Şimdi Ara

-Yeni Fiat Bravo Kulübü- (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.788
Cevap
57
Favori
555.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dualog vites nasıl arkadaşlar 6 ilerimi?birde spor olan 150 hp seçeneğinde dualog vites yokmu?
  • Bu şekilde birbirinizi kırıcı ifadelere devam ederseniz mesaj sayısına bakmadan direk konuyu kilitleyeceğim.
    Bu türden atılan mesajlar çok fazla, bu sebeple önce uyarmak istedim,silmekdense uyarayım devam ederlerse kilitleyeyim dedim...

Lütfen dikkat...
  • arkadaşlar lütfen tartışmaları başka platformda yapalım

arkadaşlar duydugum kadarıyla fiat bravo da city fonk arızası varmış.ne oldugunu bilmiyorum ama öyle duydum.yani belli bi zaman sonra motorda sorun oluyormuş.bu dogrumu acaba?
  • elimizden geldiği kadar gereksiz mesajları temizledik..kilidi açıyorum..lütfen konu tekrar aynı duruma gelmesin..iyi forumlar...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Merhaba bende fiatbravotr.com Fiat Bravo forumuna üyeyim.Şu anda 2005 trafiğe çıkışlı Vectra C kullanıyorum,deneme amaçlı 105 bg. m-jet bravo kullanma fırsatım olmuştu (bayide test sürüşü).Aynı sınıf araçlar değil belki ama yinede bir karşılaştırma yapmaya çalışayım,karşılaştırma biraz sübjektif olacak fikir vermesi amacıyla yazıyorum.Öncelikle motor performansı hoşuma gitti,benim aracım 100 hp. benzinli,onunla karşılaştırınca tabi turbo olmasının ve yüksek torkunda etkisiyle hiç bayılmadı test boyunca,ara hızlanmalar ve motorun ataklığı gayet iyi (araçta 4 kişiydik).Araç kesinlikle sessizdi yolda,hem yol sesi bakımından hemde motor sesi bakımından.Kaldıki ben testi geçtiğimiz şubat ayında yapmıştım,bayinin önünde yatıyordu araç.İlk çalıştırmada rölantide soğuk motorunda etkisiyle biraz gürültülü geldi bana motor sesi açıkçası,hatta yoldada böyleyse yandık dedim ama seyir halinde gayet iyiydi üstelik test mesafesi motorun ısınmasına yetecek kadar öyle aman aman uzunda değildi.İç dizaynı kendi aracıma bakınca enteresan geldi bana,alışmamış olduğumdan belkide özellikle direksiyonun ayarını ve konumunu pek tutturamadım o an için,derinlik ayarı aklıma gelmedi pek sadece yükseklik ayarını kurcaladım ondada ya yüksekte kaldı yada alçakta,o sırada yadırgadım ama alışkın olmamaklada ilgili bence ilk defa direksiyonuna geçtiğim bir araç bu kadarı normaldir herhalde.Dikiz aynası bana küçük ve eğreti geldi yani üretim anında sanki elde o varmış ve öylesine takıvermişler gibi düşündüm biran.İç mekan genişliği bazılarının dediği gibi hiçte ufak falan değil kaldıki ben D sınıfı bir araçtan inip Bravo'ya bindiğim halde öyle bir darlık,hacimsizlik hissetmedim ayrıca arka koltuk diz mesafeside abartıldığı kadar az değil,tamam çok genişte değil ama bence arkada oturanı öldürmez.Bagaj hacmi gayet iyi hatta sanırım sınıfının en genişi (yanılıyor olabilirim),ön konsol hem dizayn bakımından şık hemde ergonomik görünüyor bir acayiplik farketmedim,dış dikiz aynalarının görüş açıları gayet yeterli,aracın donanımına göre arka park sensörünüzde varsa aracı park ederken,manevra yaparken sıkıntı yaşamazsınız.Özetle bence fiyatıyla donanımını konforunu kıyaslarsanız alınası bir araç Bravo,parasının hakkını fazlasıyla veriyor bence.Şu an Vectram satılık,satar satmaz ilk fırsatta bende Bravo almayı düşünüyorum inşallah nasib olur.

