Şimdi Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN) (310. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.399
Cevap
173
Favori
896.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 308309310311312
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 80-90 cruise control ile otobanda ise git gel 4-4.5 lt ye iniyor.

Ama 110-120 tempolu kullanınca 5.7-5.8 lt den aşağı düşüremedim.

Muadil opel astra tam otomatik şanzıman ile tempolu kullanımda aynı yakıyordu.

Sanırım aerodinami den astra avantajlı..

Ses izolasyonunu kullandıkça daha çok sevdim. Astradan güzel. Özellikle motor sesi izolasyonu daha başarılı.

Dct şanzıman oldukça başarılı.

2250 km sonunda izlenimlerim böyle :)

Ama olmuşken en üst paket olsun. Ekran park sensoru fln olsa dadından yinmez..(bendeki comfort paket)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yargicc

40 bin bakımı için 900 lira teklif aldım. Kasko ve sigortayı aynı bayide yaptırdığımdan %10 indirim uygulayacaklarını söylediler. Yarın için randevu aldım gittiğimde ödemeyi peşin yapacağımı söyleyip biraz daha fiyat kırmaya çalışacağım, bakalım kaça yapıcaklar.

benim aracım da 40 bine yaklaştı. 900tl bakım baya pahalıymış. normal bakım harici ekstra neler var biliyor musunuz? benden önceki 3 bakım yetkili serviste mi yapıldı, hatta yapıldı mı yapılmadı mı bilmiyorum :) acaba dışarda aynı bakım kaça yapılıyor merak ettim. çünkü önceki aracımın tüm bakımlarını doğuşta yaptırdım. belki piyasaya göre 2 kattan fazla para vermiş oldum ama satarken adam sormadı bile nerde yaptırdın diye :)
  • cihannahic kullanıcısına yanıt
    Sizin araç 1,3 sanırım sizin bakım 900 leri bulmaz muhtemelen 10 binde bir girdiği için. 1,6 dizelin bakımı bu civarlarda çıkıyor. İlk bakımı zar zor 700 e yaptırmıştım.

• 40 bin bakımında yapılanlar.

Edit: Fiyat konusunda net konuşun derim. Bugün sabah bırakırken 900 e anlaştık akşam 950 dediler. Sonunda ilk konuştuğumuz fiyata geldiler ama can sıktılar. Her bayi yapmayabilir tabi nacizane tavsiyemdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yargicc -- 5 Ocak 2018; 20:37:51 >
  • yargicc kullanıcısına yanıt
    Sabah 900'e anlaşıp akşam 950 istemek nasıl bir ticari ahlaktır...

Kavga dövüş 850 verip çıkardım ordan... Bildiğin ne koparsak kar mantığıyla bakmış adamlar.

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Sormayın hocam garanti bozulmasın muhabbetine servislere bi dünya paralar veriyoruz birde üstüne bu tarz diyaloglar yaşamak gerçekten can sıkıyor. Konuşmanın detaylarına girsem saç baş yoldurur cinstendi ama ben pisleşme modunda değildim. Servisteki eleman baya üsteledi 950 olarak ben en sonunda bu parayı veririm ama burdan mutlu ayrılmam dedim, eleman hesap makinesini kurcaladı dışarı gitti geri geldi ondan sonra fiyatı düzeltti.

Anket için ararlar bir iki güne şikayetimi belirteceğim inş ciddiye alırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yargicc -- 6 Ocak 2018; 0:16:48 >
  • yargicc kullanıcısına yanıt
    Siz şikayetinizi yapın, mutlaka etkisi olur. Ben de garanti için serviste yaptırırım bakımları. Daha çok var ama umarım böyle tiplerle karşılaşmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: yargicc

Bizim 2016 trafiğe çıkışlı 2015 modeller MTV de 4-6 yaş grubuna giriyormuş. Bi hoşuma gitmedi değil

970 lira görünüyor yıllık.

Bu arada 1,6 dizelin 40 bin bakımı yaptıran oldumu, yaptırdıysa kaça yaptırdığını paylaşabilirmi. Birde 20 bin bakımından farklı 40 bin bakımında extra şeyler varmı yoksa 20 bin bakımı ile aynı şeyler mi yapılıyor.

1.6 multijet egea Konya bayi Temmuz ayında 40000 bakımını 850 ye yapmıştı. Fatura yanımda değil uygun olunca eklerim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fiat'ın internet sitesinde 10-30-50bin... bakımları 209tl + kdv, 20-40-60bin... bakımları 613tl + kdv şeklinde yazıyor. ilk defa böyle bişey gördüm. tek rakamlarda yağı falan mı değiştirmiyorlar acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihannahic -- 8 Ocak 2018; 10:47:49 >
  • Bizim egea'nın amerikan versiyonu olan dodge neon reklamına denk eldim, paylaşayım dedim. Güzel yapmışlar

https://www.youtube.com/watch?v=czdSZU7wSmg
  • Bu araç Türkiye'den mi gidiyor yoksa orada üretilen bir araç mı?
  • mfaydin kullanıcısına yanıt
    Türkiye'den gidiyor
  • 2018 yılında Egea Lounge donanım üretimden kaldırılmış.

Egea yoluna Lounge plus donanımla devam edecekmiş.

• 2018 listelerinde yenilik çok...

Hb ve sedan modeller arasındaki ortalama 6 binlik fark 3 bine düşmüş, opsiyon paketleri falan gelmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: cihannahic

fiat'ın internet sitesinde 10-30-50bin... bakımları 209tl + kdv, 20-40-60bin... bakımları 613tl + kdv şeklinde yazıyor. ilk defa böyle bişey gördüm. tek rakamlarda yağı falan mı değiştirmiyorlar acaba?

Ben sormuştum...20 bin bakımında yakıt fitre ve birkaç birşey değişiyormuş...Yakıt filtresi sadece 250 tl demişti...

• 1.3 mjet motorların yağ çubuğundaki min-max arası kaç litre bilen var mı? Farklı bir forumda yarım litre olduğuna dair rivayet var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar aynı donanım ve motor Sedan-Hb kıyaslarsak, kalite farkı var mıdır acaba kasalar arasında? Eskiden corolla gibi Hb leri İngiltere , sedanları farklı ülkelerde üretilmiyor değil mi egea nında.

• modifix06 kullanıcısına yanıt
    Bütün egea modelleri bursada üretiliyor. Amerika'da dodge neon adıyla satılan egea da burdan gidiyor.

Baz donanımlarda, yani egea sedan easy ile hb easy plus arasında epey kalite farkı var. Sedan baz donanımda konsol sert plastik, kapı kolları siyah plastik ve kapı içi döşeme yokken, hb easy versiyonda konsol yumuşak, kapı kolları gümüş ve kapı içi döşeme var, koltukları da daha hoş. Diğer donanımlarda böyle kalite farkı yok ama bir de her versiyonda yarım tık izolasyon farkı var. Mesela hb kasanın ön camı daha kalın ve aracın taban halısının altına titreşim emici izolasyon malzemesi konulmuş, sedanda bu yok.

• Havaların soğumasıyla yakıt tüketimi bariz şekilde arttı.
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Normal hocam, ben izmirdeyim, gideceğim yere vardığımda motor hala tam ısınmamış oluyor genelde.

• 
Sayfa: önceki 308309310311312
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.