Şimdi Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN) (341. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.392
Cevap
172
Favori
896.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 339340341342343
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DOĞRU SÖYLEMEK GEREKİRSE KONUYU VE MESAJLARI BAŞTAN SONA OKUDUM.
    konuda bilgilendirici mesajlar yok denecek seviyede.
    Baştan sona genelde bazı kişilerce ve bilip bilmeden bol bol egea eleştirilmiş.

Bilgilendirici mesajlar olmasını isterdim.
    Arabaya yapılan modifiyeler olmasını isterdim.

uconnect e versiyon atılabiliyormu, urbanlara geri görüş kamerası vb takılabiliyormu, Multiecuscan vb programlarla yapılabilecek değişiklikler gibi mesajlar hiç yok.
    Araba ile yaşadıgımız sorunlar ve çözümler, bilgilendirmeler yok.
    vs vs
    Bukadar çok sayfalı konu bu haliyle çok boş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musadilek -- 1 Ocak 2019; 18:32:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: musadilek

1.4 urban sahibiyim ve şuana (11000km) kadar sorun yaşamadım.
    Arabadan memnunum.Günlük kullanımda fazlası ile işimi görüyor.
    4000km de taktırdığım LPG kiti LAVATO OBD2 dende memnunum.(Yag eksiltme vb durumları yaşamadım.)
    Yokuşta gerektiğinde devri yükseltip basıyorum, düz yolda zaten güzel akıyor araba.

(geri görüş kamarası ve navigasyon olsa ve veya orjinal olarak takılabilse daha eksiklikte hissetmeyecegim)

https://www.dodge.com.mx/modelos/neon-2018/dimensiones

Bizim arabaların amerikan versiyonu tıpkısının aynısı :) Dodge Neon 239.900-344.900 dolar fiyat aralığında.
    iyi para ediyor arabalarımız.
    Amerikaya gidip satsakmı ne :)
    O fiyatta bir yanlislik var

Muhtemel 300 dolardan baslayan taksitlerledir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: HardLoveBaby

O fiyatta bir yanlislik var

Muhtemel 300 dolardan baslayan taksitlerledir.

Alıntıları Göster
    Meksika sitesi değil mi hocam bakılan yer?

1 Birim meksika parası 0,27 ₺

344.900 x 0,27 = 93.123 ₺

Normal fiyat, hatta bizden ucuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Meksika sitesi değil mi hocam bakılan yer?

1 Birim meksika parası 0,27 ₺

344.900 x 0,27 = 93.123 ₺

Normal fiyat, hatta bizden ucuz.

Alıntıları Göster
    evet gözümden kaçmış.
    dolar işretini görünce direkt amerikan doları diyerek yanılmışım.
    amerika değil meksika sitesiymiş.

--------

OTOJETA, NAVİBOSE vb bir android multimedia cihazı egea ya taktıran varmı?
    uconnect e versiyon atılabiliyormu, urbanlara geri görüş kamerası vb takılabiliyormu?
    Multiecuscan vb programlarla yapılabilecek değişiklikler nelerdir?
    bilgisi olanlar paylaşabilirse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musadilek -- 2 Ocak 2019; 22:6:54 >

• 2015-2017 Fıat EGEA uyumlu multiplayer lere örnek

OTOJETA (düşük donanımlı benzeri özellikte WITSON markada mevcut) marka
    Android 8.0
    Ekran Ölçüsü: 7’’ IPS Ekran
    RAM:4GB DDR3
    ROM:32GB
    MAX.MEMORY: 64GB
    CPU: Cortex 1.5Ghz A9 64 bit, 8 Çekirdek işlemci
    Türkçe desteği var
    OBD2, 1080p video Oynatıcı, CD-DVD Oynatıcı, bluetooth, 3G, Wifi GPS, AVin (geri görüş kamerası için), USB, MMC-SD-SDHC card, mirror link vb. desteği var.
    DVR Desteği (ön kamera kaydı için.Kamere opsiyonel)
    Ekran Çözünürlüğü: 1024x600
    Ses çıkışı 4x45 watt
    Ücretsiz harita vb

NAVİBOSE marka
    Amoled Ekran
    RAM:1GB DDR3
    ROM:12GB
    CPU: Cortex 1.8Ghz A9, 4 Çekirdek işlemci
    Türkçe desteği var
    OBD2, 1080p video oynatıcı, CD-DVD Oynatıcı, bluetooth, 3G, Wifi, GPS, AVin (geri görüş kamerası için), USB, SD card vb. desteği var.