• inş. en kısa sürede sizde aramıza katılırsınız.
    hayırlısı ile dilediğiniz Bravo ya kavuşursunuz........
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bora_T

Merhaba bende fiatbravotr.com Fiat Bravo forumuna üyeyim.Şu anda 2005 trafiğe çıkışlı Vectra C kullanıyorum,deneme amaçlı 105 bg. m-jet bravo kullanma fırsatım olmuştu (bayide test sürüşü).Aynı sınıf araçlar değil belki ama yinede bir karşılaştırma yapmaya çalışayım,karşılaştırma biraz sübjektif olacak fikir vermesi amacıyla yazıyorum.Öncelikle motor performansı hoşuma gitti,benim aracım 100 hp. benzinli,onunla karşılaştırınca tabi turbo olmasının ve yüksek torkunda etkisiyle hiç bayılmadı test boyunca,ara hızlanmalar ve motorun ataklığı gayet iyi (araçta 4 kişiydik).Araç kesinlikle sessizdi yolda,hem yol sesi bakımından hemde motor sesi bakımından.Kaldıki ben testi geçtiğimiz şubat ayında yapmıştım,bayinin önünde yatıyordu araç.İlk çalıştırmada rölantide soğuk motorunda etkisiyle biraz gürültülü geldi bana motor sesi açıkçası,hatta yoldada böyleyse yandık dedim ama seyir halinde gayet iyiydi üstelik test mesafesi motorun ısınmasına yetecek kadar öyle aman aman uzunda değildi.İç dizaynı kendi aracıma bakınca enteresan geldi bana,alışmamış olduğumdan belkide özellikle direksiyonun ayarını ve konumunu pek tutturamadım o an için,derinlik ayarı aklıma gelmedi pek sadece yükseklik ayarını kurcaladım ondada ya yüksekte kaldı yada alçakta,o sırada yadırgadım ama alışkın olmamaklada ilgili bence ilk defa direksiyonuna geçtiğim bir araç bu kadarı normaldir herhalde.Dikiz aynası bana küçük ve eğreti geldi yani üretim anında sanki elde o varmış ve öylesine takıvermişler gibi düşündüm biran.İç mekan genişliği bazılarının dediği gibi hiçte ufak falan değil kaldıki ben D sınıfı bir araçtan inip Bravo'ya bindiğim halde öyle bir darlık,hacimsizlik hissetmedim ayrıca arka koltuk diz mesafeside abartıldığı kadar az değil,tamam çok genişte değil ama bence arkada oturanı öldürmez.Bagaj hacmi gayet iyi hatta sanırım sınıfının en genişi (yanılıyor olabilirim),ön konsol hem dizayn bakımından şık hemde ergonomik görünüyor bir acayiplik farketmedim,dış dikiz aynalarının görüş açıları gayet yeterli,aracın donanımına göre arka park sensörünüzde varsa aracı park ederken,manevra yaparken sıkıntı yaşamazsınız.Özetle bence fiyatıyla donanımını konforunu kıyaslarsanız alınası bir araç Bravo,parasının hakkını fazlasıyla veriyor bence.Şu an Vectram satılık,satar satmaz ilk fırsatta bende Bravo almayı düşünüyorum inşallah nasib olur.

Yazdıklarınıza birkaç eklemede ben yapabilirim :=))

Haziran sonunda siparişini verdiğim aracım haftasonu bayii'ye gelmiş.Önümüzdeki hafta teslim alacağım inşallah.Aracı gidip gördüm.Gerçetende duruş olarak estetik olarak süper.Henüz kullanma fırsatım olmadı ancak gördüğüm 3 adet eksikliği yazmak istiyorum.

1.Dikiz aynası araca yakışmayacak kalitede.Onca özelliğin yanında kendiliğinden kararan dikiz aynası koymamaları ufak ama kötü bir özellik olarak göründü(Gerçi camlara film çektireceğim için o eksikliği öyle gidereceğim :=))

2.Gözüme çarpan eksiklik aracın kapı iç plastik gözlerinde kullanılan plastik kalitesi biraz kötüydü.Malzemeden çalmışlar gibi geldi ancak verilen paraya göre diğer iç dizayn ve görünüm bu eksikliği kapatacak özelliklerde.

3.Gözüme çarpan kötü özellik ise koltuklar.Diğer araçlarda olduğu gibi spor görünümlü öyle güzel bir görünüme sahip değil.Keşke fiat koltuklarda biraz daha sportif görünümlü koltukları tercih etseydi diye düşünüyorum.Sonuçta araç her yönüyle sportif ve agresif bir görünüme sahip ancak koltuklar bunu tamamlamıyor.Normal düz koltuk koymayı tercih etmişler.

Bunun haricinde araç gerek performans gerek görünüm gerek estetik gerekse ekonomik olarak kusursuz.Fiat eğer bu üç özelliği iyileştirirse Bravo sınıfının lideri olabilecek başarıyı yakalar...

