Şimdi Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN) (395. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.370
Cevap
172
Favori
894.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 393394395396397
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim aracın dışını görseniz çıldırırsınız, rengi kurşun gri olarak geçiyor ama belli olmuyor

İçini ben de temiz tutuyorum, genelde tek oluyorum, birşey yiyip içmiyorum zaten içinde, ayda bir detaylı süpürüp silmem yeterli oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 10 Mayıs 2020; 23:17:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sarppy kullanıcısına yanıt
    Elimdeki malzemeler bunlardı. Aslında hiç aklımda yotku ve bu malzemelerde eski aracımdan kalmıştı. Kırmızı renk diğer renkler gibi değil daha çok bakım istiyor.

Uygulama sonrası gerçekten sonucu çok beğendim. Eski aracım beyazdı. Ne kadar uğraşsamda boya kendin göstermiyordu ama kırmızı faklı. Düşündüğünüz malzemeler geçtikten kaliteli ürünler. Tez zamanda uygulama sonrası resimleri bekliyorum. Bu arada srp elle uygulama çok zor😀 aslında bi polisaj makinesi almak mantıklı gibi. Düşük devirde kullanırsak boya yakma yaşamayız diye düşünüyorum. Diğer ürünler içinde polisaj makinesi de süre ve emeği azaltır. 6-7 saatimi aldı bugün araç.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Ben de öyleyim. İçi temiz olsun yeter diyorum artık. Önceki arabamı haftada bir yıkardım tozlu görmek istemezdim. Şimdi her ne değiştiyse Egea’yı yıkadığımda sürekli toz, çamur, kuş pisliği oluyor. Araba kapalı garajda duruyor ama dışarı çıkardığımda temizlik diye bir şey kalmıyor.

Kuş pisliği ve çamurlar boyaya zarar vermesin diye yıkıyorum arabayı. Yoksa tozlanınca falan yıkamaya üşeniyorum. İçini de kullanıma bağlı olarak 2 haftada bir süpürüyorum paspasları temizliyorum. İçeriye toz gelmesin diye çoğunlukla klima açık geziyorum. Bu sebepten torpido ve iç aksamlar genelde temizlik gerektirmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: emin616

Elimdeki malzemeler bunlardı. Aslında hiç aklımda yotku ve bu malzemelerde eski aracımdan kalmıştı. Kırmızı renk diğer renkler gibi değil daha çok bakım istiyor.

Uygulama sonrası gerçekten sonucu çok beğendim. Eski aracım beyazdı. Ne kadar uğraşsamda boya kendin göstermiyordu ama kırmızı faklı. Düşündüğünüz malzemeler geçtikten kaliteli ürünler. Tez zamanda uygulama sonrası resimleri bekliyorum. Bu arada srp elle uygulama çok zor😀 aslında bi polisaj makinesi almak mantıklı gibi. Düşük devirde kullanırsak boya yakma yaşamayız diye düşünüyorum. Diğer ürünler içinde polisaj makinesi de süre ve emeği azaltır. 6-7 saatimi aldı bugün araç.
    Az da sürmemiş yaptığınız işlemler. Yorucu ama bir yandan da keyifli. Dediğiniz gibi uygulama sonrası kırmızı renk kendini belli ediyor. Daha önce bu aracıma 2 sefer seramik kaplama uygulaması yaptırdım ve uygulama sonrası boya yüzeyi oturup izlemelik oluyor. Şimdi ise seramik kaplamanın etkisinin iyice gitmesini bekliyorum ancak bu aralar araç ile dışarı doğru düzgün çıkamıyoruz ve dolayısıyla araç yıkanmadığı için de etkisi bir süre daha kalacak gibi gözüküyor. Aslında araç yüzeyindeki kılcak çizikler beni rahatsız etmeye başladığı için saydığım işlemleri yapmak istiyorum, onun dışında yağmur sonrası ya da yıkama sonrası hidrofobik etki halen devam ediyor.

Polisaj makinesi işine girersek eğer önce denemek için bir yakınımızın arabasını denek olarak kullanmamız gerekebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: genie1

Herkese merhabalar,
    Yeni öğrendiğim bir özelliği paylaşayım.
    Uconnect sisteminden telefon üzerinden internetten (streaming) müzik vb dinlemek için, telefon Bluetooth bağlı iken Spotify tune in, YouTube vs ne istiyorsanız açın, sonra direksiyonun sol arkasında şarkı istasyon atlama düğmesinin ortasına basıp kaynak olarak telefona getirin. İşlem tamam.
    Belki çoğunluk biliyordur ama ben daha yeni öğrendim, çok da güzel oldu.
    Araç easy mi hocam easyde böyle bir özellik yok sanırsam
  • Triblexx T kullanıcısına yanıt
    Easy pakette Bluetooth ile sadece telefon görüşmesi yapılabiliyor diye biliyorum.

• Easy pakette telefona program indirerek Bluetooth ile şarkı çalma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Fakat ses çıkış kalitesi çok kötü o yüzden gereksiz birşey. Ses mono olarak çıkıyor zevk vermiyor.

