Şimdi Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN) (113. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.386
Cevap
172
Favori
896.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.6 dizel Egea nın sesi aracın içindeyken reklamda ki gibi mi duyuluyor yoksa oradaki ses efekt mi?
  • Usb den şarkı dinlerken ara sıra usb hata veriyo çıkarıp takmak durumunda kaliyorum. Ihtimal usb dede sıkıntı olabilir ama karşılaşan varmı böyle bi durumla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yargicc kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen flash diskinizin bozuk olduğunu düşünüyorum
    Kaliteli bir disk ile deneyin yada diskinizi tam formatlayip deneyin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YSF_023

Reklamda efekt vermişler,dizelin çalışması benzinli gibi pek duyulmuyor içeriden.

Egea benzinli ve dizel karşılaştırma şansım olmadı ama normalde dizelin sesi daha fazla duyulur. Acaba benzinli ve dizelin yalıtım düzeyleri dizelin sesini benzinliden daha düşük seviyeye düşürecek kadar farklı mı? Diğer markalarda böyle bir şey yok galiba. Örneğin B 5.5 passat benzinli ve dizelde ses seviyesi dizel aleyhinedir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Caramanian83

quote:

Reklamda efekt vermişler,dizelin çalışması benzinli gibi pek duyulmuyor içeriden.

Egea benzinli ve dizel karşılaştırma şansım olmadı ama normalde dizelin sesi daha fazla duyulur. Acaba benzinli ve dizelin yalıtım düzeyleri dizelin sesini benzinliden daha düşük seviyeye düşürecek kadar farklı mı? Diğer markalarda böyle bir şey yok galiba. Örneğin B 5.5 passat benzinli ve dizelde ses seviyesi dizel aleyhinedir.

Ses yalıtım farkı olduğunu sanmıyorum.Şöyle bir şey var,dizel daha gürültülüdür doğru ama sadece şehir içinde böyle,hız arttıkça dizelin sesi daha az duyulur.Dizel araba daha düşük devirde gittiği için sesi duyulmuyor,1.4 Egea'nın 4500 devirde yaptığı hızı 1.6 Egea 2500 devirde yapar bu da daha az ses demektir.Şu da var Egea'nın ses yalıtımı gerçekten güzel.Amcamda 2.5 kasa Focus var sesi olduğu gibi içeride,her türlü ben dizelim diyor.

Sadece 80-120 km aralığında dizellerin sessizleştiği doğrudur. Fakat ben her zaman benzinlinin dizelden daha sessiz olduğunu tecrübe ettim. Toyota nın 1.4 dizellerini sessizlik konusunda gerçekten iyi düzeyde gördüm istisna olarak. Egea için ben denemedim ama 1.6 nın 1.3 ten daha daha sessiz olduğu birkaç incelemede belirtilmiş.

• Egeanın üzerinde gelen 225/45/17 pirelli cinturato p7 lastikler ,(rft)runflat mi acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harunoda -- 27 Ocak 2016; 23:05:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdalnihal

1.4 urban alev kırmızı 51.750 ye aldım. 185 TL dosya masrafı verdim. 1055 TL kasko(578) ve trafik sigortasını(477) verdim. Hayat sigortası yaptırmadım. Yani toplam egea bana 52.990 TL ye geldi.

Bu fiyatlarla hangi tarihte aldınız hocam? Aracınız 2015 mi 2016 mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilk3r -- 27 Ocak 2016; 23:34:02 >
  • YSF_023 kullanıcısına yanıt
    Benzinlinin 4500 de yaptığını dizel 2500 de yapar bu nedenle daha az ses alır demissin ama tamamen yanlış.

Bu şekilde bi mantıkla tumevarim yaparsak benzinliyle dizelin aynı devirde desibel cinsinden aynı ses düzeyini verdiğine ulaşılır ki bu da iki aracın rolantide aynı sesi çıkardığı anlamına gelir.

Bir kere dizel sıkıştırma ile patlatma yaptığı için sesi yüksektir benzinli ise buji vasıtasıyla ateşleme yaptırarak pistonları hareket ettirdiği için daha sessizdir.

Bir kac istisna haricinde (Citroën c5 te üst donanımda ekstra yalıtım olması gibi) aynı arabada aynı hızda benzinli daha sessizdir.

