Şimdi Ara

Yeni ehliyet çıkartma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gençler, ben iki ay kadar önce ehliyetimi kaybettim. Evde bir yerde çıkar ümidi ile bekledim. Çıkmadı. İki hafta sonra Samos'a gidip orada araba kiralayacağım belli oldu biraz önce. Beni aldı bir kaşıntı.

Biraz araştırma yaptım. Öncelikle sağlık raporunu aile hekimi veriyormuş. O iyi oldu. Bugün alırım hemen. Ehliyet yenilemede ödemem gereken ücret nedir? Sadece kağıt bedeli mi yoksa bedel + harç mı?

Yarına emniyetten randevu alabiliyorum. Anladığım kadarı ile ehliyeti adrese onlar yolluyormuş. Kaç günde geliyor? Oradan kendim teslim alamaz mıyım?

Bu işleri neden bu kadar zorlaştırdılar bir de? Babam kimliğini kaybetti geçenlerde. Yenisi için başvurdu. 3 aydır gelmedi arkadaş. "Beceremiyorsanız yapmayın" durumu tam. Ehliyette böyle bir sorun yoktur inşallah?

Yoksa eşimin üzerine kiralayıp sigorta falan hak getire, ben kullanacağım arabayı.

• diğer konuları bilen arkadaşlar yazar, ama yeni kimliğin 3 ayda gelmemesi gibi bir durum olmamalı. kimliğin adresinize gelme süresi ortalama 1 aydır. yalnız adreste bulunamamanız durumunda kimlik zarfınız, bağlı olduğunuz ilçe nüfus müdürlüğüne bırakılır. ordan da belli bir sürede almazsanız imhaya gider... nüfus müdürlüğünüze bi sorun derim...
  • Aile hekiminden almanız için;

Sabah erken saatte gidip aç halde kan vermeniz

Ve ayriyetten bir göz hastahanesinden göz raporu almanız lazım

Ücret olarak harç da veriliyor diye biliyorum emin değilim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eski tip ehliyetinizi kaybetmiş gibi görünüyorsunuz. İstenen belgeler aşağıdadır. Siz yeter ki belgelerinizi tamamlayıp randevunuzu alın gerisi kolay. Ehliyet adresinize en geç 15 günde gönderiliyor, bu süre içinde de geçici ehliyetiniz oluyor zaten. Kimlik gibi 3 ayda 5 ayda gelme durumu yok. 15 günlük geçici ehliyet kağıdınız randevu gününde elinizde oluyor.

Ehliyet çıkartmak için istenen belgeler
    •Nüfus cüzdanı, Pasaport veya Avukatlık Kimliği
    •Sürücü sağlık raporu (Resmi ya da özel sağlık kuruluşlarından alınabilecektir. 2017 yılında alınan raporlar bakanlıkça belirlenen yeni formatta olacaktır.)
    •15 TL (13 TL değerli kağıt bedeli, 2 TL vakıf payı) bedelinin vergi dairelerine veya anlaşmalı bankalara yatırıldığına dair makbuz.
    •2 adet fotoğraf (5x6 ebadında arka fon beyaz olacak şekilde biyometrik vesikalık fotoğraf) yanınızda fazladan biyometrik fotoğraf bulunsun.
    •Kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan.
    •Parmak izi (Emniyette verilecektir)
    • Dilekçe(Emniyette verilecektir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BirDHayranı -- 26 Temmuz 2017; 13:54:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BirDHayranı

Eski tip ehliyetinizi kaybetmiş gibi görünüyorsunuz. İstenen belgeler aşağıdadır. Siz yeter ki belgelerinizi tamamlayıp randevunuzu alın gerisi kolay. Ehliyet adresinize en geç 15 günde gönderiliyor, bu süre içinde de geçici ehliyetiniz oluyor zaten. Kimlik gibi 3 ayda 5 ayda gelme durumu yok. 15 günlük geçici ehliyet kağıdınız randevu gününde elinizde oluyor.

Ehliyet çıkartmak için istenen belgeler
    •Nüfus cüzdanı, Pasaport veya Avukatlık Kimliği
    •Sürücü sağlık raporu (Resmi ya da özel sağlık kuruluşlarından alınabilecektir. 2017 yılında alınan raporlar bakanlıkça belirlenen yeni formatta olacaktır.)
    •15 TL (13 TL değerli kağıt bedeli, 2 TL vakıf payı) bedelinin vergi dairelerine veya anlaşmalı bankalara yatırıldığına dair makbuz.
    •2 adet fotoğraf (5x6 ebadında arka fon beyaz olacak şekilde biyometrik vesikalık fotoğraf) yanınızda fazladan biyometrik fotoğraf bulunsun.
    •Kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan.
    •Parmak izi (Emniyette verilecektir)
    • Dilekçe(Emniyette verilecektir)

Cok tesekkur ederim. Biraz once aile hekiminden rapor aldim. Eski ehliyetimin fotokopisi duruyor. Kan grubim orada da yaziyor. Kendim de bir beyan yazarim. O ehliyet fotokopisini de yanima alirim. Benim sasirdigim ehliyet yenileme ucretinin 15tl olmasi oldu. Onu da odedim. Ek bir harc vs. Yoksa eksik belgem yok.

Yardimlar icin herkese cok tesekkir ederim. Ankara emniyet 20 gun sonrasina randevu verdigi icin sincanda randevu aldim. Oraya gidecegim yarin. Ondan eksik belge-harc olmasin istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam ehliyet gelmezse bile yerine geçen kağıt geliyor o yüzden problem yok
    Ehliyet yenilemek için geçen yıl 15 TL lazımdı şimdi bilmiyorum
  • Yeni tip ehliyetlerin çipi olmadığından erken geliyor. Kartlar ankarada basılıyor. Benim ki emniyetten randevuyu alıp, dosyayı bıraktıktan 3 gün sonra elime ulaştı.

Tabi kartlar ankarada basıldığı için bana kargo ile 1 gün geç geldi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.