Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
7.014
Cevap
88
Favori
422.683
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Aegea >> YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      14327 Mesaj
      27 Aralık 2018 15:18:59
      quote:

Orijinalden alıntı: yasrhere aracınızın dizel araçlarda olan ön kızdırma bujilerinden biri yada birkaçı patlamış 4 adettir 3 ü patlak olsada araba çalışır yine benim tavsiem arabayı bu şekilde kullanırsanız o bujiler ısınıp soğudugu için yapıaşacaktır fiat servisleride yapışan bujii cıkartamıyorlar tornacı cagırıyorlar belkide o bujiyi değiştirmek 200 liraya mal oluyor normalde kolay sökülen seyler genelde aküsü bitmekte olan arabalarda yada soğuk havalarda çok fazla olur eski aracım lineada cokca karsılastıgım bir durumdu Alıntıları Göster
      Hocam bende tam onu sormak istiyordum. Belli ki ön kızdırma bujilerinde bir veya bir kaçında sıkıntı var. Bundan önce kullandığım Linea'da da başıma gelmişti ama o şekilde elden çıkartmıştım.

Önceki mesajımda belirttiğim gibi araba garajda duruyor yani sabah bindiğimde araba en düşük 9-10 derecelik bir ortamda bulunuyor. Aküde sıkıntı yok. Normal bu kadar düşük km'de (41.000) ve 2017 modelde karşılaşılması zor bir durum olmalıydı.

Servis haricinde yapanlar yerlerin çoğu sökerken kırılmaya karşı garanti vermiyor. Neyse ki garanti devam ediyor. Kısmetse önümüzdeki ay servise gideceğim. Selamlar.

En buyuk savas, cahillige karsi yapilan savastir

• Yüzbaşı
      262 Mesaj
      28 Aralık 2018 16:09:16
      servisinde buna garanti vereceğini tahmin etmiyorum kızdırma bujisi büyük ihtimalle yapışacak size tornacı masrafı çıkartacaklar.eğer çıkartmazlarsa harika olur.

• Yüzbaşı
      262 Mesaj
      28 Aralık 2018 16:12:37
      quote:

Orijinalden alıntı: celebic Hocam bende tam onu sormak istiyordum. Belli ki ön kızdırma bujilerinde bir veya bir kaçında sıkıntı var. Bundan önce kullandığım Linea'da da başıma gelmişti ama o şekilde elden çıkartmıştım.

Önceki mesajımda belirttiğim gibi araba garajda duruyor yani sabah bindiğimde araba en düşük 9-10 derecelik bir ortamda bulunuyor. Aküde sıkıntı yok. Normal bu kadar düşük km'de (41.000) ve 2017 modelde karşılaşılması zor bir durum olmalıydı.

Servis haricinde yapanlar yerlerin çoğu sökerken kırılmaya karşı garanti vermiyor. Neyse ki garanti devam ediyor. Kısmetse önümüzdeki ay servise gideceğim. Selamlar. Alıntıları Göster
      aklınızda bulunsun 1 tanesinde sıkıntı varsa hepsinin fiyatını sorun eger makulse değiştirin hepsini çünkü daha sonra digerlerinde de başınıza gelebilir akünüzü de ölçtürün servise belki bir sıkıntı olmuş olabilir akımda fazla dalgalanma varsa buda yapabilir.arabayı çalıştırdığınızda direk aküden çeken teyp farlar varsa çakmaklığa bağlı herhangi bir sey herzaman arabayı stop etmeden kapatın .

• Yarbay
      14327 Mesaj
      28 Aralık 2018 16:26:04
      quote:

Orijinalden alıntı: yasrhere servisinde buna garanti vereceğini tahmin etmiyorum kızdırma bujisi büyük ihtimalle yapışacak size tornacı masrafı çıkartacaklar.eğer çıkartmazlarsa harika olur.
      Hocam asıl sıkıntı zaten bujinin yapışması ve çıkarmaya çalışırken kırılması ama aracın garantisi devam ediyor. Linea'da da başıma gelmişti ama o zaman garantisi bittiği için servis ücretli yaparız demişti. Ocak bitmeden servise gideceğim, sonucu buradan paylaşırım.

