Şimdi Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN) (333. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.387
Cevap
172
Favori
896.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 331332333334335
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yasrhere

aracımın içi gri renk urban paket benden önceki arkadaş çok temiz kullanmıs arka koltuğa cok az oturulmus ama bizim ufaklık o koltukları çabuk kirletir bende uygun fiyatlı koltuk kılıfı aramaktayım varmı forumda alıp memnun olan önerisi olabileccek
    Hocam hayırlı olsun

Model yılı ve km bilgisi nedir?

Kaça aldınız acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selam 301 den sonra 0 km easy 1.4 egea ya geçmeye değer mi? LPG ile uyum sorunu var mı motorun?

• Taketer v2 T kullanıcısına yanıt
    Egea, 301'e göre çok daha iyi bir araç.

Yakın arkadaşımda dizel 301 var, çekişi ve yakıtı iyi ama sadece o kadar. Yol tutuş, kalite, konfor, izolasyon yok. Egea bu konularda çok daha iyi, zaten sınıf farkının bi sonucu bu. Tabi benim araç urban paket, easy'e göre yalıtım ve kalite olarak daha iyi ama easy egea da 301'den iyidir.

Sadece eski aracınız dizel ise atiklik, yokuş performansı konusunda eksiklik yaşarsınız ama LPG ile yakıtı mutlu eder.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Egea, 301'e göre çok daha iyi bir araç.

Yakın arkadaşımda dizel 301 var, çekişi ve yakıtı iyi ama sadece o kadar. Yol tutuş, kalite, konfor, izolasyon yok. Egea bu konularda çok daha iyi, zaten sınıf farkının bi sonucu bu. Tabi benim araç urban paket, easy'e göre yalıtım ve kalite olarak daha iyi ama easy egea da 301'den iyidir.

Sadece eski aracınız dizel ise atiklik, yokuş performansı konusunda eksiklik yaşarsınız ama LPG ile yakıtı mutlu eder.
    Yağ yakma konusu dönüp duruyor internette gerçekten 1.4 motor yağ yakıyor mu?

• Taketer v2 T kullanıcısına yanıt
    O konuda ben de net bilgiye ulaşamadım. Esasen yakıyor, bazısı normal diyor, bazısı sadece rodaj dönemi yaktı diyor,

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

O konuda ben de net bilgiye ulaşamadım. Esasen yakıyor, bazısı normal diyor, bazısı sadece rodaj dönemi yaktı diyor,
    Bakalım hocam hayırlısı neyse sağolun

• 1.4 fire için bütün iş kaliteli yağ kullanmakta.Shell helix Ultra 5w 40,liqui molly 4100 5w 40 , motul 5w 40 bu yağlar hem daha kaliteli hem de daha az eksiltme yapar.

• timsahhh kullanıcısına yanıt
    Araba 44 binde arka tamponda lokal boyası var servis bakımlı ilk sahibinden 65000 liraya aldim

• Hayırlı olsun.Lpg bağlattınız mı?

• magneetic M kullanıcısına yanıt
    Sağolun araba 1.3 dizel hocam

• Mirror donanım gelmiş gören duyan var mı ?

• xxF@t@l1TYxx X kullanıcısına yanıt
    Egea forumunda konusu açıldı.

Urbana ek krom ayna kapakları, 7 inç tablet ekran, geri görüş kamerası, 17 jant, özel mirror logosu, yeni iç döşemeler, ek 2 yeni renk gelmiş.

Ama hb ve sw kasada sunulan adaptif hız sabitleme ve çarpışma önleme sistemi yokmuş.

Kısaca gereksiz, saçma bi ara donanım olmuş.

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler hocam.

O zaman urban + tekno paket daha mantıklı.

• xxF@t@l1TYxx X kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, bence de öyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 7 Kasım 2018; 7:48:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxF@t@l1TYxx

Bilgi için teşekkürler hocam.

O zaman urban + tekno paket daha mantıklı.

Ben de alırken urban plus'a teknoloji paketi (7" ekran-geri görüş kamerası v.s.) hediye etmişlerdi. Sanırım bu haliyle Lounge plustan far sensörü, yağmur sensörü, bagajdaki ek 12v girişi ve jantlar eksik kalıyor.
  • 1.3 dizel 30 bin km bakımı afyon Gürses bayisinde 330 TL ye yapıldı. 40 bin bakımına 900 TL dediler. Diğer bayilere göre çok uygun fiyatlar.

• altan0348 A kullanıcısına yanıt
    330 liraya yetkili serviste bakım mı yaptırdınız?

Benim de ay sonu ilk bakım zamanı geliyor, 1000-1200 gibi bi rakam bekliyorum, 1.6 dizel otomatik

Arkadaşın aracı Euro 5 motor muhtemelen. Ben de bakım ücreti sorduğumda Euro 5 ile Euro 6 arasında 250₺ fiyat farkı vardı. Euro 6 Multijet motorlara 0-30 yağ koyuyorlar. Bazı servislerin bu ayrimdan haberleri bile yok.

Daha önce konusu açılmıştı 1.5 tdci ford motorlarına 0-30 yerine elimizde mevcut değil ya da ford bize bunu önerdi diyerek farklı özellikte yağ koyuyorlarmış. Araçlarımızı tam anlamıyla tanıyarak servislere gitmemizde fayda var. Aksi takdirde usta demeye bin şahit adamların sırf servis elemanı diye önerilerini kabul ediyoruz..

Evet afyon yetkili Fiat servisi. Kocaeli de 400 dediler en düşük. Euro 5 motor bu arada.

• Lato54 kullanıcısına yanıt
    Yağ ne kadar fark ettirir ki hocam, sonuçta ilk bakım için yapılan şeyler belli, iki filtre değişimi yağ falan

Çok çok uygun aşırı uygun yani 330 lira

• 
Sayfa: önceki 331332333334335
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.