Şimdi Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN) (295. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.399
Cevap
173
Favori
896.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _lightning_

Hocam diğer aracımız 120'lik dizel manuel Bravo, verisi çok daha yuksek olmasina ragmen aynı koşullarda kıyasladığımda 1-1.5 litre daha az yakıyor. Fabrika verisini baz almak dogru olmaz tabi ama gercek tuketimin verinin 2 kati olmasi da hic normal bir durum degil bence. Sizin sehirici sartlariniz nasil acaba? Bizim tam olarak sehir ici denemez, karma tuketim olarak dusunebileceginiz trafiksiz rotalar. Sadece kirmizi isiklarda dur kalk yapiliyor ve ortalama hiz yuksek. Onun icin 7.5 litre cok fazla gibi geliyor.

Benim şehiriçi standart diyebiliriz hocam. Bi İstanbul İzmir ankara gibi değil. Verdiğiniz değerleri kıyaslamak namına dizel otomatik kullanıcıları da yorum yaparsa sanırım daha yararlı olabilir. Şahsi görüşüm aracınız gayet normal yakıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yargicc kullanıcısına yanıt
    Bir önceki sayfada yazanlar olmuş sanirim haklisiniz hocam benim araca özel bi farklilik yok gibi. Zaten sorun olsa cekisinden, vites gecislerinden vs. belli eder. Teşekkürler yorumların için.

• quote:

Bir önceki sayfada yazanlar olmuş sanirim haklisiniz hocam benim araca özel bi farklilik yok gibi. Zaten sorun olsa cekisinden, vites gecislerinden vs. belli eder. Teşekkürler yorumların için.

Şu ana kadarki ortalamanız nedir hocam. Benim araç 33 binde 5,9-6 ortalama ile geziniyor.

• egeanın en çok tutulan modeli hangisi benzinli ?(alınırsa lpg taktırılacak)
  • quote:

Orijinalden alıntı: uk.bjk

egeanın en çok tutulan modeli hangisi benzinli ?(alınırsa lpg taktırılacak)

Tüp takılacaksa 1,4 fire yada 1,6 otomatik seçenekleri var. İkiside tutan modeller. otomatik alıp takın tüpünüzü dizel gibi dolaşın

Trip A'yı da B'yi de ara ara sıfırladım hocam şu ana kadarki toplam ortalamayi bilmiyorum. Ama tahminen 7 vardır, kışın araba da yeniyken 8'i geçiyordu çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: uk.bjk

egeanın en çok tutulan modeli hangisi benzinli ?(alınırsa lpg taktırılacak)

En çok satılan modeli fiyatından ötürü tabii ki 1.4 fire urban sedan
  • quote:

Trip A'yı da B'yi de ara ara sıfırladım hocam şu ana kadarki toplam ortalamayi bilmiyorum. Ama tahminen 7 vardır, kışın araba da yeniyken 8'i geçiyordu çünkü.

Teşekkürler hocam. Foruma dizel otomatik kullanıcıları pek uğramadığı için sormak istedim. Bi iki yıla dizel otomatiğe geçmek bi planım varda

Aslında manueli baya kullanırım diyodum, hatta araca extra krom set, cam filmi, orijinal paspas, bagaj havuzu, perfleks, koltuklara kılıf, direksiyona deri kılıf, spoiler bile taktırdım. Çoğu küçük şeyler ama hepside araştırılıp emek harcanan şeyler. Şimdi hem hanım kullanır hemde otomatiğin daha keyifli olması gibi nedenlerden dolayı otomatiğe geçiş düşünüyorum.

