Şimdi Ara

-Yeni Fiat Bravo Kulübü- (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.785
Cevap
57
Favori
554.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bugün 105ps mj spor paketli bravoyu yaklaşık 1 saat test ettim aksesuar olarak cam tavan vardı esp paketi yoktu.
    testin yarısı ş.içi bozuk yol yarısıda s.arası yoldu.önce ş.arası yolda denedim aracın gidişi ve frenlemesi gayet güzel.ara hızlanmaları başarılı.yanlız daha önce test ettiğim i30 ve yeni focusun motorundan biraz cansız geldi bana.yüksek hızlarda yoldaki tümseklerden gelen titreşimi direksiyona çok yansıtıyor bu 17 jantlardan kaynaklanıyor olabilir.çünkü geçen pazar test ettiğim 150 ps lik versiyonda da aynı durumu yaşadım.bunun haricinde aracın yol tutuşunda bir sıkıntı yok.
    şehir içi özellikle süspansiyonu test etmek için bozuk yolda kullandım.aracın süspansiyonu gerçekten mükemmel darbeleri başarıyla emiyor ve içeriye hissettirmiyor;jantların 17'' olmasına rağmen süspansiyonun böylesine başarılı çalışması gerçekten çok güzel çünkü kendi kullandığım aracımla mukayese ettiğimde (civic 1.8 hb oda 17'') bravonun çok daha üstün olduğunu söyliyebilirim.bravonun süspansiyonunun yanında benimkisi böbrek taşı kırma makinesi gibi.süspansiyonun i30 ve focustanda daha iyi olduğunu söyliyebilirim.süspansiyonun bu kadar başarılı olup ve yol tutuştan ödün vermemesi virajlara güvenle girmeyi sağlıyor.esp paketide olursa tadından yenmez...
    yol bilgisayarı silecek kolundan kontrol ediliyor.ancak görselliği daha güzel olabirdi.tjet lerdeki matrix göstergelerdeki görsellik daha güzel.göstergeler daha güzel tasarlanabilirdi bu konuda benim civicin eline su dökecek araç bana göre yok uçak paneli gibi maşallah...
    bana göre araçta bazı eksiklikler yok değil ...görsellik olarak yan aynalarda sinyal olabilirdi,içerden açılabilen depo kapağı yok,kapılardaki harita cepleri dar elimdeki küçük su sişesi sığmadı,torpido ve orta koldayamadaki soğutucu bölüm daha büyük olabirdi..
    aracın içinde kullanılılan malzeme kalitesi de gayet güzel.ön göğüsteki damalı kaplama çok güzel görünüyor....
    bunlar benim görüşlerimdir ..ben şahsen aracı beğendim araç alacak olsam 120 pslik dizelini düşünebilim.
    herkese tekrar iyi akşamlar...
  • bu arada kırmızı dikişli direksiyon vites topuzu ve el freni gçze çok güzel görünüyor.aleminyum pedallarda gayet güzel...
    bu arada vites topuzu ve koltuklar için yorum yapan arkadaşlara katılmıyorum ne vites topuzunun ne de koltukları palio ile alakası yok..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ronin67777

herkese iyi akşamlar,
    bugün 105ps mj spor paketli bravoyu yaklaşık 1 saat test ettim aksesuar olarak cam tavan vardı esp paketi yoktu.
    testin yarısı ş.içi bozuk yol yarısıda s.arası yoldu.önce ş.arası yolda denedim aracın gidişi ve frenlemesi gayet güzel.ara hızlanmaları başarılı.yanlız daha önce test ettiğim i30 ve yeni focusun motorundan biraz cansız geldi bana.yüksek hızlarda yoldaki tümseklerden gelen titreşimi direksiyona çok yansıtıyor bu 17 jantlardan kaynaklanıyor olabilir.çünkü geçen pazar test ettiğim 150 ps lik versiyonda da aynı durumu yaşadım.bunun haricinde aracın yol tutuşunda bir sıkıntı yok.
    şehir içi özellikle süspansiyonu test etmek için bozuk yolda kullandım.aracın süspansiyonu gerçekten mükemmel darbeleri başarıyla emiyor ve içeriye hissettirmiyor;jantların 17'' olmasına rağmen süspansiyonun böylesine başarılı çalışması gerçekten çok güzel çünkü kendi kullandığım aracımla mukayese ettiğimde (civic 1.8 hb oda 17'') bravonun çok daha üstün olduğunu söyliyebilirim.bravonun süspansiyonunun yanında benimkisi böbrek taşı kırma makinesi gibi.süspansiyonun i30 ve focustanda daha iyi olduğunu söyliyebilirim.süspansiyonun bu kadar başarılı olup ve yol tutuştan ödün vermemesi virajlara güvenle girmeyi sağlıyor.esp paketide olursa tadından yenmez...
    yol bilgisayarı silecek kolundan kontrol ediliyor.ancak görselliği daha güzel olabirdi.tjet lerdeki matrix göstergelerdeki görsellik daha güzel.göstergeler daha güzel tasarlanabilirdi bu konuda benim civicin eline su dökecek araç bana göre yok uçak paneli gibi maşallah...
    bana göre araçta bazı eksiklikler yok değil ...görsellik olarak yan aynalarda sinyal olabilirdi,içerden açılabilen depo kapağı yok,kapılardaki harita cepleri dar elimdeki küçük su sişesi sığmadı,torpido ve orta koldayamadaki soğutucu bölüm daha büyük olabirdi..
    aracın içinde kullanılılan malzeme kalitesi de gayet güzel.ön göğüsteki damalı kaplama çok güzel görünüyor....
    bunlar benim görüşlerimdir ..ben şahsen aracı beğendim araç alacak olsam 120 pslik dizelini düşünebilim.
    herkese tekrar iyi akşamlar...

