Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: madman1, adam_ıssız Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
7.021
Cevap
88
Favori
423.672
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Aegea >> YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      10355 Mesaj
      17 Aralık 2018 18:48:27

Benim araçta kaput fitili vardı ama kapı altlarında yok. Toz-kir girmesini önlüyor bu fitiller, motor ve kapı eşikleri temiz kalıyor.

Lastiğin de yaz lastiği olması lazım, benimki öyleydi.
      |
      |
      ereglili42 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2017 EGEA SEDAN 1.6 MULTIJET2 DCT URBAN-KURŞUN GRİ
    • Yarbay
      3819 Mesaj
      18 Aralık 2018 13:18:18
      Merhaba arkadaşlar, hali hazırda 2012 linea urban 1,3 mjet aracım var, aracım ile her gün 100 km yapıyorum ve yakında zamanda değiştirmem gerekecek km den dolayı, size sormak istediğim egea 1,3 mjet urbanda telefon ile radyoyu bağladığımızda telefondaki müzikleri ses sistemi ile dinleyebiliyormuyuz, hergün araba ile ciddi yol yaptığım için bu özellik benim için çok önemli, zira bir çok yerde radyo iç çekmiyor.

HEP DESTEK

TAM DESTEK
    • Yarbay
      10355 Mesaj
      18 Aralık 2018 13:27:18

Bluetooth bağlantısı ile dinliyorum ben. Aux ile de bağlanabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 18 Aralık 2018; 13:27:56 >
      |
      |
      YaYa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      4682 Mesaj
      18 Aralık 2018 22:42:07
      quote:

Orijinalden alıntı: adam_ıssız

Stop etmeden havalandırma açılıp kapatılırsa, nasıl bıraktıysan öyle açılıyor. Stop edip tekrar çalıştırınca sirkülasyon otomatik açılıyor ek olarak. Aslında istanbul için güzel bir özellik çünkü her yerde eksoz kokusu zaten ister istemez kullanmak gerekiyor. Ben sadece otobanda kapatıyorum sirkülasyon düğmesini onun dışında açık bırakıyorum, buğu olmasın diye klima ile kullanıyorum sıcak için bile. Hava tazelemek için dediğim gibi ancak temiz hava akışı olan yerde sirkülasyon kapalı oluyor yoksa istanbul trafiğinde zaten adamın ciğeri solar içeri dolan kokudan.
      Buğu sorunundan çok müzdaripim ön cam orjinal değil onunla alakası olduğunu düşünüyorum. Kaskodan ön cam değiştirmek istiyorum muafiyetsiz kasko yaptırmıştım farkını vererek orjinal cam taktırabiliyor muyum? Birde buğu sorunu için başka bir konuda SİLİCA lı kedi kumu önerdiler birazda olsa işe yarıyor kedi kumunu çorapa doldurup koltuğun altına attığınızda rutubet ve nemi çekiyor biraz daha az buğu oluyor. Son sorum euro 6 1.6 dizel araç için triger seti değişimi süresi kilometresi nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      19715 Mesaj
      19 Aralık 2018 06:56:20

Bende de benzinli hb var ama öyle bir baş edilmez buğu sorunum hiç olmadı. En kötü ihtimalde klima kontrolünü manuele alıp, havalandırmayı ön cama verdiğimde buğu felan kalmıyor.

Ek: Sirkülasyonu da dışarıdan içeriye olacak şekilde ayarlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 19 Aralık 2018; 6:57:40 >
      |
      |
      OrQuN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ASLA KENDİSİ GİBİ OLMAYA CESARET EDEMEYECEKLERİ BİR ADAMIN ÖLÜSÜNE, ÖMÜR BOYU VE HERGÜN TEKRAR TEKRAR YENİLENLER, "yaşayan ölüler".

Mihi ipsi nondum amicus sum.

• Binbaşı
      1175 Mesaj
      19 Aralık 2018 09:11:39

Poliçede cam klozuna bakmak lazım. Bazı poliçeler yetkili servisi karşılarken bazıları anlaşmalı cam servisi veya yüzde 20 muafiyetli yetkili servis te yapılmasına müsade ediyor. Kedi kumu falan geçici çözüm. Anladığım kadarı ile sizinki dururken geceden sabah araç içerden buğu yapıyor bu da cam in bir yerden hava aldığını gösterir yada hali paspas var ıslak bırakıyorsunuz. Hali varsa kauçuk alın kesilirse buğu olayı cami değişmeye gerek yok.