• sizde varmı bunlardan
  • musadilek kullanıcısına yanıt
    Navibose için 1100 TL fiyat aldım. Bu ürünü alıp taktırsam aracın garantisinin bozulması gibi bir durum olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKA_33 -- 3 Ocak 2019; 16:38:51 >
  • Egea hb icin androidli multimedia sistem varmi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AKA_33

Navibose için 1100 TL fiyat aldım. Bu ürünü alıp taktırsam aracın garantisinin bozulması gibi bir durum olur mu?
    Bende taktırmak istiyorum ama, sonradan takılan multimedya cihazlarında bizim araçlarda km göstergesi yanıp sünüyor sürekli. Proxy ayarı gerekliymiş,

Garanti durumu ise ses sistemi ile ilgili parçalar garanti dışı oluyormuş maalesef.
  • Bu durumda haberim yoktu. Sipariş etmeden önce biraz daha araştırayım en iyisi.

• Egea nın kaporta kalitesi linea ya göre daha mı?alt seviyede ?

• aracında multimedia takılı olup resim atan olursa memnun oluruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: attci

Egea nın kaporta kalitesi linea ya göre daha mı?alt seviyede ?
    Kaporta kalitesi nasıl anlaşılır bilmiyorum ama eski bir Linea kullanıcısı olarak arada dağlar kadar fark olduğunu söyleyebilirim.

Her iki aracın dizel modellerinde 1,3 multijet 2 motor var ama aktarma organlarında sanırım Egea lehine fark var çünkü kullanmakta olduğum Egea eski Linea'ya göre daha performanslı geliyor bana.

• celebic kullanıcısına yanıt
    Teknik veriler de öyle söylüyor zaten.

Egea 1.3 neredeyse linea 1.6 performansı sunuyor.

Yakıt, vergi falan zaten çok mantıklı bi motor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: musadilek

DOĞRU SÖYLEMEK GEREKİRSE KONUYU VE MESAJLARI BAŞTAN SONA OKUDUM.
    konuda bilgilendirici mesajlar yok denecek seviyede.
    Baştan sona genelde bazı kişilerce ve bilip bilmeden bol bol egea eleştirilmiş.

Bilgilendirici mesajlar olmasını isterdim.
    Arabaya yapılan modifiyeler olmasını isterdim.

uconnect e versiyon atılabiliyormu, urbanlara geri görüş kamerası vb takılabiliyormu, Multiecuscan vb programlarla yapılabilecek değişiklikler gibi mesajlar hiç yok.
    Araba ile yaşadıgımız sorunlar ve çözümler, bilgilendirmeler yok.
    vs vs
    Bukadar çok sayfalı konu bu haliyle çok boş.
    Egea eleştirilmeyecek bir araba değil, elbette bazı yönleri eleştirilebilir ama bu fiyata göre oldukça tatmin edici bir araç.

Fiyat performans oranı bence hayli yüksek.

Forumun boş olmasının sebebi aracın pek sorun çıkarmadığından olsa gerek. Sorun yoksa forumda boş kalır. 👍

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Teknik veriler de öyle söylüyor zaten.

Egea 1.3 neredeyse linea 1.6 performansı sunuyor.

Yakıt, vergi falan zaten çok mantıklı bi motor.
    Kesinlikle haklısınız.

1,3 litrelik dizel Egea'da gayet tatminkar bir performans buluyorum. Bir yıldan fazladır kullanıyorum ve yokuşları meşhur olan Ankara/Dikmen'de ikamet ediyorum. Araçta 4 kişi bile varken Dikmen'in yokuşlarında sıkıntı yaşamadım.

Eğer bir sıkıntı yaşasaydım chip tuning yaptıracaktım ama hiç sıkıntı hissetmedim. Eski arabadan kalma chip tuning hakkım var ama gerek duymadım.