izlenimlerin için sağol.yakıt tüketimine hiç dikkat ettin mi
  • quote:

bu arada kırmızı dikişli direksiyon vites topuzu ve el freni gçze çok güzel görünüyor.aleminyum pedallarda gayet güzel...
    bu arada vites topuzu ve koltuklar için yorum yapan arkadaşlara katılmıyorum ne vites topuzunun ne de koltukları palio ile alakası yok..

agzi olan konusuyo iste

malesef kaliteyi dusuruyorlar
  • kullandığım araç henüz 250 km deydi.yol bilgisayarın da ben binerken 9 lt yi gösteriyordu.ama test bitiminde 8.5 a kadar düşmüştü.aracı tek bir kişi kullanmadığından bu değerlerin sağlıklı olmadığını düşünüyorum...
  • selamlar..
    test araçlarındaki ortalama yakıt tüketim değerlerini yol bilgisayarında okuyarak yorum yapmak gerçekten anlamsız.her kalkışta 20'lerin üstüne çıkan ani tüketim değerleri,aracın yeni oluşu,kullananların test ederken gaza yüklenmelerine iyi dayanıyorlar açıkçası....

saygılarımla...
  • yazdıklarına katılıyorum ronin67777 kardeşim...
    bir citroen kullanıcısı olarak Bravoyu çok beğendim ben.gel gör ki insanlar önyargıları yüzünden test b ile etmiyorlar bu aracı...

senin de dediğin gibi eksiklikleri yok değil...
    otomatik kararn iç dikiz aynası,içeriden açılan depo kapağı yok.bunun haricinde arka tarafta biraz dar,ama abartacak kadar değil..

150 hp'lik versiyonuda test ettiğini söylemeşsin,ben onu kullanamadım.biraz bilgi verirmisin test sürüşünle ilgili?

NOT: vites topuzu yada koltukların palioyla ne ilgisi var allahtan korkun.
  • mrb arkadaşlar,
    ben bir kaç kelimede aracın renkleri için söylemek istiyorum.beyaz hariç tüm renkleri canlı olarak gördüm.bir çift kelimede bu renklere isim veren tofaş yetkilisine sözüm var;aracın kataloğunda 336 amazon yeşili diye bir renk var herkesin kafasında doğal olara yeşil bir ton oluşuor ama araç açık mavi renk ve çok da güzel duruyor zaten aracın renklerinin ön isimlendirilmesin de renk digital mavi olarak görünürken katalogda amazon yeşili olmuş herhalde ismi veren yetkili yeşille mavi yi ayıramayacak kadar renk körü.italyada araç 11 renk sunulurken tr de 8 renk sunuluyor.opakta kırmızı renk ülkemize gelmiyor.sport seçeneğindeki mavi renk güzel ama başka versiyonlarda alınamaması büyük eksiklik.lansman rengi olan lav kırmızısı ise bordo renk ve ben hiç beğenmedim.alacacak olsam beyaz alırım yada opak kırmızı istetmeye çalışırım.beyazın resimlerini gördüm çok güzel duruyor..

drmert;150 ps lik versiyonun gidişi süper gerçi kullandığım parkur çok kısa ve düz değildi ama motor sesi ve ara hızlanma gayet etkileyici tek kusuru yüksek hızda yoldaki tümsek titieşimlerini direksiyona fazla yansıtıyor.bence 150 ps liğe gerenk yok çünkü 1,4 turbo benzinlide kullandım onunda performansı gayet başarılı ve tüketimi de 150 ps lik kadar değil.
  • vites topuzu ve koltuklar palionun değil unonun aynısı.. hatta bana koltukları toros koltuğu gibi geldi....
  • quote:

mrb arkadaşlar,
    ben bir kaç kelimede aracın renkleri için söylemek istiyorum.beyaz hariç tüm renkleri canlı olarak gördüm.bir çift kelimede bu renklere isim veren tofaş yetkilisine sözüm var;aracın kataloğunda 336 amazon yeşili diye bir renk var herkesin kafasında doğal olara yeşil bir ton oluşuor ama araç açık mavi renk ve çok da güzel duruyor zaten aracın renklerinin ön isimlendirilmesin de renk digital mavi olarak görünürken katalogda amazon yeşili olmuş herhalde ismi veren yetkili yeşille mavi yi ayıramayacak kadar renk körü.italyada araç 11 renk sunulurken tr de 8 renk sunuluyor.opakta kırmızı renk ülkemize gelmiyor.sport seçeneğindeki mavi renk güzel ama başka versiyonlarda alınamaması büyük eksiklik.lansman rengi olan lav kırmızısı ise bordo renk ve ben hiç beğenmedim.alacacak olsam beyaz alırım yada opak kırmızı istetmeye çalışırım.beyazın resimlerini gördüm çok güzel duruyor..

