Şimdi Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN) (383. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.399
Cevap
173
Favori
896.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 381382383384385
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: volban

merhabalar ;

0 HATCBACK EGEA ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM ARKADAŞLAR . SİZ KULLANICILAR OLARAK TAVSİYE EDERMİSİNİZ ?

1.6 MİRROR DİZEL OTO 163500

1.6 SDESİGN DİZEL OTO 168500

FİYAT ALDIM

TAVSİYENİA UYARILARINIZI BEKLİYORUM ..

TEŞEKKÜR EDERİM
    5.000TL fark ile S-Design donanım paketini tercih ederek aşağıdaki özelliklere sahip aracı almanızı öneririm.

-Otomatik acil durum freni ve çarpışma ikazı
    -Adaptif hız sabitleme sistemi
    -Xenon far
    -Otomatik kararan iç dikiz aynası
    -Karartılmış arka camlar
    -Yolcu koltuğu yükseklik ayarı
    -Bagaj bölmesinde 12V priz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarppy -- 10 Şubat 2020; 18:16:8 >
  • sarppy kullanıcısına yanıt
    TŞK EDERİM ,

YAKITLARI NASIL BU MOTORUN ? BİRDE BU KASA NE ZAMAN ÇIKTI TAM OLARAK YAKIN ZAMANDA YENİLENECEKMİ ? BİLİYORMUSUNUZ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: volban

TŞK EDERİM ,

YAKITLARI NASIL BU MOTORUN ? BİRDE BU KASA NE ZAMAN ÇIKTI TAM OLARAK YAKIN ZAMANDA YENİLENECEKMİ ? BİLİYORMUSUNUZ?
    Aracı kullanacağınız yer ve kullanım şekline göre tüketim değeri değişiklik gösterecektir ancak çalıştığım şirkette havuz aracı olarak kullanılan DCT şanzımanlı 1.6 Multijet II Egea sedanın İstanbul'daki yakıt tüketimi ortalaması 5.5 ile 6.2 değerleri arasında seyrediyor.

Egea, 2016 yılında çıktı ve henüz makyaj görmedi. Sadece yeni donanım paketleri çıktı ve bu sene More adında yeni bir donanım paketi daha gelmesi bekleniyor. Bunun haricinde 2020 sonunda aracın makyajlanacağı da söylentiler arasında.
  • Merhaba, araç 2020 sonu 2021 başında yenilenecek. Bunun zaten duyurusu yapıldı. Kasada bir değişiklik yok, iç aksam, multimedya falan değişecek. Esas büyük haber 1.0 ve 1.3 benzinli motorları getirebilirler. Hatta bu hafif melez (mild hybrid) denilen sistem gelebilir.
    Stepway tarzı SUV gibi bir şey yok deniliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • genie1 G kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Benim duyduğumda ön panjurda, tamponda, farlar belki, arka tamponda, stoplar belki ( Led olabilir) dış dikiz aynalarında sinyal ve otomatik katlanma, tavan sunroof koymak için düz olabilir, iç kısımda bazı yerlerde değişiklik yapılacak makyaj ile birlikte. Tabi jant vb.
    Asıl en önemli değişiklikler motorlarda olacak. Dİzeller yavaş yavaş hayatımızdan çıktığından cazip küçük ama güçlü benzinli motor seçenekleri olacak

• Arkadaşlar merhaba,

2019 1.4 benzinli easy paket egea sedan aldım geçtiğimiz aralık ayında. Araçta aux yok ve usb üzerinden telefonu müzik dinlemek için bağladığımda ipod olarak görüyor fakat müzikleri görmüyor.

Bluetooth üzerinden müzik dinlemenin bilinen bir yolu var mı?
  • ben 7 inç multimedya taktım 1100 tl ye 10 numara oldu,geri camera radarlar navi flim yok yok gençler ;)
  • Merhaba, egea tipo ekonomik olarak tasarlanmış bir araç. Katlanır ayna sunroof gibi şeyler geleceğini düşünmüyorum. Gelirse çok sürpriz olur. Ayrıca tavan kısmının belirli bir burulma direnci var. O bükümlü tasarımda değişiklik olacağını tahmin etmem.
    1.0 benzinli gelsin. 1.3 benzinli ve otomatik vites gelsin. 4 sene daha satış lideri olur. Hatta İtalya falan da bolca alır. Şu an benzinli motorları diyeceğim ama bir tek motor var, biraz demode kaldı. Tabi en önemlisi fiyat fiyat fiyat...

