Şimdi Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN) (340. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.399
Cevap
173
Favori
896.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ereglili42

hocam selenia yag ile sıkıntı kalmadigini soyleyen arkadaslar olmus sizin dediginizi de not aldim. bu yag konusu can sıkıcı ama bunu göze alarak aldik aracı. sakin-normal kullanimda şehir ici 6.6 gibi bir oran yakaladım istanbulda ilk 100 km. gaz taktirinca çok daha ekonomik olacagini dusunuyorum. bu arada landirenzo biraz pahaliymis sanirim onu tercih etmem.
    Benim araç 2100 km'de. Yol bilgisayarındaki ortalamam 8.5 lt.

Senin ki iyiymiş, rodaj falan diyorlar ama umarım benimki de düşer
  • Arkadaşlar Egea 1.4 fire için mutlaka bu yağları deneyin.

https://www.shell.com.tr/motorists/oils-lubricants/helix-for-cars/helix-fully-synthetic/shell-helix-hx8-synthetic-5w-40.html

https://www.liquimolyturkey.com/liqui-moly-5w40-synthoil-high-tech-tam-sentetik-motor-yagi-4-litre-2194

http://acarmadeniyag.com.tr/urun/lukoil-genesis-armortech-5w-40/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magneetic -- 26 Aralık 2018; 8:49:45 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• magneetic M kullanıcısına yanıt
    Aracı bayiinden alırken hangi yağı koyup teslim ediyorlar bilgisi olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selenia veya opar

Kaputta selenia yazıyor, bakımda opar koyuyorlar. Fabrika çıkışı hangisi var meçhul.

• Merhaba,

Sedan 1.3 Urban aracımda 2 gündür Airbag Kontrol ettiriniz uyarısı alıyorum.

1-Koltuk altındaki kablo ve soketleri kontrol ettim kabaca tabii tam kontrolü hafta sonu tekrar yapacağım.

2-Yolcu hava yastığını menü üzerinden kapattım sorun devam ediyor.

İnternette araştırdım biraz Egea için benzer sorunu olan bulamadım Fiatın farklı araçlarında Airbag sargısı, akü, koltuk altı soket kablo gibi sorunlardan kaynaklandığı yazılmış.

Sizlere'de sormak istediğim başına gelen çözüm bulan var mı?

Birde Multiecuscan programı ile arızayı görmek için bu kablo yeterli midir.
    https://urun.n11.com/tespit-ve-test-cihazlari/elm327-arac-ariza-tespit-cihazi-obd2-v15-usb-P137270628

• O kablo da olur.Ayrıca notebook bilgisayar gereklidir.Onun yerine google playstore dan alfasobd,Torque programlarını telefona kurup elm327 bluetooth adaptörü ile de bağlanabilirsiniz.

• arkadaslar 1.4 icin motul 5.40 deneyen oldu mu aranizda

• Merhabalar,

Bundan önceki aracım Linea'da da başıma gelen kızdırma bujisi arıza uyarısı şimdi kullandığım Egea'da da bu sabah meydana geldi. Uyarı yazısını hatırlamıyorum ama "ön kızdırma bujilerini kontrol ettirin" gibisinden bir şeyler yazdı.

Araç 2017 model ve henüz 41.000 km'de ama niye böyle arıza verdi anlamadım. Yakında 40.000 km bakıma götüreceğim, bakalım ne çıkacak?

Not: Araba hep kapalı garajda durur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Merhabalar,

Bundan önceki aracım Linea'da da başıma gelen kızdırma bujisi arıza uyarısı şimdi kullandığım Egea'da da bu sabah meydana geldi. Uyarı yazısını hatırlamıyorum ama "ön kızdırma bujilerini kontrol ettirin" gibisinden bir şeyler yazdı.

Araç 2017 model ve henüz 41.000 km'de ama niye böyle arıza verdi anlamadım. Yakında 40.000 km bakıma götüreceğim, bakalım ne çıkacak?

Not: Araba hep kapalı garajda durur.
    aracınızın dizel araçlarda olan ön kızdırma bujilerinden biri yada birkaçı patlamış 4 adettir 3 ü patlak olsada araba çalışır yine benim tavsiem arabayı bu şekilde kullanırsanız o bujiler ısınıp soğudugu için yapıaşacaktır fiat servisleride yapışan bujii cıkartamıyorlar tornacı cagırıyorlar belkide o bujiyi değiştirmek 200 liraya mal oluyor normalde kolay sökülen seyler genelde aküsü bitmekte olan arabalarda yada soğuk havalarda çok fazla olur eski aracım lineada cokca karsılastıgım bir durumdu

• quote:

Orijinalden alıntı: soner23

Merhaba,

Sedan 1.3 Urban aracımda 2 gündür Airbag Kontrol ettiriniz uyarısı alıyorum.

1-Koltuk altındaki kablo ve soketleri kontrol ettim kabaca tabii tam kontrolü hafta sonu tekrar yapacağım.

