Şimdi Ara

Yeni Fiat 500X Ana konu (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
407
Cevap
14
Favori
49.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kişiden kişiye değişebilir ancak ben CrossPlus'ı daha çok beğeniyorum. Bu nedenle de Venedik Mavisi Cross Plus aldım.

Alacağınız renge bağlı olarak Popstar'da da güzel bir iç mekan elde etmek mümkün. Dış görünümü daha sade.

Jantlar konusunda tercihim Popstardan yana. Cross Plus jantı ile değiştirmek isteyen olursa çok kollu popstar jantına talibim.

Otomatik vitesli modeli 75-80000 civarına bulunabilir sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hsnzan

Merhaba arkadaşlar fiat ikinci el 2015 model fiat 500x almayı düşünüyorum. Opening edition popstar ya da cros plas tan hangisini önerirsiniz? Düşük km almayı düşünüyorum, sizce en fazla ne kadar ödemeliyim?

Arkadaşlar bende merak ediyorum bu araçta en full donanımlı model hangisi acaba ? Bende 2.el Fiat 500x almak istiyorum ona göre araştıracağım. İçerisinde beats müzik sistemini barındıran, ısıtmalı koltuğu olan, 6,5 inçlik multimedya ekranı olan, cam tavan bulunan,güvenlik ve konfor paketlerinin hepsini barındıran bir modeli var mı bu aracın?
  • ernestitoo E kullanıcısına yanıt
    Söylediğiniz donanımların tamamının olduğu bir model yok, çoğu ekstra eklenen donanımlar. Alırken araştırmanız gerekecek tamamının olması için. Şuan için en donanımlı olanı cross plus. üzerine konfor paketi, dinamik güvenlik paketi, cam tavan, premium paket ekstra eklenince full oluyor. detaylarını bu linkten görebilirsin. 500x Donanımlar
  • onur_emu kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim
  • Arkadaşlar ben de eşime alalım istiyorum ama sormak isterim. Pop ile pop plus arasında farklar nelerdir? Aksesuar farklarını kastediyorum. Eski bir katalog var mıdır internetten bakabileceğim? Memnun olmadığınız yönleri nelerdir? Sanırım Pop vs'de orta kol dayama yok önde, sonradan yapılabilir mi? Bluetooth özelliği standart mı?

Bir de alırken dikkat etmem gereken bir kaç şey söylerseniz çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xedos. -- 6 Eylül 2017; 0:18:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xed

Arkadaşlar ben de eşime alalım istiyorum ama sormak isterim. Pop ile pop plus arasında farklar nelerdir? Aksesuar farklarını kastediyorum. Eski bir katalog var mıdır internetten bakabileceğim? Memnun olmadığınız yönleri nelerdir? Sanırım Pop vs'de orta kol dayama yok önde, sonradan yapılabilir mi? Bluetooth özelliği standart mı?

Bir de alırken dikkat etmem gereken bir kaç şey söylerseniz çok sevinirim.

Bayramdan önce 500x popstar modelini aldım ve 1600 km yol yaptım benim için olumsuz diyebileceğim birşey bulamadam Bluetooth özelliği standart
    ben alırken yetkili fiat servisinde ekspertiz yaptırdım aldıktan sonra garantiyi 2020 yılına kadar uzattım
    500 x den önce 2012 model fiat Bravo sport stile otomatik multijet cam tavan 68 bindeki aracımı satıp 500x aldım

• coskunz kullanıcısına yanıt
    bilgi için teşekkürler. eşimin de bravo'su vardı. bu nedenle markaya karşı bir antipatisi yok. hatta aksine kendince memnun olduğundan yine bir fiat olsun istedi.

diğer taraftan uygun fiyat ve iyi durumda bir popstar bulamadım çevremizde ve yaza kadar kullanması için bir ibiza aldık. 500x'in en az popstar olması şart bence. bluetooth olmayan bir araba almamak lazım. kaldı ki fiyat farkları çok az. ancak aracın az adette satmış olması seçenekleri çok kısıtlıyor. bu sınıfta seçenek marka/model bazında hiç az ancak hem yeni bir sınıf olması hem de insanımızın hep aynı form (ucuz sedan)araç talebinden dolayı satışları az.

bundan sonrakilere bakacağız artık. hatta fırsat kollayıp öyle almaya çalışacağız.

teşekkürler
  • Fiat web sayfasında Cross Plus modelinde yer alan Dinamik Güvenlik Paketi (DGP) içinde Adaptif Hız Sabitleme olduğunu fark ettim. Bende DGP var ama hız sabitleme adaptif değil. Sizlerde durum nasıldır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordarren

Fiat web sayfasında Cross Plus modelinde yer alan Dinamik Güvenlik Paketi (DGP) içinde Adaptif Hız Sabitleme olduğunu fark ettim. Bende DGP var ama hız sabitleme adaptif değil. Sizlerde durum nasıldır?