Benim aracım Bravo Multijet 120 BG Emotin + Still Paket.Aracı kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ediyorum.Bu saymış olduğum eksiklikler çokta ciddiye alınacak öyle çok büyük sorun olabilecek eksiklikler değil kaldı ki fiyat/özellik kriterlerine göre sınıfının en başarılı aracı diye düşünüyorum....

• fiat bravo dynamic 1.6 105 bg almayı düşünüyorum siyah mı alsam lav kırmızısı mı alsam alan arkadaşların tavsiyesini bekliyorum..
  • Siyah ı temiz tutmak zor , 2sinden biri dersen kırmızı derim ama oneriye acıksan beyaz derim..

Bu arada dynamic donanımı ESP paketli almanı ya da direk Emotion donanımı tercih etmeni öneririm.aralarinda fazla fiyat farki yok.Tabi butcenizi siz daha iyi bilirsiniz.Vel hasıl kelam ESP onemlidir...

quote:

Orijinalden alıntı: muco81

fiat bravo dynamic 1.6 105 bg almayı düşünüyorum siyah mı alsam lav kırmızısı mı alsam alan arkadaşların tavsiyesini bekliyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_hakki

Siyah ı temiz tutmak zor , 2sinden biri dersen kırmızı derim ama oneriye acıksan beyaz derim..

Bu arada dynamic donanımı ESP paketli almanı ya da direk Emotion donanımı tercih etmeni öneririm.aralarinda fazla fiyat farki yok.Tabi butcenizi siz daha iyi bilirsiniz.Vel hasıl kelam ESP onemlidir...

quote:

fiat bravo dynamic 1.6 105 bg almayı düşünüyorum siyah mı alsam lav kırmızısı mı alsam alan arkadaşların tavsiyesini bekliyorum..

cevap için teşekkürler.beyaz önerisini ailem de bulunmuştu..ama gençlik işte..spor görünümlü araçta biraz siyah iyi gider gibime geliyor..donanım önerinizi ben de çok istedim ama aracı aldığım bayiden aldığım yanıt yakın zamanda esp paketli bir bravonun ithal edilmediği idi yoksa ben de çok istiyorum..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alperen_hakki

Siyah ı temiz tutmak zor , 2sinden biri dersen kırmızı derim ama oneriye acıksan beyaz derim..

quote:

cevap için teşekkürler.beyaz önerisini ailem de bulunmuştu..ama gençlik işte..spor görünümlü araçta biraz siyah iyi gider gibime geliyor..donanım önerinizi ben de çok istedim ama aracı aldığım bayiden aldığım yanıt yakın zamanda esp paketli bir bravonun ithal edilmediği idi yoksa ben de çok istiyorum..

Bence beyaz alacaksan kesinlikle sykdome olması lazım....görünümü süper tamamlıyor dahası farklı bir hava veriyor araca.....ama 2bin ytl gibi bir farkı gözönünde bulundurmak gerekiyor :=))Bunun haricinde size siyahı tavsiye ederim.......Benim aracım siyah...evet bakımı biraz zor oluyor ama havası da başka oluyor....varsın bakımı zor olsun...kaçkez genç olacaksın kaçkez bu fırsatın olacak :=))Bir de alacaksan kesinlikle still paketli al jantlar 17.nch olunca daha başka güzel duruyor...videodakiler özel üretim 18inch olanlar ve türkiye'ye gönderilmiyor....Acak 17 inch te gayet güzel ve yeterli...Özellikle still paket jantları benim ençok beğendiklerim.....Kendi aracımda da Still Paket var......

Youtube ta çok güzel fiat bravo videoları var ama benim izleyip siyah almamdaki en büyük etken aşağıda linkini verdiğim videodur.....izlemenizi tavsiye ederim....bu videodan sonra siyah emotion donanımlı bravo almaya karar verdim....

http://www.youtube.com/watch?v=ds0M-Z7cNDE&feature=fvsr

Youtbe açamıyorsan alternatif link:

http://fliiby.com/file/625998/cyu5ec2b4p.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 26 Ağustos 2009; 10:09:27 >

• emotion olunca güzel tabi de..ben 1.6 105 hp multijet dynamic paketini sipariş ettim..esp de istedim ama gelecek araçların arasında yomuş fazla da zorlamadım..ancak şunu merak ediyorum stil paketi falan değil ya benimki acaba cam çerceveleri plastik mi yoksa nikelaj mı....espsiz aldım kötü mü ettim..espli istesem 1-2 ay daha beklemem gerekiyodu..
  • quote:

emotion olunca güzel tabi de..ben 1.6 105 hp multijet dynamic paketini sipariş ettim..esp de istedim ama gelecek araçların arasında yomuş fazla da zorlamadım..ancak şunu merak ediyorum stil paketi falan değil ya benimki acaba cam çerceveleri plastik mi yoksa nikelaj mı....espsiz aldım kötü mü ettim..espli istesem 1-2 ay daha beklemem gerekiyodu..