• genie1 G kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

İlk çıktığı zamanlarda evet ekonomi odaklı bir araçtı. Sonradan bu algı biraz değişti bence. Şu anda fiyatları o kadarda ekonomik gözükmüyor (Easy hariç)
    Piyasadaki rakiplerine bakıldığında Tavan fiyatlardan bahsediyorum en dolu: Megane: 200bin, Corolla: 190bin Octavia: 180bin küsür. Bunlara Elantra, Focus vb. ekleyebilirsiniz.D segmentte bulunan Skoda SüperB bile baz fiyatı 186binden başlıyor.
    Egea da ise fiyat 170bin. bunlar Sedan fiyatlar HB, SW de fiyatı dahada yukarıda.
    Tamam bizim araçlarımızı kötülemiyorum güzel binilesi araçlar ama kabul etmek gerekir ki iç malzeme kalitesi yukarıda saydığım modellerin çok altında.
    Bu fiyat aralığı bu kadar daralmışken ve çıktığı yıldan itibaren her yıl satış birincisi olmuşken.
    Fiat motor dışında da bir şeyler katmalı araca, ki bence katacak.
    Egea da kullanıcıların en büyük isteklerini biraz olsun takip ediyorum, bir kesim sunroof olsaydı diyor, bir kısım katlanır ayna vb. Benim bildiğim Tofaş rekabet bu kadar kızışmışken bunları kulak arkası etmez.

Artık insanların üzerindeki Fiat yaramaz, binilmez anlayışını değiştirmenin vakti geldi bence..

• Dizel 1,3 2016 urban ile dizel 1,6 2015 Lounge arasındayım.

Artısı eksisi nasıl olur sizce?

Temiz 1,6 2015 Lounge için 95.000 TL fiyat iyi midir?
  • Arkadaşlar bayiden 2016 1.3 easy 87binde egea aldık 2km gittiğimizde egsozdan beyaz duman ve pis koku geldi daha sonra kesildi ilave olarak 1.2 viteslerde ayağımı gazdan çekince araç silkeleniyordu .Geri götürdüm aracı egr valfi temizlenmiş pazartesi alacağım

Araç daha yeni egr valfi temizlenmesiyle sorun çözülür mü başka araç alma şansım var ileride başka arızalara sebebiyet verir mi bu sorun

• Merhabalar;

Kasım 2016 trafiğe çıkışlı, 2016 model, 1.6 multijet, hatcback lounge plus ile aranıza katıldım. Büyük boy tablet ekran var. Ancak android auto'yu (AA) aktif edemedim. Bir rivayete göre 2017 temmuz sonrası üretilen araçlarda AA varmış, öncesinde yokmuş. Ancak bazı kullanıcıların 2016 üretimi araçlarında AA'yı aktif ettiklerini de okudum.

Son durum hakkında bilgi alabilir miyim?

Teşekkürler,
  • Egea kaput rüzgarlığı yapıldı satışına başladık , ilgilenen arkadaşlar pm den ulaşırlarsa yardımcı olurum.
    İstanbul ve bursa elden teslim
    Edit: diğer iller ve yurtdışı kargo yapıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiagraM -- 26 Şubat 2020; 21:55:8 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanalgezgin

Merhabalar;

Kasım 2016 trafiğe çıkışlı, 2016 model, 1.6 multijet, hatcback lounge plus ile aranıza katıldım. Büyük boy tablet ekran var. Ancak android auto'yu (AA) aktif edemedim. Bir rivayete göre 2017 temmuz sonrası üretilen araçlarda AA varmış, öncesinde yokmuş. Ancak bazı kullanıcıların 2016 üretimi araçlarında AA'yı aktif ettiklerini de okudum.

Son durum hakkında bilgi alabilir miyim?

Teşekkürler,
    Rivayet demeyelim de 2017 ve önceki yıllarda üretilen 7" ekranlı Lounge Plus HB ve SW modellerde Android Auto ve Apple CarPlay özellikleri eğer aktif değilse aktifleştirilebiliyor diyelim. 2017 model kısa antenli modellerde(sizin temmuz sonrası dedikleriniz) bu özellik aktif olarak gelirken uzun antenli modellerde sonradan aktifleştirilebiliyor.

Kendi aracım 2017 Mart ayında banttan çıkmış ve dolayısıyla bu özellik aktif olarak gelmemişti. Servise bu özelliğin sonradan aktifleştirilebildiğini ve genel merkeze bunu sormalarını talep etmeme rağmen konuyla ilgili bilgileri yoktu, ben de dışarıda yaptırdım.

https://www.fiatcruisecontrol.com/tag/egea-android-auto/

• Örnek bir resim atsaydın keşke

• < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sarppy kullanıcısına yanıt
    Detaylı cevabınız için çok teşekkürler.