Aracınız kaç model ? Büyük ihtimalle donanım paketleri güncellenmiş.
  • ahmet3976 kullanıcısına yanıt
    2015 model.
    Aracı yeni alan arkadaşlarda cruise control adaptif mi o halde?
    Yazılımsal bir konu ise belki daha eski modellere de eklenebilir.
    Eklemek istediğim bir diğer unsur ise yeni 500L de de olan Apple Car Play. Ünite değişimi mümkünse eklemek isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordarren -- 17 Eylül 2017; 22:54:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordarren

2015 model.
    Aracı yeni alan arkadaşlarda cruise control adaptif mi o halde?
    Yazılımsal bir konu ise belki daha eski modellere de eklenebilir.
    Eklemek istediğim bir diğer unsur ise yeni 500L de de olan Apple Car Play. Ünite değişimi mümkünse eklemek isterim.

Eklenemez maalesef. Adaptif de ön tarafta öndeki araçların yerini ve hızını sürekli olarak takip eden sensörler bulunur. Bu yüzden donanımsal bir durum.
    Multimedya ünite değişimini bende merak ediyorum. Fakat çokta önemsemiyorum bana şuanki yetiyor şahsen bluetooth bağlantısı gayet güzel, telefonu sadece navigasyon gerekince kullanıyorum.
  • onur_emu kullanıcısına yanıt
    DGP kapsamında ön mesafe ölçer var zaten araçta. Bu nedenle iş yazılıma bakıyor olabilir.

İstanbulda trafik durumu sürekli değişken olduğu için mevcut yüklü olan trafik bilgisiz navigasyon pek işe yaramıyor. Carplay en çok da bu açıdan iyi olacak.
  • Konuyu takip eden arkadaşlar herkese selamlar. Bulabildiğinz, türkiyeden yada aliexpress gibi sitelerden, araçlarımız için olan aksesuarları paylaşırsanız hepimiz faydalanırız, şimdiden teşekkürler.

Benim aliexpress den aldığım silikon anahtar kabının linkini veriyorum.

500X silikon anahtar kabı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur_emu -- 23 Eylül 2017; 2:12:15 >
  • Dinamo Mesken D kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,benim de 2014 popstar aracım var,servise sordunuz mu acaba aynaların katlanabilir olduğunu ? bende yaptırmayı düşünüyorum sizin aracınızdaki gibi aktif hale getirmeyi.
  • Lingam420 L kullanıcısına yanıt
    Katlanan ayna olan modellerde sanırım fotodaki gibi ayna ayarlama düğmesinin altında bir düğme daha var. Soketi olup katlanmayı sağlayan motor da olmayabilir aynanın içinde bilemiyorum.

Yeni Fiat 500X Ana konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur_emu

Katlanan ayna olan modellerde sanırım fotodaki gibi ayna ayarlama düğmesinin altında bir düğme daha var. Soketi olup katlanmayı sağlayan motor da olmayabilir aynanın içinde bilemiyorum.

Yeni Fiat 500X Ana konu

Fotodaki araçta katlanır ayna var.Ayna sag sol ayarının alt tarafında işareti var

önceki aracım 2012 Fiat Bravo sport stile idi onda katlanır ayna vardı şimdiki aracım 500x pop star bunda yok

Benim radyo usb yi görmüyordu servis radyoyu söktü 10-15 gün içinde gelir dediler

• coskunz kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar merhaba,
    Aracım 2014 1.4 140hp Popstar,dün aynaları katlamalı yaptırmak için aynacıya gittim.Eleman aynanın kabını söktü,soketi yerinden çıkardı ve güç kaynağına bağlı kablolar ile soketin giriş yerine soktu ve ayna kendiliğinden kapandı. Muhtemelen bunun sigortası atmıştır 2 ayrı sigorta olabilir abi bunlarda bi elektirkçiye baktır kumandandan aracını kapattığın zaman kapanması gerekir dedi. Sizin araçlarınızda böyle bişey varmı,yani aracı kitlediğiniz zaman aynalarınız otomatik kapanıyor mu ? Pazartesi uğrayabilirsem servise uğrayıp soracağım

