Şimdi Ara

Yeni Ekran Kartı Konusunda... 1070 Seahawk kullananlar bakabilirmi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, son günlerde yeni bir ekran kartı almaya karar verdim ve MSI GTX 1070 Sea Hawk da karar kıldım ancak aklımda bir soru var. Çok az bir fark ile GTX 1080 alabilirim ancak önceliğim OverClock oldugundan dolayı Sea Hawk da da sıvı soğutma olduğundan dolayı sizce iyi bir seçim yapmış mıyım? Ayrıca yaşadığımız yer yazın çok sıcak olduğundan dolayı 1080 in soğutmasına maalesef güvenemiyorum tecrübesi olan varsa lütfen paylaşabilir mi ?

Ek olarak MSI GTRX 1070 Sea Hawk kullananlar ASIC Quality lerini lütfen yazabilirmi ?

• Yapma be kardeşim alacağın kartın tam ismini internete yaz review de testlerine bir bak.Gtx1080 nin yanına bile gelememiş.Overclock yapsan bile 1080 ni geçemessin.1850 tl gibi rakamlara gtx1080 düşmüştü haftasonu şu an 2200 tl gibi.Alacağın kartta o fiyatlarda sanırım.Düz bir gtx1080 ni bile geçebileceğini sanmıyorum.Boş ver overclock falan sisteme yük bindirmek ten başka bir şey değil.Cpu da işe yarıyorda gpu da sevmiyorum ben.Baya bi kart değiştirdim yazın en sıcak günlerinde dahi yani öyle böyle değil kavruluyordu hiç bir kartımın teklediğini görmedim.Madem msi dan çıktın yola MSI GeForce GTX1080 ARMOR 8GB şu an alacağın karttan daha ucuz.Sorunlu kartta gelmezsen her türlü hawk dan iyidir benim görüşüm.Yalnız haftasonu armor vatanda sadece bir mağazada kalmıştı şu an 3 mağazada görünüyor.Alanlardan iade gelmiş olabilir.
  • TEZ74 T kullanıcısına yanıt
    Review larin hepsini inceledim ancak 1900 Mhz ye getirildiğinde kart yaklaşık %10 luk bir performans artışı oluyor ve 1080 e yaklaşıyor ki bu karti 2.1 Ghz ye kadar getiren varmış. O hızlarda 1080 i gececegimden şüphem yok. Ben de 1080 almak istiyorum ancak 1080, FHD ye (1080p ye) overall geleceği için ve yazın bulunduğum yer 40 45 dereceyi geçtiği için hava sogutmadan uzak durmaya çalışıyorum yoksa kart 75 80 dereceleri görüyor (msi GTX 970 100me hakkında) o sıcaklıklarda ise overclock yapmak tamamen bir işkence oluyor desem yeridir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TEZ74 T kullanıcısına yanıt

1080p deki valley benchmark sonucu buna %10 luk basit bir oc da eklersek gtx 1080 e yetişiyor hatta geçebiliyor

Ancak 2k da 1080 beklendiği gibi farkı acıyor eğer birden çok monitör kullansaydim veya 2k 4k gibi yüksek cozunurluklerde kullansaydim 1080 alırdım ancak 1080p deki durum bu

• quote:

Orijinalden alıntı: Oggy20

1080p deki valley benchmark sonucu buna %10 luk basit bir oc da eklersek gtx 1080 e yetişiyor hatta geçebiliyor

Ancak 2k da 1080 beklendiği gibi farkı acıyor eğer birden çok monitör kullansaydim veya 2k 4k gibi yüksek cozunurluklerde kullansaydim 1080 alırdım ancak 1080p deki durum bu

Tek bir benchmark gösterge değil bence. aralarında %30 varan fark var oyununa göre. Ayrıca 1080nin de OC olma potansiyeli var.
    2 GPU da 1080p 60hz için overkill olur ayrıca. 2si de 1080p 144hz veya 2k 60hz kartları. Daha üst performans için SLI gerekiyor zaten ki bana gereksiz lüks geliyor 2 GPU.

Sıcak iklimde zaten sıvı soğutma çok verimli olmuyor. Beklentinize uygun bir ısı verimi yakalayamayabilirsin.
    1080 de armor modeli şu an en uygunu. Ancak 1070 yetecek dersen bence seahawk şart değil. Daha uygun fiyata strix, gaming x gibi model iş görecektir.

• Chillout C kullanıcısına yanıt
    Biliyorum bu konu üzerinde çok kafa yordum sonuçta 1070 e 200 300 tl daha fazla para odemek kimse istemez ancak i7 3770 işlemcim 80 derecelere çıkarken seidon 120m ile 60 derecelere düştü, bu kartin sıcaklık değerleri ise tam yükte 45 50 arası değişiyor ki benim ihtiyacım olan bu. Eğer Armor alırsam onun soğutması ikamet edeceğim yerlerde dayanamaz ki oc hiç yapamam. Bir nevi de OC yapmak için alıyorum kartı o yüzden 1070 i seçtim.

Ayrıca oynadığım oyunlarda (bkz Arma 3 - Squad vb...) bu 2 kart arasındaki fark çok az çünkü bu oyunlar genelde GPU dan çok CPU ya yükleniyor, eğer elimdeki kart sıkıntı yapmaya baslamasaydi daha 3 yıl kullanırdım 970 i

Evet 2 kart da 1080p 60hz için fazla bu yüzden ileride 1080p 144 Hz ye geçme planlarım (1-1,5 yil icerisinde) var ancak bu süre zarfında tahminen konuşmak gerekirse benim bu monitörle GTX 1080 den alacağım verim GTX 1070 den alacağım verimle neredeyse eşit olacam diye tahmin ediyorum, evet 1080 almak geleceğe yatırım olarak görülebilir ancak o zamana kadar ise Armor gibi kartların dayanabileceginden şüpheliyim, eğer 1080 alırsam Asus strix gibi 3 fana sahip modellere yonelecegim ki onlarin da fiyati maalesef cep yakıyor

• Oggy20 O kullanıcısına yanıt
    Armor gibi bir model sizin amacınız için zayıf kalır zaten. Dediğim gibi strix, g1, gaming x gibi modeller olmalı en az.
    GPU da ise sıvı olucaksa seahawk ın bloklu modeli alınıp custom kitle beslenirse mantıklı olabilir ama hybrid model için bence çok ekstraları vermeye gerek yok gibi. Merak işi sonuç olarak ama her şekilde o fiyata alınacak 1080 den daha fazla verim alırsınız 1070 e göre. Tabiki de ileriye dönük olması için en az 1070 olmalı zaten bu saatten sonra. Ben de ilk başta ileriye dönük olsun diye monitörü 144hz almıştım, gpu yu daha yeni yükseltebildim :)
  • Chillout C kullanıcısına yanıt
    custom sivi soğutmayı çok düşündüm ancak başıma gelen tecrubelerden sonra yapmayı bir daha düşünmüyorum (zamanında 2000 tl lik sistem cam silme suyuyla duş aldı :( ) o yüzden sadece kapalı kit soğutma sistemleri kullanmaya çalışıyorum

Tavsiyemiz için teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.