Sorunu ben de biliyorum ama 2 yılı dolmamış, 41.000 km olan bir arabada bunun olmaması gerekiyordu. Araba ayrıca hep kapalı garajda duruyor. Misal şu sıra dışarıda park etmiş arabalar ilk çalıştırılırken hava -5 / -8 derecelerde ama benim garajdaki araba 9 / 10 derecede çalışıyor. Bu sorunu yaşamamalıydım.
      |
      |

• Yarbay
      14327 Mesaj
      28 Aralık 2018 16:32:47

Hocam teşekkür ederim. Servis tanıdık zaten, gerekli yardımı gösterirler. Selamlar.
      |
      |
      yasrhere kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      802 Mesaj
      30 Aralık 2018 15:04:02
      1.4 urban sahibiyim ve şuana (11000km) kadar sorun yaşamadım.
      Arabadan memnunum.Günlük kullanımda fazlası ile işimi görüyor.
      4000km de taktırdığım LPG kiti LAVATO OBD2 dende memnunum.(Yag eksiltme vb durumları yaşamadım.)
      Yokuşta gerektiğinde devri yükseltip basıyorum, düz yolda zaten güzel akıyor araba.

(geri görüş kamarası ve navigasyon olsa ve veya orjinal olarak takılabilse daha eksiklikte hissetmeyecegim)

https://www.dodge.com.mx/modelos/neon-2018/dimensiones

Bizim arabaların amerikan versiyonu tıpkısının aynısı :) Dodge Neon 239.900-344.900 dolar fiyat aralığında.
      iyi para ediyor arabalarımız.
      Amerikaya gidip satsakmı ne :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musadilek -- 30 Aralık 2018; 15:11:3 >

...Bilgi Paylaşıldıkça Çoğalır...

• Yüzbaşı
      518 Mesaj
      30 Aralık 2018 16:28:04
      quote:

Orijinalden alıntı: musadilek 1.4 urban sahibiyim ve şuana (11000km) kadar sorun yaşamadım.
      4000km de taktırdığım LPG kiti LAVATO OBD2 dende memnunum.(Yag eksiltme vb durumları yaşamadım.)
      Yokuşta gerektiğinde devri yükseltip basıyorum, düz yolda zaten güzel akıyor araba.

(geri görüş kamarası ve navigasyon olsa ve veya orjinal olarak takılabilse daha eksiklikte hissetmeyecegim)

Bizim arabaların amerikan versiyonu tıpkısının aynısı :) Dodge Neon 239.900-344.900 dolar fiyat aralığında.
      Hocam aracınızı iyi günlerde kullanın inşallah.

LPG de yakıt durumu nasıl?

Kaç liralık LPG de kaç lira benzin harcıyorsunuz?

Bende 1.3 dizel linea urban sahibiyim. Sonrası için fazla para eklemeden ikinci el LPG li 1.4 egea almak istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

BURSASPOR

• Yüzbaşı
      802 Mesaj
      31 Aralık 2018 00:35:41
      quote:

Orijinalden alıntı: timsahhh Hocam aracınızı iyi günlerde kullanın inşallah.

LPG de yakıt durumu nasıl?

Kaç liralık LPG de kaç lira benzin harcıyorsunuz?

Bende 1.3 dizel linea urban sahibiyim. Sonrası için fazla para eklemeden ikinci el LPG li 1.4 egea almak istiyorum. Alıntıları Göster
      teşekkür ederim.

karma kullanımda (şehir içi ve dışı karışık) şehir dışı 100-140km şehir içi 20-60 km hızlarla sürüş yapıyorum ve 100km de ortalama 8-8.5 litre gaz kullanıyorum.