DİNAMO MESKEN adlı kullanıcı arkadaş popstar aracına yaptırdığından bahsetmişti,ona istinaden yapılabilir mi diye sordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lingam420

Arkadaşlar merhaba,
    Aracım 2014 1.4 140hp Popstar,dün aynaları katlamalı yaptırmak için aynacıya gittim.Eleman aynanın kabını söktü,soketi yerinden çıkardı ve güç kaynağına bağlı kablolar ile soketin giriş yerine soktu ve ayna kendiliğinden kapandı. Muhtemelen bunun sigortası atmıştır 2 ayrı sigorta olabilir abi bunlarda bi elektirkçiye baktır kumandandan aracını kapattığın zaman kapanması gerekir dedi. Sizin araçlarınızda böyle bişey varmı,yani aracı kitlediğiniz zaman aynalarınız otomatik kapanıyor mu ? Pazartesi uğrayabilirsem servise uğrayıp soracağım

DİNAMO MESKEN adlı kullanıcı arkadaş popstar aracına yaptırdığından bahsetmişti,ona istinaden yapılabilir mi diye sordum.

Selam arkadaşlar

Ben servise gittim servis yapamayacağını söyledi,daha sonra aksesuarcılara gittim,bana 500 tl ye yapılacağını söyledi. Aracın aynalarında motor olduğunu sadece sistemi aktif hale getireceğini söyledi. 500 tlye dahil ettiği bir başka özellikte aracın camları açık olduğu zaman kumandadan kapatma tuşuna bastığına tüm açık olan camların kapatması idi. Ama şöyle birşey olacak. 30 km/h geçtiğin zaman otomatik kapanan kapılar kapanmayacak, ve sol ve sağ taraftaki döşemeler sökülecek, sistemin eksi yönü eğer bi sıkıntı durumunda yolda camlar açık giderken camın kapanması, ve aynaların kapanması. Olması zor ihtimal ama olmaz diyemem dedi. Bende gerek görmediğim için ve döşemelerin söküleceği için vazgeçtim. Ama aynaların içinde motor var bunu biliyorum. Bu işlerden çok iyi anlayan bir elektirikçi lazım. Araba piyasada fazla olmadığı için, anlamayan çok olduğu için fazla elletmemek lazım. diye düşünüyorum. Arabanın kullanma kılavuzunu bulabilsem bakacağım ama yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Dinamo Mesken

quote:

Orijinalden alıntı: Lingam420

Arkadaşlar merhaba,

Selam arkadaşlar

Ben servise gittim servis yapamayacağını söyledi,daha sonra aksesuarcılara gittim,bana 500 tl ye yapılacağını söyledi. Aracın aynalarında motor olduğunu sadece sistemi aktif hale getireceğini söyledi. 500 tlye dahil ettiği bir başka özellikte aracın camları açık olduğu zaman kumandadan kapatma tuşuna bastığına tüm açık olan camların kapatması idi. Ama şöyle birşey olacak. 30 km/h geçtiğin zaman otomatik kapanan kapılar kapanmayacak, ve sol ve sağ taraftaki döşemeler sökülecek, sistemin eksi yönü eğer bi sıkıntı durumunda yolda camlar açık giderken camın kapanması, ve aynaların kapanması. Olması zor ihtimal ama olmaz diyemem dedi. Bende gerek görmediğim için ve döşemelerin söküleceği için vazgeçtim. Ama aynaların içinde motor var bunu biliyorum. Bu işlerden çok iyi anlayan bir elektirikçi lazım. Araba piyasada fazla olmadığı için, anlamayan çok olduğu için fazla elletmemek lazım. diye düşünüyorum. Arabanın kullanma kılavuzunu bulabilsem bakacağım ama yok

kullanma kılavuzları aşağıdaki adreste var

http://www.fiat.com.tr/modeller/sayfalar/KullanimKlavuzlari.aspx

• lordarren L kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar selam,

Biz ikinci el 2015 Cross Plus Premium aldık. Cross plus'taki tüm opsiyonları görüyorum. Kör nokta, şerit takip vs. Ancak Adaptif Cruise Control ve çarpışma önleyiciyi test edemedim. Bunu varlığı ya da yokluğunu anlamak mümkün mü bir şekilde? Şu andaki sitede Cross Plus'ta olan tüm opsiyonlar olunca ben de var olduğunu düşünüyorum ancak bu forumda siz yazınca yok diye 2016'da filan mı eklendi acaba bu opsiyon.

Satan kişi var dedim ama emin değilim.. :)
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.