gerekiyormu yoksa direk çalışır mı?
    2. Camları kumanda dan kapatmak için herhangi bir cam kapatma modülü alıp taksak sıkıntı olurmu?

3.bu arka kampanyaları diske çeviremezmiyiz? Maliyet ne olur.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler

• shareware_cun kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun.

Piyasada satılan standart tip cam indirme-kaldırma modülleri bildiğim kadarıyla camları tek tek sırayla indirip kaldırmakta ve böyle olunca pek de hoş bir görüntü olmuyor. Tüm camları aynı anda indirip kaldırmak için fiatcruisecontrol.com ekibinin kullandığı bir modül var, bunu yaptırmayı düşünebilirsiniz. Aynı ekip Egea'lara geri görüş kamerası da takıyor.

Evet 1.4 benim aracımda da bu ses bazen geliyor. Tıkırt diye bir ses. Bence normal bir zararı olacağını sanmıyorum. Debriyaj ayırma sesi. Aracım 11 binde ses azalmadı da artmadı da.

• Arkadaşlar merhaba 2020 1.4 95 hp easy 3 gün önce teslim alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Biraz sık araç değiştiren birisiyim bunlardan bazıları auris 1.33 life(2015) Seat ibiza 1.4 (2015) Audi a3 sedan 1.6 tdi 2. aracım olarak duruyor(2017) Fiat Fiorino 1.3 multijet(2018) şimdide Egea sahibi oldum ses sistemi konusunda beni tatmin etmedi bu yüzden foruma geldim. Tweeter bölümünde kablo tesisatı varmı daha önce ses sistemi konusunda çalışma yapmış arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. İyi forumlar.
  • Darkforwhite D kullanıcısına yanıt
    fb grubunda takan var hocam tweeter. içerisinde tesisat hazır yumuşak bir kaplamayla kablolar kapalı şekilde duruyor.
  • aqhuan kullanıcısına yanıt
    Kapakları söküp kontrol ettim ama kablo tesisatına rastlamadım fb grubu hakkında bilgim yok link paylaşımı yaparsan sevinirim teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkforwhite

Kapakları söküp kontrol ettim ama kablo tesisatına rastlamadım fb grubu hakkında bilgim yok link paylaşımı yaparsan sevinirim teşekkürler.
    Aşağıdaki facebook grubunu takip edebilirsiniz ancak okuduğum bazı yorumlarda 2020 model Easy'lerde kablo çekili olmadığı yazmakta.

https://www.facebook.com/groups/fiategea.net/
  • Darkforwhite D kullanıcısına yanıt
    Arkadaş grubu üstte paylaşmış. Oraya sorup daha doğru bilgi edinebilirsiniz fakat 2019 modelindeki tesisatın fotoğrafı şu şekilde. 20de kaldırmış olma ihtimalleri var ama siz biraz daha detaylı bakın isterseniz. Yumuşak gri bi bantla sarılı şekilde duruyor demişlerdi tesisat için.
    YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN)

• Merhaba,
    şuan egea alınır mı, yoksa makyajlı kasayı mı beklemek mantıklı?
  • Makyajli Kasaya Biçilecek fiyat sizi etkilemeyecekse bekleyebilirsiniz. Sırf Makyajlı Kasa Alayım demezseniz alınır tabiki. Her geçen ay zamlanıyor fiyatlar. Beni çok cezbedecek bir makyaj değil yaptıkları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ravenous

Merhaba,
    şuan egea alınır mı, yoksa makyajlı kasayı mı beklemek mantıklı?
    Makyajla belirgin bi tasarım değişikliği olmaz, tampon ve far çizgileri değişir sadece.

İç mekanda da direksiyon değişecek, üst donanımlara dijital gösterge ekranı gelecek, ki zaten en üst pakette olur bu, fiyatı yüksek olur, led far vs de gelecek çünkü.

Motor olarak 1.4 atmosferiğin kalkmasını bekliyorum, yerine 1.0 turbo gelir. Ama belki çeşit olsun, fiyat yelpazesi geniş olsun diye 1.4 ile 1.0 turboyu aynı anda arasına fiyat farkı koyup satabilirler.

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    İç dış mekandan ziyade 1.0 motor için beklenir gibi geliyor ama fiyat en büyük handikap. Alsam şimdi, makyajlıyı beğenirsem satıp onu mu alsam acaba. Gerçi acil araç ihtiyacım da yok.

• ravenous R kullanıcısına yanıt
    Acil araç ihtiyacı yoksa kısa süre içinde al sat yapmaktansa beklemek en iyisi bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Makyajla belirgin bi tasarım değişikliği olmaz, tampon ve far çizgileri değişir sadece.

İç mekanda da direksiyon değişecek, üst donanımlara dijital gösterge ekranı gelecek, ki zaten en üst pakette olur bu, fiyatı yüksek olur, led far vs de gelecek çünkü.

Motor olarak 1.4 atmosferiğin kalkmasını bekliyorum, yerine 1.0 turbo gelir. Ama belki çeşit olsun, fiyat yelpazesi geniş olsun diye 1.4 ile 1.0 turboyu aynı anda arasına fiyat farkı koyup satabilirler.

Alıntıları Göster
    1.4 atmosferik benzinli motor kaldırılıp yerine 1.0 turbo benzinli motor, satışı durdurulan 1.6 atmosferik benzinli motor yerine de 1.33 turbo benzinli motor gelir diye düşünüyorum. Performans farkı ve yakıt tüketimi durumuna göre 1.6'dan 1.33'lük motora geçiş yapabilirim ancak bunda makyaj sonrası değişecekler ve fiyatlar etkili olacak tabii ki.

Makyajlı kasada gösterge aşağıdaki gibi olacaksa eğer zahmet edip hiç yapmasınlar, ya şu anki gibi kalsın ya da tamamı hayalet gösterge şeklinde yapılsın. Direksiyon göbeğinin sonunda küçülecek olması ise güzel bir gelişme. Otomatik vitesli modellere de umarım direksiyon arkasına kulakçıklar eklenir artık.

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN)

• 
Sayfa: önceki 395396397398399
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.