Şimdi Ara

-Yeni Fiat Bravo Kulübü- (236. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.788
Cevap
57
Favori
555.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar benim 105 lik aracın lastikleri 215 55 16. Yola oturması çok güzel ancak fabrika verisi 205 55 16 sanırım. lastikleri 205 mi alayım. yakıt olarak daha tasarruflu olacak sanırım ebatı küçültmek. Sizlerin lastik byutları nedir?
  • Benim arabamda 2009 105 lik lastiğin orijinal boyutu 205 55 16 dir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • VMTX kullanıcısına yanıt
    merhaba arkadaşlar.

45 50 bin bütçem var.

otomatik vites şart olmak üzere

2011+ bravo 1.4 T-jet + lpg dualogic

veya 2011+ bravo 1.6Mjet 120hp dualogic

arasında kaldım.

benim için önemli olan az yakarken çok kaçması şeklinde tabir edilen bir başka husus daha var. bu açıdan T-jet daha performanslı duruyor.

artıları eksileri ile kıyaslama yaparsak hangisini almak doğru tercih olacaktır.

• favoriteteam kullanıcısına yanıt
    performans olarak aman aman bir fark yok aslında.hatta dizelin tork avantajı var.2 yıldır dizel bravo kullanıyorum.öncesinde hep lpg li araçlar kullandım.sorunsuzluk olarak dizel bence bir kaç adım önde lpg ye göre.benim tercihim dizelden yana olurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anka0658 -- 16 Eylül 2018; 20:5:32 >
  • İki değişen, iki lokal boyalı 190 binde dizel manuel bir araç alınır mı? Alınırsa ne kadar teklif edilir. Araç yakının bir tanıdığında bakımlarıda yapılmamış.

• boya değişen çok önemli değil ama bakımları düzgün yapılmamış ise bidaha düşün.
  • Merhaba arkadaşlar. 4.5 senedir çok büyük keyifle bindiğim bravo aracımızı ailemizin genişlemesi nedeniyle artık sığamadığımız için satmaya karar verdik. Nasip olur satarsak suv alacağım

Aracım 2009 model 105lik dizel. 158.500 kmdedir. Dynamic paket. Bilmeyenler için bazı özellikleri:

- Yol bilgisayarı

- Çift bölgeli dijital klima

- City Mode (Elektrikli Direksiyon)

- 4 cam otomatik

- Ön kolçak (Soğutmalı)

- Soğutmalı torpido

- Park sensörü

- Hiz sabitleyici

- Abs, Esp, vb. guvenlik sistemleri

- Viraj içi aydınlatma sistemi

- Anahtardan camları açıp kapama, bagaj açma

- 400 lt bagaj hacmi

- 16 inç çelik alaşım jant takımı
    - 290 tork

Araç 110 bin kmde tarafımca alınmış olup 120 bin kmde triger seti değişmiş ve diğer bakımları yapılmıştır. Bakımları aksatılmadan yapılmış olup geçtiğimiz ay 2000 TL ödenerek egr valfi, egr kapağı, balataları değiştirilmiş, enjektörler temizlettirilmiştir. Aküsü yenidir. Camlar film kaplıdır. Vizesi Eylül de yapılmış 2020'ye kadar geçerlidir. Araç masrafsız olup bakımları düzenli olarak yapılmıştır. Tramer sorgusunda parça parça toplam 4500 TL kaydı bulunmakta olup aracın ağır kazası bulunmamaktadır. Araç için düşündüğümüz fiyat 42.000 TL olup pazarlığa açıktır. Sahibinden ilan No:622405403

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pagli -- 11 Kasım 2018; 22:2:20 >

• Yazık gerçekten şu araca. Kıymetini bilinemeyenlerden.
  • arabamızın konusunu üstlere çıkaralım. :) 11 aydır 1.6 dizel otomatik 120 hp bravo ile çok mutluyum. Eğer 4-5 sene araba satmayı düşünmeyenlerden, piyasası yok cümlesini kafanıza takmayanlardansanız düşünmeden alınacak tek araç budur. Aynı özelliklerde bir W , Honda veya Seat a 20-30K daha fazla vermeniz gerekiyor.
  • Arkadaşlar merhaba
    2012 bravo aracım var. kontağı ilk çevirdiğimde göstergede cc işareti yeşil olarak yanıyor. Ancak yolda 5 vites yada 6. viteste giderken cc kolunu on yaptığımda cc devreye girmiyor. aldığımdan beri de girdiğini görmedim. dayım elektrikçi ama pek anlayamadı. bunun sigortası filan atmış olabilir mi?

bilgisayara bağladığımızda hata filan da göremedik.
  • Merhaba, 2008 1.4 T-Jet Active Plus bir araca bakıyorum BRC LPG'li. Araç genel olarak donanım hoşuma gitti ama çevremdeki herkes Active en boşu diyor. Araçta yokuş kalkış desteği, eps, 8 airbag var, Çift Yönlü Dijital Klima, Hız Sabitleyici, Viraj Aydınlatma, Soğutmalı Torpido , Park Sensörü , Far Sensörü, Otomatik Katlanır Aynalar, Otomatik Kararan Yan Ve Dikiz Aynalar vs vs vs var. Bir FIAT için en boşu bu mu oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thecash50 -- 16 Mayıs 2019; 13:12:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thecash50

Merhaba, 2008 1.4 T-Jet Active Plus bir araca bakıyorum BRC LPG'li. Araç genel olarak donanım hoşuma gitti ama çevremdeki herkes Active en boşu diyor. Araçta yokuş kalkış desteği, eps, 8 airbag var, Çift Yönlü Dijital Klima, Hız Sabitleyici, Viraj Aydınlatma, Soğutmalı Torpido , Park Sensörü , Far Sensörü, Otomatik Katlanır Aynalar, Otomatik Kararan Yan Ve Dikiz Aynalar vs vs vs var. Bir FIAT için en boşu bu mu oluyor?
    Aracınız Active değil Dynamic Plus. Active araçta saydığınız hiçbir donanım bulunmuyor ve kliması da manueldir. Bir de hiçbir Bravo modelinde otomatik kararan dikiz aynası mevcut değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TMRT

Aracınız Active değil Dynamic Plus. Active araçta saydığınız hiçbir donanım bulunmuyor ve kliması da manueldir. Bir de hiçbir Bravo modelinde otomatik kararan dikiz aynası mevcut değil.