Malum kıştayız ve klima kısmen bugu önlerken açık kalıyor.Yaz lastigi takılı.

Otomobil işe gidip gelmek için ortalama günlük 30x2=60 km yol yapıyor.yolun 30km si düşük eğimli rampa.

Yazın kilima açık olarakta 100km yolu 8-8,5 litre ile tamamlıyordum.

380 km de 31-32 litre gaz alıyordum.

Benzin alalı 3 ay oldu halen depo yarım.

sonuç olarak yakıt

şehir içi şehirler arası karışık hesapla 26kuruş civarı gaz olsa 2-3 kuruş civarıda benzin olsa, km de 30kuruş civarı yakıyorum.
      |
      |

• Teğmen
      212 Mesaj
      31 Aralık 2018 18:59:38

Merhaba

@yasrhere Cevabınız için teşekkürler akü sağlam Multiecuscan ile kontrol ettiğimde

Errors found:

B0111 - Snímac bocního nárazu (u ridice)

Bu hatayı veriyor yan darbe sensörü ama bu sensör nerede sağ mı sol mu anlamadım.
      |
      |
      Bahsedilenler: yasrhere

• Yüzbaşı
      802 Mesaj
      01 Ocak 2019 00:41:48
      quote:

Orijinalden alıntı: soner23 Merhaba

@yasrhere Cevabınız için teşekkürler akü sağlam Multiecuscan ile kontrol ettiğimde

Errors found:

B0111 - Snímac bocního nárazu (u ridice)

Bu hatayı veriyor yan darbe sensörü ama bu sensör nerede sağ mı sol mu anlamadım.
      programı seçeneklerden Türkçeye çevirip hatayı kontrol edebilirsiniz.
      |
      |

• Yüzbaşı
      802 Mesaj
      01 Ocak 2019 18:05:23
      DOĞRU SÖYLEMEK GEREKİRSE KONUYU VE MESAJLARI BAŞTAN SONA OKUDUM.
      konuda bilgilendirici mesajlar yok denecek seviyede.
      Baştan sona genelde bazı kişilerce ve bilip bilmeden bol bol egea eleştirilmiş.

Bilgilendirici mesajlar olmasını isterdim.
      Arabaya yapılan modifiyeler olmasını isterdim.

uconnect e versiyon atılabiliyormu, urbanlara geri görüş kamerası vb takılabiliyormu, Multiecuscan vb programlarla yapılabilecek değişiklikler gibi mesajlar hiç yok.
      Araba ile yaşadıgımız sorunlar ve çözümler, bilgilendirmeler yok.
      vs vs
      Bukadar çok sayfalı konu bu haliyle çok boş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musadilek -- 1 Ocak 2019; 18:32:2 >

• Yüzbaşı
      735 Mesaj
      02 Ocak 2019 15:20:06
      quote:

Orijinalden alıntı: musadilek 1.4 urban sahibiyim ve şuana (11000km) kadar sorun yaşamadım.

O fiyatta bir yanlislik var

Muhtemel 300 dolardan baslayan taksitlerledir.

• Yarbay
      19702 Mesaj
      02 Ocak 2019 15:36:33
      quote:

Orijinalden alıntı: HardLoveBaby O fiyatta bir yanlislik var

Muhtemel 300 dolardan baslayan taksitlerledir. Alıntıları Göster
      Meksika sitesi değil mi hocam bakılan yer?

1 Birim meksika parası 0,27 ₺

344.900 x 0,27 = 93.123 ₺

Normal fiyat, hatta bizden ucuz.

ASLA KENDİSİ GİBİ OLMAYA CESARET EDEMEYECEKLERİ BİR ADAMIN ÖLÜSÜNE, ÖMÜR BOYU VE HERGÜN TEKRAR TEKRAR YENİLENLER, "yaşayan ölüler".

