Şimdi Ara

Yeni Egea yüzde 45 ÖTV de kalırsa piyasayı kitler 💹

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
3.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni Egea başlangıç yüzde 45 olursa 119.900 TL den piyasayı kitler sizce ne olabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Böyle üstten üstten yazınca araban ne diye baktım 2006 corolla...

Egea'dan daha güvenli falan sanıyorsundur sen şimdi onu fi tarihinden 5 yıldızı var ya  

Bir de gitmiş egea ile kamyon kazasının fotoğrafını koymuş, orda egeya çarpan 20 tonluk kamyon. Aşağıdaki resimlerde senin arabaya çarpan c segment araba, onun hali ortada senin corolla ortada. Yani sen kendi ailen için endişelen boşver milleti...

Öncelikle yaptığın yorum baştan aşağı basitlik kokuyor. Leşin leşi falan bunlar basit laflar, kaldı ki leşin leşi dediğin araç, senin metal yorgunu arabandan daha güvenlidir kaporta olarak emin olabilirsin.

Aslında olayın temelinde yine fakirlik yatıyor. Refah seviyesi iyi ülkede suratına bakılmayacak arabalar için millet birbirini yiyor, komik.

• Hocam bizim Burda 119 bine çok sağlam kazasız belasız çift taylı at arabası satıyorlar onu Alalım bence pazarda elma armut da satarız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıfır araba arıyodun noldu aldın mı konu sahibi aziz kardeşim

• Tüm vergiler dahil 120 bin olursa hemen alırım ama dizel. Tabiki de hayal.
  • ÖTV indirimi olacak diyordu konu sahibi. Noldu o iş?

• 123.900 TL başlıyor şuan makyajlanan aracı bundan ucuza niye satsınlar.

1.0 turbo motoruda koysalar fiyat artar. Turbo intercooler vs derken.

Daha neresinden çalsınlar bu aracın en uygun maliyeti bu işte. Vergi ve kur yüksekse fiat ne yapsın?Yeni Egea yüzde 45 ÖTV de kalırsa piyasayı kitler 💹 

• quote:

Orijinalden alıntı: alembizim

123.900 TL başlıyor şuan makyajlanan aracı bundan ucuza niye satsınlar.

1.0 turbo motoruda koysalar fiyat artar. Turbo intercooler vs derken.

Daha neresinden çalsınlar bu aracın en uygun maliyeti bu işte. Vergi ve kur yüksekse fiat ne yapsın? 

Belki bir umut, %45 sınırında tutulursa 145bin gibi bir fiyat olabilir. Daha aşağısı fazla iyimserlik oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.
    Atmosferik motorlu araçlar için bende aynı şeyi düşünüyorum. Amaçları ekonomi olan araçlara dizel motor gerek.

Ancak dizel devrini bitirmeleri ve pahalı hale getirmeleri, alternatif olarak turbo benzin koymaları şahıslar için mantıklı.

Bugün egealarda benzin dizel arası fark 25 30k civarı. Misal egealara 1.0 turbo motor gelirse fark 15k civarı olur. 10 yaşında tecavüze uğramış c segment araç alana kadar aynı fiyata (135-140) 1.0 turbo egea alırım 50 kat daha iyi. Yeterki buda 1.4 gibi yağ yakmasın..

• quote:

Bu mesaj silindi.

Tutulmuyor dediğiniz motorun sarı sitedeki satış adetleri,

1.3 multijet : 4306

1.4 fire : 3019

1.6 multijet : 1604

Son dönemde bilhassa ciddi miktarda 1.4 fire satıldı, ben de alanlardan biriyim.

Aracım 1800 km'de yağ yakma olayı için erken tabi olmadı, yetkili servisteki tanıdıklarım son yılda yağ yakma olayının ortadan kalktığını söylüyor. Zamanla göreceğiz.

Gitmeme konusu tabi beklentilerle alakalı, bende 1.3 dizel de 1.4 fire da var. Hanım araba gidiyor diyor, ben 1.3 dizel gidiyor basınca diyorum, arkadaşım 1.6'sı gitmiyor ki 1.3'ü gitsin diyor mesela.

• 149.990 tahmini fiyatım

• quote:

Bu mesaj silindi.

dizel ile arasında 30k 'dan fazla vardı, benzinli aldım 15.000 kmdeyim. Memnunum. 2000-2010 arası tüm muadil atmosferiklere binenler için gayet yeterli performans sunuyor. saygılar , ayrıca satış rakamlarında bariz 1.4 egea üstünlüğü var

• Bende 1.4 easy var sıfır aldım gayet iyi hiç yağ yakmadi

1.0 olursa turbo daha iyi olur ama 150 den başlar çünkü kasada yeni olucak

• quote:

Orijinalden alıntı: smyrna

Bu mesaj silindi.
    Aman hocam yapma böyle şeyler şimdi ansiklopedi gibi yazacaklar bütün özelliklerini aslında euroncap 7 yıldız alacaktı ama yok şu özellik olmadığı için alamadı cart curt

🌟🌟🌟 3 yıldızlı Son ezber bükücü egea

• smyrna kullanıcısına yanıt

Üstüne tır mı düşmüş nasıl bu hale gelmiş Yeni Egea yüzde 45 ÖTV de kalırsa piyasayı kitler 💹 

• quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Tutulmuyor dediğiniz motorun sarı sitedeki satış adetleri,

1.3 multijet : 4306

1.4 fire : 3019

1.6 multijet : 1604

Son dönemde bilhassa ciddi miktarda 1.4 fire satıldı, ben de alanlardan biriyim.

Aracım 1800 km'de yağ yakma olayı için erken tabi olmadı, yetkili servisteki tanıdıklarım son yılda yağ yakma olayının ortadan kalktığını söylüyor. Zamanla göreceğiz.

Gitmeme konusu tabi beklentilerle alakalı, bende 1.3 dizel de 1.4 fire da var. Hanım araba gidiyor diyor, ben 1.3 dizel gidiyor basınca diyorum, arkadaşım 1.6'sı gitmiyor ki 1.3'ü gitsin diyor mesela.

Alıntıları Göster

1.4 fire alanların çoğu uygun fiyat olduğu için alıyor. Bu onun tutulduğunu göstermez ki. Çoğu kişi problemlerden yakınıyor aynı zamanda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pink Floyd

1.4 fire alanların çoğu uygun fiyat olduğu için alıyor. Bu onun tutulduğunu göstermez ki. Çoğu kişi problemlerden yakınıyor aynı zamanda.

Alıntıları Göster

E herhalde fiyat uygun olduğu için alıyor, fiyatı aynı olsa zaten dizel alırdık. Hani 1.5 tsi ya da peugeot'un 1.6 225 hp motoru değil ki keyif için aldım diyeyim.

Problem olarak ben bu işin abartıldığını düşünüyorum. 1.4 fire motor yıllardır piyasada, ben öyle sıkıntı görmedim. Bir miktar yağ eksiltiyor (2020'de giderildi deniyor bilmiyorum doğruluğunu) bakımda da ilave ediyorsunuz olay bu. Yani zaten yağına suyuna bakmıyorsan araba sürmeyeceksin. Ülke şartları belli, 1.4 fire beğenmediğimiz model çoğu insan için ulaşılması güç ülkede hele ki bu kurlarla.

Ayrıca "tutulma" kavramı direkt olarak satış adediyle alakalıdır. O yüzden evet 1.4 benzinli motor tutulmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deserthawk -- 4 Ocak 2021; 16:50:41 >

• Kilitlerse biz de çilingir çağırırız.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.