Ekleme: MTV farkı bile 1,3 modeli seçme sebebi olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 5 Ocak 2019; 18:1:11 >

• Arkadaşlar selamlar. Şirket yeni araç olarak egea verdi, dün de 400 km'lik ilk sürüşümü yaptım. Yalnız bir iki konuda sorularım var, cevap verebilirseniz sevinirim.

Fotoğrafta gördüğünüz hava dolaşımının araç içinde olmasını istemiyorum. Ama her seferinde kendi otomatik olarak açıldı. Yok mudur bunu komple kapatmanın bir yolu?

İkinci olarak göstergede uyarı çıkıyor, lastik basıncını resetleyin diye. Bunu nasıl yapacaz?

Bu arada kışlık lastigin basıncı ne olmalı?

Yan aynaları ve camları otomatik kapatmak mümkün oluyor mu?

Son olarak bir önceki aracım Linea idi. Onda ASR özelliği vardı ama bunda bulamadım. Özellikle dün tipinin ve karın çok olduğu bir yolculuk yapınca çok aradım.

Teşekkürler

• berden kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Resimde gösterdiğiniz hava sirkülasyon default ayarını hangi sivri zekalı İÇ olarak yapmış bilemiyorum? Bugüne kadar bindiğim tüm araçlarda bu istenirse sürücü tarafından hava sirkülasyonu iç olacak şekilde ayarlanır. Yani isteyen iç konumuna getirir. Bu ayarın defaultu dünya genelinde sadece Egea hariç DIŞ konuma ayarlıdır. Kapatıp açınca hemen içe dönüyor. Özellikle bu durum kış aylarında camlarda buğu oluşmasına sebep oluyor. Araç kullanırken sürekli bunu takip etmek zorunda kalıyorum. Çünkü havalandırmayı kapatıyorum ama geri açtığımda iç sirkülasyon otomatik açılıyor. Bunu bana izah eden beri gelsin.

Bu ay sonu aracımı 40 binlik bakıma götüreceğim bakalım servis bu konuda çözüm bulacak mı? Gerekirse iç sirkülasyonu tamamıyla iptal ederim eğer oluyorsa tabii. Uzun uzun yazdım çünkü bu konuda ben de çok doluyum.

Lastik basıncını resetleyince o uyarı silinir. Bunu yapmak için sol alttaki 2 sıra buton grubundan alt gruptaki orta butona 5-6 saniye kadar basın. Reaetleme işlemi gerçekleşir.

Kışlık lastik basıncını ben önler 34, aralar 32 olarak ayarladım (yüksüz)

Yüklü olursa bir kaç psi daha artırabilirsiniz.

Yan dikiz aynaları otomatik içe kapanmıyor. Bu sınıfta genelde böyledir. Yan cam tek dokunuşla otomatik iniyor ama kaldırırken kapanana kadar basmanız lazım.

• Herkese selam,

Yaklaşık 3 gün önce 2018 model easy + stil paket egea aldık. Kataloglarda 6 hoparlör 220 watt geçmesine rağmen tizlerin neredeyse olmadığını farkettim. 444 lü numarayı arayıp dile getirdim. Hattayken servise yönlendirdiler. Servis müdürü de tweetlerin aktif olmadığını, vaktin olduğunda getir bilgisayara bağlayıp aktif edelim demesine istinaden hemen servise götürdüm. Servis çalışanları ön camın orada bulunan tweetlerin olduğunu iddia edip ayarları değiştirdiler ve ısrarla normal olduğunu dile getirdiler. Bilgisayara da bağlamadılar. Israrlarıma dayanamayıp tweetlerin kapağını söktüklerinde oraya hoparlör konmadığını hatta kablo hattının da olmadığını gördük. Gerekli yerlere yazı yazıp bana dönüş yapacaklarını ilettiler. Easy paketi olup bu sorunu yaşayan oldu mu? Kataloglarda var olmasına rağmen aracımda olmaması ayıplı mal sattıklarına işaret olur mu? Bana gelecek cevabın olumsuz olması durumunda sizce ne yapmalıyım?
    Sayg.

• celebic kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 339340341342343
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.