2-Yolcu hava yastığını menü üzerinden kapattım sorun devam ediyor.

İnternette araştırdım biraz Egea için benzer sorunu olan bulamadım Fiatın farklı araçlarında Airbag sargısı, akü, koltuk altı soket kablo gibi sorunlardan kaynaklandığı yazılmış.

Sizlere'de sormak istediğim başına gelen çözüm bulan var mı?

Birde Multiecuscan programı ile arızayı görmek için bu kablo yeterli midir.
    https://urun.n11.com/tespit-ve-test-cihazlari/elm327-arac-ariza-tespit-cihazi-obd2-v15-usb-P137270628
    aracınız kaç kmde bilmiyorum ama akü bitmeye yakın cıkan uyarılar fiat marka araclarda genelde airbag arızası kızdırma bujisi arızası ve kısa uzun lambaların yanmasıdır.aküyü kontrol ettirmenizi öneririm.birde aracımı satın alırken ekspertize soktum eksper birkaç dakika bazı uyarılar alabilirsiniz airbag arızası falan yazarsa merak etmeyin kendiliğinden gidecektir demişti aynısı oldı eskperden cıkarken çalıştırdık arıza uyarıları verdi sonra bir daha vermedi ama aküyü mutlaka kontrol ettirin derim

• quote:

Orijinalden alıntı: yasrhere

aracınızın dizel araçlarda olan ön kızdırma bujilerinden biri yada birkaçı patlamış 4 adettir 3 ü patlak olsada araba çalışır yine benim tavsiem arabayı bu şekilde kullanırsanız o bujiler ısınıp soğudugu için yapıaşacaktır fiat servisleride yapışan bujii cıkartamıyorlar tornacı cagırıyorlar belkide o bujiyi değiştirmek 200 liraya mal oluyor normalde kolay sökülen seyler genelde aküsü bitmekte olan arabalarda yada soğuk havalarda çok fazla olur eski aracım lineada cokca karsılastıgım bir durumdu

Alıntıları Göster
    Hocam bende tam onu sormak istiyordum. Belli ki ön kızdırma bujilerinde bir veya bir kaçında sıkıntı var. Bundan önce kullandığım Linea'da da başıma gelmişti ama o şekilde elden çıkartmıştım.

Önceki mesajımda belirttiğim gibi araba garajda duruyor yani sabah bindiğimde araba en düşük 9-10 derecelik bir ortamda bulunuyor. Aküde sıkıntı yok. Normal bu kadar düşük km'de (41.000) ve 2017 modelde karşılaşılması zor bir durum olmalıydı.

Servis haricinde yapanlar yerlerin çoğu sökerken kırılmaya karşı garanti vermiyor. Neyse ki garanti devam ediyor. Kısmetse önümüzdeki ay servise gideceğim. Selamlar.

• servisinde buna garanti vereceğini tahmin etmiyorum kızdırma bujisi büyük ihtimalle yapışacak size tornacı masrafı çıkartacaklar.eğer çıkartmazlarsa harika olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Hocam bende tam onu sormak istiyordum. Belli ki ön kızdırma bujilerinde bir veya bir kaçında sıkıntı var. Bundan önce kullandığım Linea'da da başıma gelmişti ama o şekilde elden çıkartmıştım.

Önceki mesajımda belirttiğim gibi araba garajda duruyor yani sabah bindiğimde araba en düşük 9-10 derecelik bir ortamda bulunuyor. Aküde sıkıntı yok. Normal bu kadar düşük km'de (41.000) ve 2017 modelde karşılaşılması zor bir durum olmalıydı.

Servis haricinde yapanlar yerlerin çoğu sökerken kırılmaya karşı garanti vermiyor. Neyse ki garanti devam ediyor. Kısmetse önümüzdeki ay servise gideceğim. Selamlar.

Alıntıları Göster
    aklınızda bulunsun 1 tanesinde sıkıntı varsa hepsinin fiyatını sorun eger makulse değiştirin hepsini çünkü daha sonra digerlerinde de başınıza gelebilir akünüzü de ölçtürün servise belki bir sıkıntı olmuş olabilir akımda fazla dalgalanma varsa buda yapabilir.arabayı çalıştırdığınızda direk aküden çeken teyp farlar varsa çakmaklığa bağlı herhangi bir sey herzaman arabayı stop etmeden kapatın .

• quote:

Orijinalden alıntı: yasrhere

servisinde buna garanti vereceğini tahmin etmiyorum kızdırma bujisi büyük ihtimalle yapışacak size tornacı masrafı çıkartacaklar.eğer çıkartmazlarsa harika olur.
    Hocam asıl sıkıntı zaten bujinin yapışması ve çıkarmaya çalışırken kırılması ama aracın garantisi devam ediyor. Linea'da da başıma gelmişti ama o zaman garantisi bittiği için servis ücretli yaparız demişti. Ocak bitmeden servise gideceğim, sonucu buradan paylaşırım.