1.6 triger i ezbere bilmiyorum kitapçıkta yazar.

|
      |
      OrQuN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
      14 Mesaj
      19 Aralık 2018 13:33:18

peki teşekkürler hocam

|
      |
      lojistisyen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
      14 Mesaj
      23 Aralık 2018 22:32:10
      arkadaslar şu an degil ama ilerde 1.4 egeaya lpg taktirmak istiyorum. var midir kullanan lpgli hangi markayi onerirsiniz verim alabiliyor musunuz lgp den ?

• 24 Aralık 2018 08:53:04
      quote:

Orijinalden alıntı: ereglili42

arkadaslar şu an degil ama ilerde 1.4 egeaya lpg taktirmak istiyorum. var midir kullanan lpgli hangi markayi onerirsiniz verim alabiliyor musunuz lgp den ?
      Ben de düşünüyorum, en son servisler yağ eksiltme mevzusu yüzünden takmayı durdurmuşlardı, ancak birkaç servis isterseniz takarız demişti.

Ben bu yağ eksiltme mevzusunda servislerin kullandığı opar marka yağ ile landirenzo da sorun olduğunu düşünüyorum.

Bu yüzden garantiyi bozup motor yağını Motul 8100 X-Cess 5W-40 ile değiştirdikten sonra (ısı dayanımı en iyi motor yağı) brc sequent 32 taktırmayı düşünüyorum.

Brc nin 3000-3500 civarında fiyatı var, landi renzo ise 6000 civarı

• Er
      14 Mesaj
      24 Aralık 2018 09:13:29

hocam selenia yag ile sıkıntı kalmadigini soyleyen arkadaslar olmus sizin dediginizi de not aldim. bu yag konusu can sıkıcı ama bunu göze alarak aldik aracı. sakin-normal kullanimda şehir ici 6.6 gibi bir oran yakaladım istanbulda ilk 100 km. gaz taktirinca çok daha ekonomik olacagini dusunuyorum. bu arada landirenzo biraz pahaliymis sanirim onu tercih etmem.

|
      |
      tosunsantosunluğunubil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• 24 Aralık 2018 10:16:46
      quote:

Orijinalden alıntı: ereglili42

hocam selenia yag ile sıkıntı kalmadigini soyleyen arkadaslar olmus sizin dediginizi de not aldim. bu yag konusu can sıkıcı ama bunu göze alarak aldik aracı. sakin-normal kullanimda şehir ici 6.6 gibi bir oran yakaladım istanbulda ilk 100 km. gaz taktirinca çok daha ekonomik olacagini dusunuyorum. bu arada landirenzo biraz pahaliymis sanirim onu tercih etmem.
      Benim araç 2100 km'de. Yol bilgisayarındaki ortalamam 8.5 lt.

Senin ki iyiymiş, rodaj falan diyorlar ama umarım benimki de düşer
      |
      |

• Teğmen
      199 Mesaj
      26 Aralık 2018 07:53:01

• Yarbay
      2830 Mesaj
      26 Aralık 2018 10:08:25

Aracı bayiinden alırken hangi yağı koyup teslim ediyorlar bilgisi olan var mı?

|
      |
      magneetic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      10355 Mesaj
      26 Aralık 2018 10:50:39

Selenia veya opar

Kaputta selenia yazıyor, bakımda opar koyuyorlar. Fabrika çıkışı hangisi var meçhul.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      alpert86 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      212 Mesaj
      26 Aralık 2018 11:24:18
      Merhaba,

Sedan 1.3 Urban aracımda 2 gündür Airbag Kontrol ettiriniz uyarısı alıyorum.

1-Koltuk altındaki kablo ve soketleri kontrol ettim kabaca tabii tam kontrolü hafta sonu tekrar yapacağım.

2-Yolcu hava yastığını menü üzerinden kapattım sorun devam ediyor.

İnternette araştırdım biraz Egea için benzer sorunu olan bulamadım Fiatın farklı araçlarında Airbag sargısı, akü, koltuk altı soket kablo gibi sorunlardan kaynaklandığı yazılmış.

Sizlere'de sormak istediğim başına gelen çözüm bulan var mı?