drmert;150 ps lik versiyonun gidişi süper gerçi kullandığım parkur çok kısa ve düz değildi ama motor sesi ve ara hızlanma gayet etkileyici tek kusuru yüksek hızda yoldaki tümsek titieşimlerini direksiyona fazla yansıtıyor.bence 150 ps liğe gerenk yok çünkü 1,4 turbo benzinlide kullandım onunda performansı gayet başarılı ve tüketimi de 150 ps lik kadar değil.

Renkleri isimlendiren arkadaş renk körü. Bulut grisi denilen renk de düpedüz kahverengi. amazon yeşili de dediğin gibi mavi.
  • Aracı test etme imkanı buldum Fiat'a Sadece Bravo diyorum
    Saygılarımla.......
  • surdakı vıtesin goruntusune bakın ondan sonra anlarsınız palio vitesimi yoksa baska bişemi.. ayrıca ust havalandırma delıklerı nekadarda leonun kilere benzıyor degılmı . .
    quote:

Orjinalden alıntı: volkan67

Bravo

-Yeni Fiat Bravo Kulübü-

-Yeni Fiat Bravo Kulübü-

-Yeni Fiat Bravo Kulübü-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djnone -- 23 Mart 2008; 16:49:37 >
  • valla arkadaşım sen takmışsın vites olayını kafana bikere ne desek boş
    vites üzerindeki o boğumu pek hoş bulmadın galiba ama geri vites için konulmuş..
    madem öyle sen dualogic vites versiyonunu bekle istersen..
    bu arada dualogic vitesli bir fotoya rastlayan var mı arkadaşlar?? merak ettim şimdi. belki karizmadır!??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drmert -- 23 Mart 2008; 18:37:56 >
  • bende dün test ettim .

ara hızlanmalar iyi

fakat yol sesini fazla içieriye alıyor.

sürerken hava rüzgarlı idi içeriye rüzgar sesini alıyordu.

diğerleri yukarıdaki arkadaşın ile aynı.

fiat iyi araba yapmış.
  • hı hı evet ben fabrikasında yapılışını gördüm arabanın herşeyini küçük bis ten alınıp bunun içine ayney koyuyorlar
    abartmayalım beyler ben opelin hermodelininde iç kısmını örnek vereyim corsadan tut antara ya kadar göğüs kısmında benzerlik ler var yani o kadar olur orası şu modelden burası bu modelden deyip aracı kötülemeyelim lütfen yani bu arac için aylarca yıllarca uğraşıp ortaya çıkaran kişilerin emeklerini bir kalemde harcamayalım
    aracı cumartesi günü test ettim dizel 105 ps dyna. model spor paket camtavan vardı araçta her şey olması gereken yerde ve kullanışlı tabi sizin beğenmediğiniz o vites kolunda kırmızı dikişli deri o kadar güzel duramazdı herhalde aynı şey direksiyonda da var ayrıca aracın sürüş dinamikleri de gayet iyi tabi ralli yapmayacaksan
  • diline sağlık ahmet.
  • walla arkadaslar ben bir subaru imreza hastasıyım.imprezadan baskasını kolay kolay begenmeyen birisiyim.Artık bende bir tutku olmus ondan diyebirrim ama sunu sölemek istiyorum yeni bravo super olmus.iç dızaynı yoksuna benzıyor buna benzıyor dıye bırsey yok söle bı bakın dısarıdan camların sıyah fılmlı cantların 17'' oldugunu turbosunda blow-off un oldugunu düşünün böle bir bravonun içi neye benzerse benzesın bence hiç kimse trafikte gözunu alamaz.yapanın tasarlayanın turkıyeye getırenın ellerıne saglık.fiyatınıda böle yapanların ellerine neyse
  • ben yine de bravoyu sürüş konusunda marea dan geri bulduğumu söyleyeyimde.dışı çok güzel içi idare eder ama sürüş konforu zayıf geldi bana.hala alması gereken yol var bence bravonun.biraz acele çıkmış bir araç.zamanla daha iyi olacaktır.
  • ben sadece fikrimi söledim herzamanda arkasındayım fikrimin güzel araba herseyi hoş ama eksik yapılmış. tıpkı grande punto gibi ondaki göster tablosu bundaki vites al birini vur ötekine . .
  • aynen katılıyorum.ben bravoyu şuna benzettim açıkcası.çok güzel bir gavurdağı salatası yapmışsın nar ekşisi eksik !!!salatayı yeme zevki kaçıyor haliyle insanın.

quote:

Orjinalden alıntı: djnone

ben sadece fikrimi söledim herzamanda arkasındayım fikrimin güzel araba herseyi hoş ama eksik yapılmış. tıpkı grande punto gibi ondaki göster tablosu bundaki vites al birini vur ötekine . .
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.