Sorunu ben de biliyorum ama 2 yılı dolmamış, 41.000 km olan bir arabada bunun olmaması gerekiyordu. Araba ayrıca hep kapalı garajda duruyor. Misal şu sıra dışarıda park etmiş arabalar ilk çalıştırılırken hava -5 / -8 derecelerde ama benim garajdaki araba 9 / 10 derecede çalışıyor. Bu sorunu yaşamamalıydım.
  • yasrhere Y kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkür ederim. Servis tanıdık zaten, gerekli yardımı gösterirler. Selamlar.
  • 1.4 urban sahibiyim ve şuana (11000km) kadar sorun yaşamadım.
    Arabadan memnunum.Günlük kullanımda fazlası ile işimi görüyor.
    4000km de taktırdığım LPG kiti LAVATO OBD2 dende memnunum.(Yag eksiltme vb durumları yaşamadım.)
    Yokuşta gerektiğinde devri yükseltip basıyorum, düz yolda zaten güzel akıyor araba.

(geri görüş kamarası ve navigasyon olsa ve veya orjinal olarak takılabilse daha eksiklikte hissetmeyecegim)

https://www.dodge.com.mx/modelos/neon-2018/dimensiones

Bizim arabaların amerikan versiyonu tıpkısının aynısı :) Dodge Neon 239.900-344.900 dolar fiyat aralığında.
    iyi para ediyor arabalarımız.
    Amerikaya gidip satsakmı ne :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musadilek -- 30 Aralık 2018; 15:11:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: musadilek

1.4 urban sahibiyim ve şuana (11000km) kadar sorun yaşamadım.
    Arabadan memnunum.Günlük kullanımda fazlası ile işimi görüyor.
    4000km de taktırdığım LPG kiti LAVATO OBD2 dende memnunum.(Yag eksiltme vb durumları yaşamadım.)
    Yokuşta gerektiğinde devri yükseltip basıyorum, düz yolda zaten güzel akıyor araba.

(geri görüş kamarası ve navigasyon olsa ve veya orjinal olarak takılabilse daha eksiklikte hissetmeyecegim)

https://www.dodge.com.mx/modelos/neon-2018/dimensiones

Bizim arabaların amerikan versiyonu tıpkısının aynısı :) Dodge Neon 239.900-344.900 dolar fiyat aralığında.
    iyi para ediyor arabalarımız.
    Amerikaya gidip satsakmı ne :)
    Hocam aracınızı iyi günlerde kullanın inşallah.

LPG de yakıt durumu nasıl?

Kaç liralık LPG de kaç lira benzin harcıyorsunuz?

Bende 1.3 dizel linea urban sahibiyim. Sonrası için fazla para eklemeden ikinci el LPG li 1.4 egea almak istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: timsahhh

Hocam aracınızı iyi günlerde kullanın inşallah.

LPG de yakıt durumu nasıl?

Kaç liralık LPG de kaç lira benzin harcıyorsunuz?

Bende 1.3 dizel linea urban sahibiyim. Sonrası için fazla para eklemeden ikinci el LPG li 1.4 egea almak istiyorum.

Alıntıları Göster
    teşekkür ederim.

karma kullanımda (şehir içi ve dışı karışık) şehir dışı 100-140km şehir içi 20-60 km hızlarla sürüş yapıyorum ve 100km de ortalama 8-8.5 litre gaz kullanıyorum.

Malum kıştayız ve klima kısmen bugu önlerken açık kalıyor.Yaz lastigi takılı.
    Otomobil işe gidip gelmek için ortalama günlük 30x2=60 km yol yapıyor.yolun 30km si düşük eğimli rampa.

Yazın kilima açık olarakta 100km yolu 8-8,5 litre ile tamamlıyordum.
    380 km de 31-32 litre gaz alıyordum.

Benzin alalı 3 ay oldu halen depo yarım.

sonuç olarak yakıt
    şehir içi şehirler arası karışık hesapla 26kuruş civarı gaz olsa 2-3 kuruş civarıda benzin olsa, km de 30kuruş civarı yakıyorum.

• Merhaba

@yasrhere Cevabınız için teşekkürler akü sağlam Multiecuscan ile kontrol ettiğimde

Errors found:
    B0111 - Snímac bocního nárazu (u ridice)

Bu hatayı veriyor yan darbe sensörü ama bu sensör nerede sağ mı sol mu anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soner23

Merhaba

@yasrhere Cevabınız için teşekkürler akü sağlam Multiecuscan ile kontrol ettiğimde

Errors found:
    B0111 - Snímac bocního nárazu (u ridice)

Bu hatayı veriyor yan darbe sensörü ama bu sensör nerede sağ mı sol mu anlamadım.
    programı seçeneklerden Türkçeye çevirip hatayı kontrol edebilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.