Verdiğiniz siteyi inceledim. Bulunduğum şehirde olmamalarından dolayı bir İstanbul ziyaretimde hallettrimeyi düşünüyorum.

Peki sizce bu özelliği aktif ettirmeye lüzüm var mı? Telefonum zaten havalandırma ızgarasında, tablet ekranın sol altında, rahatsızlık vermeden, manyetik tutucu ile sağlam şekilde duruyor. Navigasyon için telefonu kullanabiliyorum. Aracın USB girişinde de müziklerimi içerir USB bellek her daim takılı. Android Auto'yu kullanmam için bu belleği çıkarıp telefonu kablo ile bağlamam gerekecek. Aslında bunları düşününce Android Auto'yu kullanmaya gerek var mı yokmu tam emin olamıyorum.

Sizin deneyiminiz nedir? Tavsiye eder misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanalgezgin

Detaylı cevabınız için çok teşekkürler.

Verdiğiniz siteyi inceledim. Bulunduğum şehirde olmamalarından dolayı bir İstanbul ziyaretimde hallettrimeyi düşünüyorum.

Peki sizce bu özelliği aktif ettirmeye lüzüm var mı? Telefonum zaten havalandırma ızgarasında, tablet ekranın sol altında, rahatsızlık vermeden, manyetik tutucu ile sağlam şekilde duruyor. Navigasyon için telefonu kullanabiliyorum. Aracın USB girişinde de müziklerimi içerir USB bellek her daim takılı. Android Auto'yu kullanmam için bu belleği çıkarıp telefonu kablo ile bağlamam gerekecek. Aslında bunları düşününce Android Auto'yu kullanmaya gerek var mı yokmu tam emin olamıyorum.

Sizin deneyiminiz nedir? Tavsiye eder misiniz?
    Aslında Android Auto'da aktif olarak 2 özellik kullanıyorum sadece; bunlardan ilki ve sürekli kullandığım Spotify, diğeri de trafik durumuna göre beni en kısa sürede gideceğim yere yönlendirmesi için Google Maps. Tabii Spotify bağlantısını Android Auto olmadan da bluetooth üzerinden yapabiliyorsunuz aslında.

Bu özelliği aktifleştirdiğimden beri Android Auto'yu aktif olarak kullanıyorum, ekrana hem çalan şarkının albüm kapak resminin gelmesi hem de navigasyonun büyük bir şekilde gelmesi hoşuma gidiyor. Bunun yanında telefonu da şarj etmiş oluyorum. Ben yaptırdığım için memnunum açıkçası, biraz da kullanım alışkanlığıyla ilgili bir durum tabii.

Dezavantajlar kısmında gelirsek navigasyon olarak yalnızca Google Maps'i kullanabiliyorsunuz, Yandex kullanmak isterseniz bunu ekrana yansıtamıyorsunuz. Trafik güvenliği sebebiyle Google, video oynatmayı engellediği için ekranda video da oynatamıyorsunuz. Hiç yapılamıyor değil ancak bunların yapılması için telefonunuzun rootlu olması gerekiyor.

Bu arada telefon tutacağı olarak ne kullanıyorsunuz? Telefona ya da kılıfa bir şey yapıştırmaya gerek kalmayacak ve aracın havalandırma ızgarasına zarar vermeyecek bir model bakıyorum fakat internette karşıma çıkan modellerle ilgili hep olumsuz yorum okuduğum için düzgün bir modele denk gelemedim.

• Arkadaşlar Samsun 'da özel servis tavsiye edebilecek olan var mı? Yetkili servis 1375 lira istedi 60000 bakımına

Not:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axilik -- 28 Şubat 2020; 17:13:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarppy

Aslında Android Auto'da aktif olarak 2 özellik kullanıyorum sadece; bunlardan ilki ve sürekli kullandığım Spotify, diğeri de trafik durumuna göre beni en kısa sürede gideceğim yere yönlendirmesi için Google Maps. Tabii Spotify bağlantısını Android Auto olmadan da bluetooth üzerinden yapabiliyorsunuz aslında.

Bu özelliği aktifleştirdiğimden beri Android Auto'yu aktif olarak kullanıyorum, ekrana hem çalan şarkının albüm kapak resminin gelmesi hem de navigasyonun büyük bir şekilde gelmesi hoşuma gidiyor. Bunun yanında telefonu da şarj etmiş oluyorum. Ben yaptırdığım için memnunum açıkçası, biraz da kullanım alışkanlığıyla ilgili bir durum tabii.