Mihi ipsi nondum amicus sum.

• Yüzbaşı
      802 Mesaj
      02 Ocak 2019 20:59:12
      quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR Meksika sitesi değil mi hocam bakılan yer?

1 Birim meksika parası 0,27 ₺

344.900 x 0,27 = 93.123 ₺

Normal fiyat, hatta bizden ucuz. Alıntıları Göster
      evet gözümden kaçmış.
      dolar işretini görünce direkt amerikan doları diyerek yanılmışım.
      amerika değil meksika sitesiymiş.

--------

OTOJETA, NAVİBOSE vb bir android multimedia cihazı egea ya taktıran varmı?
      uconnect e versiyon atılabiliyormu, urbanlara geri görüş kamerası vb takılabiliyormu?
      Multiecuscan vb programlarla yapılabilecek değişiklikler nelerdir?
      bilgisi olanlar paylaşabilirse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musadilek -- 2 Ocak 2019; 22:6:54 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      802 Mesaj
      03 Ocak 2019 00:14:22
      2015-2017 Fıat EGEA uyumlu multiplayer lere örnek

OTOJETA (düşük donanımlı benzeri özellikte WITSON markada mevcut) marka

Android 8.0

Ekran Ölçüsü: 7’’ IPS Ekran

RAM:4GB DDR3

ROM:32GB

MAX.MEMORY: 64GB

CPU: Cortex 1.5Ghz A9 64 bit, 8 Çekirdek işlemci

Türkçe desteği var

OBD2, 1080p video Oynatıcı, CD-DVD Oynatıcı, bluetooth, 3G, Wifi GPS, AVin (geri görüş kamerası için), USB, MMC-SD-SDHC card, mirror link vb. desteği var.

DVR Desteği (ön kamera kaydı için.Kamere opsiyonel)

Ekran Çözünürlüğü: 1024x600

Ses çıkışı 4x45 watt

Ücretsiz harita vb

NAVİBOSE marka

Amoled Ekran

RAM:1GB DDR3

ROM:12GB

CPU: Cortex 1.8Ghz A9, 4 Çekirdek işlemci

Türkçe desteği var

OBD2, 1080p video oynatıcı, CD-DVD Oynatıcı, bluetooth, 3G, Wifi, GPS, AVin (geri görüş kamerası için), USB, SD card vb. desteği var.

• Yüzbaşı
      262 Mesaj
      03 Ocak 2019 13:15:32
      sizde varmı bunlardan
      |
      |

• Yarbay
      2827 Mesaj
      03 Ocak 2019 16:38:29

Navibose için 1100 TL fiyat aldım. Bu ürünü alıp taktırsam aracın garantisinin bozulması gibi bir durum olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpert86 -- 3 Ocak 2019; 16:38:51 >
      |
      |
      musadilek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      948 Mesaj
      03 Ocak 2019 22:29:31
      Egea hb icin androidli multimedia sistem varmi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

It's better if you don't know...
    • 04 Ocak 2019 10:22:24
      quote:

Orijinalden alıntı: alpert86 Navibose için 1100 TL fiyat aldım. Bu ürünü alıp taktırsam aracın garantisinin bozulması gibi bir durum olur mu? Alıntıları Göster
      Bende taktırmak istiyorum ama, sonradan takılan multimedya cihazlarında bizim araçlarda km göstergesi yanıp sünüyor sürekli. Proxy ayarı gerekliymiş,

Garanti durumu ise ses sistemi ile ilgili parçalar garanti dışı oluyormuş maalesef.

• Yarbay
      2827 Mesaj
      04 Ocak 2019 16:56:11

Bu durumda haberim yoktu. Sipariş etmeden önce biraz daha araştırayım en iyisi.

|
      |
      tosunsantosunluğunubil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hızlı Cevap

Reklamlar
SEO
nice türkiye
web tasarım
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.