Birde Multiecuscan programı ile arızayı görmek için bu kablo yeterli midir.
      https://urun.n11.com/tespit-ve-test-cihazlari/elm327-arac-ariza-tespit-cihazi-obd2-v15-usb-P137270628

• Teğmen
      199 Mesaj
      26 Aralık 2018 12:48:40
      O kablo da olur.Ayrıca notebook bilgisayar gereklidir.Onun yerine google playstore dan alfasobd,Torque programlarını telefona kurup elm327 bluetooth adaptörü ile de bağlanabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Er
      14 Mesaj
      26 Aralık 2018 14:54:05
      arkadaslar 1.4 icin motul 5.40 deneyen oldu mu aranizda

|
      |

• Yarbay
      14330 Mesaj
      26 Aralık 2018 15:31:57
      Merhabalar,

Bundan önceki aracım Linea'da da başıma gelen kızdırma bujisi arıza uyarısı şimdi kullandığım Egea'da da bu sabah meydana geldi. Uyarı yazısını hatırlamıyorum ama "ön kızdırma bujilerini kontrol ettirin" gibisinden bir şeyler yazdı.

Araç 2017 model ve henüz 41.000 km'de ama niye böyle arıza verdi anlamadım. Yakında 40.000 km bakıma götüreceğim, bakalım ne çıkacak?

Not: Araba hep kapalı garajda durur.

En buyuk savas, cahillige karsi yapilan savastir
    • Yüzbaşı
      262 Mesaj
      27 Aralık 2018 14:58:58
      quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Merhabalar,

Bundan önceki aracım Linea'da da başıma gelen kızdırma bujisi arıza uyarısı şimdi kullandığım Egea'da da bu sabah meydana geldi. Uyarı yazısını hatırlamıyorum ama "ön kızdırma bujilerini kontrol ettirin" gibisinden bir şeyler yazdı.

Araç 2017 model ve henüz 41.000 km'de ama niye böyle arıza verdi anlamadım. Yakında 40.000 km bakıma götüreceğim, bakalım ne çıkacak?

Not: Araba hep kapalı garajda durur.
      aracınızın dizel araçlarda olan ön kızdırma bujilerinden biri yada birkaçı patlamış 4 adettir 3 ü patlak olsada araba çalışır yine benim tavsiem arabayı bu şekilde kullanırsanız o bujiler ısınıp soğudugu için yapıaşacaktır fiat servisleride yapışan bujii cıkartamıyorlar tornacı cagırıyorlar belkide o bujiyi değiştirmek 200 liraya mal oluyor normalde kolay sökülen seyler genelde aküsü bitmekte olan arabalarda yada soğuk havalarda çok fazla olur eski aracım lineada cokca karsılastıgım bir durumdu

• Yüzbaşı
      262 Mesaj
      27 Aralık 2018 15:03:13
      quote:

Orijinalden alıntı: soner23

Merhaba,

Sedan 1.3 Urban aracımda 2 gündür Airbag Kontrol ettiriniz uyarısı alıyorum.

1-Koltuk altındaki kablo ve soketleri kontrol ettim kabaca tabii tam kontrolü hafta sonu tekrar yapacağım.

2-Yolcu hava yastığını menü üzerinden kapattım sorun devam ediyor.

İnternette araştırdım biraz Egea için benzer sorunu olan bulamadım Fiatın farklı araçlarında Airbag sargısı, akü, koltuk altı soket kablo gibi sorunlardan kaynaklandığı yazılmış.

Sizlere'de sormak istediğim başına gelen çözüm bulan var mı?

Birde Multiecuscan programı ile arızayı görmek için bu kablo yeterli midir.
      https://urun.n11.com/tespit-ve-test-cihazlari/elm327-arac-ariza-tespit-cihazi-obd2-v15-usb-P137270628
      aracınız kaç kmde bilmiyorum ama akü bitmeye yakın cıkan uyarılar fiat marka araclarda genelde airbag arızası kızdırma bujisi arızası ve kısa uzun lambaların yanmasıdır.aküyü kontrol ettirmenizi öneririm.birde aracımı satın alırken ekspertize soktum eksper birkaç dakika bazı uyarılar alabilirsiniz airbag arızası falan yazarsa merak etmeyin kendiliğinden gidecektir demişti aynısı oldı eskperden cıkarken çalıştırdık arıza uyarıları verdi sonra bir daha vermedi ama aküyü mutlaka kontrol ettirin derim
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
web tasarım
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.