Benim aracı alacak olan biraz şanslı olacak sanırım

Şanzıman fena değil hocam Reno dci edc çok kullandım ona göre başarılı ve sorunsuz. Ama tork konvertörlü tam otomatikler kadar doğru vites seçimi yapamıyor robotize şanzımanlar. Zaman zaman vites yükseltmemekte ya da düşürmemekte direnip yokuş aşağı bağırttığı ya da performans beklediğin bir noktada arabayı 1200 devirde bulduğun oluyor. Onun için dizel otomatikte şanzımana çok dikkat etmek, emin olana kadar test sürüşü yapmak, yorumlara bakmak lazım. Egeaya dönersek dizel otomatik olarak düşünülebilir, başarılı sayılır. Tek derdimiz 7.5 yakması

• quote:

Şanzıman fena değil hocam Reno dci edc çok kullandım ona göre başarılı ve sorunsuz. Ama tork konvertörlü tam otomatikler kadar doğru vites seçimi yapamıyor robotize şanzımanlar. Zaman zaman vites yükseltmemekte ya da düşürmemekte direnip yokuş aşağı bağırttığı ya da performans beklediğin bir noktada arabayı 1200 devirde bulduğun oluyor. Onun için dizel otomatikte şanzımana çok dikkat etmek, emin olana kadar test sürüşü yapmak, yorumlara bakmak lazım. Egeaya dönersek dizel otomatik olarak düşünülebilir, başarılı sayılır. Tek derdimiz 7.5 yakması

Allah 7,5 dan başka dert vermesin hocam

Aslında benzinli tam otomatik lpg seçeneğide var ama 1,6 dizelden sonra atmosferiğe geçmek hiç içimden gelmiyor

1,6 multijetde hakikaten performans olarak güzel şeyler sunuyor. Hayır yani c segment farklı bir araca geçsek desek neredeyse daha iyisi yok

Aynen 1.6 120 hp dizelden sonra benzinli olacaksa turbo ya da 2.0+ atmosferik olması lazım. Yoksa ya tatmin etmez ya da aynı performansı almaya çalışırsınız 10 yakar Ben olsam yakın fiyatlı olarak Leon tercih ederdim ama Egea aile için daha avantajlı tabi.

• Arkadaslar. Aracimi satarak aranizdan ayriliyorum. Herkese kazasiz belasiz hayirli gunler dilerim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • spacemonkey kullanıcısına yanıt
    Tesekkur eder daha iyi araclara binmezi temenni ederiz.

• 2015 model 24bin km 1.6 dizel lounge donanım herhangi boya kaza olmayan aracın şu anki piyasa ederi hakkında yorum yapabilir misiniz?

Aynı paralara alınacak Ford Focus 1.6TDI ile kıyas yapılırsa avantajı ya da dezavantajı neler olur?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dehşet123

2015 model 24bin km 1.6 dizel lounge donanım herhangi boya kaza olmayan aracın şu anki piyasa ederi hakkında yorum yapabilir misiniz?

Aynı paralara alınacak Ford Focus 1.6TDI ile kıyas yapılırsa avantajı ya da dezavantajı neler olur?

Ederini üç aşağı beş yukarı shbndn.com dan bakarak tahmin edebilirsiniz. Aynı paralara alınabilecek focus titanyum olursa kmsi yüksek olabilir, kmsi aşağı yukarı aynı olsa donanım az olabilir. Tabi hem kmsi düşük hem de titanyum donanımda denk gelebilir nasipli olmak lazım.

Misal daha önce yazmıştım ben alırken focus trendx 71 iken, egea lounge 68 di ve hem daha fazla donanım sunduğu ve hem de gerek iç hacmi ve gerekse de bagaj boyutundan ötürü egea seçtim.

Daha önce focus kullanmıştım 2,5 kasa ve 3 kasa. Focus hakikaten yol tutuş noktasında sınıfının lideri konumunda ve 3 kasa yalıtım konusunda önceki nesile göre gerçekten güzel şeyler sunuyor. Tabi birde malum kalite algısı var ama ben bunu çok önemsemiyorum. Milletin ne dediğinden ziyade kendi isteklerimi göz önünde bulunmayı tercih ediyorum.

Size gelecek olursak aynı fiyat bandında titanyum bulunabilirse focus tercih edilebilir. Yada kalite algısıda iyi olsun derseniz trendx yada comfort paketlerde alınabilir. Ama yok daha az paraya daha fazla donanım olsun kmsi düşük olsun derseniz de egea tam size göre. İlk sayfalarda focus hayranı olduğumu belirtmiştim ondan dolayı biraz fazla yazdım ama şu an focusa geçebilecek durumum var fakat focusa geçsem ne kazanacağımın cevabına karşılık pek birşey bulamadığım için egea aracımla son derece mutluyum. Hele bide kırmızı alırsanız tadından yenmez

İki araçtan biraz bahsettim sonuç olarak neler beklediğinizi ve isteklerinizi iyi belirleyin. Test sürüşü falanda yapabilirsiniz.

