Şimdi Ara

-Yeni Fiat Bravo Kulübü- (232. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.788
Cevap
57
Favori
555.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar sahibinden de iki farklı model var 1.4 lerin , 1.4 T-Jet ile 1.4 turbo şeklinde Turboların iki modelide aynımı acaba ? bir diğer sorum 1.4 turbolarda LPG ile kullanımında herhangi bir sorun oluyormu ?
  • beatles33 B kullanıcısına yanıt
    t.jet in acilimi turbo jet zaten yani ikiside ayni araba lpg olayina gelince atmosferik motorlarda sikinti olmaz ama turbo motorlari bilmiyorum olurmu olmazmi sıkıntı olur derseler turbodan dolayı dizelde bakabilirsiniz bol şans.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 05kartal -- 12 Haziran 2017; 21:1:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Turbo motorlu araçlarda lpg ile en iyi uyuma sahip motorlardan biridir tjet ben çok sorun yaşayan görmedim.Ama kafanızı çok kurcalıyorsa dizel seçeneği de makul
  • merhaba,

aracımı satıyorum, ilgilenenler mesaj yoluyla ya da ilandaki telefondan ulaşabilir

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-dizel-otomatik-fiat-bravo-448545286/detay

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 05kartal kullanıcısına yanıt
    ferodayi F kullanıcısına yanıt
    teşekkürler cevaplarınız için fakat bazı ilanlarda rastladığım için soruyorum özelikle yüksek hızlarda lpg yi kesip benzine geçme gibi bir sorunu varmış forumlarda da okudum bu tip sorunları o yüzden sordum dizel seçeneğinde uygun fiyat yok bütçe meselesi..
  • merhaba arkadaşlar. çok hoşuma giden bi araba bravo fakat yedek parça fiyatları ve bakım masrafları çok yüksek olduğu söyleniyor.Dizel almayı düşünüyorum.Çok mu abartı yedek parça fiyatları bilgisi olan yardımcı olabilir mi
  • sleeeper S kullanıcısına yanıt
    neticede yerli fiat-tofaş araç

hiç sanmıyorum bakım ve yedek parça fiyatlarının yüksek olacağını

bir linea veya punto nasılsa buda öyledir

gerçi bravo sahipleri daha sağlıklı cevap verecektir
    lpg yi kesip benzine geçme sorunu ayarlar ile ilgili

bende reno megane hb var bi aralar benim araçta ta yapıyordu ani hızlanmalar ve yüksek devirlerde

aslında kullanım açısından keyifli oluyordu araba birden hızlanıyordu

ama tüketim bakımından iyi değil tabi

sonra lpg ustama ayarlattım düzeldi o sıkıntı

bende bravo almayı düşünüyorum

ama hala benzin+lpg mi yoksa dizel mi alsam karar veremedim

turbo benzinli veya multiair benzinli motorlarla tam uyumlu çalışan lpg kitleri mevcut

ama alırken doğrudan lpg kitli araç almak daha mantıklı görünüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: yogun54

lpg yi kesip benzine geçme sorunu ayarlar ile ilgili

bende reno megane hb var bi aralar benim araçta ta yapıyordu ani hızlanmalar ve yüksek devirlerde

aslında kullanım açısından keyifli oluyordu araba birden hızlanıyordu

ama tüketim bakımından iyi değil tabi

sonra lpg ustama ayarlattım düzeldi o sıkıntı

bende bravo almayı düşünüyorum

ama hala benzin+lpg mi yoksa dizel mi alsam karar veremedim

turbo benzinli veya multiair benzinli motorlarla tam uyumlu çalışan lpg kitleri mevcut

ama alırken doğrudan lpg kitli araç almak daha mantıklı görünüyor

hocam daha almadın mı?
  • onurmaurer kullanıcısına yanıt
    malesef bi yerden para gelecekti gecikti

o yüzden emektar megane2 HB ye devam
    Dizelden şaşmayın derim.. Fiat 1milyon veriyor mjet motora,ayrıca en uzun ömürlü motor mjet DİE duydum.. temiz hoşunuza gidecek bir dizel Bravo iy olur.. dikkat etmeniz gereken hız sabitleyici ve yokuş kalkış desteği, asr tuşu varmı yokmu? Çok sağlam bi araba tavsiye ederim..

• arabanin bakimini ozelde 350 tl ye yaptırdım yağ olarakta mobil koydurdum önceki yağı castrol idi ona göre daha erken ısınıyor motor bu ara ramazanda muğla ıstanbul yaptim ortalama hiz 71 km ortalama tüketim 4.9 oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: oduncu06

Dizelden şaşmayın derim.. Fiat 1milyon veriyor mjet motora,ayrıca en uzun ömürlü motor mjet DİE duydum.. temiz hoşunuza gidecek bir dizel Bravo iy olur.. dikkat etmeniz gereken hız sabitleyici ve yokuş kalkış desteği, asr tuşu varmı yokmu? Çok sağlam bi araba tavsiye ederim..

asr tuşunun var olması, aynı zamanda ESP nin de var olduğu anlamına geliyor mu?
  • DoomBringer kullanıcısına yanıt
    Evet.
  • DoomBringer kullanıcısına yanıt
    Evet

• 1.6 Multijet Bravo sahibiyim, Ankara dan hız sabitleyici ile sereflikochisara gittim 90 km hız ile,kochisara vardığımda yol bilgisayarım 3.8 idi.. dönüşte 120 km hız ile geldim bu defada 4.1 yakıt gösteriyordu, (not: lastiklerim kışlıktı) Ankara şehir içi tüketimim 6.0 litre

Ankara'da depoyu fulledim ve kışlık lastikler ve klima açık bir şekilde Giresun'a gittim hız ortalamam 120 130 bazen 180 200 :) Giresun'da tekrar fulledim 120 TL yakıt aldı depo.. yol tutuşu mükemmel ben uzun süredir kullanıyorum hiç sorun yaşamadım.. bundan önceki araclarimla kıyaslar sam bu araç süper!! Diğer araclarım Fiat brava , VW bora , Honda Civic , pejo 307 emin olun bravoya bindim ve işte bu dedim... afedersiniz Essek biner gibi biniyorum acimiyorum vuruyorum kırbacı çok sağlam bi arac.. ;)

• Ben de yeni 2012 1.6 mjet ile aranıza katıldım. Şimdilik gayet memnunum. Aracım Dynamic Plus paket. Otomatik (yani yarı) vites. Bu modellerde chip tuning veya chipbox kullanan oldu mu? Sorun çıktı mı? Nasıl performans aldınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgboy -- 29 Ağustos 2017; 12:6:42 >
  • ozgboy kullanıcısına yanıt
    yazılım ile %30-35 güç artışı %15 de yakıt tasarrufundan bahsediliyor

bravo değilde başka araçlara yaptıranların birçoğu memnun olduğu görünüyor

sadece agresif kullanımda duman atabiliyormuş

benim fikrim ise sürekli agresif kullanılmadığu sürece bi zararının olmayacağı yönünde

tabi kullanan arkadaşlar fikir beyan ederseler daha sağlıklı olur
  • Bütçem 40.000 TL
    Bende Bravo araç arıyorum..
    Bilginize..
  • Arkadaşlar bravo aramaktayım. Dualogic vites olmadı sart. Satan olurda ulaşabilirsiniz

• 
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.