Alıntıları Göster
    Şimdi aracın facebook grubunda sordum orada da ''Emotion'' paket olduğunu söylediler. Otomatik kararan aynalar sonradan yapılmış araca. Pekii genel olarak olumlu yorum aldım sizde kullanmışsınız, önerir misiniz? Fiyat / Performans açısından. Bir de bakım ve yedek parça durumu bulunma açısından ne kadar kolay? Bir opel corsa beklemiyorum ama aradığım yedek parçayı da sanayi sanayi gezer miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: thecash50

Şimdi aracın facebook grubunda sordum orada da ''Emotion'' paket olduğunu söylediler. Otomatik kararan aynalar sonradan yapılmış araca. Pekii genel olarak olumlu yorum aldım sizde kullanmışsınız, önerir misiniz? Fiyat / Performans açısından. Bir de bakım ve yedek parça durumu bulunma açısından ne kadar kolay? Bir opel corsa beklemiyorum ama aradığım yedek parçayı da sanayi sanayi gezer miyim?

Alıntıları Göster
    Öneririm tabii ki Bravo'yu kim sevmez. Ben daha bu aracı sevmiyorum diyeni görmedim Ekşi Sözlük dahil ki orası bilirsiniz olumsuz yorum cenneti olarak bilinir Bravo hakkında olumsuz bir yorum orada bile yok. Yedek parçayı sanayilerde yan sanayi olarak çok rahat bulursunuz fakat serviste orijinal parçaları ile onarım yapmak isterseniz bir müddet bekletiyorlar çünkü parçaları İtalya'dan geliyor siz de gelmesini bekliyorsunuz doğal olarak. Bi Doblo Linea orijinal parça rahatlığı yok servislerde. Bunun sebebi de birinin kaputunun altında Made In Turkey yazıyor diğerinde Made In Italy.

• quote:

Orijinalden alıntı: TMRT

Öneririm tabii ki Bravo'yu kim sevmez. Ben daha bu aracı sevmiyorum diyeni görmedim Ekşi Sözlük dahil ki orası bilirsiniz olumsuz yorum cenneti olarak bilinir Bravo hakkında olumsuz bir yorum orada bile yok. Yedek parçayı sanayilerde yan sanayi olarak çok rahat bulursunuz fakat serviste orijinal parçaları ile onarım yapmak isterseniz bir müddet bekletiyorlar çünkü parçaları İtalya'dan geliyor siz de gelmesini bekliyorsunuz doğal olarak. Bi Doblo Linea orijinal parça rahatlığı yok servislerde. Bunun sebebi de birinin kaputunun altında Made In Turkey yazıyor diğerinde Made In Italy.

Alıntıları Göster
    Tam da beni gaza getirecek yorumlar geliyor. Kime sorsam bu paraya ne kaybedebilirsin ki diyor, haklılar. Baktığım araç 130 bin km'de. Ben de tahmini 190 bine kadar kullanıp satmayı düşünüyorum. Yaklaşık 2 sene kadar sahip olacağım. Bu süreçte LPG'den veya araçtan kaynaklı sorun yaşar mıyım diye düşünüyorum daha önce hiç turbo lpg li aracımız olmadı. 1.6 astra F, accent era 1.4 lpg kullandık ama kararımız dizele geçti sonrasında 1.5 dci icon sıfır clio ve 1.3 cdti corsa kullandık. Şimdi nasipse ilk turbo lpg olacak.

• thecash50 kullanıcısına yanıt
    sıkıntı etme tjet bravo kullanıcılarinin cogu lpg taktirmis oluyor. arac guzel. konfor iyi. aracı rallici gibi kullanmazsan seni uzmez.
  • onurmaurer kullanıcısına yanıt
    Merhaba, yorumunuz için teşekkür ederim. Aracı dün aldık. Oldukça mutluyuz. Fiyatına göre çok güzel araç, donanım olarak süper iyi, bu konuda çok memnunuz. Debrajı ve büyüklüğü Corsa'dan sonra biraz garip geldi ama yokuş kalkış desteğinden çok rahat alışacağım debrajına. Araç hakkında tek eksi yön çevre kontrolünü Corsa'da daha rahat yapıyordum bunda biraz etrafımı göremiyor gibi hissediyorum ama Tek kapı corsa'dan sonra gayet normaldir oda. :)
    alisması kolay. merak etme. ilk etapta jantları degistirmeye bak :) feys gruptan takipteyim. buralar issiz.
  • onurmaurer kullanıcısına yanıt
    Ben gunmetal jantlarımı seviyorum aslında ya :) Araç balköpüğü olduğundan kısmen iyi ama bi SS değil tabikide :)

-Yeni Fiat Bravo Kulübü-
    Ss jant gerçekten başka. 18 den bile daha tatlı duruyor.
  • 
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.