Öncelikle merhaba....bence beklememekle hata yapmışssın....ben de aracımı 1,5 ay bekledim...1,5 ayda geliyor....özel sipariş açıyorlar...fiyatı da sabitliyorlar....Şimdi sorularının yanınıtını vereyim...dynamiclerin hepsinin cam çerçeveleri plastik....krom cam çerçeveleri emotion donanımında sunuluyor...ancak cam çerçeveleri için sanrırım hepsiburada da bişeyler vardı....Esp önemli bir özellik keşke biraz fark verip 980 tl gibi esp hillholder asrm msr cruise control paketi ekletseydiniz....980 tl gibi bir fark cebinizi çok zorlamazdı eminim ki....eğer aracınızı terslim almadıysanız ve cayma şansınız varsa ve 1,5ay beklerim Ekimde aracı teslim alırım diyorsanız bence düşünmeden gidip iptal ettirin...hep aracın 2.elinde de bu özellikler eminolun ki fiyat farkına sebep olacak ciddi özellikler...

• zaten dört gözle bekliyorum aklımı niye çeliyesun trakia kardeşim..ilgin için teşekkürler...
  • quote:

zaten dört gözle bekliyorum aklımı niye çeliyesun trakia kardeşim..ilgin için teşekkürler...

Ben aklını çelmiyorum...fiat bravonun resmi formuna üye ol tanışma bölümünden kendini tanıştırıp bu sorduklarını aynen yazarsan nasıl cevaplar geleceğini görürüsün :=))Ben hafif bile kalırım.....Araçla ilgili birçok özelllik ve konuyu bulabileceğin faydalı bir paylaşım sitesi....

http://www.fiatbravotr.com/forum
  • Arkadaşlar imzamdaki araç satılık.Pazarlık payı var.İhtiyaçtan satıyorum yoksa şahane bir araba gerçekten.

http://www.sahibinden.com/2008_bravo_dizel_emotion-61WQQaXQQ15750798WQQpXQQdisplayitem
  • tavsiyen için teşekkürlerhttp://www.fiatbravotr.com'a üyeliğim var da pek girme şansım olmadı...esp versiyonu düşünüyorum bulamazssam emotion versiyonunu almayı düşünüyorum.aklımı çeldin velhasıl kelam...bravo sana...
  • quote:

tavsiyen için teşekkürlerhttp://www.fiatbravotr.com'a üyeliğim var da pek girme şansım olmadı...esp versiyonu düşünüyorum bulamazssam emotion versiyonunu almayı düşünüyorum.aklımı çeldin velhasıl kelam...bravo sana...

Fikrinin değişmesine çok sevindim...çünkü arba alıyorsun....öyle boş donanımlı birşey alamanı istemem hele ki 980 tl için espsiz cruise controlsüz hillholder asr msr donanımları olmayan bir araç almana gönlüm razı olmadı....videoları izlediysen zaten fikrin kesinlikle değişmiştir :=)))

Ben videodaki siyah aracın aynısı emotin 120bg multijet aldım cuma günü de teslim alıyorum inşallah....fotoğraflarını da en kısa zamanda ekliyeceğim....bugün araca bakmaya gittim....Beyaz skydome lu bir bravo da gelmişti bayiiye ancak birkez daha karar verdim ki siyah arabayı çok daha ağır ve güzel gösteriyor :=)))sen lav kırmızı ile siyah arasındaydın bence kesinlikle tercihin siyah renk olsun.....

zaten fiatbravo forumunda tüm istediğin bilgileri bulabileceksin....

• bravo nun onceki modelleri cok guzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: oreilly

bravo nun onceki modelleri cok guzel

Arkadaşlar daha önce bazı arkadaşların girmiş olduğu tartışmalar sebebiyle(bu kişilere ben de dahilim) Fiat Bravo Klübü'nün moderatörler tarafından tamamiyle kapatılması söz konusu olmuştu.Tekrardan aynı şeylerin yaşanmamasını diliyorum.....Tahriklere kapılmayıp,Yeni Fiat Bravo haricindeki hiçbir konuya cevap vermiyeceğimi söylemek istiyorum....
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.