Arkadaşlar vites değiştirmek için ideal devir nedir ? 1.4 benzin için soruyorum. Shift göstergesi bazen çok erken devreye giriyor sanki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kilhans

Easy pakette telefona program indirerek Bluetooth ile şarkı çalma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Fakat ses çıkış kalitesi çok kötü o yüzden gereksiz birşey. Ses mono olarak çıkıyor zevk vermiyor.

Arkadaşlar vites değiştirmek için ideal devir nedir ? 1.4 benzin için soruyorum. Shift göstergesi bazen çok erken devreye giriyor sanki.
    Shift göstergesi minimum yakıtı yakalayacak ve çekişten de düşmeyecek şekilde tavsiye verir,

İçinize sinmiyorsa belki 500 devir daha sonra atılabilir shift uyarısından sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 12 Mayıs 2020; 21:14:32 >
  • Kilhans K kullanıcısına yanıt
    Yakıt tüketimin az olması ve emisyon değerlerinin standartlarda olması için yol bilgisayarında düşük devirde vites atılması istenir.

Ama çoğu araçta performanslı yani devirli sürüş yaparken ECU bunu algılayıp daha üst devirlerde vites atmanızı ister.

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Shift göstergesi minimum yakıtı yakalayacak ve çekişten de düşmeyecek şekilde tavsiye verir,

İçinize sinmiyorsa belki 500 devir daha sonra atılabilir shift uyarısından sonra

Alıntıları Göster
    kendi deneyimime göre araç kesinlikle 3 bini görmeden vites değiştirmemeli, özellikle yokuş çıkarken erken vites değişiminde canınız sıkılabilir :)

ayrıca duz yolda 25. kmden sonra deviri artıp 3. vitesi isteyen araç, yokuş çıkarken 2. vitesde 40 km hızı görünce 3. vitese geç diye uyarıyor..

bunu anlamış değilim :)
  • kordem kullanıcısına yanıt
    Yolun durumuna, sizin gaza basış oranınıza göre tavsiyeler sunuyor shift göstergesi. Bu yüzden değişken olabilir.
  • Arkadaşlar merhaba. 2016 model 1.4 fire egeada easy ve easy plus donanım paketleri söz konusu. Farkları nelerdir? internette pek sağlıklı bilgi bulamadım. Şimdiden çok teşekkür ederim.
  • Aydın6117 A kullanıcısına yanıt
    Easy paket sedanın baz donanımı, easy plus ise hb kasanın baz donanımı.

Hb kasada bütün paket isimlerinin sonunda plus eki vardı, urban plus lounge plus vs, sonra sedan da öyle oldu falan karıştı işler.

Ama 2016 modelde easy sedan paket, easy plus hb paket için. Hb kasada sedan easy pakete ek olarak yan ve perde hava yastıkları, yumuşak plastik ön konsol, kapı içi döşemeler ve gümüş renk iç kapı kolları var.

• Merhaba. Göstergedeki işaretin anlamını bilen var mı? Kitapçıkta da bulamadım. Kitapçık farklı gibi zaten.
    YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustaf83 -- 15 Mayıs 2020; 17:31:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustaf83

Merhaba. Göstergedeki işaretin anlamını bilen var mı? Kitapçıkta da bulamadım. Kitapçık farklı gibi zaten.
    Bulunduğunuz ekranda trip değerleri sıfırlandıktan sonra aracın kaç km yol gittiği ve kaç dakika çalıştığı gözükmekte.

Aracı 0km olarak yeni mi aldınız?
    Evet yeni aldım. İnşallah hayırlısıdır.

Resmin tamamını değil de kırmızı işaretli yeri kastettim. 1-2 ve 3'ten 4'e geçiyor gibi ama değişmiyor. Sabit bir görsel mi acaba?
    YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN)

• quote:

Evet yeni aldım. İnşallah hayırlısıdır.

Resmin tamamını değil de kırmızı işaretli yeri kastettim. 1-2 ve 3'ten 4'e geçiyor gibi ama değişmiyor. Sabit bir görsel mi acaba?
    Aracın km'sini H39 olarak görünce özellikle sormak istedim. Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.

İşaretlediğiniz yer sabit görsel, bulunduğunuz sayfadaki tripte aracın kaç km yol gittiğini belirten bölüm için o görsel tercih edilmiş. Bir nevi km sayacı görüntüsü verilmeye çalışılmış.
    Amin. Çok teşekkür ederim. Sağ olun. Ben de yol boyunca baktım baktım bu niye böyle sabit kalmış ilerlemiyor dedim kendi kendime :)

• quote:

Amin. Çok teşekkür ederim. Sağ olun. Ben de yol boyunca baktım baktım bu niye böyle sabit kalmış ilerlemiyor dedim kendi kendime :)
    Bu arada menüde açık olan o ekran çok bir bilgi vermiyor aslında, direksiyondaki ok tuşları ile ekranlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Ben anlık yakıt tüketimi ve dijital hız göstergesi ekranlarını kullanıyorum çoğunlukla, son haftalarda dışarıya çok az çıktığımız için de akü durumuna bakar oldum bir de.
    Bu ekranlar hangi pakette arkadaşlar

• 
Sayfa: önceki 393394395396397
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.