• fatihsvs F kullanıcısına yanıt
    Hocam benim eniştemde 1.6 benzinli otomatik var. Epey kullandım aracı ve yakıt tüketiminden memnun kalmadım şahsen. Arkadaş şehiriçi 7.2 yakmış iyi veri elde etmiş. Ama ben onu karma olarak elde ediyorum. Öyle sert kullanan biri de değilim aracı. Ancak şehiriçi dur kalklarda falan yol bilgisayarı anlık tüketimi hep 10 litre üstü gösteriyor. Onun dışında araç oturaklı, konforlu. Sessiz araba vites geçişlerini hissettirmiyor. Aracın tek sevmediğim yanı yakıtı tüketimi. Birde keşke depo 45 litre değil de daha fazla olsaydı psikolojik olarak yakıt göstergesi daha erken azalınca sıkıntı oluyor

Birde vites düşük hızlarda vites düşürme olayı 40-50 km de 5.vitesde olmuyor 4 veya 3'e çekiyor diye hatırlıyorum. Vites geçişleri biraz ekonomik olması ve pürüzsüz hissettirmesi için yavaşlarken hemen düşürmüyor diye düşünüyorum. Ben bu konuda hiç bir rahatsızlık hissetmedim şahsen.

• Herkese iyi forumlar. Bende 1 Temmuz itibariyle 1.6 multijet urban paketiyle aranıza katıldım. Açıkçası hiç aklımdan geçen bir araba değildi. Bundan önceki aracım 2015 passat 1.4 TSI'yı çok yaktığı için, yerine dizel bir araba almak için sattım. İkinci el astra 1.3 tdi veya golf ararken, memlekette tanıdık vasıtasıyla, bir bayide 2016 model ama sıfır km'de tescili yapılmamış araç olduğunu öğrendim ve piyasa fiyatına göre baya uyguna denk gelince satın aldım. Araç şu an 720 km'de.
    Açıkçası önce bir önyargı vardı ama arabanın gidişini ve özelliklerini görünce yanılmışım dedim. Urban donanımı gayet tatmin edici seviyede. Depoyu alır almaz fulledim, yaklaşık 80 km'si şehir içinde olmak üzere Ankara'ya getirdim. Otobanda maksimum 130, otoban dışında da genel de 140'a sabitledim ve bir iki defa da 160-170 gördüm. İlk depoda ne yaktığını görmek için Ankara girişte tekrar fulledim, km'de 24,9 kuruş yaktı. 0.38 kuruş yakan 1.4 TSI'dan sonra iyi geldi. Alacak olan arakdaşlara şunu diyebilirim, bu paralara alınabilecek araçların başında geliyor. 1.6 120 beygir motorla piyasada 1.6 dizel olan hiçbir araç yanınıza yanaşamaz. Arabaya yüklenince hissediyorsunuz. Yol bilgisayarı Ankara şehir içinde ortalama 7 ler civarında. Herkese kazasız, belasız sürüşler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaLListo -- 10 Ağustos 2017; 16:1:11 >

• kaLListo K kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam. 320 torkun keyfini almaya başlamışsınız

Dediğiniz gibi fiyatına göre gayet iyi bir araç. Önyargılı olmadan kullanıldığında herkes farkına varır aslında ama millet klavye başından sallıyor işte.

• kaLListo K kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın
  • O gün taksiyle bir yere giderken taksiciye fiat egeayı satın almayı düşündüğümü söyledim, kesinlikle tavsiye etmem dedi. Duraklarında bir araç, daha yeni olmasına rağmen yağ yakmaya başlamış, koltukları deforme olmuş. sahibi hiç memnun değilmiş.

Ticari kullanım ile kişisel kullanım elbette farklıdır ancak bu arabanın çok da kalitesiz olduğunu (fiyatına göre) düşünmüyorum. Siz ne dersiniz?
  • 
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.