• 2016 1.4 urban beyaz için 52 binlira kırmızı için 52500 lira fiyat aldım arkadaşlar. 13 binlirayı 9 ay 0 faizden verebileceğini söylediler. Sizce nasıl diğer bayileri araştırmalı mıyım?
  • ilk3r İ kullanıcısına yanıt
    Benim aracım 2015. 26 Aralık'da aldım. Bu arada çok iyi teklif almışsın. Bence kaçırma. Bir de kesinlikle kırmızı al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdalnihal -- 28 Ocak 2016; 0:49:50 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dizel motor daha yüksek sıkıştırma oranıyla çalıştığı için benzinli motora göre daha sesli çalışır ama bu demek değildirki kokpit içerisinde aynı mantık yürüsün. günümüz araçlarında yalıtım iyi olunca ses artık pek sorun olmuyor. hatta dizelin kokpit içerisinde daha sessiz olduğu durumlar bile var.

top gear'da test edilmiş. bmw 5 dizel 66 decibel benzlin 70 db üretiyor.

• YSF_023 kullanıcısına yanıt
    Doğru hatirliyosun hocam 2.8 devirde 150-60 yapiyo. Bugün rodaj süresini de yavaş yavaş geçtiğim için devri 3 e vurdum 170 i biraz geçiyo.

Bugün biraz bastimda 180 ne kadar falan aracın yol tutuşu gerçekten çok güzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: DXM06

Dizel motor daha yüksek sıkıştırma oranıyla çalıştığı için benzinli motora göre daha sesli çalışır ama bu demek değildirki kokpit içerisinde aynı mantık yürüsün. günümüz araçlarında yalıtım iyi olunca ses artık pek sorun olmuyor. hatta dizelin kokpit içerisinde daha sessiz olduğu durumlar bile var.

top gear'da test edilmiş. bmw 5 dizel 66 decibel benzlin 70 db üretiyor.

66 db ses seviyesini 100 km/h de elde etmiş. Bu süratlerde sıkıntı yok. Bende dizel kullandığım zamanlardan aynı tecrübeye sahibim. Fakat şu an kullanımım %90 şehir içi. Herkesin kendi kullanımına uygun olanı seçmesi mantıklı gibi. Zaten şehirler arası yolu çok yapmak demek yıllık yüksek km yapmak demek. Bu da lpg ve dizel gibi alternatifleri zorunlu kılıyor aslında.

• Beyler tartismayi bir kenara koyalim. 1.4 kullananlardan bir video bekliyoruz. Yoksa pisman oldugunuz algisi olusacak. Motorun performansiyla ilgili bir video bekliyoruz

• Birde yol bilgisayarinin bir kosesinde dis hava sicakligi yaziyor mu ? Pratik olarak bulamamistim test surusu yaparken

• apokhan kullanıcısına yanıt
    1000-1500 km yi devirmeden kimse motor performansını denemeyecektir.
    Biraz daha sabır... ilk intibalarım iyi ama motoru hiç zorlamadım. Aile aracı olarak, sakin kullananlara tavsiye ederim.
    Performans için 1,6 var zaten...

Bu arada her akşam çıktığım yokuşun sonuna doğru 6 dan 5 e düşüyordum. Son zamanlarda 6 ile sorunsuz çıkmaya çıkmaya başladım.
    Motor kullandıkça canlanıyor mu acaba ?
  • 1.3 dizel multijeti kullanan yada test eden var mı acaba.
  • ciko44 C kullanıcısına yanıt
    Arabaya alışıyorsunuz ondan ,huyunu suyunu yada kullanım özelliklerine alışıyorsunuz kısacası
  • bluetooth ile telefon rehberini araca entegre edemedim (general mobile elite) bağlantı kuruyorum ama msj ve rehber bağlantısını sağlayamadım nasıl yapılaağı hakkında bilginiz varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ciko44

1000-1500 km yi devirmeden kimse motor performansını denemeyecektir.
    Biraz daha sabır... ilk intibalarım iyi ama motoru hiç zorlamadım. Aile aracı olarak, sakin kullananlara tavsiye ederim.
    Performans için 1,6 var zaten...

Bu arada her akşam çıktığım yokuşun sonuna doğru 6 dan 5 e düşüyordum. Son zamanlarda 6 ile sorunsuz çıkmaya çıkmaya başladım.
    Motor kullandıkça canlanıyor mu acaba ?

Hocam 1.4 lpg ile tam ekonomi olur. Paraya kiyip 1.3 dizelle uzun yillar rahat edilir ama 1.4 uygun fiyatta. Mesela otobanda giderken ne olir? Merakim bu. Mesela vites dusurup rahatlikla hizlanabilecek mi? Arkadan sellektor yiyecekmiyiz?

• 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.