Dezavantajlar kısmında gelirsek navigasyon olarak yalnızca Google Maps'i kullanabiliyorsunuz, Yandex kullanmak isterseniz bunu ekrana yansıtamıyorsunuz. Trafik güvenliği sebebiyle Google, video oynatmayı engellediği için ekranda video da oynatamıyorsunuz. Hiç yapılamıyor değil ancak bunların yapılması için telefonunuzun rootlu olması gerekiyor.

Bu arada telefon tutacağı olarak ne kullanıyorsunuz? Telefona ya da kılıfa bir şey yapıştırmaya gerek kalmayacak ve aracın havalandırma ızgarasına zarar vermeyecek bir model bakıyorum fakat internette karşıma çıkan modellerle ilgili hep olumsuz yorum okuduğum için düzgün bir modele denk gelemedim.

Alıntıları Göster
    Yine detaylı şekilde ve içtenlikle yanıtlamışsınız, çok teşekkür ederim. Bende deneyimi paylaşayım. Kısa süre içinde fotoğraf ekleyerek bu mesajı düzenleyeceğim. Öncelikle ugreen ürünler çok kalitelidir. Gözünüz kapalı satın alabilirsiniz. Bazıları Türkiye'deki online satış sitelerinde de rahatlıkla bulunuyor.

1-)

https://login.aliexpress.com/?from=sm&return_url=http://www.aliexpress.com/item/32748426186.html?spm=2114.12010612.8148356.9.75f67f7dV9N6DD

Ben uzun süre, eski aracımda bu ürünü kullandım. Mıknatısları çok kuvvetli ve kendisi de araca çok sağlam yapışıyor. Araçtan söktüğünüz zaman ise herhangi bir yapışkan izi kalmadan çıkıyor. Ancak Egea’da bunu yapıştıracak bir bölüm maalesef bulamadığım için artık bu ürünü kullanamıyorum.

2-)

https://login.aliexpress.com/?from=sm&return_url=http://www.aliexpress.com/item/32902184643.html?spm=2114.12010612.8148356.33.75f67f7dV9N6DD

Bu üründe havalandırma bölümüne takılan tutucular, takma sırasında hava kanallarını maalesef ki çiziyor. Ancak sürüş anında telefona daha kolay müdahale etmek, haritayı çok rahat şekilde kullanmak ve ön göğüs bölümünde, şık şekilde bir çözüm üreterek eski arabamdaki alışkanlığımı sürdürebilmek için hava kanalına takılan bir ürün tercih etmem gerekti. Eminim ki takma sırasında ızgarayı çizmiştir ancak takıldıktan sonra gözle görünen ve çirkin bulduğum bir husus olmadığı için yukarıdaki ürünün bir benzerini tercih ettim.

Bunu taktığımız zaman havalandırma kanalı 3-5 milim kadar yukarı kadar yukarı aşağı oynuyor. Bunu engellemek için de yine şık ve dışarıdan görünmeyecek şekilde ve ızgaraya daha fazla zarar vermeden, siyah renkli silgiden bir parça keserek, ızgaranın arasına sıkıştırdım. Böylelikle montaj oldukça sağlam oldu.

Izgara çiziğini çok dert etmedim çünkü aracı sürekli bununla kullanacağım. Satarken de, satın alan arkadaşıma hediye ederim. Yani aracın bir nevi demirbaşı oldu. Gözle görünen, rahatsız eden bir durum da yok zaten.

3-)

Yukarıdaki ürünler için telefona ya da kılıfına, mıknatısın yapışacağı bir metal plaket yapıştırmak gerekiyor. Siz yapıştırmalı bir şey olmasın dediğiniz için aşağıdaki gibi olanları değerlendirebilirsiniz. Izgara çizme meselesine bence pek takılmayın. Dediğim gibi bir sefer takacaksınız ve hiç çıkarmayacaksınız.

https://login.aliexpress.com/?from=sm&return_url=http://www.aliexpress.com/item/4000141801971.html?spm=2114.12010612.8148356.35.75f67f7dV9N6DD

https://login.aliexpress.com/?from=sm&return_url=http://www.aliexpress.com/item/32833213044.html?spm=2114.12010612.8148356.27.75f67f7dV9N6DD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanalgezgin -- 28 Şubat 2020; 19:7:2 >

• 
Sayfa: önceki 381382383384385
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.