Şimdi Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN) (303. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.399
Cevap
173
Favori
896.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 301302303304305
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yakıt düşecektir ama sandero kadar ekonomik olmasını beklemeyin derim

Teşekkür ederim, size de hayırlı olsun, kazasız belasız
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Yakıt düşecektir ama sandero kadar ekonomik olmasını beklemeyin derim

Teşekkür ederim, size de hayırlı olsun, kazasız belasız

Sizinki hangi paket ve kaça aldığınızı sorabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serdarc2 kullanıcısına yanıt
    Sedan urban paket aracım, kurşun gri renk 89 bine geldi.
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Benim ki de lounge plus dct 97000... Sanki Urban biraz daha avantajlı gibi...@lojistisyen

• serdarc2 kullanıcısına yanıt
    Lounge plus versiyonda güzel donanım artıları var, donanım seven birini daha mutlu eder. Bana urban donanım bile fazla fazla yettiği için gerek duymadım.
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.
    Olumsuz bakan birisi olarak aracı almışsanız, bence bir süre kullandıktan sonra da en iyi yorumu siz yaparsınız.
  • ciko44 C kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

Ben de öyle düşünüyorum, objektif olacak.

• Bende bugün 2017 model, 1.3 multijet, Egea Urban paket, 24.000 km, hatasız ve boyazsız bir aracı 62.500.-TL'ye İzmir'den ikinci el olarak satın aldım.

İzmir - Ankara arasını 110-120 km/saat karışık hızlarla ve yolun yarısından fazla bir bölümünü klima açık vaziyette 4,4 lt/100 km tüketimle geldim.

Bundan önce Linea kullanmıştım, yeni motor tork gücü biraz daha iyi geldi bana. Bunun yanı sıra izolasyon ve kullanılan malzeme Egea yönünde çok daha olumlu. En belirgin farkı ise yol tutuşta gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 24 Kasım 2017; 21:48:0 >
  • Birazdan Nokian 205/55 R16 91T WR D4 Oto Kış Lastiği (Üretim Yılı:2017)siparişi vereceğim. Fiyat: 255.-TL/adet

91H almaya gerek yok sanıyorum, yanlıyor muyum?
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, kazasız belasız Yüksek sürate çıkmadım ama yalıtım bana da iyi geldi, süspansiyon konforunu da çok beğendim.
  • arkadaşlar klima açmadan şu cam buharı olayına nasıl çözüm buluyorsunuz ya kalorifer açıyorum içerisi çok sıcak oluyor :) bundan önceki hiç bir arabamda bu kadar buhar olmuyordu ben mi yanlış yapıyorum acaba bir yerde
  • quote:

Hayırlı olsun, kazasız belasız Yüksek sürate çıkmadım ama yalıtım bana da iyi geldi, süspansiyon konforunu da çok beğendim.

Çok teşekkür ederim.

Lastik için ne diyorsunuz? 91T yerine 91H almaya gerek var mı sizce?
    Hız ile alakalıydı değil mi bu harf işi, t 190 diye hatırlıyorum. Bence t yeterli olur.
  • quote:

Hız ile alakalıydı değil mi bu harf işi, t 190 diye hatırlıyorum. Bence t yeterli olur.

91 yük endeksi için veriliyor. T ve H ise hız endeksi. Arada az bir fark vardı ama buna değmeyeceğini düşündüm. Teşekkürler

T= 190 km/saat
    H= 210 km/saat
    Ne demek hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: madman1

arkadaşlar klima açmadan şu cam buharı olayına nasıl çözüm buluyorsunuz ya kalorifer açıyorum içerisi çok sıcak oluyor :) bundan önceki hiç bir arabamda bu kadar buhar olmuyordu ben mi yanlış yapıyorum acaba bir yerde

Hava sirkülasyonunu dışarıdan yapınca da buğu oluyormu hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarc2

Eyvallah ya! Sandero Stepway araç vardı bundan önce o kadar agresif kullanmama rağmen 5.5 ın üzerini görmezken bu açıkçası beni çok korkuttu. Neyse bakalım düşmesini bekleyeceğiz.

Hayırlı olsun bu arada Allah kaza bela vermesin, mutlu mesut günlerde kullanın.
    @Lojistisyen;

Hocam hiç bekleme yakıtın düşmesini ben 3 aydır kullanıyorum şehir içi tüketimim 9 litre benzine de sürekli zam geliyor aracim hb urban paket 2016 model 8000km de hesaplamaya bile gerek yok şehiriçi direk 50 kuruş yakıyor son gelen zamlarla. Uzun yolda yakıt düşüyor tabiki tahmini uzun yolda 35 kuruş civarı yakar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serdarc2

Merhaba arkadaşlar 2 gün önce yeni bir 1.6 Dizel Egea lounge plus dct alarak aranıza katıldım. Yakıt tüketimi ortalama 8.5 gösteriyor ortalama hız ise 35km. Bu normal mi arkadaşlar?

Birisi bana "düşer " falan desin. Bu böyle gitmez be yaa!

Düşecektir hocam, daha rodaj dönemi.

Ben de bu akşam teslim aldım 1.6 multijet dct aracımı, ortalama hız 15, tüketim 9 litre.

Hocam hiç bekleme yakıtın düşmesini ben 3 aydır kullanıyorum şehir içi tüketimim 9 litre benzine de sürekli zam geliyor aracim hb urban paket 2016 model 8000km de hesaplamaya bile gerek yok şehiriçi direk 50 kuruş yakıyor son gelen zamlarla. Uzun yolda yakıt düşüyor tabiki tahmini uzun yolda 35 kuruş civarı yakar.

• tamyigit T kullanıcısına yanıt
    Aracınız benzinli ise tüketim normal. Benim aracım dizel. Zaten daha ilk günden kendi rotamda kullanmaya başlayınca tüketim düşmeye başladı. Şu an ortalama hız 18, tüketim 8.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 25 Kasım 2017; 9:35:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: madman1

arkadaşlar klima açmadan şu cam buharı olayına nasıl çözüm buluyorsunuz ya kalorifer açıyorum içerisi çok sıcak oluyor :) bundan önceki hiç bir arabamda bu kadar buhar olmuyordu ben mi yanlış yapıyorum acaba bir yerde

Hocam klimayı neden açmak istemiyorsunuz? Full defrost yapınca klima devreye girer ve 30 saniye veya en fazla 1 dakika için kabindeki nem yok olur. Bir de hava sirkülasyonu kontrol düğmesi dışarıdan hava alacak şekilde olsun.

• 
Sayfa: önceki 301302303304305
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.